Akıl verirseniz sevinirim

angel6

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2021
115
68
Çok aile içi bir mesele olucak belki ama akıl verirseniz çok sevinirim şimdi genel olarak sorunu tanıtıyım; 25 yaşındayım kardeşim 22 yaşında bir tane erkek arkadaşı var oda 23 yaşında bizim 2 arka sokağımızda oturuyor devamlı yasak demeden gelip duruyor ben ne zaman arkadaşlarımla dışarı çıksam genel olarak bizim evde oluyor döndüğümde. Babamla annem ayrı 2+1 evde kardeşimle annem aynı odada kalıyor ben tek genelde önemli evraklar benim odamda olur bize geldiği zaman kardeşime bişey lazımsa direk odaya dalıyor hiç müsait midir tarzı düşünce yapısı yok çocuk her şeye trip atıyor bişey dendiğinde ve ben o kadar iş, aile, okul yaşantımdaki sıkıntımdan sonra elin adamını hiç çekemeyeceğim. Babannesi bir şey yapıyor yasak demeden kapıya gelip babannesinin yaptıklarını getiriyor ve gencim gerek kadınsal şeyler gerek bakımım falan evde bir erkek varken yapılmaz yani regl oluyorum ağrı çekiyorum odama gidip kapıyı kapayıyorum yatıyorum pat diye kapı açılıyo çocuk giriyo, dışardan geliyorum duş almam lazım evde çocuk devamlı böyle kardeşimle dışarı çıkalım diyorum çıkıcağımızı duyunca buda geliyor hiç kız kıza bişey yapamıyorum ve sorunun ana nedenine geliyorum anneme anlatıyorum bu durumu tamam gelmesin diyo kız kardeşim sanki kolunu kesmişler gibi bağırıyor ‘neden gelmiyecekmiş’ annem kapıda çocuğu görünce içeri davet edelim mi diye bana soruyor yasak zamanı her şeyi geçtim babası hastahanede çalışıyor bunlar yüzünden korona bile geçirdik, ananem vefat etti 2 sene önce cenazesine geldi daha geçen o çocuk kimdi diye soran bile oldu komşular size bi çocuk gelip gidiyor diyo annem çocuğa büyülenmiş gibi laf söyletmiyor kardeşimle birbirimize giricek kadar 2-3 kez kavga ettik kardeşim daha üni kazanamadı çocuk makedonyalı 2 senelik sağlık mezunu koronadan dolayı çalışmıyorum diyo yalan çalışmak istemiyor annesinden babasından hazır yiyor kardeşim daha üni kazamandan açıktan okurum onunla evlenip makedonyaya giderim evden çalışırım diyo bizdeki anne tarafında baba tarafıda en az 2 tane üni bitirmiş ve bir çok dalda tanınmış kişiler bende ders çalışması için baskı yapıyorum yine kavga evimize gelip buzdolabında kalan yemekleri yiyecek kadar rahat davranıyor sinir kat sayım her geçen gün daha artıyor yıkanıcam diyorum annem diyo gelsin kapıyı kapatırız insan evinde rahat edemiyorsa orası evi değildir diyolar gerçekten bunlar anlattıklarımın 1/4lük kısmı daha bir çok şeylerine şahit oldum psikolojim bozuldu artık her zaman evde olup kardeşimi koruyamıyorum ve davranışları bu çocukla tanıştı tanışalı baya bir değişti ne yapmam lazım sizce

Çocukla konuşabilirsin. Abla kardeş gibi.
Özel hayat özel alan vs. Bunların önemli olduğunu ve bir daha odana girmemesini söyle. Diğer alanlarda yapacak fazla bişeyin yok. Annen ve kardeşin müsamaha gösterdiği sürece bişey değişmez.
sen kötü
olursun ve senin sinirlerim bozulur.
Kendi özel alanını kurtar yeter.
Hiç sevmem ben de başkasının evinde her yere her şeye dalıp çıkan insanları.

Öncelikle anneniz varken kardeşinizi korumak sizin göreviniz değil ortada korunacak bi şey de göremedim ben gerçi. Lakin odaya aniden girdiğinden neden sert bir biçimde azarlamayı denemiyorsunuz en azından sizin alanınıza saygı duymayı bilmesi gerekli ben tahammül etmezdim o kadar bir yabancıya çoktan kabağı kırmıştım yani :sinirli:

Siz ne Mezunusunuz ailenizde kim çalışıyor

Peki önemli evraklar dediğiniz nedir

Rahatsız olabilirsiniz kapınızı kitler oturursunuz

Sizin hakkınız olduğu kadar anneniz ve kardeşinizin de o evde istediği kişiyle oturmak var

Odanızı dalmaması gerektiğini de gerekirse sert bir şekilde söylersiniz anlar herhalde

Kardeşinizin kendi ayakları üstündea durmasını istemeniz güzel ama üslubunuz da sıkıntı var sanki

Öncelikle anneniz varken kardeşinizi korumak sizin göreviniz değil ortada korunacak bi şey de göremedim ben gerçi. Lakin odaya aniden girdiğinden neden sert bir biçimde azarlamayı denemiyorsunuz en azından sizin alanınıza saygı duymayı bilmesi gerekli ben tahammül etmezdim o kadar bir yabancıya çoktan kabağı kırmıştım yani :sinirli:
dediğim gibi bu anlattıklarımın çeyreği bile değil ve azarlamayı daha önce kaç kez yaptığım için kardeşimle kavga ediyoruz öyleki kollarım morluk içinde kaldığı için yaz ayında uzun kollu giymek zorunda kaldığım zaman bile oldu

dediğim gibi bu anlattıklarımın çeyreği bile değil ve azarlamayı daha önce kaç kez yaptığım için kardeşimle kavga ediyoruz öyleki kollarım morluk içinde kaldığı için yaz ayında uzun kollu giymek zorunda kaldığım zaman bile oldu
Nasıl yani kardeşiniz sevhilisinin sizin odanıza dalmasını destekliyor mu. Demediniz mi çıplak olabilirim girdiğinde o zaman ne olacak diye

Siz ne Mezunusunuz ailenizde kim çalışıyor

Peki önemli evraklar dediğiniz nedir

Rahatsız olabilirsiniz kapınızı kitler oturursunuz

Sizin hakkınız olduğu kadar anneniz ve kardeşinizin de o evde istediği kişiyle oturmak var

Odanızı dalmaması gerektiğini de gerekirse sert bir şekilde söylersiniz anlar herhalde

Kardeşinizin kendi ayakları üstündea durmasını istemeniz güzel ama üslubunuz da sıkıntı var sanki
İlk 2 soruyu açmamak için yanıklamıyorum, kapıların kilidi yok maalesef benim demek istediğim çok anlaşılamadı heralde her gün sokağa çıkma yasağında bile eve gelen birinden bahsediyorum ve 3 senedir her türlü üslubu denediğimin bilgisini vererek yorumlamanızı istiyorum acaba kendi evinizde kapılar kapalı bir sürü sorun yaşarken tek bir odada kardeşiniz ile anneniz gelsin istediği bir çocuk için odanızdan çıkmadığınızı düşünün ve bunu yaklaşık 3 senedir haftanın 5 günü yaşadığınızı düşünün dediğim gibi yazmadığım ama detay isterseniz çok daha fazla şeyler anlatacağım olaylarımızda oldu cevabınız için teşekkürler

Çocukla konuşabilirsin. Abla kardeş gibi.
Özel hayat özel alan vs. Bunların önemli olduğunu ve bir daha odana girmemesini söyle. Diğer alanlarda yapacak fazla bişeyin yok. Annen ve kardeşin müsamaha gösterdiği sürece bişey değişmez.
sen kötü
olursun ve senin sinirlerim bozulur.
Kendi özel alanını kurtar yeter.
Hiç sevmem ben de başkasının evinde her yere her şeye dalıp çıkan insanları.
Çocukla konuştum annesiyle bile konuştum ama hepsi aynı olduğu için bir işe yaramadı yetmedi kardeşime söyleyip akşam yine kavga çıktı

Nasıl yani kardeşiniz sevhilisinin sizin odanıza dalmasını destekliyor mu. Demediniz mi çıplak olabilirim girdiğinde o zaman ne olacak diye
Ah neler dedim neler söyledim bir bilseniz bugün bayramlaşmaya annesiyle geldi ya sokağa çıkma yasağında zaten ailesinin geneli hastahanede çalışıyor normalde geliyor bide yetmiyor sokağa
Çıkma yasağında el öpmeye geliyor bazen annem bile yuh dediği oluyor ama sıkıldım artık yani bugün son damlaydı

İlk 2 soruyu açmamak için yanıklamıyorum, kapıların kilidi yok maalesef benim demek istediğim çok anlaşılamadı heralde her gün sokağa çıkma yasağında bile eve gelen birinden bahsediyorum ve 3 senedir her türlü üslubu denediğimin bilgisini vererek yorumlamanızı istiyorum acaba kendi evinizde kapılar kapalı bir sürü sorun yaşarken tek bir odada kardeşiniz ile anneniz gelsin istediği bir çocuk için odanızdan çıkmadığınızı düşünün ve bunu yaklaşık 3 senedir haftanın 5 günü yaşadığınızı düşünün dediğim gibi yazmadığım ama detay isterseniz çok daha fazla şeyler anlatacağım olaylarımızda oldu cevabınız için teşekkürler

Ama yazdıklarınızda o iki sorunun cevabı önem taşıyor

Zira vurgularınız buraya

Çocuk çalışmıyor ana baba parası yiyor diye eleştiriyorsunuz

Siz ve kardeşiniz de çalışmıyor gibi anladım konudan, anneniz çalışıyor mu diye sordum

Sonuçta rahatsız olmakta haklısınız ama madem bu kadar rahatsızsınız alın bir kilit takın

Burada bir çok konuda kapının kilidi yok deniyor

41 yaşındayım hiç kilitsiz kapı görmedim, evet bizim evdeki kapıların bir kısmının anahtarı yok ama kapatmam gerekirse alırım bir kilit

Çözümünüz başka yok gibi evlenir giderse kendi bilir

Çocuğu güzelce azarlarım
Kardeşim bu yüzden kavga çıkarırsa onun da saçını başını yolar aklını başına getiririm.
Çünkü bir insanın özel alanına bu sekilde girilmez, heleki yabancı biriyse bu kişi.

Ben biraz bu konularda agresifimdir
Herkes haddini bilmeli bana gore. Bu ben bile olsam !

Ama demek ki kardeşiniz saç baş yolma konusunda sizden daha tecrübeli:) yoksa daha dikkatli olurdu.

aranızda 3 yaş var sadece.

Ben sadece cocugun kafasına gore odanıza girmesine takildim
Ve anneniz korondan dolayı da çok rahatsız olsa eve almazdı zaten
O yuzden o kısımlara bisi dıyemıyodum

Bana genel olarak normal geldi çocuğun yaptığı şeyler. Sizin odanıza girmesi dışında tabi ki. Eğer sizin uyarılarınıza rağmen inatla odanıza girmeye devam ediyorsa ya baya alık bir birey ya da çok iyi niyetli bir insan değil... Görmezden gelmeyi öğrenin bence. Orası sizin eviniz sonuçta sırf o evinizde diye kendinizi odanıza hapsetmeyin.
Ama annesiyle falan bayram kutlamasına gelmesine iyi değil. Daha çıkarken aileler bu kadar içli dışlı olmamalı. İlerde bunun ceremesini kız kardeşiniz çeker. Kavga etmenize rağmen anlamıyorsa bence bırakın evleniyorsa evlensin. Ancak öyle rahatlayacaksınız gibi duruyor.

Anneniz ve kardesiniz duzenden cok memnun anlasilan.

Maddi durumunuz varsa siz cikin evden.

Sizin veya kardesinizin ufukta evlilik var mi?

Maddi durumunuz cok kotu degilse yasakta geldiginde ihbar edin. Muhtemelen hem gelene hem ev sahibine ceza yazilir ama böylece ayagi kesilir.

Ama yazdıklarınızda o iki sorunun cevabı önem taşıyor

Zira vurgularınız buraya

Çocuk çalışmıyor ana baba parası yiyor diye eleştiriyorsunuz

Siz ve kardeşiniz de çalışmıyor gibi anladım konudan, anneniz çalışıyor mu diye sordum

Sonuçta rahatsız olmakta haklısınız ama madem bu kadar rahatsızsınız alın bir kilit takın

Burada bir çok konuda kapının kilidi yok deniyor

41 yaşındayım hiç kilitsiz kapı görmedim, evet bizim evdeki kapıların bir kısmının anahtarı yok ama kapatmam gerekirse alırım bir kilit

Çözümünüz başka yok gibi evlenir giderse kendi bilir
Annem muhasebeci, ben avukat öğrencisiyim ve staj yapıyorum belgelerden kastım ailemin ev gibi şeylerin tapusu ve başka tür belgeler ve kasamız onları söylememe gerektiricek başka bir konu yok heralde kapının kilitlerini hepsini attık evi aldıktan sonra kitlenince açılmıyodu ve yeni kapı kilidi almak için kapı değiştirmek lazım. Sizin yorumunuzu istedim ve tavsiye istedim ne tür bir şey denemem lazım diye sağ olun kilit alın demek çok mantıklıydı.

Bana normal geldi. Sadece odanıza dan dun giriyorsa( ki biraz abartmışsınız gibi geldi bana orasını) uyarın ve kapınızı kilitleyin rahatsız oluyorsanız. Kız kardeşiniz de bebe değil kendi ilişkisine kendisi karar verebilir. Anneniz de onaylıyor belli. Sizin de erkek arkadaşınız olsaydı bu kadar gözünüze batmazdı diye düşünüyorum. Kardeşinizi paylaşmakta zorlanmış olabilirsiniz.

Bana genel olarak normal geldi çocuğun yaptığı şeyler. Sizin odanıza girmesi dışında tabi ki. Eğer sizin uyarılarınıza rağmen inatla odanıza girmeye devam ediyorsa ya baya alık bir birey ya da çok iyi niyetli bir insan değil... Görmezden gelmeyi öğrenin bence. Orası sizin eviniz sonuçta sırf o evinizde diye kendinizi odanıza hapsetmeyin.
Ama annesiyle falan bayram kutlamasına gelmesine iyi değil. Daha çıkarken aileler bu kadar içli dışlı olmamalı. İlerde bunun ceremesini kız kardeşiniz çeker. Kavga etmenize rağmen anlamıyorsa bence bırakın evleniyorsa evlensin. Ancak öyle rahatlayacaksınız gibi duruyor.
Yanımda koltukta uzanıcak kadar rahat ayak ucunda ben oturuyoken babamdan görmediğim duymadığım şeyler duyuyorum görüyorum elin oğlundan. Doğru diyorsunuz cevabınız için teşekkürler.

Anneniz ve kardesiniz duzenden cok memnun anlasilan.

Maddi durumunuz varsa siz cikin evden.

Sizin veya kardesinizin ufukta evlilik var mi?

Maddi durumunuz cok kotu degilse yasakta geldiginde ihbar edin. Muhtemelen hem gelene hem ev sahibine ceza yazilir ama böylece ayagi kesilir.
Bu nasıl bir tavsiyedir!? Mikser mode on.

Bana normal geldi. Sadece odanıza dan dun giriyorsa( ki biraz abartmışsınız gibi geldi bana orasını) uyarın ve kapınızı kilitleyin rahatsız oluyorsanız. Kız kardeşiniz de bebe değil kendi ilişkisine kendisi karar verebilir. Anneniz de onaylıyor belli. Sizin de erkek arkadaşınız olsaydı bu kadar gözünüze batmazdı diye düşünüyorum. Kardeşinizi paylaşmakta zorlanmış olabilirsiniz.
Anlattıklarımda abartma olmadığı için buraya yazdım kendim çözebilicek bir sorun olsa yardım istemezdim cevabınız için teşekkürler

Çocuğu güzelce azarlarım
Kardeşim bu yüzden kavga çıkarırsa onun da saçını başını yolar aklını başına getiririm.
Çünkü bir insanın özel alanına bu sekilde girilmez, heleki yabancı biriyse bu kişi.

Ben biraz bu konularda agresifimdir
Herkes haddini bilmeli bana gore. Bu ben bile olsam !

Ama demek ki kardeşiniz saç baş yolma konusunda sizden daha tecrübeli:) yoksa daha dikkatli olurdu.

aranızda 3 yaş var sadece.

Ben sadece cocugun kafasına gore odanıza girmesine takildim
Ve anneniz korondan dolayı da çok rahatsız olsa eve almazdı zaten
O yuzden o kısımlara bisi dıyemıyodum
Aynısını düşünüyorum bencede herkes haddini bilmeli ben başkasının evinde mutfağa bile giremiyorum benimde büyük kısmım odama pat diye gelmesi rahatsızlık duyuyor insan ve kilit olsa takıcam ama kilitlerimiz yok ki kapımı kapamak zorundada değilim ki ben gayet insanca evimde oturabilirim yatabilirim misafir gibi gelicekse oturur gider. Sanırım bana en çok hak veren sizsiniz

Kadın ya da erkek farketmez, sevgiliyken aile evine bu kadar sık sık gidilip gelinmesi çok anlamsiz ve gereksiz.

Kız kardeşiniz sürekli sevgilisinin ailesinin evine gitse ne gerek var deriz, diyoruz çoğunluk olarak, erkek arkadaş gelince neden normal olsun?

Ve sizin odanıza pat diye girecek kadar da fütursuz bir insandan bahsediyorsunuz.

Ama anneniz bu durumu desteklerken tek başınıza yapacağınız şey odanızı kitleyip oturmak kalıplarda kilit yok yazmışsınız nasıl oluyor onu anladım, bir şekilde halledilir yoksa bile.

X