Alışabilir miyim?

Kendinizi suclamyi birakin annesini dusundugu kadar esiniz sizi dusunseydi su an sizi manipule etmek yerine rahat oldugunuz icin mutlu olmaliydi. O da alisir elbette. Okurken de mi annesinin dizinin dibindeymis?
Evet hep ailesinin yanındaydı üniversitede bir yıl şehir dışında okudu sonra o bölümü sevmediği için bırakıp istanbulda başka bir bölüm okudu. Ona ailesini bırakmak zor gelmiyor ama annesinin işi devam ederken gelmek zor geliyor.. orda yaşamak istememeni anlıyorum sonuna kadar haklısın bende istemiyorum diyordu sürekli. Çok ciddi park problemi olan bir yer. Her akşam arabaya park yeri ariyordu. Şuan oturduğumuz sokak sakin olduğu için böyle bir problemi yok evin önüne bırakıyor.

Eşimi rahatsız eden diğer konuda kendi evimizi bırakıp kiraya çıkmamız. Kendi evimizle şuanki yer arasında yarı yarıya fark var yani kendi evimizi satıp burdan ev almamız münkün olmadığı için böyle yaptık

Yanlış düşünüyorsunuz bence kendinizi suçlamanızı gerektiricek birşey yokki. Bu sizin hayatınız ve evliliğiniz ailelerimize göre yaşayamayız ki.

sizin anneniz babanız yok mu kocanızın annesinden ayrılmasını dert etmişsiniz evlenmiş koca koca insanlarsınız ailesinden ayrıldı diye üzülen erkekte ben anlamıyorum bu erkekleri ya

3 günde kim hangi eve alışmış? Biraz sabredin. Erkek arkadaşınız ailesinden ayrılmak için çok geç bile kalmış

Evlenmiş yuva kurmuş kocaman insan annesinden ayrılmış üzgünmüş fln. Hala cocuk gibi esiniz. Sizde evlenirken ailenizden ayrildiniz esiniz gibi karalar mi bağladınız? Ne üzüleceksiniz ya ohh keyfinize bakın. Ayrıca niye hergün kayınvalideyi bırakıyor başka şehire gidince ne yapacaksınız

Suclu hissedecek bisey yok esiniz evlendiginin farkina varsin sonsuza kadar annesinin dizinin dibinde olacaginimi saniyordu? Sizi etkilemesine izin vermeyin

Orda otursaniz sizin gidip gelmeniz zor olacakti bu sefer bunu dusunuyor mu sizi suclarken. Sizi suclamasina izin vermeyin. Bir onun ailesi yok boyle anne kuzusu erkekler bana gore hic cekilcek dert degil birde kendinizi sucluyorsunuz. Rahatiniza bakin hic dusunmeyin bile evinizin keyfini cikartin.

Konu sahibi kusura bakmayın ama bu süreçte zamanda sıçrama mı yaşadınız?
Ev bulmak, anlaşmak , taşınmak oturup eşinizle konuşmadiniz mi?

Konu sahibi kusura bakmayın ama bu süreçte zamanda sıçrama mı yaşadınız?
Ev bulmak, anlaşmak , taşınmak oturup eşinizle konuşmadiniz mi?
Hayır konuştuk tabiki eşimin çok gönlü olmasa da ortak fikrimizdi. Diğer evde ben her çocuk gürültüsünü duyduğumda rahatsız olduğumu dile getirdiğim için eşim biraz bu durumdan bıkmıştı. Ev bulmak için biraz uğraştı ama bulamayınca bana açık açık söylemese de bakmayı bırakmıştı. Bu evi de ben tesadüfen buldum ve bakıp direkt tamam tutuyoruz dedik.

İstemiyorsa baştan söylemeliydi. Sessiz kalıp hersey bittikten sonra,vicdan muhasebesi,acitasyon yapması çok saçma.
Sizde kararınızın arkasında durun,öyle olursa,böyle olur tarzı gelgitler eşinizin tutumunu destekler.Size karşı bakış açısı olumsuz olur .

Kendini suçlu hissedeceğin bir durum yok. Eşinede mahçup davranma hiçbirşey yok gibi davran,uzatamasın bu konuyu.
1 sene sen bir saat geç gitmişsin eve 1 senede kayınvaliden gider ne olacak.Belki kadın sizin taktığınız kadar takmıyodur bile.
Ayrıca 30 yaşına gelmiş adam bir zahmet alışsın.Benim kv de osursan duyulacak yere taşındık,değil arabayla dolmuşla 10 dk.Nasıl ağlamalar karalar bağlamalar zannedersin kaç saatlik uzaklıktan ben değil oğlu şehir değiştirdi.
Herkes herşeye zamanla alışıyor, sen işine,ders çalışmana bak boşver

Eşiniz önce aile olmayı öğrensin, ıyiki taşınmışsınız sesinizi etmeyin , akıllı olun , bu adam şimdi büyümeyecekse ne zâman büyüyecek, ana kuzusu mübarek...

Kayınvalidem en başından beri taşınmamızı istiyor çünkü evin konumunu onlarda sevmiyor. İşten ayrılınca yazlıkları var oraya yerleşmek istiyorlar zaten

Sonuçta diğer evde rahatsız eden bin türlü şey varmış, mecburiyetten gelmişsiniz kiraya. İnsan bir süre sonra cidden kaldıramıyor gürültüyü, sesi.

Daha yeni taşınmışsınız, eşiniz hemen önyargılı yeni eve.

Canım sen haklısın, kendini suçlu hissetme. Eşin söylenmeye devam ederse de dinleme boşver. Alışacak o da bu duruma zaten. Kaç yaşında evli adam. Öğrensin bazı şeyleri artık, her zaman annesi olmayacak ya. Siz ailenizden uzak yapabiliyorsanız, o da yapabilir. Çok kasmaya gerek yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…