aliexpress.com dan alışveriş yapan var mı?

hmm o halde uzak durmak en iyisi sanırım. Keşke almanın bir yolu olsaydı. İnanın ben bile bayıldım görseldeki nevresime :)))

merhaba.
kızım için "frozen " tek kişilik nevresim takımı buldum. aliexpress ve alibaba sitelerinde. ama hiç alışveriş yapmadım. nasıl yapılır bilmiyorum ve ingilizcem de yeterli değil.
bunun bir yolu yok mudur?
Alışveriş yapan ve oraya üye olanlar yardımcı olabilirmi?
Ekim 1 de gomlek aldim hala bekliyorum gelince haber veririm

Dün 11.11 dünya bekarlar günüymüş ve Aliexpress 24 saatte 14 milyar dolarlık satış yapmış. Bu rakamla Aliexpress Guines Dünya Rekorlar Kitabı'na girecekmiş.

bende ayakkabı almak istiyorum ama numaralar farklı yazıyor mesela 38 diye yazmıyor ayakkabı alan varsa yardımcı olabilir mi birde kalıpları nasıldır?

ayakkabılar 1 hatta 2 numara küçük geliyor orda ölçüleri var sizin öçlünüz mesela 38 ise orada ona karşı geleni bulacaksınız ama ben 38 giymeme rağmen 39 hatta 40 almıştım tam olmuştu. ayakkabı almak risk olarak görüyorum hele ki dolar bu haldeyken ucuza da gelmiyolar, en ucuzu 20 dolardan başlıyo iyi ayakkabılar 60 liraya geliyo yaklaşık zaten burdakilerde o kalitede ayakkabılar o fiyattan satılıyor deneyerek almak daha avantajlı. ben ayakkabı aldığım zaman dolar 1,5 liraydı 10-15 dolarlık ayakkabılar çok uyguna gelirdi. şimdi avantajı kalmadı.

Kızlar aliexpress te abiyeler dikkatimi çekti çok güzeller ve Türkiye fiyatıyla yarı yarıya, ilerleyen aylarda almayı deneyeceğim..

kızlar kargo takıbı yapabiliyo muyuz? ben bişeyler siparıs verdım bı on gun olmustur bır takıp no su var onu ptt de sorgulatıyorum da sayfa bos cıkıyor hıc bılgı yok

satıcı ürününüzü hala kargolamamış eğer 12 gün içerisinde hala kargolamamış olursa siparişiniz otomatik olarak iptal olaacak ve paranız geri kartınıza yatacak. onun geri sayımı.
ben de bişey soracaktım tahmini sure 15-27 gun diyor bende urun kargoya da verilmiş eger bu tahmini surede gelmezse open dıspute mı yapıyoruz , ayrıca bu koruma suresi dolarsa satıcıya karsı bır hak ıddia edemiyoruz değil mi? dogru mu anlamısım acaba:/

Geek'i kullandım tavsiye ederim 17 günde falan elime ulaştı.
andorid uygulaması var çok güzel

Kızlar aliexpress te abiyeler dikkatimi çekti çok güzeller ve Türkiye fiyatıyla yarı yarıya, ilerleyen aylarda almayı deneyeceğim..

canım ben aliexpress ten pek çok alışveriş yaptım.gömlek,çanta,ayakkabı,takı vs pek çok şey aldım ve hemen hemen hepdi güzel geldi.Ancak alışveriş yaparken çok dikkatli olman gerek.Oradaki satıcıların güvenilir oldup olmadığını anlamak için her ürünün altında yorumlar ve satıcının aldığı puanlar var.O yorum ve puanlara bakarak alabilirsin.Ama abiye konusun da çok da güvenme derim.pek kaliteli ürün olmayabilirler.

ben de bişey soracaktım tahmini sure 15-27 gun diyor bende urun kargoya da verilmiş eger bu tahmini surede gelmezse open dıspute mı yapıyoruz , ayrıca bu koruma suresi dolarsa satıcıya karsı bır hak ıddia edemiyoruz değil mi? dogru mu anlamısım acaba:/

http://www.zahiridunya.net/aliexpress-dispute-nasil-acilir-nedir/ adresinde detaylı olarak anlatılmış. Bende aliexpressden alışveriş yapıyorum sorun yaşadıkça bakıyorumbu sayfaya. yorumlara cevapta veriyorlar. iade için sıkıntı yaşamıştım bi kere ama saolsunlar yardımcı oldular

aynen öyle, open dispute yaptıktan sonra zamanları takip edin, koruma süresini tam hatırlayamadım, kargoya verilmiş gözüküyorsa bir süresi var onu kaçırmamanız lazım, sonrasında dediğiniz gibi hak iddia edilemiyor.

Ben de shienside den kaban beğendim. E mail ime indirim kodu geldi. %35 lik. Ama anlamadığım bişey var. Ben ürünü sepete atıyorum. Adres bilgilerimi filan giriyorum. İndirim kuponu da giriyorum. Ama toplam fiyat yine aynı görünüyor yani fiyat düşmüyor... Nasıl kullanıcam ben bu indirim kodunu ? İndirimin toplam tutara yansıması gerekmiyor mu ? Yoksa kart bilgilerimi girdikten sonra mı indirimi uyguluyor.. Bilen biri el atsın ya hiç bişey anlamadım :)))

Ödeme yaptığım halde siparişlerime girdiğimde " şimdi öde " diyor. Neden? Yardımcı olurmusunuz?
Screenshot_2015-11-25-01-54-50.png
Screenshot_2015-11-25-01-52-26.png

http://www.dx.com bu da bizim ülkeden en çok alış veriş yapılan çin sitelerindendir güvenlealabilirsiniz ben alışveriş yaptım 15 günde .(ücretsiz kargo seçenekli olanlardan alın) geliyor amakapıda teslim değil posta kutusunun üstüne koyup gidiyorlar.
zaten fiyatlar ucuz para gitsede bir şey olmaz
çekinen sanal kart kullansın amaçekinmeye gerek yok bence...
150-200 tl i geçenşeyler almayın gümrüğe takılabilir. Özellikle telefon vb. almayın derim

Ben de shienside den kaban beğendim. E mail ime indirim kodu geldi. %35 lik. Ama anlamadığım bişey var. Ben ürünü sepete atıyorum. Adres bilgilerimi filan giriyorum. İndirim kuponu da giriyorum. Ama toplam fiyat yine aynı görünüyor yani fiyat düşmüyor... Nasıl kullanıcam ben bu indirim kodunu ? İndirimin toplam tutara yansıması gerekmiyor mu ? Yoksa kart bilgilerimi girdikten sonra mı indirimi uyguluyor.. Bilen biri el atsın ya hiç bişey anlamadım :)))
sitenin ürünleri beklediğiniz gibi mi geliyor? ben de bi elbise beğendim fakat emin olamıyorum. aliexpressten sipariş ettiğim elbise felaketti

sitenin ürünleri beklediğiniz gibi mi geliyor? ben de bi elbise beğendim fakat emin olamıyorum. aliexpressten sipariş ettiğim elbise felaketti

Ben daha hiç alışveriş yapmadım. İlk alışverişim olacaktı. Shienside nin güzel bi yanı var. Ürünleri alanlar fotoğraflarını atıyorlar. Beğendiğiniz kıyafetin hemen altında görsellerde görürsünüz bi inceleyin fikir edinirsiniz zaten Hoppa

Ben daha hiç alışveriş yapmadım. İlk alışverişim olacaktı. Shienside nin güzel bi yanı var. Ürünleri alanlar fotoğraflarını atıyorlar. Beğendiğiniz kıyafetin hemen altında görsellerde görürsünüz bi inceleyin fikir edinirsiniz zaten Hoppa
evet size yazdıktan sonra girip inceledim, boylarını kilolarını falan yazmışlar. fikir veriyor, aliexpressten daha iyi bu yönüyle

evet size yazdıktan sonra girip inceledim, boylarını kilolarını falan yazmışlar. fikir veriyor, aliexpressten daha iyi bu yönüyle

Evet aynen. Aliexpress de satıcı puanına geri bildirimlere önem vermek gerekiyor. Puanı 95 ten aşağı olan satıcıdan bişey alınmaz bence :)
Shienside de kıyafetin beden ölçüleri de var. Kıyafetin uzunluğu, omuz ölçüsü, kol uzunluğu vs. Genelde kalıpları küçükmüş, Small giyen Medium almalıymış :)
İndirim kodunu kullanamadım :KK43: Kullanabilseydim ilk alışverişimi yapacaktım ama :KK43:

X