Alıştığım düzenimden kopup ailemi geride bırakarak evlenmekten korkuyorum

Evet ben aile danışmanıyım ve çift terapistiyim aynı zamanda. Eş seçimi önemli ama şu da var ki her insanın kusuru olabiliyor. Benimde var nişanlımında var kusurları ama o gerçekten bana karşı çok sabırlı ve sevgi dolu. Zaten evimi bırakmaya değecek olmasa evlenmezdim. Onun bana iyi bakacağına ve çocuklarıma gözü gibi bakacağına eminim. Annemlere gitme isteğime ses etmez merhametli çünkü ama bir zaman sonra yeter artık der yani ki haklıda olur, bu noktada benim onu o duruma getirip bunaltana kadar bu travmatik tepkiyi devam ettirmeme konusunda güçlü olmam şart. Ama işte o gücüde büyüklerin tecrübelerine baktıkça edinebilirim diye düşünerek buraya yazdım. Ben normalde yalnız biriyim hiç arkadaşım yok. :)
Evlenirken ben de çok zorlandım eşimi sevmeme rağmen bunun nedeni bence kötü bir çocukluk geçirmem ve annemin evliliğinde yaşadıkları, böyle bir travmanız yoksa her kızın yaşadığı normal heyecanları yaşıyorsunuz, önemli olan eş adayinizla olan uyumunuz, bu duygusal sorunları alabilecek güçtesiniz, şimdi biz size ne önersek tereciye tere satmak gibi olur😅 Ben de öğretmenim mesela bazen mesleğimle alakalı kendime çözüm bulamadığım oluyor 🤭 yine de avantajlısınız en azından kimse sizi manipule edemez kolay kolay...

Merhaba arkadaşlar benim hiç arkadaşım olmadığı için burada hesap açıp sizlere sormak istediğim bir husus var. Özellikle evli hanım kardeşlerimin yorumu benim için önemli. Ben 28 yaşındayım ve kısmetse eylülde düğünüm olacak. Nişanlımla 2,5 yıldır beraberiz ve 1 yıldırda nişanlıyız. Ben psikolojik danışmanım o da muhasebeci. Evlenince aynı şehirde yaşayacak olmamıza rağmen ben düğün tarihi belli olduğundan beri aile evimi bırakma konusunda aşırı kaygı ve anksiyete atakları geçirmeye başladım. Babam seneler önce vefat etti şu an annemin eşi, annem, kardeşim ve kedimle beraber yaşıyorum. Ben evlenince kedime ben kadar iyi bakamayacaklarını ve anneme de iyi bakılmayacağını düşünüyorum. Üstüne birde alıştığım düzeni hayatı bırakmak istemiyorum. Nişanlımı çok seviyorum gerçekten bana da ailemede çok hürmet etti çok iyi birisidir kendisi. Ancak evden gelin olarak çıkınca sanki bir daha asla eskisi gibi olmayacak gibi düşündüğümden her gece ağlama atakları yaşamaya başladım. Psikolojik tekniklerle bir yere kadar rahatlıyorum ama bana gerçekten tecrübe sahibi hanımefendilerin yorumları lazım. Ancak gerçek yaşantıları dinlersem sanırım rahatlayacağım. Durumu anneme de anlatamıyorum üzülür diye.

Ay hiç korkma valla.
Ben ilk evlendiğim sene biraz zorluk çektim.
Şimdi anne evine gidince kendi evimi özlüyorum.
Sürekli ararsın gelip gidersiniz.

Merhaba ben de bunları birebir yaşadım annemle çok yoğun bir anne kızı ilişkimiz var çok üzüyordu beni annemden ayrılmak bir gün işe giderken apartmanda alt katın taşındığını gördüm😂 altı ay alt kattında kaldık sonra kendi evimizi alıp taşındık şimdi annemlere gidince kendi evimi özlüyorum alışırsınız sizde umarım sürekli gidip gelirsiniz kendinizi üzmeyin insanın kendi evi gibisi olmuyor♥️ zaman eskisi gibi degil ki şimdi görüntülü konuşmalar vs vs kendinizi rahatlatın düğün stresiyle birleşince ağlama krizleriniz normal ben kına günümde hastanelik olmuştum mide bulantısından stresten heyecan yapmayın dedigim gibi bi kendi eviniz olsun o zaman görüceksiniz çok güzel birşey

Evlenirken ben de çok zorlandım eşimi sevmeme rağmen bunun nedeni bence kötü bir çocukluk geçirmem ve annemin evliliğinde yaşadıkları, böyle bir travmanız yoksa her kızın yaşadığı normal heyecanları yaşıyorsunuz, önemli olan eş adayinizla olan uyumunuz, bu duygusal sorunları alabilecek güçtesiniz, şimdi biz size ne önersek tereciye tere satmak gibi olur😅 Ben de öğretmenim mesela bazen mesleğimle alakalı kendime çözüm bulamadığım oluyor 🤭 yine de avantajlısınız en azından kimse sizi manipule edemez kolay kolay...
Oho zaten annemle babamın travmatik evliliği yüzünden bu haldeyim. Şiddetli geçimsizlikten boşandılar sonra babam vefat etti annem sonra yşne saçma bir evlilik yaptı yani ben hiç sağlıklı evlilikte kadın nasıl davranır görmediğimden korkum çok fazla

X