Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
akn etrent kullanıyorum bu ay ama etki etmiyo gibi diğerleri daha iyi idi sanırım

Mrb kizlar aknetrentte uc ayim bitti dorduncu ayimdan besinci gunum bugun ilk ay yirmi kullanmistim iki ay otuz dordunvu ay baska doktora gtmstim senin kilona az deyip kirk mg yazdi ama alerjivyapti bende doz fazla geldi bu kez baska doktora daha gttim oda kis mevsiminde kirk cok fazla doktorunu sevmedim dedi birde sen nie aknetrent kullaniosun en danfik ilac o cinden ve yunanistandan gelio onlar dedi bu kutuyu bitir gel bana sana roacutan yazcam dedi sok oldum :KK43:

cidden dandik mi dedi ben de roacutana geçmeyi düşünüyrum bu ay eczaneler fln farketmez dio da farkeder bence ya geçcem ben de paraya kıyıp :KK70:

SELAMLAR KIZLAR NE ZMANDIR UGRAMIYORUM BURALARA :) 6AYLIK AKNETRENT KULLANICI OLARAK ILK DORT AY YANMA SOYULMA DOKUNTU OLDU AMA ESINLIKLE ASIRI DERECEDE DEGIL ONDAN SNRA ILTIHAPLI SIVILCEM HIC CIKMADI SUKURLER OLSUN COK NADIR CIKIYOR ILAC FARKETMEZ EMIN OLUN HEPSININ ICERIGI AYNI COK YAKIN ARKADASIM 6 AY ROACUTAN TEDAVISI GORDU 6 AY AMA BENIM CILDIM ONUNKINE NAZARAN COK DAHA IYI AMA SIVILCE IZLERI BELLI SEKILDE AZALIYOR AMA TAMAMEN GECIRMIYOR KESINLIKLE CUKURLARDA AYNI SEKILDE UMARUIM YARDIMCI OLMUSUMDUR KIZLAR:KK70:

cidden dandik mi dedi ben de roacutana geçmeyi düşünüyrum bu ay eczaneler fln farketmez dio da farkeder bence ya geçcem ben de paraya kıyıp :KK70:
Evetalesef ole dedi hatta ben ustune basa basa eminmisiniz dedim oda ben roacutan yaziyorum saglik senin sen iceceksin istefgini al dedi roacutane aldim birde aknetrentin yan etkileri fazlaymis

Evetalesef ole dedi hatta ben ustune basa basa eminmisiniz dedim oda ben roacutan yaziyorum saglik senin sen iceceksin istefgini al dedi roacutane aldim birde aknetrentin yan etkileri fazlaymis

canım ben roacutane aldım başka bi cildiyeciye gittim sordum doktor dediki muadil ilaçlar ana ilacın %80ini tutturunca sağlık bakanlığı onay veriyo hastlarım fark ettiğini söylüyo sen bilirsin dedi

benim daha 3.günüm bakalım nasıl ilerliyicek sürec ben aknertent kullanıyorum doktor bana dedi ki digerine gidip daha fazla para ödeme ikisi de aynı ki ben fiyat falan da sormamıstım :KK70:

Kızlar o değil de ağda yasak epilasyonda artık çok acı veriyor bu tüy sorununu nasıl çözücem tüy dökücü krem mi kullanmalıyım

aç gitmen daha iyi, ben de bugün 3. kez kanımı verdim. Pazartesi de kontrolüm var. Bana her seferinde aç olup olmadığımı soruyorlar. O yüzden her ihtimale karşı aç gitmen daha iyi
evet bana da aç gel öyle yapalım tahlili demişti ilk gittiğimde tok karnına gitmiştim ilacı kullanmaya bşlayalı 5 gün oldu ve adetim gecikti bunun ilaçla bi alakası var mı ya ?

Kızlar bi 20 mg bide 10mg lik ilaç verdi bna ben ikisini bir akşam atıyorum sorun olur mu ya burda bi sabah bi akşam yazmışsınz şaşrddım kaldım

Merhabalar , yüzümde yara seklinde cikan sivilcelerden cok sıkılıp doktora gittim . Doktor aknetrend i önerdi . Cok ciddi uyarilarda bulundu . Günlük 20mg lik haplar aliyorum 1.ayim bugün doldu . Yarin tekrar doktora kontrole gidecegim. 1 aylik süre zarfinda sadece dudaklarim ve saclarim kurudu. Dudaklarim icin bepantene kullaniyorum . Bunlarin disinda 1 ayi cok rahat atlattim burun kanamasi veya agrilar olmadi. Sivilcelerik artti ama ilk basta artma olmadi normalmiş. Bakalim ilerleyen zamanlarda neler olacak...

Kızlar Merhaba. Ben gecen sene aknetrent kullanmıştım sivilceler yine çıktı. Yine kullandım 4 aylık bir tedavi ama 2 hafta geçmesine rağmen küçük beyaz kabarcık gibi şeyler oluştu ama sivilce degil. Birde burnumun üstünde cok küçük kırmızı sivilce tarzında oluştu. Sizde de oldu mu böle. Normal mi?

kızlar merhaba ben de aknetrent kullanıyorum ikinci haftamdayım biraz maceramı anlatmak istedim. bugüne kadar aklınıza gelen her sivilce kremini kullanmışımdır abartmıyorum :) önce doktor bana antibiyotik verdi sivilcelerim için ve geçti aslında memnundum ardından tekrar çıktı ve doktor 4 aylık bir antibiyotik tedavisi verdi onunla beraber toplamda 10 aylık bir tedavi gördüm yanında kremlerle birlikte. fakat artık hap işe yaramıyordu sivilcelerim eskisinden daha çok çıkıyordu ve kırmızı izler kalıyordu. en sonunda doktorumu değiştirdim vücudumun artık antibiyotiğe bağışıklığı olduğunu o yüzden o hapın bir işe yaramadığını söyledi. ve aşırı antibiyotik kullanımı da diğer hastalıkların da iyileşmesini geciktiriyormuş bilginiz olsun. tek çarenin aknetrent kullanmam gerektiğini söyledi başta korktum çünkü yalnız yaşıyorum ve sürekli güneş olan bir yerde yaşıyorum. ikna olamadım doktor bir iki krem verdi tonik ve nemlendirici de verdi iki ay kullan madem dedi. kullandım ve tabiki hiçbir gelişme olmadı :) ben de inadı bırakıp başladım. günde 20 mg içiyorum la rocheun temizleyicisini ve nemlendiricisini kullanıyorum herhangi bir sivilce kremine ihtiyacım olmadığını söyledi doktor. ilk hafta sivilce sayısında ne gelişme ne de azalma oldu. ilacın kitapçığında da yazdığı gibi ikinci haftamda sivilce artışı bekliyordum ve bekledğim gibi de oldu :) şu an sivilcelerim çıkıyor ama takmıyorum açıkçası çünkü normalde de çıkıyordu :) dudaklarım için hametan kullanıyorum ama şu ana kadar hiçbir dudak kuruluğu yaşamadım ne çatladı ne de kanadı zira burnumda veya vücudumda da bir kuruma olmadı çünkü doktorum yan etkilerden kurtulmanın tek yolunun su içmek olduğunu söyledi. eskiden günde zorlamayla 1 litre su içen ben şimdi günde 5 litre su içiyorum :) ama çok faydasını gördüm tek çaresi bu kızlar. internette yorumlara bakıyorum eklem ağrısı çekenler bile var kendinize eziyet etmeyin su için :) makyaj yapmamak daha sağlıklı ama ben her gün makyaj yapıyorum açıkçası en azından sivilcelerim sönene kadar makyaj yapıcam. güneş koruyucusu da çok önemliymiş aklınızda bulunsun. dediğim gibi şu ana kadar hiçbir yan etki görmedim tek sebebi ise sürekli su içiyor olmam.şimdilik bu kadar umarım hepimizin bebek totosu gibi cildi olur :)

Arkadaslar merhaba bende yeniyim.Dun doktora ciktim.Aslinda yuzumde cok sivilce yok.Hatta sanirim hepinizden farkli olarak yuzumde egzama var.Bunun icin yaklasik 4 senedir doktora cikiyorum.Bir donem sivilcelerim cok daha fenaydi.Ama sanirim artik ergenligimi de yavas yavas dolduruyorum Onun icin sivilcelerim cok sukur ki azaldi.Ama iste az cikiyo ama cikan da izini birakiyo.Ve aslinda bu ilaca baslicak olmamin sebebi siyah noktalarim coookk fazla siyah noktam var.Yuzumdeki egzama da bi donem cok daha kotuydu ama bu ara ara cikiyo alerji gibi bir sey.Daha cok kisin oluyo.Ve su ara o da beni cok rahatsiz etmiyo.Yani kotu bi yuzum yok cok sukur ki masallah.O yuzden bu ilaca baslayip baslamama konusunda cok kararsisizim.Dertsiz basima dert alir miyim sizce? Bir de yuzunde egzama olan ve bu ilaci kullanan birileri varsa yardimci olabilir mi?? Acaba egzamalar da artar mi en korktugum konu bu cunku egzama sivilceyi dover bence :ss Sadece sivilcelerim ve siyah noktalarim olsa direk baslicam ama iste egzama gozumu gercekten cok korkutuyo.Bir de cok kuru bi yuzum var normal de bile pul pul dokuluyo.Bu ilaci kullaninca kuruyup gitmekten de korkuyorum :ss Yardimci olursaniz cokk minnettar olurum ilacta gozumun onunde bi o bana bakiyo bi ben ona Ve ayrica benim ilacimin dozu 10 mg cokta etki etmez belki ilk ay cok kotu olmaz ha ne dersiniz kendimi avutmaya calisiyorum bi yandan da simdiden tesekkurler

Arkadaslar merhaba bende yeniyim.Dun doktora ciktim.Aslinda yuzumde cok sivilce yok.Hatta sanirim hepinizden farkli olarak yuzumde egzama var.Bunun icin yaklasik 4 senedir doktora cikiyorum.Bir donem sivilcelerim cok daha fenaydi.Ama sanirim artik ergenligimi de yavas yavas dolduruyorum Onun icin sivilcelerim cok sukur ki azaldi.Ama iste az cikiyo ama cikan da izini birakiyo.Ve aslinda bu ilaca baslicak olmamin sebebi siyah noktalarim coookk fazla siyah noktam var.Yuzumdeki egzama da bi donem cok daha kotuydu ama bu ara ara cikiyo alerji gibi bir sey.Daha cok kisin oluyo.Ve su ara o da beni cok rahatsiz etmiyo.Yani kotu bi yuzum yok cok sukur ki masallah.O yuzden bu ilaca baslayip baslamama konusunda cok kararsisizim.Dertsiz basima dert alir miyim sizce? Bir de yuzunde egzama olan ve bu ilaci kullanan birileri varsa yardimci olabilir mi?? Acaba egzamalar da artar mi en korktugum konu bu cunku egzama sivilceyi dover bence :ss Sadece sivilcelerim ve siyah noktalarim olsa direk baslicam ama iste egzama gozumu gercekten cok korkutuyo.Bir de cok kuru bi yuzum var normal de bile pul pul dokuluyo.Bu ilaci kullaninca kuruyup gitmekten de korkuyorum :ss Yardimci olursaniz cokk minnettar olurum ilacta gozumun onunde bi o bana bakiyo bi ben ona Ve ayrica benim ilacimin dozu 10 mg cokta etki etmez belki ilk ay cok kotu olmaz ha ne dersiniz kendimi avutmaya calisiyorum bi yandan da simdiden tesekkurler
Dayanamadim basladim kizlar hakkinizi helal edin ilk gun cok heyecanli :ss dudaklarima simdiden kremi surdum kurumasin diye su anlik boyle

Dayanamadim basladim kizlar hakkinizi helal edin ilk gun cok heyecanli :ss dudaklarima simdiden kremi surdum kurumasin diye su anlik boyle
ilaca başlamadan önceki halimi görüyorum sende :KK70: bende böyle çok stres yapmıştım ama boşuna kasmışım kendimi bu kadar üstelik 10 mg çok az ben 30 mg kullanıyorum ama egzamaların ne olur bilemiyorum keske doktoruna sorsaydın benim 1 ay 9 gün oldu dudaklarım ve yüzüm öyle aman aman bir kuruma olmadı sürekli önlemini alıyorum nemlendirici kremlerle onun dışında bol su içmeye özen göster :) umarım biraz rahatlamışsındır :)

kızlar hep roaccutane dan bahsedilmiş kimse bu aknetrendi kullanmadımı bizde bu topikte buluşalım ve ay ay yaşadıklarımızı,bitirenlerde sonuçlarını yazsın.
ne durumdasınız???
ben ocak ayında başladım 19 yaşındayım canım. doktorum aşırı iyi ve ilk bir bucuk iki ay bana sıvılcelerımın artıcagını söyledi. deri üste atıcakmıs ıcındekılerıde öylede oldu. ilk zaman coğaldı baya. normalde ilaç kuruluk falan yapıyo vücuduna da bissürü krem losyon yazdı bana ama sabah ve aksam dove la yüzümü yıkıyorum. kuruluk olarak bana etkı etmıyo zaten vücudumdan dolayı. sace ağız cevrem ve dudaklarım kuruyo. bende yan etkı olarak kemık agrısı yapıyodu oda doktorumun verdıgı broşürde yazıyodu. bünyem kuvvetlı oldugundan ılac yenı etkı etmeye basladı bana . yenı yenı kurutuyo ve kemık agrılarım da geçti. inanarak kullanıyorum ama yüzümü cok yoluyorum bunun ıcın iz kalmasın dıye ve eskı ızler ıcın doktorumda krem ıstedım pahalı bıraz ama aldım kullanıcam yakında onuda. memnunum suan. bi aydan sonra kontrole gittim gayet iyi dedı hafıf kan degerlerımde yükselme var testleri karsılastırırsam bende anlıyabılıyorum zaten milim milim önemli değil. 47 kıloyum 40 mg kullanıyodum başta 20mg sabah 20 mg akşam, doktor kıloma göre uygun dozun ama yükseltmemi istersen yükseltim dedi bende yükselttim suan 60 mg kullanıyorum. sabah 20 akşam 40 mg. ama ilaç bünyeden bünye ye değişiklik gösteriyodur tabı. gayet memnunum şuan yaza hiç bişey kalmıycak dıye umuyorum. :))

ilaca başlamadan önceki halimi görüyorum sende :KK70: bende böyle çok stres yapmıştım ama boşuna kasmışım kendimi bu kadar üstelik 10 mg çok az ben 30 mg kullanıyorum ama egzamaların ne olur bilemiyorum keske doktoruna sorsaydın benim 1 ay 9 gün oldu dudaklarım ve yüzüm öyle aman aman bir kuruma olmadı sürekli önlemini alıyorum nemlendirici kremlerle onun dışında bol su içmeye özen göster :) umarım biraz rahatlamışsındır :)
Ahahhaha cok tesekkur ederim ya rahatladim rahatladim zaten 6 gun oldu hala ayni yuzum dozu cok dusuk ya etki etmiyo bosuna kasmisim cidden:KK70: egzamalari doktora sormustum onlar da geccek ilac bittiginde demisti de yine de emin olamamistim ama su an rahatim biraz daha :))

Ahahhaha cok tesekkur ederim ya rahatladim rahatladim zaten 6 gun oldu hala ayni yuzum dozu cok dusuk ya etki etmiyo bosuna kasmisim cidden:KK70: egzamalari doktora sormustum onlar da geccek ilac bittiginde demisti de yine de emin olamamistim ama su an rahatim biraz daha :))
Himm iyi bakalim sevindimm :)))

ben de 8 ay önce aknetrent kullandm 52 kiloyum 20 mg 7 ay iki ay da 30 mg lık kullanmamı istedi doktor. Bu arada saç dökülmesi problemi başladı artık bırakmak istiyorum desem de doktor ben de kullanıyorum güven bana ilac bitince hiç bişi kalmıcak diyip durdu. Neyse ilaç bitti yüzüm mükemmel oldu fakat saç dökülmem kesilmeden devam etti Onun için de doktora gittim tahliller yapıldı falan hiç bişi çıkmadı genetik bi yatkınlık da yok aknetrentten dediler. b vitamin biotin takviyesi ilaç verdiler. Bu arada alternatif olarak saç prp si de yaptırdım. Dökülme durdu fakat saçlarım hala ince ve kuru saç dökülmesinden muzdarip olup sonra eski saç sağlığına kavusan varsa rica ediyorum yazsın kızlar cok ihtiyacım var :KK61:

Selam arkadaslar bende aknetrent kullanmaya basladim. 2.ayimin icindeyim.... sabh20 aksam 20mg olmak uzere 40mg kullaniyorum suan.. dudaklarda kururma burun kanamasi ve yuzde soyulma. .. benim asil sorum.. bu ilaci kullanirken yuzunde tuylenme olan varmi acil yardm istiyorummm

X