Alçım Çıktı Sivilceler nasıl geçer

J

..jeli..

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ..jeli..
Merhaba kızlar 1 hafta önce ameliyat oldum alçım çıktı bugun biraz yadırgadım ama doktor ve annem beğendi ben bekledimden ufak buldum ama güzel yinede fakat sivilceler var ufak ufak onlar için ne önerirsiniz nezaman geçer acaba :S yakında okul gitcem :1shok:

• Konu Sahibi ..jeli..
geçmiş olsun canım,ilk bir hafta dokunmaya korkarsın o yüzden duş alırken peeling yap,yumuşak yüz temizleme fırçası kullan,bebek şampuanıylada yıkayabilirsin,fazla krem sürersen siyah nokta olur cnm

• Konu Sahibi ..jeli..
geçmiş olsun canım,ilk bir hafta dokunmaya korkarsın o yüzden duş alırken peeling yap,yumuşak yüz temizleme fırçası kullan,bebek şampuanıylada yıkayabilirsin,fazla krem sürersen siyah nokta olur cnm

tamam canım ya nzm alışcam çok tuaf geliyo ayna bana :S doktor sana sargıya gerek yok dedi alçıdan snr biraz şişler inene kadar kalsaydı keşke alışamıyrm :S

• Konu Sahibi ..jeli..
bana doktor elinden bepanteni eksik etme başkada bişey sürme demişti içine dışına hep bepanten sür ve güneşten koru. geçmiş olsn resmlerini bekliyoruz

• Konu Sahibi ..jeli..
bana doktor elinden bepanteni eksik etme başkada bişey sürme demişti içine dışına hep bepanten sür ve güneşten koru. geçmiş olsn resmlerini bekliyoruz

krem olanını aldım sürmeye başladım inş geçer okul açılmadan

• Konu Sahibi ..jeli..
cok gecmis olsun canim, bende cok fazla olmadi sivilcelenme ama birseyde yapmadim kendiliginden gectiyerimseniben

• Konu Sahibi ..jeli..
ya kızlar doktorum burnumu sarmaması normaol bişeymi dedim sarmıcakmısınız hayır gerek yok dedi ama banada garip geliyo şimdi :S sonuçta 7 günlük burun ve apaçıkta =)

ya kızlar doktorum burnumu sarmaması normaol bişeymi dedim sarmıcakmısınız hayır gerek yok dedi ama banada garip geliyo şimdi :S sonuçta 7 günlük burun ve apaçıkta =)

7 günlük burunda hicbisi yokmu yani...normalde bantlanir bir iki haftaligina...:Sakannehir

benim burun 3 aylik ama ben hala sivilcelerle savasiyorum...laelaelaelaelae
neden bi türlü gitmiyor anlamadim...:sinifsinif:

bnimde alçı çıktıktan sonra hiç bişey takmadı doktorum gerek yok demekki gerek görse takardı doktorn:)
sivilcelenme o bölgede ameliyat oldugu ve 1 hafta hava almadıgı için herkeste yapısına göre az veya çok olur. sivilcelenme olmasada o bölge çok hassas oluyo deriniz çok dikkat etmeniz gerek güneşe çıkıp yanarsanız kalıcı renk farklı bile oluşurmuş doktor güneşten koru ve bol bol bepanten sür demişti bana.. bende içine dışına bi kaç ay kullandım bepanten
Geçmiş olsn

daha ne istiyosun ne güzel işte.ben ameliyat olalı 33 gün geçti.hemen hemen 25.günde bandajlarım alındı.o derece problemliydi.bandajlar açıldı keşke açılmaz olsaydı

bişey daha sormak istiyorum burnumun üst kısmı çok uyuşmuş hissetmyrm nerdeyse nezaman geçer kızlar bu

Bepantheni burda duydum ve hanimlara güvenerek uyguladim yüzüm yandi. :gitme: Sag yanagim komple sivilce doldu güzelim suratimi mahvettim. Eskimis gibi oldu gecmesini bekliyorum bir dahada yüzüme öyle herseyi sürmeyecegim :gitme:

Bepantheni burda duydum ve hanimlara güvenerek uyguladim yüzüm yandi. :gitme: Sag yanagim komple sivilce doldu güzelim suratimi mahvettim. Eskimis gibi oldu gecmesini bekliyorum bir dahada yüzüme öyle herseyi sürmeyecegim :gitme:

merhem kullandıysan cnm o su bazlı çoğaltıyo aman aslında en güzeli hiç bişe kullanmamak

Bişey söylemek istyrm =) burnunuz garip şekilde şiş olmasın istiyrsanız sırt üstü yatın sakın yan yatmayın 2-3 yastıkla dik olacak şekilde yatın yan yatınca bi taraf şişiyor bitaraf az şişiyor çok orantısız oluyo ve alçı çıkınca moralnz çok bozuluyor ben hep sırt üstü yattım burnumda bi şişme olmadı çok şükür 15-20 gün daha sırt üstü yatmayı düşünyrm zor oluyo hep kabuslar göryrm ama olck okdr artık =)

Son düzenleme:
en kısa sürede geçer benim arkadaşımdada aynı sorun oldu fazla yağlı kremler kullanmamaya çalış. bu arda alçın çıkarken acıdımı ?

X