Kıskanç insanlara karşı her şeyimizi saklamalımıyız?

Kaç yaşındasınız?

Aslında sizin hoşunuza gidiyor bence bu durum. Size özeniyorlar, sizi beğeniyorlar. İçten içe mutlusunuz bence. Çocuk doğunca asıl o zaman görün cümbüşü. KV den, görümcelerden ve bu apartmandan nefret ediyorum demeye başlayacaksınız. Maalesef.

Bu arada KV de hamile kalmadı mı? Gençse peşinizden o da bir tane doğurabilir.
Ben 26 yım kv 65 felan heralde. Görümcelerim en küçüğü bendne 10 yaş büyük. Beni taklit etmesi beni dleirtitor çünkü ben onu taklit ediyormuşum gibi gösteriyor geçe bir baharat tkaımı aldım diyoki ilk ben görmüştüm gitti aynısını aldı çekmiş paylaşmış bide. Millete benim ondan görüp aldıgımı söylüyor 😒 geçen sene dyson alıcam deidm vaz geçtim her beni görüdğünde ben dyson alıcam sende alırsın diyo. Ne alakaaa ne alaka.

Ben 9 aylık hamileyim ben sana yardım edicem dediği için cama ulaşamıyorum o camıda bir tek o silebiliyor toplum içind ecamını silicem silicem dediğinden dolayı. Ayrıca hastalandığında gider işini
Çorbasını yaparım. Çocuklarıyla ilgilenirim ödevlerine kadar yaptırır ne ihtiyaçalrı vars akarşılarım. Bunun karşılığında yarın öbürgün doguma gidicem sadece tek bir camı silebilir. Evine misafir davet ettiğind ebile gidip yemekelrine yardım ediyorum. Şuan baya agırlaştım silemiyorum. Eve yardımcı getirsem kırk tane laf sayacak ozamn gelsin silsin.

Siz de yapmayın. Başınıza silah mı dayıyorlar? Misafir çağıran kendisi ağırlayabilir. Siz evlenmeden önce nasıl yapıyorsa öyle yapacak.
Siz de camlarınızı silmeyiverin ya da eşiniz silsin.
Bu kadar birbirinizin evinin, hayatının içinde olursanız tabii ki sorun yaşarsınız.

Eşimin ablası ve annesi kıskançlar ve bunu aşırı belli ediyorlar. Örneğin bugün gidip eşim eve güzel bi karpuz alsın annesi diyoki bana niye almadın. Ben jelibon çok severdim. Nişanlıyken bir iki kere deidm ben bunalrı çok seviyorum. Evlendiğimizde eşim her markete çıktıgında almaya başladı. Annesi şimdi biz ne zaman böyle atıştırmalık alışveirşine çıksak “ben seviyorum ya o jelibonşardan al bana” diye arıyor. 😂 eve halı alayım koşa koşa peşimden gidip halı alıyor. Ablası daha beter geçen gititm terlik aldım çok tatlı “bende kızıma alcam bundan” dedi. Sonra gitmiş almış. Gelmiş bana diyoki benim aldıgım terliğin aynısını almışsın. Elbise alıyorum gidip aynısını bulup alıyor. Ya aklınıza gelebilecek her şey ne zaman bu ucuzluk avm lerine gitsem poşetimde ne varsa ertesi gün gidip alır. Ne hikmetse benim sevdiğim renkleri sevmeye başladı ne hikmetse ben ne alsam bende de var bundan diyor ertesi gün gidip alıyor. Telefonuma pembe kılıf alıyım ertesi gün aynısını alıp takıyo birde üstüne ben çok seviyorum bu rengi. Normalde hep siyah kahve giyinen o renkleri seven biriydi. Görümcem direkt beni, kv de eşimle olan ilişkimi kıskanıyor. Ben hamile olduğumdan merdivenimi silemiyorum sadece beni ilgilendiren iki katı siliyordum. Ama Artık eşim siliyor. Geçen kv eşimin merdiveni sildiğini gördü. Adama bagırdı çagırdı sen nasıl benim kapımı silmezsin. O kısımda eltimi ilgilendiriyor. Oda silmiyor 😂. Birazda iyi yapıyor. Neyse sonra apartmanın içind evileda kovaısnı duvardan duvara vuruyordu sanırım bişeyler kırıldı. Artık eşim iki kat aşagı inip orayıda siliyor. Normalde onalrın kapısında bir kova su ve paspası hep olur sürekli kp ve kv silerler biz yukard akaldıgımızdan haftalık siliyoruz. Bu durumda beni sinirlendiyor. Eşim geçen benimle şakalaşıyor sinirlendiriyor bende onu balkona kitledim. Görümcemde güle güle anlatıyo. Kv diyoki benim oglum niye onla şakalaşsın bana yapar o. Eşimle laf dalaşına gireriz aradan atlayıp bana laf sokmaya çalışıyor. -sen nasıl benim oğluma öyle dersin ne istiyorsun oğlumdan. Vay efendim kocasına bu lafı diyen cehenneme girer. Oysa ortada hiç bişey yok. Eşim bişeyi görmüyo gözünmü bozuldu hahaha diyorum. Sen benim ogluma kor mu dedin. Ben ve eşim birbirimizle muhatap olmayalım istiyor. Bir kere benim ayagım kırıldı eşim beni kucagında indirdi aşagıya. Diyoki çocugun belini sakatlayacaksın. Ayagımda eşimle şakalaşırken ben koltuktan düştüm öyle kırıldı bir kere onun yüzünden oldu demedim bile neymiş ben ogluşunu sakatlayacakmışım. Bana diyoki ablası bi kere bayıldı onu kucagında indirdi beni kucagında indirdi. 😂😂😂 ben ozaman 50 kiloyum eşimde spor yapan biri benden bi tane daha olsa kaldırıcak güçte. Şuan izlediğim yöntem ne yaparsam yapayım her şeyi gizlemek. Yoksa daha mı çok gözlerine soksam hangisi mantıklı
Hayır, insan evladını kıskanabilir ama hasetini bu kadar belli etmesi tam bir şuursuzluk. Rahatsız oluyorsanız çata çuta söyleyeceksiniz ki biraz kendilerini kontrol edebilmeyi, her ağızlarına geleni söylememeyi öğrensinler. Aldığınız seylerin aynısını baskasında gördüğünüzde hevesinizin kactığını söyleyebilirsiniz mesela. Hamile old. için merdivenleri eşinizin sildigini bunda alınacak bir şey olmadığını, eşinizle şakalaşırken araya girdiginde "bu bizim aramızda" gibi rahatsız old. belli edecek şekilde diyaloglara girebilirsiniz.

Evlerden ırak :KK70: kıskanıyorlarsa bebişlerini evlendirmeselerdi :) takmayın sizde fazla muhatap olmayın, sizden bir şey görüp almaları sizi mutlu etsin demek ki zevklisiniz :KK70:

Bir de bende gelinimizde bir şey gördüğümde beğeniyorsam soruyorum nereden aldığını bende alacam diyorum, yada o bende bir şey beğenirse benden önce annem hemen veriyor yada aynısını alıyor :) şimdi bizim gelinde hakkımda kıskanıyor beni ne alsam alıyor diye düşünürse çok üzülürüm :KK70:

Siz de yapmayın. Başınıza silah mı dayıyorlar? Misafir çağıran kendisi ağırlayabilir. Siz evlenmeden önce nasıl yapıyorsa öyle yapacak.
Siz de camlarınızı silmeyiverin ya da eşiniz silsin.
Bu kadar birbirinizin evinin, hayatının içinde olursanız tabii ki sorun yaşarsınız.
He başıma silah dayadılar kadın hasta evde yatıyo çorba yapmazsan ölürsün dediler. Valla bu işleri yaparken kolumda kopmadı hiç benden bişeyde eksilmedi. Yaptıklarım için pişman değilim. Eşim çıktı silemiyo orayı bi o silebiliyor. Hiç bir özelimi anlatmama ama bana gelip silicem silicem dediğinden bende gel sil gel sil dedim iki kere davet ettim gelmedi annem gleip silecek cammo kadar kirlenmiş ki içerisi gölge kalıyo artık. Ben o camı silmesem. Bu yazda çocuktan ötürü silemem artık camı duvar niyetine kullanırız 😃

Senin annenin yaptığı da fazla fedakarlık ama. Aileyi bir arada tutmak için apartmana gerek yok ki. Bağ kuvvetliyse kuvvetlidir. Annenin yaşadığı aile apartmanı istisna diye böyle bir riske girilmez. Ayrıca gorumcen senin camlarini neden silsin ? Senin annen yapıyor diye onlardan da bekleyemezsin ki. Siz de çok küçümseyici konusuyorsunuz marka takintiniz mi var ?
Marka takıntım yok çok zengin bir insanda değilim işimi kolaylaştırır diye taksitle almayı düşünüyordum süpürge makinem hediye geldi pek kullanışlı dğeil bu yüzden bir süpürgeye ihtiyacım var ama evin belli bölgeleirne süpürgenin kablosu yetmiyor. Yoksa gidip illa bunu alayım gibi bi düşüncem olmadı.

Bir de bende gelinimizde bir şey gördüğümde beğeniyorsam soruyorum nereden aldığını bende alacam diyorum, yada o bende bir şey beğenirse benden önce annem hemen veriyor yada aynısını alıyor :) şimdi bizim gelinde hakkımda kıskanıyor beni ne alsam alıyor diye düşünürse çok üzülürüm :KK70:
Eşimin bir ablası çok çok iyi allah bin kere razı olsun ondan ben kendime ne alsma gider onada alırım. Dışarı çıkınca mutlaka çocugunada alırım. Evimden açılmamış çeyizleirmi götürüp verdim dediğim gibi sinsilik ayrı bişey birind ebişey görüp beğenip almak ayrı bişey ben kıskançlıktan bahsediyorum. Bu mesela benim takip ettiğim ünlüleri takip etmek gibi kitap storysi attıgımd apeşime kitap storysi atıyo. Gecen cennet mahallesi izliyorum. Dedim yemek yaparken izliyorum. Aşagı indik misaifr gelmiş diyoki ben hep yemek yaparken cennet mahallesi izlerim 😂 😂😂 anladınızmı demek istediğimi

Hayır, insan evladını kıskanabilir ama hasetini bu kadar belli etmesi tam bir şuursuzluk. Rahatsız oluyorsanız çata çuta söyleyeceksiniz ki biraz kendilerini kontrol edebilmeyi, her ağızlarına geleni söylememeyi öğrensinler. Aldığınız seylerin aynısını baskasında gördüğünüzde hevesinizin kactığını söyleyebilirsiniz mesela. Hamile old. için merdivenleri eşinizin sildigini bunda alınacak bir şey olmadığını, eşinizle şakalaşırken araya girdiginde "bu bizim aramızda" gibi rahatsız old. belli edecek şekilde diyaloglara girebilirsiniz.
İşte bunu gelip bana direkt söylemiyor keşke gelip konuşsa söylerim beni kışkırtıp sen yanlış anlamışsına ceviriyolar her seferinde. Ama artık kapısına gidip ehsap sormaya başladım. İnşallah devam edebilicek gücüm olur 😂

geçmiş olsun bunlar ıslah olmaz. kaale almamak gerek. yalnız benim aldığım şeyin aynısını gitmiş almış diyen insanları anlamıyorum, sanki size özel sipariş edilen exclusive ürünlerden bahsediyoruz :KK70: ben uygun/ faydalı vs bir şey bulup aldığımda bir başkasının işine yarayacaksa kendim söylüyorum şurdan aldım gidip sen de al diye. kıskançlık anlayışın da değişik.
Ama konu sahibinin anlattiğina göre bu durum 1 degil 2 degil her şeyide almazsın ya

Marka takıntım yok çok zengin bir insanda değilim işimi kolaylaştırır diye taksitle almayı düşünüyordum süpürge makinem hediye geldi pek kullanışlı dğeil bu yüzden bir süpürgeye ihtiyacım var ama evin belli bölgeleirne süpürgenin kablosu yetmiyor. Yoksa gidip illa bunu alayım gibi bi düşüncem olmadı.
Alaycı bir şekilde Xp markasiyla makyaj yapsın dediğiniz için söyledim. Aile apartmanı cogunda yaşanan şeyleri yaşıyorsunuz. Karakterleri bu. Ya büyük kavga çıkartıp çekip gideceksiniz ya da görmezden geleceksiniz.

Sizi degil esiniz sizi sevdigi icin ilgiyi bolmek istemiyorlar gibidir genelde bu isler,ablasinin kuzusuydu annesinin kuzusuydu ,o kuzunun dikkati baskasinda suan mevzu bu ama sizin hosunuza gitmesi ayrica garip ,özenmek sanki onlarinki ,gercekten durum anlattiginiz gibiyse mutlulugunuzu gozlerine sokmayin ,nesenizi beli etmeyin ,ozelinizin mumkun oldugunca saklayin özenme degil kiskancliksa korkmaniz lazim ,kiskanclik tehlikelidir

sinsilik ayrı bişey birind ebişey görüp beğenip almak ayrı bişey ben kıskançlıktan bahsediyorum.
Birinde bir şey görüp gidip aynısın alınması veya bunu nerden aldın, ben de alayım fln denmesi de çok saçma bir şey bence. Ben kendime beğenip almışım, git benzer bir şeyini al ama aynısıni alma yani. Aldığım bir şeyin başkasında olması direkt hevesimin kaçmasına sebep olur.

Izlediğiniz diziye kadar takip edip, dizi hakkında konusurken bile sizinle benzer cümleler kurması (iş yaparken izlediğini söylemesi fln) kıskançlıktan ziyade size karşı hayranlık duyabileceği ihtimalini düşündürttü bana. Bire bir taklit ediyor veya etmeye çalışıyor çünkü 🤷‍♀️

Eşimin bir ablası çok çok iyi allah bin kere razı olsun ondan ben kendime ne alsma gider onada alırım. Dışarı çıkınca mutlaka çocugunada alırım. Evimden açılmamış çeyizleirmi götürüp verdim dediğim gibi sinsilik ayrı bişey birind ebişey görüp beğenip almak ayrı bişey ben kıskançlıktan bahsediyorum. Bu mesela benim takip ettiğim ünlüleri takip etmek gibi kitap storysi attıgımd apeşime kitap storysi atıyo. Gecen cennet mahallesi izliyorum. Dedim yemek yaparken izliyorum. Aşagı indik misaifr gelmiş diyoki ben hep yemek yaparken cennet mahallesi izlerim 😂 😂😂 anladınızmı demek istediğimi
Ayyy şimdi daha iyi anlıyorum ve inanamıyorum korkunç :KK70:

Alaycı bir şekilde Xp markasiyla makyaj yapsın dediğiniz için söyledim. Aile apartmanı cogunda yaşanan şeyleri yaşıyorsunuz. Karakterleri bu. Ya büyük kavga çıkartıp çekip gideceksiniz ya da görmezden geleceksiniz.
İyide xp yle de bi zahmet dalga geçelim yani 😂😂

Sizi degil esiniz sizi sevdigi icin ilgiyi bolmek istemiyorlar gibidir genelde bu isler,ablasinin kuzusuydu annesinin kuzusuydu ,o kuzunun dikkati baskasinda suan mevzu bu ama sizin hosunuza gitmesi ayrica garip ,özenmek sanki onlarinki ,gercekten durum anlattiginiz gibiyse mutlulugunuzu gozlerine sokmayin ,nesenizi beli etmeyin ,ozelinizin mumkun oldugunca saklayin özenme degil kiskancliksa korkmaniz lazim ,kiskanclik tehlikelidir
Çok dogru zaten maddi bir hediye aldıgında eşim hemen saklarım hiç haberleri olmaz. Ablası eşimin bana bilezik aldıgını felan görünce borç istedi verdik ödemiyolarda bizi zora soktular ya. Kv heleki gitmiş kolyemin fotosunu gösterip birebir aynısını almış gittim sattım değiştirdim.

Birinde bir şey görüp gidip aynısın alınması veya bunu nerden aldın, ben de alayım fln denmesi de çok saçma bir şey bence. Ben kendime beğenip almışım, git benzer bir şeyini al ama aynısıni alma yani. Aldığım bir şeyin başkasında olması direkt hevesimin kaçmasına sebep olur.

Izlediğiniz diziye kadar takip edip, dizi hakkında konusurken bile sizinle benzer cümleler kurması (iş yaparken izlediğini söylemesi fln) kıskançlıktan ziyade size karşı hayranlık duyabileceği ihtimalini düşündürttü bana. Bire bir taklit ediyor veya etmeye çalışıyor çünkü 🤷‍♀️
Hayır düşmanlık besliyor hissediyorum. Çünkü biri beni övdüğünde sinirlenip konuyu kapatırlar yada ben daha iyiyim diyip atlarlar ortaya. Bir mevlüte gittik orda beni çok sevdiler teyzenin biri dediki sen en küçüksün bunalrın içinde ama en büyükleride sensin maşallah felan. Mahçup oldum görümcemi görün beni tutup
Çekiştirip abuk sabuk hareketler. hee küçük bu daha öğretiyoz herşeyi diyor. 😂😂 düşürdü beni rezil oldum 😂😂

Ne güzel işte demekki beğeniyorlar zevkinizi tarzınızı .Şaka ile karışık maşallah dedirtin bide nazar duası okuyun hani çok takiyorsaniz bişey olmaz yani.Niye saklayalimki Allah korur bizleri hem kim fesatsa zaten burnu çıkmıyor hiç düz yola o yol hep çukur .Ben olsam kendime iki dua okur geçerim.Allah kalbini yolunu sersin demek yeterli

He başıma silah dayadılar kadın hasta evde yatıyo çorba yapmazsan ölürsün dediler. Valla bu işleri yaparken kolumda kopmadı hiç benden bişeyde eksilmedi. Yaptıklarım için pişman değilim. Eşim çıktı silemiyo orayı bi o silebiliyor. Hiç bir özelimi anlatmama ama bana gelip silicem silicem dediğinden bende gel sil gel sil dedim iki kere davet ettim gelmedi annem gleip silecek cammo kadar kirlenmiş ki içerisi gölge kalıyo artık. Ben o camı silmesem. Bu yazda çocuktan ötürü silemem artık camı duvar niyetine kullanırız 😃

Ay nasıl bir cammış o ya, bir tek görümce hanım silebiliyor 🙄
Sizin kolunuz kopmamış ama görümcenizinki kopacak demek ki.
Karşılığını göremediğinizde üzüleceğiniz şeyleri yapmayın ve sürekli mıçmıç olmaktan şikayet ettiğiniz insanlara iş buyurmayın. Bu ikisini başarabilirseniz sorunlarınız yarı yarıya azalır.

Ay nasıl bir cammış o ya, bir tek görümce hanım silebiliyor 🙄
Sizin kolunuz kopmamış ama görümcenizinki kopacak demek ki.
Karşılığını göremediğinizde üzüleceğiniz şeyleri yapmayın ve sürekli mıçmıç olmaktan şikayet ettiğiniz insanlara iş buyurmayın. Bu ikisini başarabilirseniz sorunlarınız yarı yarıya azalır.
Eski tip pimapen balkon camı biraz daha zayıf ve boyu uzun biri silebilir çünkü her bölümden açılmıyor uzanmak gerekiyor. Ayagı küçük olmayan biri oraya çıksa eşim 45 numara basamıyor ben 36 giyiyorum ayagımı camın arasına sokup tutunarak siliyorum. Tehlikeli yani. Biraz esnek olmak gerekiyor. Görümcem eskiden kv ile burda oturdugundan sile sile alışmış buraya. Benimde karnım büyüdü duramıyorum dengemi sağlayamıyorum düşüyorum.

X