Alınan kararlardan pişman olma huyu

Seninki yine iyi eşya da kararsızlık, ben evlendim cocuk oldu hala ayy gelmesemiydim gurbete evlenmesemiydim diye düşünüyorum 🤣🤣🤣sonra eşimin standartlara göre iyi biri olduğunu görünce geçiyor, sonra tekrar bi pişmanlık 🥴🥴🤣🤣🤣

Derdini seveyim diyeceksiniz belki, ama bu dert bazen hayatımı bana zehir ediyor gerçekten.

Bir karar aldıysam aklım hep öteki seçeneklerde kalıyor, pişmanlık yaşıyorum. Özellikle bir şey satın aldığımda oluyor bu. Aklım hep diğer renklerde diğer modellerde beden seçeneklerinde falan kalıyor günlerce pişmanlık yaşayıp başımı ağrıtıyorum düşünmekten.

Mesela yemek takımı aldık yakın zamanda. O an hiç aklıma gelmedi sabit masa aldık. Aradan 1-2 gün geçti, “neden açılır masa almadık ya misafir gelirse bir şey olursa neden yanlış karar aldım” diyip kendimi suçlamaya başladım. Günlerdir buna taktım. Kafası rahat bir insan değilim asla. Başka başka konuları da çokça takıyorum bu sadece bir örnek.

İş hayatında da aldığım kararları takarım baya. Nasıl yenicem bu huyumu bilmiyorum.
Aslında bazı şeylerin çözümü çok basit.
Ben de, aşırı kararsız biriyim ve aldığım karardan pişman olurum. Sonra geçenlerde bir video denk geldi. 1 dakilalık bir video. Ve sadece şunu söyledi: bir karar alın ve bu karardan asla pişman olmayın. O anda benim algılarım açıldı. Beynimde ampul yandı. Evet dedim bu kadar basit, pişman olma. İnanın çok etkili oldu. İçselleştirdim hemen

Ben birşeyi beğendiyseniz alin eğer kararsız kaldiysaniz üzerine düşünmeye gerek yok almadan yolunuza devam edin. İş hayatında da yanlış olduğunuzu düşündüğünüz şeylerden ders alın güvendiginiz biri varsa ona danışarak ilerleyebilirsiniz

Derdini seveyim diyeceksiniz belki, ama bu dert bazen hayatımı bana zehir ediyor gerçekten.

Bir karar aldıysam aklım hep öteki seçeneklerde kalıyor, pişmanlık yaşıyorum. Özellikle bir şey satın aldığımda oluyor bu. Aklım hep diğer renklerde diğer modellerde beden seçeneklerinde falan kalıyor günlerce pişmanlık yaşayıp başımı ağrıtıyorum düşünmekten.

Mesela yemek takımı aldık yakın zamanda. O an hiç aklıma gelmedi sabit masa aldık. Aradan 1-2 gün geçti, “neden açılır masa almadık ya misafir gelirse bir şey olursa neden yanlış karar aldım” diyip kendimi suçlamaya başladım. Günlerdir buna taktım. Kafası rahat bir insan değilim asla. Başka başka konuları da çokça takıyorum bu sadece bir örnek.

İş hayatında da aldığım kararları takarım baya. Nasıl yenicem bu huyumu bilmiyorum.
Ben de sizin gibiyim, o yüzden alışveriş yaparken kararsız kaldığım ne varsa hepsini topluyorum sonra da israf ettim diye pişman oluyorum, terazi burcu musunuz? Ben teraziyim, çok kararsız bir burçtur 😬😬😬😬

Aslında bazı şeylerin çözümü çok basit.
Ben de, aşırı kararsız biriyim ve aldığım karardan pişman olurum. Sonra geçenlerde bir video denk geldi. 1 dakilalık bir video. Ve sadece şunu söyledi: bir karar alın ve bu karardan asla pişman olmayın. O anda benim algılarım açıldı. Beynimde ampul yandı. Evet dedim bu kadar basit, pişman olma. İnanın çok etkili oldu. İçselleştirdim hemen
İşte o pişman olmama durumunu nasıl basarcaz, asıl sorun orda 😭

Kötü bir huy hayatı size zorlaştırır takintinin bu türü ben burçtan bağımsız düşünüyorum inanmıyorum onlara çok insanda var bu özellik seçenekleri kisitlayip sadece bu diyerek alıştırma yapın umarım bunu değiştirebilirsiniz mukemmelliyetcilige benziyor çok az.... bu huy ama değil .... Sonunda ölüm yok ya diyerek pişmanlığı azaltmaya çalışabilirsiniz sizi ekstra stresse sokan bu alışkanlıktan kurtulmanızı dilerim

X