Aileye yakın olma problemi sizce iyi mi yapıyorum?

Hemen söyleyeyim.Cok bilmis gibi olmayayim yanlıs anlamayin öncelikle.Cok uzun suredir evliyim tecrübe ile anlatiyorum :KK70:
Düsüncelerinizde haklısınız.Fakat önemli nokta şu; esiniz size acımaz cunku siz kendinize yetersiniz ve onun icin aciz degilsiniz.Ama annesi(o da yapabilse ve hasta degilse de )aciz ve yardima muhtac..esiniz de bu asla degismez.
Yemek konusuna gelince esiniz buna kendisi de sahit olmustur belki?erkekler düz mantık oldugundan bir de annesi ise karsi taraftaki ,olayi o bize getirmedi ben de götürmeyeyime getirmez.
Ne var bunda götürsem ne olmus yani der gecer.
Ben aksine götürmesini isterdim.Herkes kendine yakısanı yapsın bosverin.Sahsen esimle arami daha da iyi yapip hedeflerimi gerceklestirirken bu dediklerimi uyguladigim icin cok huzurluyum.
Eşimle aram iyi çok şükür annesine gitmiyorum kesin lafı geçmiştir bana asla birşey demez. Huzursuz olmayayım diye.
Birde sürekli bizim eve bebekten ötürü kargo gelir e malum dışarı çıkamıyorum çok eşimin de işleri yoğun. Ona bile takılıyorlar eminim. Onlarda eşe değer verme yok benim eşim bana alınca bazı şeyleri içten içe sinir oluyorlar. Ben onlara göre çok para harcıyorum, hep pahalı istiyorum falan fişman. Bunlar bile onlara ters. Ama çok haklısınız eşimle kumru gibi olmazsam ne olayım🧡🙆

Bebeğinizle ilgilenin, açık havada yürüyüş yapın bebeğinizle, gezmeye gidin kafanızı dağıtın işte. Uzak durun, aklınıza getirmeyin eskileri yenileri tartışmaları falan. Sabır diliyorum.
Allah bin kere razı olsun. Tek temennim belki bir ihtimal başka şehir ya da başka ülkeye gitme isteğimiz eğer gerçekleşirse dünyalar benim olur sanırım🙏🌼

Eşimle aram iyi çok şükür annesine gitmiyorum kesin lafı geçmiştir bana asla birşey demez. Huzursuz olmayayım diye.
Birde sürekli bizim eve bebekten ötürü kargo gelir e malum dışarı çıkamıyorum çok eşimin de işleri yoğun. Ona bile takılıyorlar eminim. Onlarda eşe değer verme yok benim eşim bana alınca bazı şeyleri içten içe sinir oluyorlar. Ben onlara göre çok para harcıyorum, hep pahalı istiyorum falan fişman. Bunlar bile onlara ters. Ama çok haklısınız eşimle kumru gibi olmazsam ne olayım🧡🙆
İşte suanda esiniz susuyor idare ediyor ona yemek konusunda ya da annesi ile ilgili birşeyler anlattiginda tepki vermeyinki ileride esim degisti demeyin.
Birakin annesi ona sürekli sizi sikayet ediyorsa ileride esiniz ; sen hep kızı sikayet ediyorsun ama o yemeklerinden annene götür diyor o sizin icin hic kötü yorum yapmadı sizi seviyor sizi sikayet etmiyor diyecek.Annesidir atamaz ama es olarak sizin yanınızda dursun daima😊💓

Bakın bu insafsızlık. Normalde böyle şeylere takılmam ama o koku hala burnumda biliyor musun. Ve mangal yapmak istedik eşimle yasak vardı yapamadık. Hala içimde kaldı yemeden ölmesem bari.
Bende alıngan biri hiç değilimdir ama zaten ayda yılda bir gidiyoruz . Onda da gördüğüm bu muamele hiç aklimdan çıkmaz el diye bu kadar dışlanmaz ki benim annem de tam aksine kendi evlatlarına yedirmez gerekirse disardakine verir biz öyle gördük

İşte suanda esiniz susuyor idare ediyor ona yemek konusunda ya da annesi ile ilgili birşeyler anlattiginda tepki vermeyinki ileride esim degisti demeyin.
Birakin annesi ona sürekli sizi sikayet ediyorsa ileride esiniz ; sen hep kızı sikayet ediyorsun ama o yemeklerinden annene götür diyor o sizin icin hic kötü yorum yapmadı sizi seviyor sizi sikayet etmiyor diyecek.Annesidir atamaz ama es olarak sizin yanınızda dursun daima😊💓
Teşekkür ederim biraz höt söt bir insanım evet aşırı tepkilerim oluyor. Ama sizin söylediklerinizi kulağıma küpe yapacağım 🙏

Bende alıngan biri hiç değilimdir ama zaten ayda yılda bir gidiyoruz . Onda da gördüğüm bu muamele hiç aklimdan çıkmaz el diye bu kadar dışlanmaz ki benim annem de tam aksine kendi evlatlarına yedirmez gerekirse disardakine verir biz öyle gördük
Benim annem eşimin sevdiği yemekleri yapar getirir sürekli o seviyor diye kekler, poğaçalar. Ama biz dış kapının dış mandalıyız sanırım eş aileleri tarafından.

Bence esinizle de probleminiz var. Kayinvalideniz ile sizin aranizda denge kurmasi gerekirken kenara cekilmis. Annem hasta yemek cikart diyen adam zamaninda annesini arayip bebege 1 saat bakar misin, esya yerlestiriyoruz diyebilirdi. Bu kadin yeni dogum yapti, size yemek hazirlayamaz da diyebilirdi. Ama bunun yerine gelip annem hasta olursa ben bakacagim(yani siz bakacaksiniz.) Demis yani tarafını belli etmis. Kayinvalide ve eltiye koydugunuz mesafeyi sakın bozmayin, sizden beklentiye girmesinler

Bence esinizle de probleminiz var. Kayinvalideniz ile sizin aranizda denge kurmasi gerekirken kenara cekilmis. Annem hasta yemek cikart diyen adam zamaninda annesini arayip bebege 1 saat bakar misin, esya yerlestiriyoruz diyebilirdi. Bu kadin yeni dogum yapti, size yemek hazirlayamaz da diyebilirdi. Ama bunun yerine gelip annem hasta olursa ben bakacagim(yani siz bakacaksiniz.) Demis yani tarafını belli etmis. Kayinvalide ve eltiye koydugunuz mesafeyi sakın bozmayin, sizden beklentiye girmesinler
Tabiki öyle demek istedi kendisi işten çıkıp bakmayacağına göre..
Öyle bir durum inşallah yaşanmaz ama kabul etmeyeceğim kardeşler kendi aralarında anlaşırlar tutarlar bir yardımcı olur biter kimse kimseye bakmakla yükümlü değil hele hele eş ailesine. Herkes kendi ailesinden sorumlu.
Ayrıca o hasta dediği kvdem eltim ve kaynımın tatilden döneceği gün sabahın köründe kalkıp onlara yemek hazırlığı yapıyordu.
Ama ben dikişli halimle yemekleri hazırlayıp önlerine getiricekmişim 😤 işte bunlar benim onlardan nefret etmeme sebep oldu. Vallahi kapı burda gelmek isteyen gelir ama ben kimsenin evine çıkmıyorum 👍 bebeğimleyim bütün gün kimsenin kahrınıda çekemem. Sinir stresten bir sürü hastalığım peydah oldu eşim bunları görmekten aciz.

Tabiki öyle demek istedi kendisi işten çıkıp bakmayacağına göre..
Öyle bir durum inşallah yaşanmaz ama kabul etmeyeceğim kardeşler kendi aralarında anlaşırlar tutarlar bir yardımcı olur biter kimse kimseye bakmakla yükümlü değil hele hele eş ailesine. Herkes kendi ailesinden sorumlu.
Ayrıca o hasta dediği kvdem eltim ve kaynımın tatilden döneceği gün sabahın köründe kalkıp onlara yemek hazırlığı yapıyordu.
Ama ben dikişli halimle yemekleri hazırlayıp önlerine getiricekmişim 😤 işte bunlar benim onlardan nefret etmeme sebep oldu. Vallahi kapı burda gelmek isteyen gelir ama ben kimsenin evine çıkmıyorum 👍 bebeğimleyim bütün gün kimsenin kahrınıda çekemem. Sinir stresten bir sürü hastalığım peydah oldu eşim bunları görmekten aciz.
Lohusaliginizda, esya tasirken falan kayinvalideniz bir kase mercimek corbasi bile getirseydi zaten siz seve seve bakmayi kabul ederdiniz diye düşünüyorum. Boyle seyler karsiliklidir. Zor zamaninizda yaninizda olmayan sizden birsey beklemesin. Elti bakar kayinvalidenize artik

Lohusaliginizda, esya tasirken falan kayinvalideniz bir kase mercimek corbasi bile getirseydi zaten siz seve seve bakmayi kabul ederdiniz diye düşünüyorum. Boyle seyler karsiliklidir. Zor zamaninizda yaninizda olmayan sizden birsey beklemesin. Elti bakar kayinvalidenize artik
Evet gerçekten doğru en azından vicdanen rahat gelmezdi bana ya bu kadın o kadar iyilik yaptı ben nasıl yardım etmem derdim. Ama şimdi içim o kadar rahat ki asla pişman değilim.
Allah kimseyi elden ayaktan düşürmesin hiçkimse bakıma muhtaç olmasın tabiki.
Bunun yaşı yok çünkü.
Eşimin aile kafası yaşlanınca bize baksınlar diye çocuk yapmak.
Hatta ben hamileyken yaşlanınca bize kim bakıcak bi Çocuğumuz olucak tabiki demişti.
Bende ona "ben kendime baktırmak için çocuk yapmıyorum, çocuğum asla zorunlu değil böyle birşeye demiştim" hani eşim bile buraya gelir gelmez fire verdi. Çok eski kafalı insanlar aklım almıyor.

Kızlar merhaba yine ben fikirlerinize ihtiyacım var. Linçte edilebilirim kabul ederek yazıyorum izninizle.

1 senedir falan eşimin ailesi, görümce, elti aynı binaya taşınmak zorunda kaldım onların aile apartmanına yani.
Görümcem genelde kışın burda yazın köylerine giderler çok görmem kendisini çok da bir problemim yok fakat elti kişisi olucak o arsızı naptım ettim evimden uzak tuttum gelip gitmiyor artık rahatım.
Problemim kayınvalidemle malesef problemde diilde ama anlatayım.
Ben buraya geldiğinde daha 10 günlük anneydim taşındık apar topar sezeryan oldum dikişlerimden zar zor hareket ediyorum zaten.
Kayınvalidem taşıdığımız gün bana bundan sonra yemekleri sen yapacan! dedi. Bende iyi dille sen bana yemek yiyebiliyor musun diye soruyor musun anne dedim? Ve o gün hiçbirşeye elimi sürmedim  .
Bunu demesinin amacı nişanlıyken falan arada geldiğimde bende bişeyler yapıyodum yardım ediyodum falan. Bana geldiklerinde çeşit çeşit yemekleri yapıyodum sanırım sandı ki bundan sonra da gelin yapar da biz yeriz.
Özet geçeyim ; ben nişanlıyken kvdemde yemek yaptığımda onlarısz boğazımdan geçmiyor diye daha biz yemek yemeden hemen sıcak sıcak eltime indirirdi yemekleri.
Ben lohusayım bir gün mangal yaptılar o ara bebeğimin uyku saatiydi ben inemedim kvdeme zannetim ki bana da getirir sıcak sıcak nasıl da koktu nimet.
Getirmedi kimse geceyarısı eşim gitti de iki parça et vermişler eminim ki onu da bana ayırmadı da eşim kendine ayrılanı getirdi.
Daha çok konum var böyle böyle ama uzun olunca okumaktan sıkmak istemiyorum sizi.
Ben şimdi kvdeme inmiyorum bayadır oda bana gelmiyor arada bir problem yok ama gidip gelmiyoruz. Biliyorum ki bana bilenmiştir hatta gelmiyosun diye küstüm falan dedi de umrumda olmadı ben bu kadından aşırı soğudum öyle böyle diil geçmiş aklıma geliyor aslında beni istediklerini ve sevdiklerini hiç sanmıyorum.
Yine umrumda diil ama sizce mesafeli iyi mi yapıyorum bu arada konunun devamı aşağıda.
Eşin tam bir aferin delisi bence. Kimseye baktırmak ben bakarım demesinden belli. Cümleyi doğru kurduysa baksın kendisi. Benim karım bakar demeye yemiyor tabi. Sizi lincleyecek bişey yok ortada. Gelinsin ne yapsan yaranamazsin batar illa buyuzden soğuk olmak en güzeli. Yaparsın yaparsın bigun yapmasaydin derler. Yapmazsın yine kötü olursun oyuzden boşver

Oğlum 1 aylıkken pikniğe gitmiştik. Orada bir aile bebek görünce kendi pişirdiklerinden bize vermişlerdi. Aç olmamama rağmen verdikleri şey o kadar güzel gelmişti ki hala tadı damağımdadır. Bu insanlar gelinlere bu kadar düşman nasıl oluyorlar anlamıyorum.

Kv ye bakma meselesine gelince.. Aile apt. Ndasınız zaten. Evinde kalır kendisi hep beraber ilgilenirsiniz temizliği ilacı vs ile. Tabi ki destek olursunuz eşinize ama evinize alıp sürekli tek bakmayı istemediğinizi söylersiniz eşinize. Ne olacağımız belli değil çok takılmayın buna. Belki biz hastalanıp onların eline düşeriz, kim bilir? Bir daha böyle bir konu açtığınızda eşinize söylersiniz içiniz rahat eder en azından.

Siz niye yaptıgınız yemekten götürüyorsunuz ki ? Aike evi diye mi? Herles kendi yemegini kendisi yapsın çovuk bakıp bide onşara yemek mi taşıcaksınız. Söyleyin eşinize hiç çekinmeyin

X