aliexpress.com dan alışveriş yapan var mı?

kusura bakma biraz geç cevap vermiş olacağım ama..

ürünleri aynı satıcıdan aldıysan hepsi bir gelir. ürünleri örneğin toplam 2 iki satıcıdan aldıysan 2 kargo ayrı ayrı gelir.

ödeme paypal yada kredi kartı ile oluyo.

ben ucuz alışverişler yaptığım için bir sorun yok. ama 100 lira falansa aldığınız ürünler gümrüğe takılırsa faturanızla birlikte gümrüğe gidip vergi ödemeniz gerekiyor.
teşekkür ederim cnm bide şey var mesela başka bi üyeden 2 dolarlık bişey aldım onu yollarmı küçük diye yollamamazlık yaparmı?
ya birde adres kısmını yapamadım ben türkçe karakter kabul etmiyo adres kısmında ee nasıl gelcekki o kargo bana

Aliexpres ve dx com gibi siteler güzel. Ama aldığınız ürün 20-40 günde geliyor, iade ederseniz kargosu var beklemesi var.. Yurt dışından almak yerine ordaki değişik ürünleri buraya getiren alışveriş sitelerine bakmanızı önerebilirim. 1 daha soyle com diye bir site var mesela memnun kaldığım. Tr de pek bulunmayan değişik çeşitler var.

teşekkür ederim cnm bide şey var mesela başka bi üyeden 2 dolarlık bişey aldım onu yollarmı küçük diye yollamamazlık yaparmı?
ya birde adres kısmını yapamadım ben türkçe karakter kabul etmiyo adres kısmında ee nasıl gelcekki o kargo bana

canım 0.30 dolarlık ürün bile geliyor. gelmez diye bişey yok.
ben bir sürü şey aldım.

ben bir kere alışveriş yaptım malesef memnun kalmadım. terliğin numarası küçük geldi, çocuk ayakkabısının kalıbı neredeyse 2 numara küçük geldi, aynı anda aldığımız sandalette 1 ay sonra geldi ondanda odeme yapmış olmamıza rağmen 70 tl istedi kapı ödeme olarak. tekrar birşey almayı düşünmüyorum.

1-2 ay sonra geliyor, ürün gelmeden mail adresinize mail geliyor ürünü aldığınıza dair onaylıyor musunuz diye, hiç bir şekilde onay yapmazsanız aliexpres otomatik onaylıyor ve ürün gelmesede parası karşı tarafın hesabına geçiyor

Çok güzel sitedir, çok küçük parçaları bile yollarlar. Eğer satıcı yollamazsa koruma süreniz bitmeden şikayet edip paranızı geri alın :KK59:

arkadaşlar ali express.com diye yurtdışı bir site var buradan alışveriş yapan varmı?varsa beni bilgilendirebilir mi?nasıl sipariş veriliyor?güvenilir bir sitemi?tek tek ürün alınabilir mi?
Evet yaptım.gayet güzel.tek bir parça alsan bile evine kadar geliyor ücretsiz

Eklentiler

• Screenshot_2015-10-02-19-18-05.png
    Screenshot_2015-10-02-19-18-05.png
    132,2 KB · Görüntüleme: 130
Ilk defa alışveriş yaptım bu geri sayim ne oluyor
satıcı ürününüzü hala kargolamamış eğer 12 gün içerisinde hala kargolamamış olursa siparişiniz otomatik olarak iptal olaacak ve paranız geri kartınıza yatacak. onun geri sayımı.

satıcı ürününüzü hala kargolamamış eğer 12 gün içerisinde hala kargolamamış olursa siparişiniz otomatik olarak iptal olaacak ve paranız geri kartınıza yatacak. onun geri sayımı.
Teşekkür ederim bir sorum daha olacak pek bu ne demek TAKIP

Eklentiler

• Screenshot_2015-10-02-19-25-49.png
    Screenshot_2015-10-02-19-25-49.png
    89,4 KB · Görüntüleme: 169
Teşekkür ederim bir sorum daha olacak pek bu ne demek TAKIP
o butona tıkladığınızda ürünü takip ediyorsunuz yani, ürün nerede kodu girildiyse ona bakıyorsunuz. kendi otomatik olarak takip edeceğiniz siteye yönlendiriyo. genelde ptt ye yönlendiriyor. :)

Ürünler çinden geliyor iyide çıkabilir kötüde dünyanın en büyük internet devi alibaba nın perkande satış sitesi kart bilgilerini vermede sorun olmaz büyük parçalar gümrükte kalır ama ufak tefek ürünler alabilirsiniz.

Ürünler çinden geliyor iyide çıkabilir kötüde dünyanın en büyük internet devi alibaba nın perkande satış sitesi kart bilgilerini vermede sorun olmaz büyük parçalar gümrükte kalır ama ufak tefek ürünler alabilirsiniz.
Teşekkür ederim 12 gün olan geri sayim uzadı suan ilk defa alışveriş yaptığım için merakla bekliyorum

Hiç korkma gelir gelmezse 45 gün içinde mail çözerler dünyanın en büyük firması yorumlarına bakarak alışveriş yap ama

evet daha önce yaptım ürünler çok geç geliyor ve gelen bir iki üründe sorun oluştu satıcı ile iletişime geçmek sorunlu ürünü geri göndermek gümrüğe takılmak. bir sürü sorun çıkırıyor taviye etmiyorum

bende ayakkabı almak istiyorum ama numaralar farklı yazıyor mesela 38 diye yazmıyor ayakkabı alan varsa yardımcı olabilir mi birde kalıpları nasıldır?

merhaba.
kızım için "frozen " tek kişilik nevresim takımı buldum. aliexpress ve alibaba sitelerinde. ama hiç alışveriş yapmadım. nasıl yapılır bilmiyorum ve ingilizcem de yeterli değil.
bunun bir yolu yok mudur?
Alışveriş yapan ve oraya üye olanlar yardımcı olabilirmi?

X