Alınganlık etmiş olabilir miyim?

eflatuns

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2012
1.598
1.088
Kızlar herkese iyi haftalar, haftanız çok güzel geçer umarım bdv ye düşülmez :))

Alınganlık mı ettim diye kendime dün geceden beri sorup duruyorum. Dün akşam erkek arkadaşımın annesi kahve içmeye davet etti hep birlikte evde kahve içtik artık dönüş vakti geldi ve motora bindik ben de arkasına oturdum, hava bir rüzgarlı sormayın. Annesi yavaş gidin oğlum eflatuns iyi tutun kızım sen de dedi. Benimki de kahkahayla karışık '' sinek gibisin zaten'' dedi. Ama ne gülmek, annesi hiç tepki vermedi bu lafına biz yola çıktık. Çok sinir oldum, rahat tavırlıdır biliyorum arkadaşlarına karşı öyle benimle de çok şakalaşır ama annesine benim için bunu demesi çok asabımı bozdu. Kuş gibi dersin minik dersin sinek gibi ne demek. Alındıgımı belli ettim annem şaka yaptığımı anladı zaten dedi ama bana çok eğreti geldi. Olayı büyütmedim sizce tepkimi koymalı mıydım ? Yoksa minik bi olay bu abartma mı derdiniz bana.

Bu aralar kendimi hiç beğenmediğimi şuram böyle buramı yaptırsam keşke kilo almam lazım spora başlıcam bunun için muhabbeti çok yaptım ağladım üstelik ben böyle değildim yüzüm değişti cildim bozuldu diyerek, onun gözünde kendimi bu konuma sokmuş olabilir miyim o yüzden mi böyle dedi bana. Bu durumu nasıl tersine çevirebilirim ?

Zaten çok kilo aldı ama ben onu böyle beğeniyorum teşvik ediyorum hatta :kk77:
etme işte,erkekler size nasıl davranırsa aynısını yapacaksınız,anca o zaman kıymetli olursunuz.
altta kalanın kaşığı kırılsın.
yoksa hep sizden gider.bir süre sonra da ilişki biter.
sen mesela deseydinki madem kilo aldı,aşkım kilo ala ala ayı gibi oldun motorda bana yer kalmadı :)))))))))

etme işte,erkekler size nasıl davranırsa aynısını yapacaksınız,anca o zaman kıymetli olursunuz.
altta kalanın kaşığı kırılsın.
yoksa hep sizden gider.bir süre sonra da ilişki biter.
sen mesela deseydinki madem kilo aldı,aşkım kilo ala ala ayı gibi oldun motorda bana yer kalmadı :)))))))))
Ben çok daha ılımlıyım her konuda zaten yani vericiyim açıkçası farkındayım biraz da olsa değiştirmeye çalışıyorum.

Şurada sineğe benzetilmek isteyecek o kadar insan vardır ki.. 😂Boşverin ya hiç takılacak bir şey değil.

Ama siz doğru hatırlıyorsam kendinizi bu adama yakıştırmıyordunuz, eksik görüyordunuz kendinizi. O siz miydiniz?
Keşke ben olmasam ama kendi iç sesime göre evet benim :KK70:

Kızlar herkese iyi haftalar, haftanız çok güzel geçer umarım bdv ye düşülmez :))

Alınganlık mı ettim diye kendime dün geceden beri sorup duruyorum. Dün akşam erkek arkadaşımın annesi kahve içmeye davet etti hep birlikte evde kahve içtik artık dönüş vakti geldi ve motora bindik ben de arkasına oturdum, hava bir rüzgarlı sormayın. Annesi yavaş gidin oğlum eflatuns iyi tutun kızım sen de dedi. Benimki de kahkahayla karışık '' sinek gibisin zaten'' dedi. Ama ne gülmek, annesi hiç tepki vermedi bu lafına biz yola çıktık. Çok sinir oldum, rahat tavırlıdır biliyorum arkadaşlarına karşı öyle benimle de çok şakalaşır ama annesine benim için bunu demesi çok asabımı bozdu. Kuş gibi dersin minik dersin sinek gibi ne demek. Alındıgımı belli ettim annem şaka yaptığımı anladı zaten dedi ama bana çok eğreti geldi. Olayı büyütmedim sizce tepkimi koymalı mıydım ? Yoksa minik bi olay bu abartma mı derdiniz bana.

Bu aralar kendimi hiç beğenmediğimi şuram böyle buramı yaptırsam keşke kilo almam lazım spora başlıcam bunun için muhabbeti çok yaptım ağladım üstelik ben böyle değildim yüzüm değişti cildim bozuldu diyerek, onun gözünde kendimi bu konuma sokmuş olabilir miyim o yüzden mi böyle dedi bana. Bu durumu nasıl tersine çevirebilirim ?
Adam beğenmiş sevmiş sevgili olmuş yetmemiş annesiyle tanıştırmış. Niye durduk yere adamın aklına kurt dusuyorsunuz? O farkında bile değildir cildinizin falan..

Adam beğenmiş sevmiş sevgili olmuş yetmemiş annesiyle tanıştırmış. Niye durduk yere adamın aklına kurt dusuyorsunuz? O farkında bile değildir cildinizin falan..
Offff... Düşürdüm kurtları düşürdüm gerçekten çok büyük bi hata ettim. Ve şuan bana soğuk davranıyormuş gibi hissediyorum sanki kendimde gördüklerimi o kadar inandırdım ki ona gelip bana fotoğraf çekince aşkım bak yüzün dolgun çıkmış dedi geçen. Milyonlarca kez çok beğeniyorum demesine rağmen hep en eksik gördüklerimi ona ezberlettim. Nasıl bi yol izleyebilirim şimdi ben ?

Sevgiline neden kendini beğenmediğini sürekli olarak dile getiriyorsun ki? Söylediği şeyde bir problem yok ama arkadaş olsun sevgili olsun fark etmez bir insana karşı ''kendimi beğenmiyorum, şöyleyim böyleyim, hiç iyi değilim'' diyerek kendinizi ezmeyin bence.

O an ağzından öyle çıkmıştır kötü bir niyet yoktur.
Kötü niyetli olsa sürekli aynı konuları açıp dururdu hatta aile ortamına bile sokmak istemezdi.

Alındığınızı belli etmişsiniz zaten uzatmamanız iyi olmuş. Bence o da sizi her halinizle seviyor. Mutlu olun inşallah hep...

Kendinize saygı duymadığınızı özgüvensizliğinizi nolursa olsun karşı tarafa belli etmeyin. Sevgilimi aşırı beğensem bile bunları söyleyince bi soğuma gelir bana. Kendini sevemeyeni kimse sevmez bunu unutmayın. Mesela cildinize o kadar da dikkat etmiyor belki, ama siz öyle konuşunca iyice dikkat edip cildinin çok kötü olduğunu düşünür. Kendi kendinizi düşürmüşsünüz bidaha bu tarz konuşmalar yapmayın özgüvenli davranın. Sinek demesi de kötü bişey değil şaka olduğu o kadar belli yani siz kendinizi beğenmediğiniz için bu tarz lafları yanlış anlıyorsunuz.

Kendinize saygı duymadığınızı özgüvensizliğinizi nolursa olsun karşı tarafa belli etmeyin. Sevgilimi aşırı beğensem bile bunları söyleyince bi soğuma gelir bana. Kendini sevemeyeni kimse sevmez bunu unutmayın. Mesela cildinize o kadar da dikkat etmiyor belki, ama siz öyle konuşunca iyice dikkat edip cildinin çok kötü olduğunu düşünür. Kendi kendinizi düşürmüşsünüz bidaha bu tarz konuşmalar yapmayın özgüvenli davranın. Sinek demesi de kötü bişey değil şaka olduğu o kadar belli yani siz kendinizi beğenmediğiniz için bu tarz lafları yanlış anlıyorsunuz.
Çok düşürdüm evet... Bu kadar söylemezdim ama o gün öyle bi kötü geldim ki kendime akşam da beraberdik sorunca pat pat döküldü, şok oldu kaldı zaten ben daha çok devam ettim çok büyük bi hata. Bundan sonra yine o düşünceye girsem bile paylaşmam asla yani bu kadarını paylaşmam açıkçası. Nasıl değiştireceğim onda bunu, konuşmalar yapmam tamam da bunlar unutulmaz ki

Aklına o an küçük olarak sinek gelmiştir keşke kelebek gelseymiş ama olmamış.
Uzatacak bir şey değil.
Ağlamaya varacak kadar kusurlarınızı anlatmanız da olmamış.

Ben konu sahibini anladım, bunu ancak kilo alamayanlar anlar 😂 kilonun fazlası nasıl insanı rahatsız ediyorsa gerçekten az olanı da aynı. Her şeyin kararında olması güzel.
Çevremizden çok fazla hakaret duyuyoruz, eskiden çok takılırdım şimdi gidip totonuza bakın diyorum 😂
Erkek arkadaşınızın tamamen şaka amaçlı söylediğini düşünüyorum, büyütmeyin derim

X