Akıl istiyorum

Yanı tercihe göre değişiyor eşim sıfır yatak ve ikinci el karyola için 500 tl fiyat almış
Ben sadece karyola için 500-700 civarı bir şey vereceğim

Yatak sifirsa sorun olmaz bence. Sonuçta yatak önemli olan. Karyolasini sildiğinizde tertemiz olur kimin yattığı önemli değil zaten arada sıfır yatak olucak.
Ayrıca 2.el karyola 100tlden fazla vermeyin. Hatta 100tl bile çok 70 civarı makul

Sanırım ilk çocuğunuz ve zorlansak da ödeyebiliriz diyorsunuz. Bence alın gitsin, sanki çocuk odası alıp bir sürü gereksiz masraf yapıyorsunuz gibi davranmış eşiniz . Güzel bir baza alırsanız ilerde büyüyünce de yatar , geçici bir eşya değil sonuçta. Hatta ahşap ceviz renginde yada beyaz renkte alırsanız ilerde maddi durumunuz düzeldikçe yatağa uygun dolap falan da alarak odasını çocuk odası takımı alınmış gibi bir düzene getirebilirsiniz.

Yatak sifirsa sorun olmaz bence. Sonuçta yatak önemli olan. Karyolasini sildiğinizde tertemiz olur kimin yattığı önemli değil zaten arada sıfır yatak olucak.
Ayrıca 2.el karyola 100tlden fazla vermeyin. Hatta 100tl bile çok 70 civarı makul
Satici yatağa 280 karyolaya 240 istemiş bana da fazla geldi nerdeyse sıfır parası karyola ve iyi değil

Mesaj tekrari

Sanırım ilk çocuğunuz ve zorlansak da ödeyebiliriz diyorsunuz. Bence alın gitsin, sanki çocuk odası alıp bir sürü gereksiz masraf yapıyorsunuz gibi davranmış eşiniz . Güzel bir baza alırsanız ilerde büyüyünce de yatar , geçici bir eşya değil sonuçta. Hatta ahşap ceviz renginde yada beyaz renkte alırsanız ilerde maddi durumunuz düzeldikçe yatağa uygun dolap falan da alarak odasını çocuk odası takımı alınmış gibi bir düzene getirebilirsiniz.
Dolabı da var zaten beyaz ve onu da çok pahalıya almadım inanın marketlerde oluyor ya indirimli ordan aldım mükemmel değil ama idare ediyoruz eşime diyorum alırsak liseye belki üniversiteye kadar kullanır ee bunu da kullanır ne var diyor korkuluğu var diyor korkuluk zaten satılan bir şey ve alacağı şey bir baza bile değil bir ranza ustu
Ben de yavaş yavaş tamamlamayı planlıyorum ama eşime gire luks

Çalışan sizsiniz eşinize ne ya alın istediğiniz yatağı. 2 gün çalışmasın 4 gün çalışsın o halde. Anlamıyorum bu yetişkin insanların çalışmama olayını imkan var eliniz ayağınız tutuyor en iyisini yapmak için gayret etmelisiniz tabii ki

Eşinizin mesleği ne? Neden sadece 2 gün çalışacak? Eğer kendi alanında iş bulamıyorsa, gitsin başka bir iş baksın. Erkeğin evde oturması bana çok tuhaf geliyor. Yatak konusuna gelince ben de durumum varken ikinci el hiçbir eşyayı almam. Bu gereksiz bir harcama da değil, içinize sinmeyen bir şeyi kabul etmeyin

Çalışan sizsiniz eşinize ne ya alın istediğiniz yatağı. 2 gün çalışmasın 4 gün çalışsın o halde. Anlamıyorum bu yetişkin insanların çalışmama olayını imkan var eliniz ayağınız tutuyor en iyisini yapmak için gayret etmelisiniz tabii ki
Çalışmama olayı keyfi değil orda bir yanlış anlaşılma olmasın
Diğer kısımda ise ben de en iyisini yapmaya çalışıyorum

Eşinizin mesleği ne? Neden sadece 2 gün çalışacak? Eğer kendi alanında iş bulamıyorsa, gitsin başka bir iş baksın. Erkeğin evde oturması bana çok tuhaf geliyor. Yatak konusuna gelince ben de durumum varken ikinci el hiçbir eşyayı almam. Bu gereksiz bir harcama da değil, içinize sinmeyen bir şeyi kabul etmeyin
Eşim öğretmen ama atanamadi
Evde durma sebebi ise kızımıza bakıyor olması bugüne kadar hiç bakıcıya vermedik bir yıl daha idare edip sonra kreş düşünüyoruz çünkü eşim şu anda çalışırsa çalıştığı bakıcıya gitmiş olacak cocuk da yabancı birine verildiğiyle kalacak
Yanı çalışmamak eşimin tercihi değil aslında biraz benim israrim
Ben hafta sonu boş olduğum için de o hafta sonu başka bir yede çalışmaya gidecek
Ben de siz gibi düşünüyorum mükemmel olmasa da gücüm yettiğince ikinci el olmaması daha mantıklı geliyor

öyle bi konu ki ne desek havada kalacak. eşinin dediği de olur, senin dediğin de olur. tartışacak bişey göremiyorum açıkçası.

ikinci el karyola bana cok mantikli geldi ya,
yatagin yeni olmasi onemli, cunku eski yataklarda akar ureyebiliyor,
ama eger malzemesi kaliteli ise ben kesinlikle ikinci el karyola tercih ederim.

hatta bir cok seyin ikinci elini tercih ediyorum, alim gucum yuksek ama amac #surdurulebilir_yasam En Büyük KK

Dolabı da var zaten beyaz ve onu da çok pahalıya almadım inanın marketlerde oluyor ya indirimli ordan aldım mükemmel değil ama idare ediyoruz eşime diyorum alırsak liseye belki üniversiteye kadar kullanır ee bunu da kullanır ne var diyor korkuluğu var diyor korkuluk zaten satılan bir şey ve alacağı şey bir baza bile değil bir ranza ustu
Ben de yavaş yavaş tamamlamayı planlıyorum ama eşime gire luks
Size en son ne halin varsa gör gibi bir şey demiş ya bence o lafına karşılık gidip istediğiniz yatağı taksitle alın, gelince görür artık. Zaten tutumlu birisi olduğunuz belli , eşinize lüks peşinde olduğunuzu ispatlamak zorunda değilsiniz. Çocuğunuz dediğiniz gibi üniversiteye kadar o yatakta yatacak belki, bazalı olursa içine de bir sürü ıvır zıvırınızı koyarsınız, ortalıktaki döküntü azalır.

Montessori yatak yazın, 300 400 tl ye de çıkıyor karyolası.
Amaç aynı amaç, çocuğu güvenle düşmeden kendi başına kullanacağı bir yatak olması.
Bu aralar ben de çocuklara yeni oda yapacağımdan fiyatlara hakimim, 4 binlikle bu bahsettiğim 400 lük olanların inanın farkı yok.

Ayrıca eve giren tek maaş ve biraz da eşinizin kazancıyla olan yaşam mücadelenize hayran kaldım.
Kanaatkar ve şükürcü bir insansınız belli ki.
Allah evinize bereket, sağlık ve mutluluk versin.

Iyi geceler herkese
Eşimle çocuğa alınacak yatak yüzünden anlaşamıyoruz çok saçma evet ama olay bu
Kızım doğmadan önce bebek odası takımlarına baktık ama çevremdeki herkes bebek için gereksiz olduğunu zaten yanımızda yatacağını söyledi biz de bebek odası işini erteledik üç yaşına falan gelince alırız dedik parkyatak aldık ama kızım geniş geniş uyumayı sevdiği için bir yaşından sonra hiç yatmadı park yatakta biz de misafirler için aldığımız tek kişilik yatağı koyduk yere yanımıza onda yayıla yayıla yatıyor ama şimdi bir eve taşındık ve aceleyle taşıdığımız için evi inceleyemedik boya falan da yapılınca fark edememisiz yattığınız odada rutubet kokusu var ve yerde daha çok hissediliyor hemen yatak arayisina girdik esim ikinci el bir karyola bulmus karyola ikinci el bir ranza ustu ve korumaligi var esim kizim duser diye bunu almak istedi yatak sifir olsun karyola ikinci el dedi ben de karyolayi sifir almak istedigimi elimizdeki yatakla bir sure idare edebilecegimizi soyledim ama israrla hayir diyor ben lukse kaciyormusum gidip ne yaparsam yapacakmisim onu dinlemiyormusum ekonomi bilmiyormusum falan filan ya benim ilk cocugum oda bile demiyorum bir yatak istiyorum ben mi sacma dusunuyorum acaba bir akil verin.
Şunu da söyleyeyim ben öğretmenim eşimin geçen yıl işi yoktu bu yıl da iki günlüğüne bir yerde çalışacak biraz para kazanacak ve çocuğa bakacak yani alım gücüm yok değil evet taksitlerimiz var biraz sıkıştırır belki bizi ama çok etkilemez bir yatak alabilecek durumum olmasa ben zaten ısrar etmem telefonum bozuldu yeni bir telefon almak zorunda kaldım ama telefona verecek para varsa benim kızımı ikinci el bir yatakta yatırmaya gönlüm razı olmuyor ona ihanet ediyormusum gibi geliyor yanlis anlasilmasin kucumsuyor degilim ama gucum varken yapmamak sacma geliyir sonucta biz kimin icin calisiyoruz tabii ji cocugumuz icin
bana bir akıl verin nolur.

Yazdıklarınız da kesinlikle abes bi durum yok. Eşiniz iş durumundan dolayı yanaşmamış olabilir sıfıra ama sonuçta siz de o evin durumunu en iyi bilen iki kişiden birisiniz. Taksitlerin bütçenizi sarsmayacağını düşünüyorsanız bence de sıfır alın.

...telefonum bozuldu yeni bir telefon almak zorunda kaldım ama telefona verecek para varsa benim kızımı ikinci el bir yatakta yatırmaya gönlüm razı olmuyor...

Bunlar sizin cumleleriniz. Buna istinaden yazdim.

Bozulan telefonu yapmak için fazla para istemişler, o yüzden yenisini almak zorunda kalmış. Telefon zorunlu biri ihtiyaç günümüzde maalesef. Telefon bile aldıysak bir şekilde bunu da alabiliriz diyor.

Iyi geceler herkese
Kızım doğmadan önce bebek odası takımlarına baktık ama çevremdeki herkes bebek için gereksiz olduğunu zaten yanımızda yatacağını söyledi biz de bebek odası işini erteledik üç yaşına falan gelince alırız dedik parkyatak aldık ama kızım geniş geniş uyumayı sevdiği için bir yaşından sonra hiç yatmadı park yatakta biz de misafirler için aldığımız tek kişilik yatağı koyduk yere yanımıza onda yayıla yayıla yatıyor ama şimdi bir eve taşındık ve aceleyle taşıdığımız için evi inceleyemedik boya falan da yapılınca fark edememisiz yattığınız odada rutubet kokusu var ve yerde daha çok hissediliyor hemen yatak arayisina girdik esim ikinci el bir karyola bulmus karyola ikinci el bir ranza ustu ve korumaligi var esim kizim duser diye bunu almak istedi yatak sifir olsun karyola ikinci el dedi ben de karyolayi sifir almak istedigimi elimizdeki yatakla bir sure idare edebilecegimizi soyledim ama israrla hayir diyor ben lukse kaciyormusum gidip ne yaparsam yapacakmisim onu dinlemiyormusum ekonomi bilmiyormusum falan filan ya benim ilk cocugum oda bile demiyorum bir yatak istiyorum ben mi sacma dusunuyorum acaba bir akil verin.
Şunu da söyleyeyim ben öğretmenim eşimin geçen yıl işi yoktu bu yıl da iki günlüğüne bir yerde çalışacak biraz para kazanacak ve çocuğa bakacak yani alım gücüm yok değil evet taksitlerimiz var biraz sıkıştırır belki bizi ama çok etkilemez bir yatak alabilecek durumum olmasa ben zaten ısrar etmem telefonum bozuldu yeni bir telefon almak zorunda kaldım ama telefona verecek para varsa benim kızımı ikinci el bir yatakta yatırmaya gönlüm razı olmuyor ona ihanet ediyormusum gibi geliyor yanlis anlasilmasin kucumsuyor degilim ama gucum varken yapmamak sacma geliyir sonucta biz kimin icin calisiyoruz tabii ji cocugumuz icin
Eşin, yatagi 2.el alalim deseydi tepkin normal ama karyolada birileri yatsa nolur yatmasa nolur. Köpürte köpürte bi silersin olur biter. Paranı da köşeye koyup kızın iyice yasına geldiginde ilerde guzel.bi genc odasi yaparsiniz kiziniza. Hani madem sifirdan oda dösemiyosun, karyolanin da 2el olmasi bana cok da mantiksiz gelmedi acikcasi.

Fikirleriniz için teşekkürler bir türlü yazamadım yazmak için girdim bir ara yazmadan çıkmışım
O gün eşimle gittik onun dediği yatağa bakmaya ben yine çok begenmedim
Sonra benim dediğim birkaç yere baktık ve bir tane aldık şansımıza satıcıda bir tane kalmış ve indirim yaptı sıfır karyolayi 500 liraya aldık hem beğendim hem içime sinmiş oldu 😊

Iyi geceler herkese
Acaba öne rutubetin kaynağını bulup onu mu kesmeye çalışsanız? Yerden 50 cm yukarıda olunca etkilemeyecek mi hiç. Bodrum katta mı eviniz?

Acaba öne rutubetin kaynağını bulup onu mu kesmeye çalışsanız? Yerden 50 cm yukarıda olunca etkilemeyecek mi hiç. Bodrum katta mı eviniz?
Bodrum değil de evin o tarafı toprak zemin üstündeymiş aslında yapılacakmış ama apartmanda para toplanmamış kalmış biz de diğer odaya geçmeyi düşünüyoruz orda öyle.bir sorun yok

X