Akıl verir misiniz. :(

Km çok fazla.
Daha düşük km bir arabaya bakın. Bütçenize göre 200.000/240.000 arası bakabilirsiniz.
Pejo 206'ya bakın 307'den daha düşük.
Hyundai sevmem ben pek tavsiye etmem.

Bende araba alacağım isyandayım, ona o kadar vereceğime sıfırını alırıma geliyorum her seferinde. Sonra sıfırı bile etmez o kadar diye oturuyorum yerime. Fiyatlar çok uçuk. O modelde bir araba için o km çok fazla. Acemisiniz ama acemiliğinizi sanayide geçirmenin size ne faydası olur. Biraz güvende hissettirmeli arabanız sizi. Yetişkin insansınız, babanıza fikrini elbet sorarsınız ama dediğini yapmak zorunda değilsiniz. Araba forumlarına bir göz atın, çok bilgi var.

80 100 binden sonra birçok yerinin bakıma ihtiyacı oluyor sahibi veya sahipleri de zamanında yaptırmadıysa o bakımları 300 bin kmdeki araç çok sıkıntı. Motoruna bile ayar çekmek gerekebilir en ufak bir şeyde soluğu tamirde alman gerekir. Ben de öyle düşündüm uzun süre dedim çarpa çarpa kullanırım idareten bişey alayım ama sonra baktım o da olmaz kelle koltukta arabayı sahiplenmeden düzgün süremezsin. Gayet güzel 0 araç aldım kazasız belasız bakımlarını aksatmadan içime sine sine kullandım. Erkekler kadının illaki çarpıp vuracağını düşündüğünden iyi bir arabaya layık görmüyorlar bu arada kendi alacak olsa 300 bindeki aracı hayatta almaz emin ol. Ayrıca sırf fiyat uygun diye alacaksın ama her sanayiye gidişinde 3 5 bin eksilip ayrılacaksın. Boooşver çok istiyosa kendine alsın sen beğendiğin sevdiğin bir modeli al kasko sigortanı da yaptır seve seve bin.

Merhaba arkadaşlar. Ben araba almayı düşünüyorum. Kredi çekecegim. Ehliyetim var ama kullanmasını çok bilmiyorum. Babama araba bakalım dedim bana pejo 307 290 binde bir araba buldu. 54e veririm dedi adam. Daha görmeye gitmedik. Ama ben 75 80 binlik i20 falan düşünüyordum. Babamla annemin dusuncesi de kullanmasını bilmiyorsun çarpar edersin en azından böyle bir araba al iyice öğren sonra iyisine geçersin diye düşünüyorlar. Açıkçası ben bu krediyi ödeyene kadar almak istediğim araba da faizler de katlanır diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım.? Kafam karmakarışık. Bugün arabaya bakmaya gidecez. Fikirleriniz çok önemli benim için.
Pejo aracın saglamlıgı zaten tartısılır
Bide km öldüm vurmayın daha diyor.
Ben olsam almam yani.
Dersenki bi Toyota Avensis flan alacagız 500 bin km de bile sorun olmaz derim de ,pejoda cok bu kmde.

Merhaba arkadaşlar. Ben araba almayı düşünüyorum. Kredi çekecegim. Ehliyetim var ama kullanmasını çok bilmiyorum. Babama araba bakalım dedim bana pejo 307 290 binde bir araba buldu. 54e veririm dedi adam. Daha görmeye gitmedik. Ama ben 75 80 binlik i20 falan düşünüyordum. Babamla annemin dusuncesi de kullanmasını bilmiyorsun çarpar edersin en azından böyle bir araba al iyice öğren sonra iyisine geçersin diye düşünüyorlar. Açıkçası ben bu krediyi ödeyene kadar almak istediğim araba da faizler de katlanır diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım.? Kafam karmakarışık. Bugün arabaya bakmaya gidecez. Fikirleriniz çok önemli benim için.
Doğru söylüyorlar biz ikinci el aldık, kız kardeşim arabayı surttu hep ogrenmeye calisirken tekerlekti vs hep bir seyler bozuldu. Ama araba sifir gibiydi gercekten. Simdi boyalari cikinca kotu oldu. Bunlarda haliyle hep masraf tabi. Simdi iyi durumda ama ogrenene kadar baya araba zorlandi.

2 tane peugeot, 2 baska marka araba kullandim. Fransiz arabalarinda 200binde omur bitmeye baslar, 290bin km coptur. Sakin almayin. Suan icinize sinen arabayi alin. Araba degeri enflasyon yuzunden dusmez. Aldigim iki peugeotu da yillar sonra aldigimdan pahaliya satmistim.

Niye illa ki çarpacaksınız diye düşünüyorsunuz? 20 yaşımda daha önce arabaya dair hiçbir şey bilmeden sadece kursta öğrendiklerimle ehliyet aldım. Babam da sağolsun bana güvendi 13 yıldır aktif araç kullanıyorum. Sadece 2 yıl önce ani bi manevra yaparak arabanın arka köşesini çarptım ki masrafsızdı.

Ama eşimin kullandığı araçla büyük bir trafik kazası geçirdik.

Sıfır araba alın diyemem ama sırf aman vurur kırar çarparım diye içinde güvensiz olacağınız döküntü bir araç almayın.

X