Alkolle çok içli dışlı olan sevgili…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir de ısrarla kendi alkol karşıtlığının dinle ilgisi olmadığını söylüyor. Bal gibi dinle ilgili işte. Dindar olmayıp da içkiye karşı olan insanlar da var, ama konu sahibi bu türe girmiyor. Benim kaç tane arkadaşım var öyle, sağlık nedenlerinden dolayı içkiye karşılar ama bizim içki soframızda oturup onlar kola içerler mesela yani. Dindar olmayan bir insan neden alkol içen insanlardan bu derece uzak olmak istesin ki zaten?
Bende onu anlamadım
Sanki kötü birşey denilmiş gibi konuşuyor
Hassasım dersin inancıma ters geçersin
Yok ondan değil bundan değil
Bence konu sahibinin kafası çok karışık
Eski erkek arkadaşım kıyafetimi kıskanıyordu baskı yapıyordu demiş
Demek ki açık bir kız
Ama sıkışmış iki arada
Yani aile belli muhafazakar baskıcı ve tutucu alkol konusunda da çok katı
Öyle bir aileden geldiği için de kabul etmek istemiyor bunu
İlginç 🤨

Bende onu anlamadım
Sanki kötü birşey denilmiş gibi konuşuyor
Hassasım dersin inancıma ters geçersin
Yok ondan değil bundan değil
Bence konu sahibinin kafası çok karışık
Eski erkek arkadaşım kıyafetimi kıskanıyordu baskı yapıyordu demiş
Demek ki açık bir kız
Ama sıkışmış iki arada
Yani aile belli muhafazakar baskıcı ve tutucu alkol konusunda da çok katı
Öyle bir aileden geldiği için de kabul etmek istemiyor bunu
İlginç 🤨
Bence de evet, tutucu dindar bir aileden geldiği için öyle yetişmiş. Ama bunu kabullenmek istemiyor gibi.

Alkollü masaya oturmam diyen bir insan zaten dini hassasiyetinden dolayı istemez zaten
Yoksa otutursun sen içersin kolanı yani nedir?
Kesinlikle öyle. Benim bir sürü arkadaşım var alkole karşı olan ama dinden dolayı değil sağlıktan dolayı karşılar. Bizimle içki masalarına otururlar onlar alır kolalarını içer. Herkesin sağlığı kendine derler. Budur yani. Diğer türlü alkollü hiçbir ortamda bulunmak istemeyen insan nasıl dindar olmuyor ben de onu anlamıyorum

Alkol değilde uyuşturucu sandım mübarek, o kadar üstüne basmışsın ki ben bile korktum kullandığım halde :) Bazı erkekler ve kadınlar vardır eşim benimle oturup içsin ister dışarıda balık bir iki kadeh atalım ister onun güzel vakit geçirmesi odur, bazı erkek ve kadınlar vardır onlarda dondurma yiyip parkta yürüyüş yapalım şuraya gidelim vs şeyler ister onun güzel vakit geçirmesi de odur. Siz zaten seni çağırmış hayır demişsin gelemem o diğer ortama, buradan bile ikinizin hangi katagoride olduğunu anla İşte.
burada sana ne tavsiye verelim tam olarak? Bitirmişsin de, ee hayatında mutluluklar o zaman

ya hanımlar siz neyi tartışıyorsunuz ki? sebebi din ya da başka bişey neyse ne, kadın alkolden hoşlanmıyor ve bu ortamlara girmiyor. sevgilisi tam tersi ise zaten ayrılmaları gayet doğru bir karar. ben ayda alemde alkol alan biriyimdir. keyif için içerim içersem. ya ortam denk gelir kırk yılda bir ya da ben rahatlamak için içerim. tatilde plajda bir şişe bira severim mesela buz gibi içip sonra denize girmek, hoşuma gider. bazen ertesi gün iş yoksa 2 bira içerim uykum gelir yatarım. ama kendim içmeyeceğim alkollü ortama girmek istemem mesela neden çünkü alkol kafası ile ayık kafa aynı şey değil. ben içmiyorsam çevremdekiler içiyorsa aynı kafada olmayacağız ve ben bundan tat alamayacağım. hayatında alkol hiç olmayan biri olsaydım ben de alkollü ortamlara girmezdim. o birasını içsin ben kolamı içeyim gibi basit bişey değil zira bu. çakır keyif kafa, alkollü kafa alkol tüketmeyen birine itici gelir.

misal benim konuştuğum biri vardı flört aşamasına daha geçmemiştik. baktım her gün içiyor maşallah. konuşmayı kestim çünkü ben ara sıra içsem de her gün içen birini sevgili olarak istemem. arada içmekle her gün içmek arasında çok fark var. hayır sordum bir kere, dozunda içiyorum falan diyordu. dozunda içmek her gün mü içmek? ona göre evet, bana göre hayır.

mesela benim evimin dibinde park var dün gece 2de 3 tane genç geldi. alkol madde karışık yapmışlar ayakta duramıyordu bi tanesi. dili dolanıyor ne konuştuğu belirsiz saçma sapan şeyler. bağırdı çağırdı mesela karşısındaki bişey diyor bu anlamıyor vs. diğer çocuklar ayık gibiydi allahtan biraz oturdular gittiler sonra. mesela bu 3 çocuğa göre o kafayı yaşamak çok keyifli, çok eğlenceliydi belli ki. ama ben uzaktan izleyen biri olarak hiç eğlenmedim. çünkü onların kullandıklarını, içtiklerini içmedim, içsem belki halleri komik gelecek ben de gülecektim. misal yani. tabii ki ağzıyla içmesi çok önemli ama biri içiyor diğeri kesin bir şekilde reddediyorsa zaten olmaz o iş. çünkü hayatında varsa adam her yerde isteyebilir. kampa gider iki bira açalım der. plaja gider içmek ister. uyumsuz olur.

ya hanımlar siz neyi tartışıyorsunuz ki? sebebi din ya da başka bişey neyse ne, kadın alkolden hoşlanmıyor ve bu ortamlara girmiyor. sevgilisi tam tersi ise zaten ayrılmaları gayet doğru bir karar. ben ayda alemde alkol alan biriyimdir. keyif için içerim içersem. ya ortam denk gelir kırk yılda bir ya da ben rahatlamak için içerim. tatilde plajda bir şişe bira severim mesela buz gibi içip sonra denize girmek, hoşuma gider. bazen ertesi gün iş yoksa 2 bira içerim uykum gelir yatarım. ama kendim içmeyeceğim alkollü ortama girmek istemem mesela neden çünkü alkol kafası ile ayık kafa aynı şey değil. ben içmiyorsam çevremdekiler içiyorsa aynı kafada olmayacağız ve ben bundan tat alamayacağım. hayatında alkol hiç olmayan biri olsaydım ben de alkollü ortamlara girmezdim. o birasını içsin ben kolamı içeyim gibi basit bişey değil zira bu. çakır keyif kafa, alkollü kafa alkol tüketmeyen birine itici gelir.

misal benim konuştuğum biri vardı flört aşamasına daha geçmemiştik. baktım her gün içiyor maşallah. konuşmayı kestim çünkü ben ara sıra içsem de her gün içen birini sevgili olarak istemem. arada içmekle her gün içmek arasında çok fark var. hayır sordum bir kere, dozunda içiyorum falan diyordu. dozunda içmek her gün mü içmek? ona göre evet, bana göre hayır.

mesela benim evimin dibinde park var dün gece 2de 3 tane genç geldi. alkol madde karışık yapmışlar ayakta duramıyordu bi tanesi. dili dolanıyor ne konuştuğu belirsiz saçma sapan şeyler. bağırdı çağırdı mesela karşısındaki bişey diyor bu anlamıyor vs. diğer çocuklar ayık gibiydi allahtan biraz oturdular gittiler sonra. mesela bu 3 çocuğa göre o kafayı yaşamak çok keyifli, çok eğlenceliydi belli ki. ama ben uzaktan izleyen biri olarak hiç eğlenmedim. çünkü onların kullandıklarını, içtiklerini içmedim, içsem belki halleri komik gelecek ben de gülecektim. misal yani. tabii ki ağzıyla içmesi çok önemli ama biri içiyor diğeri kesin bir şekilde reddediyorsa zaten olmaz o iş. çünkü hayatında varsa adam her yerde isteyebilir. kampa gider iki bira açalım der. plaja gider içmek ister. uyumsuz olur.
Benim samimi arkadaşım içmez. Ama tadını sevmediğinden içmez. Eşi içer. Gayet bizimle alkollü mekana gelir çünkü senelerdir içen insanlar olarak duracağımız yeri iyi biliyoruz. Çakırkeyif dahi olmuyoruz. Çocuklarla gittiğimiz mekanlar oluyor gayet içiliyor. Yani ha kola içmişi ha bir bira içmişim bana fark etmiyor. Dolayısıyla alkollü mekan öcü, insan yiyorlar girmem ben tavrını çirkin buluyorum

Alkol içince insanlar sapıtıyor mu ?
Ne alaka
Gayet arkadaşım içsin ben içmesem bile eğlenirim
İlaç kullanıyorumdur o gün içmem ama arkadaşlarım içebilir neden rahatsız olayım ki
İlginç bir bakış açınız var

Benim samimi arkadaşım içmez. Ama tadını sevmediğinden içmez. Eşi içer. Gayet bizimle alkollü mekana gelir çünkü senelerdir içen insanlar olarak duracağımız yeri iyi biliyoruz. Çakırkeyif dahi olmuyoruz. Çocuklarla gittiğimiz mekanlar oluyor gayet içiliyor. Yani ha kola içmişi ha bir bira içmişim bana fark etmiyor. Dolayısıyla alkollü mekan öcü, insan yiyorlar girmem ben tavrını çirkin buluyorum
Ya aynen. Ben bu ortam lafini da anlamiyorum. Nasil bir ortam hayal ediliyor merak ediyorum. Alkol konusu nasil bu kadar mesele olabiliyor onu da anlamiyorum. 😁 her icen alkolik, icki icenler masada kuduruyor falan saniyorlar. Cocuklugumdan beri ickili masalara oturmuslugum var, daha kudurani gormedim. Alkolizm ile icki icmek karistiriliyor ya da karistirilmak isteniyor. Sigara icmek daha kotu alkolden. Sigara icenle ayni ortama ben de girmem mesela cunku dumani beni rahatsiz eder. Ama icen kisi bana zarar vermez.

Alkol içince insanlar sapıtıyor mu ?
Ne alaka
Gayet arkadaşım içsin ben içmesem bile eğlenirim
İlaç kullanıyorumdur o gün içmem ama arkadaşlarım içebilir neden rahatsız olayım ki
İlginç bir bakış açınız var
bu yazıdan sapıtmayı anladıysanız konuşacak bişeyimiz yok demektir.
bakış açımı anlamasanız da olur. niye alıntı yaptığınız da muamma. çözüm tek kelime: saygı.

Ya aynen. Ben bu ortam lafini da anlamiyorum. Nasil bir ortam hayal ediliyor merak ediyorum. Alkol konusu nasil bu kadar mesele olabiliyor onu da anlamiyorum. 😁 her icen alkolik, icki icenler masada kuduruyor falan saniyorlar. Cocuklugumdan beri ickili masalara oturmuslugum var, daha kudurani gormedim. Alkolizm ile icki icmek karistiriliyor ya da karistirilmak isteniyor. Sigara icmek daha kotu alkolden. Sigara icenle ayni ortama ben de girmem mesela cunku dumani beni rahatsiz eder. Ama icen kisi bana zarar vermez.
bu yazıdan sapıtmayı anladıysanız konuşacak bişeyimiz yok demektir.
bakış açımı anlamasanız da olur. niye alıntı yaptığınız da muamma. çözüm tek kelime: saygı.
Saygı da saygı tutturdunuz
Sanki zorla içiren var sizi
Bu biraz çocukluktan gelen birşey
Ben çocukken de büyükler içerdi ortam dediğiniz şeye ufak yaşlarda maruz kaldım o yüzden itici gelmiyor
İnsanlar alkol alınca tuhaf hareketler yapmıyor valla öyle bir çevrem yok

ister çirkin bulun ister güzel, öyle tercih ediyor olabilir insanlar. kişiye göre değişir.

Saygı da saygı tutturdunuz
Sanki zorla içiren var sizi
Bu biraz çocukluktan gelen birşey
Ben çocukken de büyükler içerdi ortam dediğiniz şeye ufak yaşlarda maruz kaldım o yüzden itici gelmiyor
İnsanlar alkol alınca tuhaf hareketler yapmıyor valla öyle bir çevrem yok
e tamam size itici gelmez başkasına gelir
hayat sizin çevrenizden ibaret değil
ne bu alınganlık onu anlamıyorum.
herkes kendi yaşadığını bilir.
benim dedem alkolikmiş, azar azar başlamış alkolik olmuş anneannem çok çekmiş mesela. o yüzden içkiden hoşlanmaz annem de hoşlanmaz, babam içen biri değildi aman sakın ha içmem de demezdi.
ben ayda alemde keyif için içerim ama her gün içmem
ağzıyla içen de var sapıtarak içen de var
ben alkollü ortam sevmem bana göre değil diyen insanlara saygı duymak zor olmamalı

sanki size bişey demişim gibi bir üslubunuz var tuhaf, alıngan biçimde yazıyorsunuz.

alkol konularında alınganlık eden bir grup insan var şu forumda
gerek yok herkes kendi yaşadığını bilir ondan örnek verir.

Ben anlayamadım sizi. Dinle alakası yok diyorsunuz peki iyi güzel de benim dinden bağımsız olarak alkol tüketmeyen arkadaşlarım var. Sağlık vb sebeplerden dolayı alkole karşılar. Ancak bizim alkollü sofralarımıza otururlar biz içki içeriz onlar kola içer mesela. Çünkü onlar başka sebeplerden dolayı alkole karşılar, din sebebiyle değil. Din sebebiyle karşı olmayan bir insan alkollü masaya da oturur, kendisi alır alkolsüz içeceğini içer. Din sebebiyle karşı olan biri ise alkollü olan sofraya oturmaz çünkü ona göre o sofrada oturmak da günahtır. Bilmem anlatabildim mi? Yani siz kendinize itiraf etmeseniz de alkole olan karşıtlığınızın altında dini sebepler yatıyor. Muhtemelen dindar bir ailede yetiştiniz. Başka benzer konularda da aynı şeyleri yaşarsınız.
Bir şey daha öğrendik alkollü sofraya oturmak günahmış. Konu sahibinin bilinç altı da analiz edildiğine göre orta da bir sorun kalmadı demektir :))

e tamam size itici gelmez başkasına gelir
hayat sizin çevrenizden ibaret değil
ne bu alınganlık onu anlamıyorum.
herkes kendi yaşadığını bilir.
benim dedem alkolikmiş, azar azar başlamış alkolik olmuş anneannem çok çekmiş mesela. o yüzden içkiden hoşlanmaz annem de hoşlanmaz, babam içen biri değildi aman sakın ha içmem de demezdi.
ben ayda alemde keyif için içerim ama her gün içmem
ağzıyla içen de var sapıtarak içen de var
ben alkollü ortam sevmem bana göre değil diyen insanlara saygı duymak zor olmamalı

sanki size bişey demişim gibi bir üslubunuz var tuhaf, alıngan biçimde yazıyorsunuz.

alkol konularında alınganlık eden bir grup insan var şu forumda
gerek yok herkes kendi yaşadığını bilir ondan örnek verir.
Cunku butun bu soylemler icki icenleri otekilestiriyor. Ustune basa basa ortam da ortam deyince onyargi giriyor isin icine. Icki icene onyargi. Ben icki icmeyenle ayni masaya oturmam diyeni gormedim. Isteyen icer, istemeyen icmez. Ustune basa basa icki icenle masaya oturmam demek karsi tarafi ocu gibi gormek oluyor. Icki icenle ayni masaya oturmam demek otekilestirmek, ayristirmak ve onyargi demek. Aradaki fark bu.

Son düzenleme:
Cunku butun bu soylemler icki icenleri otekilestiriyor. Ustune basa basa ortam da ortam deyince onyargi giriyor isin icine. Icki icene onyargi. Ben icki icmeyenle ayni masaya oturmam diyeni gormedim. Isteyen icer, istemeyen icmez. Ustune basa basa icki icenle masaya oturmam demek karsi tarafi ocu gibi gormek oluyor. Icki icenle ayni masaya oturmam demek otekilestirmek, ayristirmak ve onyargi demek. Aradaki fark bu.
bakın ben mesela ara sıra içen bir insanım. birisi benim için de çıkıp ben wurstria ile aynı masaya oturmam alkol alıyor dese hiç alınmam, ötekileşmiş gibi de hissetmem. onun tercihi ya da söylemi ile ben niye ötekileşeyim ki? başkasına göre yaşamıyorum çünkü. yığınla tercih var bu hayatta. ön yargıyı parçalamak atomu parçalamaktan daha zor, eyvallah der içeceksem içerim, içmeyeceksem içmem.

Ben anlayamadım sizi. Dinle alakası yok diyorsunuz peki iyi güzel de benim dinden bağımsız olarak alkol tüketmeyen arkadaşlarım var. Sağlık vb sebeplerden dolayı alkole karşılar. Ancak bizim alkollü sofralarımıza otururlar biz içki içeriz onlar kola içer mesela. Çünkü onlar başka sebeplerden dolayı alkole karşılar, din sebebiyle değil. Din sebebiyle karşı olmayan bir insan alkollü masaya da oturur, kendisi alır alkolsüz içeceğini içer. Din sebebiyle karşı olan biri ise alkollü olan sofraya oturmaz çünkü ona göre o sofrada oturmak da günahtır. Bilmem anlatabildim mi? Yani siz kendinize itiraf etmeseniz de alkole olan karşıtlığınızın altında dini sebepler yatıyor. Muhtemelen dindar bir ailede yetiştiniz. Başka benzer konularda da aynı şeyleri yaşarsınız.
Hayır dinle alakası yok. Deistim hatta. Benim sadece şu alkol kullanıp kafayı bulup garip garip danslar eden durduğu yerde gülüp duran insanların olduğu ortamlara tahammülüm yok. Birkaç kez denk geldim bulundum o kafayı bulma hali bana höre değiş

ay sonunda anlayan biri çıktı şükürler olsun. Ben tüketmiyorum sevmiyorum. Dinle falan da ilgisi yok. O kafadan hoşlanmıyorum. Ve dışardan o çakır keyif Dedikleri saçmasapan şeylere güldükleri kendilerinden geçtikleri o görüntü beni rahatsız ediyor bu kadar basit. Bunu ne buradaki insanlara ne de erkek arkadaşıma anlatamadım. Ayrıldım zaten. Sorun adam hem peşimi bırakmıyor hem de kararıma saygı duymuyor. Ya ben sırf birini seviyorum diye onunla alkollü ortamlara katlanmak zorunda mıyım ömrüm boyunca

Bir şey daha öğrendik alkollü sofraya oturmak günahmış. Konu sahibinin bilinç altı da analiz edildiğine göre orta da bir sorun kalmadı demektir :))
Bir şey daha öğrendik derken? Dindar insanlara göre konuşuyorum ben. Dindar insanlara göre alkollü sofraya oturmak günahtır, daha önce hiç duymamış mıydınız? Konu sahibinden bahsetmiyorum şu an. Dindar insanlardan bahsediyorum.

Hayır dinle alakası yok. Deistim hatta. Benim sadece şu alkol kullanıp kafayı bulup garip garip danslar eden durduğu yerde gülüp duran insanların olduğu ortamlara tahammülüm yok. Birkaç kez denk geldim bulundum o kafayı bulma hali bana höre değiş

ay sonunda anlayan biri çıktı şükürler olsun. Ben tüketmiyorum sevmiyorum. Dinle falan da ilgisi yok. O kafadan hoşlanmıyorum. Ve dışardan o çakır keyif Dedikleri saçmasapan şeylere güldükleri kendilerinden geçtikleri o görüntü beni rahatsız ediyor bu kadar basit. Bunu ne buradaki insanlara ne de erkek arkadaşıma anlatamadım. Ayrıldım zaten. Sorun adam hem peşimi bırakmıyor hem de kararıma saygı duymuyor. Ya ben sırf birini seviyorum diye onunla alkollü ortamlara katlanmak zorunda mıyım ömrüm boyunca
ben başka bir üyeye de söyledim, herkes kendi yaşadığını bilir diye size de söylemiş olayım. ben içip sapıtanı da gördüm, içip sapıtmayanı da gördüm, kusanı işeyeni de gördüm, daha romantik daha keyifli daha arzulu olanı da gördüm. alkol dediğimiz şey bünyedeki beyindeki bazı noktalara tesir ediyor ve tetiklemeler yapıyor. bu da bünyeye göre değişir. bu sebeple herkesin sarhoşluğu farklıdır. herkes alkol alıp saçmalar diye bir durum yok ama bir kadehle ağzı yüzü yamulan da var. gerekçeniz bu da olmak zorunda değil. bizim toplumun hayır ve istemiyorum kelimeleriyle ilgili sorunları var. istemiyorum diyorsunuz mesela dini sebep var diye ısrar etmişler. benim yazdığım yoruma birisi alkol alanları ötekileştiriyorsunuz falan dedi mesela. ben kendim de arada alkol alan biriyim en son ötekileştirecek insan bile değilim. istemiyor olmanıza saygı duyulması benim için önemli olan. kaldı ki sebep alkol de olsa başka bişey de olsa ortada sizin bu adamla ilgili size göre olmayan bir durumu var, bitirmişsiniz. herkesin buna saygı duyması şart.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X