Ajanda tutmak ??

Ahkalbimsenden

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
290
328
Merhaba, ajanda tutmaktan benim gibi korkan var mı ? Şuan gün içinde , bir haftada bir ayda yapmam gereken her şeyi hatırlıyorum unuttuğum bir durum olmuyor. Ama ajanda tutarsam sanki beynimin hafızada tutma , hatırlama yeteneğini azalticam gibi geliyor böyle düşünen var mı ? Her şeyi kağıda yazınca beyin hatırlamaya ihtiyaç duymuyor diye düşünüyorum. Ama yalan soylemeyeyim acayip de hoşuma giderdi üstünü karalayip tik atmak ve kağıt üzerinde işi hallettigimi görebilmek :super:

Ajanda tutunca neden beyin tembelleşsin ki.. Sadece ajandada yazan şeyleri tutmuyor ki beynimiz hafızada.. Bu fikrinşz bana enteresan geldi 🤷‍♀️Ajanda tutmak beyni tembelleştirmeyeceği gibi işlerimizi de düzenli eksiksiz ve zamanlı yapmamıza yardımcı olur.. Ben mesleğim dolayısıyla mutlaka ajandama notlarımı alırım çünkü bazı şeyleri hatırlama şansım olmuyor ya da anlık unutabiliyoruz akşam ajandama bakıp eksik var mı diye kontrol ederim .. Beynimin tembelleştiğini de düşünmüyorum ama acaba tembelleşti mi ki 😂 Yok ya bence tembelleşmez ajanda candır sizde bence gerek duyuyorsanız kullanın iyi oluyor..

Ben ajanda kullanıyorum hatta boş deftere kendim çiziyorum herşeyi tek tek. Süslüyorm hatta.
Günlük haftalık ve aylık plan yapıyorum.
Günlük planların içini boş bırakıyorum bi gün öncesinden yapmam gerekenleri yazıyorm. Önemli olanları, öbür gün onlara odaklanıyorum kalan vakitleri ise başka sevdiğim şeyler ile dolduruyorum.
Ama genel olarak ajandam dolu olduğu için anca o işleri yetiştirebiliyorum. Seve seve kullanıyorum, kendim çizmiş olmam ekstra motive ediyor beni.
Kesinlikle tavsiye ediyorum

Ajanda ortaokul yıllarımdan beri kullanırım, çok da severim, geriye dönük bakınca yaptıkları insanı hem mutlu hem motive ediyor zamanını daha verimli geçirmek adına.. Zararını hiç görmedim bilâkis çok faydalı bir uygulama..

X