Akla ihtiyacım var

Okurken sinir oldum, sizi böyle rezil etmeye ne hakki var? Kardesinizin önünde böyle davranmış, kayinvalideye rezil etmiş. Sizi yüceltecegi yerde gömüyor. Blöfmü yaptınız boşanma için bilmiyorum ama bence ciddi ciddi düşünün böyle ömür gecer mi
Ciddiyim düşünüyorum tabiri caizse kurtulmak istiyorum artık

Çok utanç verici yaptıkları. Misafirliğe gittiğiniz evde, kardeşinizin yanında yapılacak şey mi bu? Sanırım sürekli de böyle davranıyor. Boşanacaksanız toplayın eşyalarınızı gidin ailenizin yanına.
Daha önce çok blöf yapılmış belli ki adam hiç ciddiye almıyor, böyle istediği gibi istediği yerde yerin dibine sOkup sokup çıkarıyor.

Çok utanç verici yaptıkları. Misafirliğe gittiğiniz evde, kardeşinizin yanında yapılacak şey mi bu? Sanırım sürekli de böyle davranıyor. Boşanacaksanız toplayın eşyalarınızı gidin ailenizin yanına.
Daha önce çok blöf yapılmış belli ki adam hiç ciddiye almıyor, böyle istediği gibi istediği yerde yerin dibine sOkup sokup çıkarıyor.
Evet söylediklerinizin hepsi doğru ben taviz verdikçe çabasını yapmaya başladı affettikçe vazgeçilmez sandı kendini evin içinde yaptıkları bitti insan içinde rezil ediyor artık olmuyor çok zorladım ama olmuyor

Adam cahil ve kiro. Tüm bu olay zaten cahillik. Pandemide sünnet cokmu acil? 6 aylik bebek icin kardesin niye geliyor? Orda zaten kv'de vardi, kac yetiskin, bir bebege bakamiyormu? Ki ille 2 saat uzaklikta bir yere gitmekte gerekli degildi. Yakininizda hastane yokmuydu?

Ve adamin yaptigi rezalet. Gelip seni aklinca annesine sikayet ediyor. Seninde zaten bisey yapmayacagini biliyor. Bosanma lafini, eger yapmayacaksan kullanma.

Bu adamin ilk falsosu degildir. Simdi iyi düsünmen lazim, cidden evli kalmak istiyormusun yada istemiyormusun? Bosanmak istiyorsan kardesin ve cocuk ile annenlere gidersin ve davani acarsin.

Istemiyorsan, kardesini eve yolla ve adama trip at. Yemegini çamaşirini yapma. Ki pek fayda olacağini sanmiyorum. Onuda annesine şikayet eder kesin, gelinin iş yapmiyor diye.

Dün başımdan geçenleri anlatmak istiyorum size 6 aylık bir oğlum var ve onu sünnet ettirmeye karar verdik ilçede oturuyoruz ve kv lere 2 saat annemler 6 saat mesafedeyiz onlar merkezdeler sünneti kv lerde yaptırmaya karar verdik çünkü tanıdık tecrübeli ve güvenilir bir doktor var orda. Bir kaç hafta önce bu kararı almadan görüntülü konuşurken kv şöyle demişti bize gelin diycem ama bizim ev soğuk çocuklar üşütür biz size geliriz uygun bir zamanda sonra sünnet kararını alınca eşim ara tatilde gidelim sünneti orda yapalım bir kaç günde kalalım dedi olmayacağını çünkü evlerinin soğuk olduğunu bunu annesinin bile söylediğini söyledim. Yine de şöyle bir seçenek sundum soğuk ama ayıp olmasın torunlarını özlemişlerse bir gece kalır ertesi gün sünneti yaptırır döneriz dedim biraz tartıştık ama sonunda buna ikna oldu. Gideceğimiz gün saat Dörtte çıkalım yola demişti ama hazırlık uzun sürdü dört buçuk gibi çıkabildim evden tabi köpürdü o orada kız kardeşim de bizde kalıyordu sünnet için çocuğa bakmada yardıma gelmişti onun önünde show yaptı resmen gitmiyorum senin ablan böyle size gideceği zaman hemen hazırlanır bize gidecek yA o yüzden oyalanıyor süsleniyor felan filan die söylendi kı kardeşimde hiç cevap vermedi abartacak bişey olmadığını planlarımızı ertelememizi söyledi ama ben kararlıydım girmiycektim ikna etti beni de eşim hadi gidiyoruz dedi kalktık düştüm peşinden yola kv lere kadar tek laf etmedi eve girdik oturduk gitti namaz kıldı geldi başladı konuşmaya. Bana ne dediysen şimdi hepsini anama söyle dedi ben de söyleyecek bir şeyim yok senin varsa dinlerim dedim . Başladı konuşmaya ana siz bize gelmeyin sizi istemiyoruz mu dediniz sizin eviniz soğukmuş siz çadırdamı kalıyorsunuz kapıda mı yatıyorsunuz buraya gelmek istemiyor gelinin benim başımın etini yiyor ben artık dayanamıyorum yüzün burda ne diyecekse sana desin ben bıktım gibi bir sürü zırvalık kadında neye uğradığını ne diyeceğini şaşırdı ben izah etmeye çalıştım siz böyle böyle dediniz ve haklıydınız aklın yolu bir sünneti yapar döneriz sizde uygun bir vakitte gelir bizde kalırsınız felan filan kadın döndü özür diledi benden ben torunlarımı istemez olur muyum felan diyor beyfendi de ben evliya değilim artık buna katlanmıyorum diyor çocuklar için sabrediyormuş bana sözde ben ağlamaya başladım ben sizi biliyorum niyetinizi de biliyorum ben özür dilerim dedim ama karşımdaki adamın aklı neyle nasıl çalışıyor bilmiyorum beni rezil etti aklı sıra kalk beni hemen geri götür dedim ben burda kalamam dedim tabi ağlıyorum hala götürmeyeceğini sünneti yaptıktan sonra götüreceğini söyledi arabanın anahtarını ver giderim dedim vermedi kv çocuğu kucağımdan aldı hiç bir yere gidemezsin çocuklarınız var sakin olun filan dedi ama ben artık o eve sığamıyordum mecburen kaldım gidecek yerim de yoktu zaten bugün sünneti yaptık eve döndük eve geldiğimizde evden defolup gitmesini artık beni her yerde rezil eden bir adamla aynı çatıyı paylaşmayacağımı en kısa zaman da da boşanma davasını açmasını söyledim gitmedi yüzsüz yüzsüz karşıma geçip oturup çay içti davayı da açmayacağını istiyorsam gidip benim açmamı söylüyor istemiyorum ben çocuk kucağımda uğraşmak istemiyorum ama beni her fırsatta her yerde rezil eden bir adamla da evli kalmak istemiyorum çalışıyorum ama doğum iznimdeyim iznimi uzattım ailemde artık karışmak istemiyor evlilik terapistine de gitmiyor ve ben çok yıprandım benim bakış açım mı yanlış size sormak istedim
Eşiniz çok edepsiz üstelik daha yeni doğum yapmış bayansınız. Eşiniz hep böyle miydi yoksa hamilelikten sonra mı oldu tavırları ? Zira hamilelikten önceyse bu durumu göz göre göre hata yapmışsınız diyeceğim..

Cok terbiyesiz bir eşiniz var, size kızmış orda da sizi rezil etmek istemiş. Hani çocuklar annelerinin yanında arkadaşlarıni şikayet ederler ya öyle yapmış. Ne denir bilmiyorum nasil düzelir, adam akilli oturup konuşun

Farklı bakış açısı olacak ama, şöyle bir baktığınızda eşinize, iyi yönlerimi kötü yonlerimi çok? Hemen boşanmayı düşünmeyin. Minicik oğlunuz var (eşinizin yaptığı çok ayıp bence oda bir daha boyle bir duruma sokmaz sizi umarım) eşini kendinden üstün gören adamlarda bu tarz şeyler yapabiliyor. Benim eşimde böyle bazı önemsediği konular var o hususta yorumumu söylememekte çare buldum🤔

Adam cahil ve kiro. Tüm bu olay zaten cahillik. Pandemide sünnet cokmu acil? 6 aylik bebek icin kardesin niye geliyor? Orda zaten kv'de vardi, kac yetiskin, bir bebege bakamiyormu? Ki ille 2 saat uzaklikta bir yere gitmekte gerekli degildi. Yakininizda hastane yokmuydu?

Ve adamin yaptigi rezalet. Gelip seni aklinca annesine sikayet ediyor. Seninde zaten bisey yapmayacagini biliyor. Bosanma lafini, eger yapmayacaksan kullanma.

Bu adamin ilk falsosu degildir. Simdi iyi düsünmen lazim, cidden evli kalmak istiyormusun yada istemiyormusun? Bosanmak istiyorsan kardesin ve cocuk ile annenlere gidersin ve davani acarsin.

Istemiyorsan, kardesini eve yolla ve adama trip at. Yemegini çamaşirini yapma. Ki pek fayda olacağini sanmiyorum. Onuda annesine şikayet eder kesin, gelinin iş yapmiyor diye.
Sünneti yaptırmamızı çocuk doktoru söyledi huysuzluğu vardı sünnet rahatlatacaktır dedi hastaneler acil ameliyat dışında operasyon yapmadığı için evde güvendiğimiz daha doğrusu onların güvendiği bir doktora yaptırmaya tercih ettik orda kalmadık eve döndük kv lerde kalmadık eve döndük o bizle gelmezdi ben zaten çocuğuma bakarım ama bir de kızımız var onu ihmal etmek istemediğimiz için kardeşim geldi yani herşeyin kendimce mantıklı bir açıklaması var ama böyle olacağını bilsem asla asla yaptırmazdım alır giderdim bebeğimi uygun zamanda annemlerde yaptırırdım

Cok terbiyesiz bir eşiniz var, size kızmış orda da sizi rezil etmek istemiş. Hani çocuklar annelerinin yanında arkadaşlarıni şikayet ederler ya öyle yapmış. Ne denir bilmiyorum nasil düzelir, adam akilli oturup konuşun
Eşiniz çok edepsiz üstelik daha yeni doğum yapmış bayansınız. Eşiniz hep böyle miydi yoksa hamilelikten sonra mı oldu tavırları ? Zira hamilelikten önceyse bu durumu göz göre göre hata yapmışsınız diyeceğim..
Haklısınız göz göre göre hata yaptım ve daha fazla yapmak istemiyorum işin içinden çıkılmaz hal aldı artık

Bence tek taraflı anlattığınız ya da anlatmadığınız bir şeyler var. Yoksa bir adam bu kadar mal olamaz. Altı üstü bir sünnet. Yaptırın dönün evinize. Kayınvalide evinde kalmak ne alaka, kız kardeşi çağırmak ne alaka. Biz de yaptırdık, bilmesem neyse.

Eşiniz gerçekten hem terbiyesiz hem düşüncesiz birisi. Benim aklım almıyor böyle iki kişinin konuştuğu şeyleri gidip yetiştirmeye, mahalle karısı tabiri geliyor aklıma direkt. Değiş eşim ailemden biri olsa iğrenirim, bebekle bir de haklısınız.

Sünneti yaptırmamızı çocuk doktoru söyledi huysuzluğu vardı sünnet rahatlatacaktır dedi hastaneler acil ameliyat dışında operasyon yapmadığı için evde güvendiğimiz daha doğrusu onların güvendiği bir doktora yaptırmaya tercih ettik orda kalmadık eve döndük kv lerde kalmadık eve döndük o bizle gelmezdi ben zaten çocuğuma bakarım ama bir de kızımız var onu ihmal etmek istemediğimiz için kardeşim geldi yani herşeyin kendimce mantıklı bir açıklaması var ama böyle olacağını bilsem asla asla yaptırmazdım alır giderdim bebeğimi uygun zamanda annemlerde yaptırırdım

Cocuk doktor huysuz, sünnet yaptirin mi dedi? Bana pek inandirici gelmedi açikçasi. Öyle bir cocuk doktoru varsada, lütfen degistirin. Pandemi var, hükümet kurallar çikartiyor fakat toplum dinlemiyor. Bu kurallari çigneyip, evlerde sünnet yapan birine nasil güvendiniz? Bu konu disi olabilir ama çok önemli bir durum. Ya corona olsaydiniz? Yada sünnet sirasinda bisey olsaydi? 6 aylik cocugu uyutmadanmi sünnet yaptirdiniz? Umarim en azindan uyusturucu igne olmustur.

Gerçekten konuyu nerden tutsam elimde kaliyor. Halen "annemlerde yaptirirdim" diyorsun ya. Pandemi var, millet ölüyor farkindamisin? Sorun sünnet degildi. Sünnet olmasaydi, esin patavatsiz olmayacakmiydi sanki? Baska bir olayda yine aynisini yapardi.

Ha bide tabiki böyle bir adama 2ci cocuk olmasi sahane tabi. Dedigim gibi, konuyu nerden tutsam elimde kaliyor.

Allahım nasıl adamlar var ya bu erkeklerin beyni gerçekten farklı çalışıyor daha doğrusu çalışmıyor gibi, ne dediklerini, ne yaptıklarını biliyorlar üstelik bunu annesinin yanında yapması büyük terbiyesizlik.

Bence tek taraflı anlattığınız ya da anlatmadığınız bir şeyler var. Yoksa bir adam bu kadar mal olamaz. Altı üstü bir sünnet. Yaptırın dönün evinize. Kayınvalide evinde kalmak ne alaka, kız kardeşi çağırmak ne alaka. Biz de yaptırdık, bilmesem neyse.
Kayınvalide evinde kalmak bizim hobimiz boş vakitlerimizi orda geçirmek zorundayız koz kardeşimi de kızım var 3 yaşında onunla ilgilenmesi için çağırdım

Eşin terbiyesiz saygısız bir tip, gece gündüz namaz kılsa ne fayda. Siz de eşinizin huyunu biliyorsanız, annen şöyle dedi böyle dedi diyeceğinize anneni ara konuş deseydiniz. Yada size söz hakkı verdiğinde ondan önce siz anlatsaydınız, anne sen şöyle demiştin ben de o yüzden bunu söyledim diye.
Ama yine de adamın size saygısı yok. İnsan gerekirse eşinin hatalarını örter, eşiniz sizi üstüne rezil ediyor.

X