Alkolle çok içli dışlı olan sevgili…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben başka bir üyeye de söyledim, herkes kendi yaşadığını bilir diye size de söylemiş olayım. ben içip sapıtanı da gördüm, içip sapıtmayanı da gördüm, kusanı işeyeni de gördüm, daha romantik daha keyifli daha arzulu olanı da gördüm. alkol dediğimiz şey bünyedeki beyindeki bazı noktalara tesir ediyor ve tetiklemeler yapıyor. bu da bünyeye göre değişir. bu sebeple herkesin sarhoşluğu farklıdır. herkes alkol alıp saçmalar diye bir durum yok ama bir kadehle ağzı yüzü yamulan da var. gerekçeniz bu da olmak zorunda değil. bizim toplumun hayır ve istemiyorum kelimeleriyle ilgili sorunları var. istemiyorum diyorsunuz mesela dini sebep var diye ısrar etmişler. benim yazdığım yoruma birisi alkol alanları ötekileştiriyorsunuz falan dedi mesela. ben kendim de arada alkol alan biriyim en son ötekileştirecek insan bile değilim. istemiyor olmanıza saygı duyulması benim için önemli olan. kaldı ki sebep alkol de olsa başka bişey de olsa ortada sizin bu adamla ilgili size göre olmayan bir durumu var, bitirmişsiniz. herkesin buna saygı duyması şart.
Aynen istemiyorum cümlesini anlamıyor insanlar. İstemiyorum bu kadar basit sebebinin önemi var mı? Hayır dini sebeplerim yok bunu bastıra bastıra söylüyorum hala daha dini olduğunu iddia ediyorlar şaka gibi😅 yahu dini olsa niye söylemeyim dindar bi insan değilim ki alakam yok ne namaz kılarım ne oruç tutarım açık giyinirim baya vs. Ama alkol sevmiyorum. Öyle ortamları da sevmiyorum. O sarhoş olma kavramını da çakır keyif olma kavramını da sevmiyorum bu kadar basit. Alkol kullandığını başta bilsem hiç başlamaz koşarak kaçardım. Başladıktan bi süre sonra öğrendim o da bırakırım dedi devam ettim. Ama sözünü tutmadı üstüne yalanlar ben de bitirdim bu kadar. Hem bitmesini kabul etmiyor sürekli seni seviyorum falan yazıyor hem de kafası aynı. Ben de seviyorum bitmesini istemezdim ben de üzülüyorum ama napayım bi ömür mutsuz olacağıma bir süre mutsuz olur elbet unuturum

Ayrılmanız isabet olmuş. Sırf elindekini kaybetmemek için bırakırım vs palavraları meşhurdur erkeklerin. Çok inanmamak lazım. Hele ki birkaç aylık bir fazla tanımadığınız birinin sözüne hiç inanmayın. Emin olun o bırakmamıştır zaten. Ailesi ile falan her ortamda alkol alan adam onu şıp diye bırakamaz, bütün sosyal ortamı böyle çünkü o bıraksa etrafı ısrar eder... Sizin tahammül edemediğiniz birşey bu kadar kısa sürede bile patlak veriyorsa o yola hiç girilmez. Evlilik bir günlük değil bir ömürlük doğru karar vermişsiniz sakın dönmeyin bıraktım laflarına inanmayın size tavsiyem.

Ayyyy bu konu halen devam mi ediyor Allah aşkına verdikçe veristirdiniz konu sahibine ,o da anlamıştır ama halen yazdıkça yazılmış .

Adam sanki uyuşturucu kullanıyor
Offf alkol alkol bu nedir?
Gerçekten erkek arkadasının yerinde olsam hiç uğraşmazdım
Alkole bu kadar karşı olan bir kız erkek arkadaşının kıyafet baskısı yüzünden ayrılıyor olması da ilginç
Aile olarak açık görüşlü modern insanlar
Siz muhafazakar bir ailesiniz
Bence olmaz
Bir insanın alkol hassasiyeti belki dini inancından belki de kokusundan kaynaklanabilir. Rahatsızlık duyması için illa ki uyuşturucu olması gerekmez. Oldukça dar bir bakış açısına sahipsiniz. Benim de yüksek düzeyde sigara hassasiyetim var sigara içen biriyle bırak evlenmeyi maalesef arkadaş bile olamam, astım hastasıyım. Şimdi modern ve açık görüşlü olamadım o halde size göre?..

Bir şey daha öğrendik derken? Dindar insanlara göre konuşuyorum ben. Dindar insanlara göre alkollü sofraya oturmak günahtır, daha önce hiç duymamış mıydınız? Konu sahibinden bahsetmiyorum şu an. Dindar insanlardan bahsediyorum.
İlk defa duyuyorum evet, günahsa kullanana günahtır ortamda bulunana neden günah olsun?

Hanımlar lütfen konuya dini yorumlar yazmayın, konu sahibesi mecbur olmadığı halde inancını dahi yazmak zorunda kalmış.
Herkes alkolü sevmek alkollü ortamda bulunmak zorunda değil, bazısı yalnızca kokusunu sevmediğinden, bazısı ki geçenlerde benzer bir konuda yazıldı alkol alan bir yakınının ailesinin boğazına bıçak dayaması vb travmalar yüzünden karşı olabilir.
Alkol alan biriydim uzun zamandır almıyorum, alkollü bir ortamda iyi bildiğim tanıdığım insanlar varsa bulunurum, canım isterse birkaç kadeh içki de içebilirim lakin herkes her alkollü ortamda bulunacak diye bir şey de yok, herkesle arkadaşlık edilmeyeceği gibi herkesle de aynı sofraya oturulmaz, konus sahibesi ailesiyle içilene bir şey dememiş, alkol alan herkes sizinle aynı bilinçte olmuyor, sizler arkadaşlıklarınızda seçiçi olabilirsiniz lakin herkes siz değil, konuyu kişiselleştirmeyin bence.

Hanımlar lütfen konuya dini yorumlar yazmayın, konu sahibesi mecbur olmadığı halde inancını dahi yazmak zorunda kalmış.
Herkes alkolü sevmek alkollü ortamda bulunmak zorunda değil, bazısı yalnızca kokusunu sevmediğinden, bazısı ki geçenlerde benzer bir konuda yazıldı alkol alan bir yakınının ailesinin boğazına bıçak dayaması vb travmalar yüzünden karşı olabilir.
Alkol alan biriydim uzun zamandır almıyorum, alkollü bir ortamda iyi bildiğim tanıdığım insanlar varsa bulunurum, canım isterse birkaç kadeh içki de içebilirim lakin herkes her alkollü ortamda bulunacak diye bir şey de yok, herkesle arkadaşlık edilmeyeceği gibi herkesle de aynı sofraya oturulmaz, konus sahibesi ailesiyle içilene bir şey dememiş, alkol alan herkes sizinle aynı bilinçte olmuyor, sizler arkadaşlıklarınızda seçiçi olabilirsiniz lakin herkes siz değil, konuyu kişiselleştirmeyin bence.

evet benim de benzer bir travmam var. Önceki erkek arkadaşım da içerdi ama bunun gibi göze soka soka değil. Çok nadir. Konusu bile geçmiyodu. Ama bir gün çok alkol aldı. Bütün gün telefonla aradım ulaşamadım. Annesi falan beni aradı meraktan delirdik. En son araman da açtı ve bana öyle saçma şeyler söyledi ki anlatamam. Yanında başka erkek arkadaşları var ve bana bi vermedin gitti aslında az kaşar değilsin versen sen de rahatlayacaksın gibi cümleler kurmuştu. Yanında diğer arkadaşları var hepsi kafayı çekmiş kıkır kıkırlar. Evin yolunu bile bulamamış ordan tanıyan birileri almış götürmüş evine. Ertesi gün hiçbir şey hatırlamıyordu. Anlattım kendi de inanamadı. Alkol aldıktan bi süre sonrasını hatırlamıyordu ki bu adam yıllardır içen hiç de böyle bişe yapmayan bi adamdı. O günden sonra da soğudum. Eninde sonunda başka şeyler de eklendi ve bitti. Ben benzer şeyleri yaşamak istemiyorum. Önceden ben içmesem de saygı duyardım gitmezdim ortamlara ama asla sesim çıkmazdı. Ama bu olay bende travma yarattı. Alkol kullandığını baştan bilsem asla başlamazdım. Gördüğümde dahi tahammül edemiyorum aklına o gün geliyor. Çok kötğ bi gündü. Şimdiki sevgilimde de plansız başladık ilişkiye. Arkadaştık ve bir çeşit alevlenme bir anda sevgili olduk diyeyim. İlişkiye başladık Sonradan öğrendim alkol alışkanlığını. Hayatından sil. Tamamen çıkar elbet diyemem. Ailesi ile kontrollü bir şekilde beni de dahil etmeden içebilir. Ama ben böyle ortamlarda bulunmak istemiyorum bu kadar basit. Bunun dinle falan alakası yok. Üstüne basa basa söylüyorum hala din aile tarzı bilinç altı diyorlar. Tamamen kötü tecrübe kaynaklı

Son düzenleme:
evet benim de benzer bir travmam var. Önceki erkek arkadaşım da içerdi ama bunun gibi göze soka soka değil. Çok nadir. Konusu bile geçmiyodu. Ama bir gün çok alkol aldı. Bütün gün telefonla aradım ulaşamadım. Annesi falan beni aradı meraktan delirdik. En son araman da açtı ve bana öyle saçma şeyler söyledi ki anlatamam. Yanında başka erkek arkadaşları var ve bana bi vermedin gitti aslında az kaşar değilsin versen sen de rahatlayacaksın gibi cümleler kurmuştu. Yanında diğer arkadaşları var hepsi kafayı çekmiş kıkır kıkırlar. Evin yolunu bile bulamamış ordan tanıyan birileri almış götürmüş evine. Ertesi gün hiçbir şey hatırlamıyordu. Anlattım kendi de inanamadı. Alkol aldıktan bi süre sonrasını hatırlamıyordu ki bu adam yıllardır içen hiç de böyle bişe yapmayan bi adamdı. O günden sonra da soğudum. Eninde sonunda başka şeyler de eklendi ve bitti. Ben benzer şeyleri yaşamak istemiyorum. Önceden ben içmesem de saygı duyardım gitmezdim ortamlara ama asla sesim çıkmazdı. Ama bu olay bende travma yarattı. Alkol kullandığını baştan bilsem asla başlamazdım. Gördüğümde dahi tahammül edemiyorum aklına o gün geliyor. Çok kötğ bi gündü. Şimdiki sevgilimde de plansız başladık ilişkiye. Arkadaştık ve bir çeşit alevlenme bir anda sevgili olduk diyeyim. İlişkiye başladık Sonradan öğrendim alkol alışkanlığını. Hayatından sil. Tamamen çıkar elbet diyemem. Ailesi ile kontrollü bir şekilde beni de dahil etmeden içebilir. Ama ben böyle ortamlarda bulunmak istemiyorum bu kadar basit. Bunun dinle falan alakası yok. Üstüne basa basa söylüyorum hala din aile tarzı bilinç altı diyorlar. Tamamen kötü tecrübe kaynaklı
Dini içerik zaten yasak da mesele şu ki herkesin kendine özgü kriterleri vardır, olmazsa olmazları yanısıra katiyen olmaz dedikleri vardır, örneğin ben keyfine oynanan tavlaya veya kağıt oyunları, taş okey vb varım ama parayla tombala bile oynamam, alkole belli bir noktaya kadar tolerans gösteririm ama alkolikliğe tahammülüm yoktur.
Sizin de kendi kriterleriniz vardır, bunlar arasında alkollü ortamda bulunmamak olabilir, bu sizin kişisel tercihinizdir nasıl ki erkek arkadaşınıza baskı yapma hakkınız yok, size de alkollü ortamda bulunmanız için baskı yapılamaz.

Misal ben sigara içiyorum, okurken bile ıyyy sigara mı kötü kokuyor diyenler vardır haklılar, onlara sigara içerken illa yanımda durun diyebilir miyim? Hayır diyemem, içmek benim benimle aynı ortamda bulunmamak onların tercihi ve tercihlere saygı duyulur.

Bir insanın alkol hassasiyeti belki dini inancından belki de kokusundan kaynaklanabilir. Rahatsızlık duyması için illa ki uyuşturucu olması gerekmez. Oldukça dar bir bakış açısına sahipsiniz. Benim de yüksek düzeyde sigara hassasiyetim var sigara içen biriyle bırak evlenmeyi maalesef arkadaş bile olamam, astım hastasıyım. Şimdi modern ve açık görüşlü olamadım o halde size göre?..
Ay tamam en modern sizsiniz ben dar görüşlü ayyaşım lütfen susun ya kaç gündür alıntı alıntı sıkıldım

Beni de o ortamlara dahil etmek istemesi. Alkolü çok sık kullandığından gittiği ortamlar akrabalarıyla arkadaşlarıyla gittiği ortamlar hep alkollü. Beni de çağırıyor. Ben de alkollü ortamlarda bulunmaktan haz etmiyorum. Sen de gel kolanı çayını içersin noktasında fazlasıyla ısrarcı. Ben de alkollğ ortamlardan haz etmiyorum normal zamanlarda gelirim ama alkollü ortamlarda sen git eğlen beni dahil etme diyorum. O da sensiz gitmek istemiyorum diyip beni zorluyor sonra da trip yapıyor. Sevmediğim bi ortamda bulunmak zorunda mıyım ben? E adamın hayatı da bundan ibaret arkadaşlarıyla alkolsüz ortamı yok. Bu durumda ya bensiz yapacak birşeyleri ya da hayatı alkollü ortamlardan ibaret olmayacak farklı ortamlar da kuracak. Ya da beni rahat bırakacak herkes kendine göre birini bulacak. Ne benim yakamı bırakıyor ayrılmak istemiyor, ne de benim bu düşünceme saygı duyuyor. Kendisi içiyor içsin. Kendi halinde içse takılsa beni darlamasa sorun yok. Ama beni de bu ortamlara dahil etmeye çalışıyor ve bu ortamlar kırk yılın başı değil aşırı sık
Aşırı sık olması sağlığına da zararlı. Bence erkek arkadaşınız sıklıkla alkol almasından sizi o ortamlara sokmak istemesinden ziyade sağlığı için rahatsız olmalısınız. Bu arada hayat müşterek, sevdiği, bulunmaktan haz duyduğu bir ortamda yanında sevdiği kadının da olmasını istemesinden daha doğal bir şey yok. Ama tabi madem bu kadar katısınız ayrılmakla en doğrusunu yapmışsınız. Allah gönlünüze göre versin.

Her şeyi geç, Alkol ve sigara ciddi para isteyen şeyler. Evlendikten sonra alkole verdiği para gözünüzde büyüyebilir sıkıntı olur. Ben sırf bu yüzden sigarayı bıraktım. 3 aydır içmiyorum. Afedersiniz bir paket olmuş 15-16 tl. 30 ile çarp dünya para. İçkiyle sigara aynı şey mi diyen olur ama maddi yönden lükstür. Kimse yanlış anlamasın kırk yılda bir alkol içilir o farklı bir şey ama devamlı içilirse sıkıntı.

Yaşam tarzı uymazsa ilerde daha çok sorun olurdu
iyi yapmışsınız. Rabbim gönlünüze göre birini çıkarsın inşallah.

Ayrılarak hem kendinize hem karsınızdaki kisiye iyilik yapmıssınız. Güzel güzel dile getirmişsiniz konusmussunuz baktınız olmadı bitirmissiniz kararlı, istikrarlı bu huyunuz güzel. O yüzden yeni baslangıclara adım atın. Ama saglıklı tanıyarak vakit gecirerek adım atın hızlı degil.

Ya aynen. Ben bu ortam lafini da anlamiyorum. Nasil bir ortam hayal ediliyor merak ediyorum. Alkol konusu nasil bu kadar mesele olabiliyor onu da anlamiyorum. 😁 her icen alkolik, icki icenler masada kuduruyor falan saniyorlar. Cocuklugumdan beri ickili masalara oturmuslugum var, daha kudurani gormedim. Alkolizm ile icki icmek karistiriliyor ya da karistirilmak isteniyor. Sigara icmek daha kotu alkolden. Sigara icenle ayni ortama ben de girmem mesela cunku dumani beni rahatsiz eder. Ama icen kisi bana zarar vermez.

Nuri alço Emrahın anasını bacısını sarhoşlara pazarlıyor = ortam 😂😂😂🤦‍♀️

alkol ya da bir başka konu eğer kırmızı çizgiyse, hayat görüşüyle ilgili ve değişemezse baştan yolları ayırmak mantıklı bence. kimseyi eğip bükemezsiniz, değiştiririm diye de yola çıkmak ancak hayalk kırıklığı olur. ama ben başka bir yere takıldım. kaç yaşında bu adam da annesiyle bir olup kimle görüşüp görüşemeyeceğine karar veriyotsunuz? kiminle arkadaşlık edeceğine karar veremeyen bir adamdan koca falan olmaz zaten. bir de siz siz olun kv adayıyla bu kadar gerekesiz yakınlık kurmayın.

Arkadaşlar merhaba. Birkaç aydır süregelen bir ilişkim vardı. Arkadaşça başlayıp çok ani ve düşünmeden ilişkiye dönen bir şey. Genel anlamda çok iyi anlaşıyorduk, ikimiz de gezmeyi çok seviyoruz hayvanları çok seviyoruz. İkimizin de evcil hayvanı var vs. İlişkiye ani başladığımdan bilmiyordum ama erkek arkadaşım alkol kullanıyor. Ve aşırı da seviyor. Öyle ki evinde viski şişelerini dahi koleksiyon yapıp saklamıştı düşünün. Ailesinde de var alkol kullanımı, kız kardeşten tutun, halaya amcaya kuzenlere kadar var alkol kullanımı. İnsanlara saygı duyulması gerektiğini düşünen bi insanım ama, aile yapım ve yaşantım buna tamamen ters. Bizim sülalede hiç yok. Hiç de alışkın olmadığım şeyler. Bir şey demedim başlarda ama birkaç kez kokusundan rahatsız olduğumdan, benim de alkolü sevmediğimi bildiğinden kendi isteği ile bıraktı. Sigara da kullanıyor. Bu konuda da çok rahatsızdım. Koku beni çok irite ediyordu. Alkol kullanan biriyle ilişkiyi evlilik boyutuna taşımayacağımı, ciddi bir gelecek niyeti varsa bunun sorun olacağını ailemin de kesinlikle kabul etmeyeceğini belirttim. Neyse 2-3 aydır beni rahatsız ettiğini bildiğinden alkolü bırakmış hiç kullanmıyordu. Sadece ailesiyle düğünde bayraMda içeceği noktasında anlaşmıştık. Sorun da yaşamıyorduk. Bi ara kardeşi ve onun sevgilisiyle sahile gidip masa kuracaklardı alkol kullanacaklardı beni de davet ettiler ben de kibarca alkollğ ortamlarda bulunmaktan hoşlanmadığımı başka bir zaman alkolsüz bir ortamda birkte birşeyler yapabileceğimizi düşünerek iyi eğlenceler diledim. Ancak geçenlerde son zamanlarda biraz yoğun olduğumdan eskisi kadar sık buluşamamıştık ve kendince benim uzak durduğum gibi algılara girmiş canı sıkılmış. Konuştuğumuzda kampa gidiyorum dedi kimle dedim, Bana a kişisiyle dedi. Bu kişi de annesinin görüşmesini kesinlikle istemediği beni özellikle uyardığı bu kişiden uzak tut dediği, bir sürü pisliğe bulaşmış saçma sapan bir adam. O adamla kampa gidip alkol kullandığını öğrenince çıldırdım bana verdğin sözü tutmadın hem de bu adamla alkol kullandın dedim. Bana sadece ailemle o da bazen diye söz vermemiş miydin dedim. Sözünü tutmadın dedim. Üzerine bir de bana bunu anneme söyleme sorarsa tek de yanım da a kişisi olduğunu bilmesin dedi. Resmen kendi yalan söylüyor annesine bana da söyletcekti. Annesinin anksiyete falan var üzülünce kötü oluyor. Sonradan söylemiş annesi ne a kişisi de vardı diye ama doğru zamanda söylemişmiş. Yani yalan söylememiş anneme sor bilir a kişisiyle gittiğimi dedi. Ben de alkolle bu kadar iç içe olman kendi isteğinle ben sırf ciddi bi gelecek düşüneyim diye alkolü bıraktığın halde 2 ay sonra ilk fırsatta başlaman senin bunu çok sevdiğini değişmek istemediğini böyle mutlu olduğunu gösterir dedim. Ben seni birşeylere zorlamak da istemiyorum ancak bunu ne ben ne aile yapım kabul etmez üzgünüm alışkın olmadığımız ortamlar ileride çok sorun yaşarız dedim. Ben eş adayı olarak mümkünse alkol sigara kullanmayan birini tercih ederim, gelecek anlamında seninle böyle düşünemem, bunları bilmeden çok hızlı doğaçlama başlayan bir ilişki oldu ama bile bile devam etmek yanlış, vaktini almama da gerek yok dedim ve ayrıldım. Benim sığ düşündüğümü göründüğüm gibi özgürlükçü olmadığımı vs söyledi. Ne var sen de kabullensen ben alkolümü içsem sen kolanı da sorun etmesen beraber birşeyler yaparken dedi. Ama ben gerçekten hiç alışkın değilim ve çok huzursuz oluyorum. Kendimi ait olmadığım bi yerde puzzle ın yanlış parçası gibi hissediyorum. Eski sevgilimden 2 sene çıkıp giyim tarzımı Değiştirmem konusundaki aşırı baskıları kavgaları sonucu ayrılmıştım. Şimdi ben de onun alkolünü kabul etmiyorum ve bana yapılanı başkasına yapıp haksızlık mı yapıyorum diyorum. Ama gerçekten hayal ettiğim eş ve baba figürü Alkol sigara kullanarak çocuklarıma kötü örnek olacak bir figür değil. Bu da benim karakterim sonuçta? Sizce yanlış mı yaptım ayrılmakla siz olsanız ne yapardınız?

Arkadaşlar merhaba. Birkaç aydır süregelen bir ilişkim vardı. Arkadaşça başlayıp çok ani ve düşünmeden ilişkiye dönen bir şey. Genel anlamda çok iyi anlaşıyorduk, ikimiz de gezmeyi çok seviyoruz hayvanları çok seviyoruz. İkimizin de evcil hayvanı var vs. İlişkiye ani başladığımdan bilmiyordum ama erkek arkadaşım alkol kullanıyor. Ve aşırı da seviyor. Öyle ki evinde viski şişelerini dahi koleksiyon yapıp saklamıştı düşünün. Ailesinde de var alkol kullanımı, kız kardeşten tutun, halaya amcaya kuzenlere kadar var alkol kullanımı. İnsanlara saygı duyulması gerektiğini düşünen bi insanım ama, aile yapım ve yaşantım buna tamamen ters. Bizim sülalede hiç yok. Hiç de alışkın olmadığım şeyler. Bir şey demedim başlarda ama birkaç kez kokusundan rahatsız olduğumdan, benim de alkolü sevmediğimi bildiğinden kendi isteği ile bıraktı. Sigara da kullanıyor. Bu konuda da çok rahatsızdım. Koku beni çok irite ediyordu. Alkol kullanan biriyle ilişkiyi evlilik boyutuna taşımayacağımı, ciddi bir gelecek niyeti varsa bunun sorun olacağını ailemin de kesinlikle kabul etmeyeceğini belirttim. Neyse 2-3 aydır beni rahatsız ettiğini bildiğinden alkolü bırakmış hiç kullanmıyordu. Sadece ailesiyle düğünde bayraMda içeceği noktasında anlaşmıştık. Sorun da yaşamıyorduk. Bi ara kardeşi ve onun sevgilisiyle sahile gidip masa kuracaklardı alkol kullanacaklardı beni de davet ettiler ben de kibarca alkollğ ortamlarda bulunmaktan hoşlanmadığımı başka bir zaman alkolsüz bir ortamda birkte birşeyler yapabileceğimizi düşünerek iyi eğlenceler diledim. Ancak geçenlerde son zamanlarda biraz yoğun olduğumdan eskisi kadar sık buluşamamıştık ve kendince benim uzak durduğum gibi algılara girmiş canı sıkılmış. Konuştuğumuzda kampa gidiyorum dedi kimle dedim, Bana a kişisiyle dedi. Bu kişi de annesinin görüşmesini kesinlikle istemediği beni özellikle uyardığı bu kişiden uzak tut dediği, bir sürü pisliğe bulaşmış saçma sapan bir adam. O adamla kampa gidip alkol kullandığını öğrenince çıldırdım bana verdğin sözü tutmadın hem de bu adamla alkol kullandın dedim. Bana sadece ailemle o da bazen diye söz vermemiş miydin dedim. Sözünü tutmadın dedim. Üzerine bir de bana bunu anneme söyleme sorarsa tek de yanım da a kişisi olduğunu bilmesin dedi. Resmen kendi yalan söylüyor annesine bana da söyletcekti. Annesinin anksiyete falan var üzülünce kötü oluyor. Sonradan söylemiş annesi ne a kişisi de vardı diye ama doğru zamanda söylemişmiş. Yani yalan söylememiş anneme sor bilir a kişisiyle gittiğimi dedi. Ben de alkolle bu kadar iç içe olman kendi isteğinle ben sırf ciddi bi gelecek düşüneyim diye alkolü bıraktığın halde 2 ay sonra ilk fırsatta başlaman senin bunu çok sevdiğini değişmek istemediğini böyle mutlu olduğunu gösterir dedim. Ben seni birşeylere zorlamak da istemiyorum ancak bunu ne ben ne aile yapım kabul etmez üzgünüm alışkın olmadığımız ortamlar ileride çok sorun yaşarız dedim. Ben eş adayı olarak mümkünse alkol sigara kullanmayan birini tercih ederim, gelecek anlamında seninle böyle düşünemem, bunları bilmeden çok hızlı doğaçlama başlayan bir ilişki oldu ama bile bile devam etmek yanlış, vaktini almama da gerek yok dedim ve ayrıldım. Benim sığ düşündüğümü göründüğüm gibi özgürlükçü olmadığımı vs söyledi. Ne var sen de kabullensen ben alkolümü içsem sen kolanı da sorun etmesen beraber birşeyler yaparken dedi. Ama ben gerçekten hiç alışkın değilim ve çok huzursuz oluyorum. Kendimi ait olmadığım bi yerde puzzle ın yanlış parçası gibi hissediyorum. Eski sevgilimden 2 sene çıkıp giyim tarzımı Değiştirmem konusundaki aşırı baskıları kavgaları sonucu ayrılmıştım. Şimdi ben de onun alkolünü kabul etmiyorum ve bana yapılanı başkasına yapıp haksızlık mı yapıyorum diyorum. Ama gerçekten hayal ettiğim eş ve baba figürü Alkol sigara kullanarak çocuklarıma kötü örnek olacak bir figür değil. Bu da benim karakterim sonuçta? Sizce yanlış mı yaptım ayrılmakla siz olsanız ne yapardınız?
Bende bir ara birinden hoslanmistim sevgili olduk. Cok ilgili birbirimize çok aşık olmuştuk. Benden önce haftanın 5 günü alkol alıyormuş benim hiç haberim yoktu. Benim ailemde yılda bir iki kez alkol alan insanlar var. O yüzden alkolü bıraktım diyince ayda yılda bir içiyor onu bıraktı sandım. Alkol ile ilgili bir arastirmam da olmamıştı. Simdi izlemediğim video okumadığım makale kalmadı. Neyse bir iki tartismamizda içiyordu bende benimle tartıştı diye içiyor sanıyordum. Iki sene sonra arkadaş ortamlarına tekrar girip bir iki icmeye başladı her ayrıldığımız da uzun zaman sonra bir daha icmiyecegim diyip arkadaşlarını araya soruyordu bende inanıyordum. Ama size şunu soyliyim asla bir alkolikle hayat kurmayın bırakın hayat kurmayı yan yana bile gelmeyin. Alkol almak için soyleyemeyecekleri yalan yok. Nerde alkolik biri varsa onlarla iletişime geçiyorlar. Hele bide ağzıyla içmeyi bilmiyorsa sabah uyandığınızda instagraminda 10 kadını takibe aldığını görürsünüz. Kendilerine ve bedenlerine saygısı olmayanların size hiç bir saygıları olmuyor.

öncelikle belirtmem gereken bir şey var. Ben ilişkiye başladığımda alkol kullandığını bilmiyordum. İlişki başladıktan bir süre sonra öğrendim ve bana uygun olmadığını çok ilerletmeden bitirmemiz gerektiğini söyledim. Kendisi kendi isteğiyle çok da vazgeçilmez değil içmeyiveririm. Sadece düğünde bayramda ailemle kırk yılın başı dedi. Ona da saygı duyarım dedim. Ancak söylediği şekilde olmadı sonra.
İnanın bana çok doğru bir karar vermişsiniz. Hayat tarzlariniz uymuyorsa en başından alismadan bitirmek en iyisi. Arada sırada içilen içkiden kimseye zarar gelmez ama benim ayrıldığım sevgilim gibi sonuna kadar içip hergece bir yerde bir eşyasını unutacak kadar içiyorsa, içip hakaretlere varan davranışlar sergiliyorsa bırakın seçtiği hayatta kaybolup gitsin.

Ayrilmakla iyi yapmissiniz. Erkek arkadasiniz gereksiz yere zorlamiş kendini.
Ailesi, akrabalari ve arkadas ortami alkol kullaniyorken sizin alkol icilen ortamda dahi olmak istememeniz illa ki sorun olacakti.

Eşim de alkol almaz ama bizim ailede alkol alan var, babam da alkol kullanir. Eşim "yok ben x yere gelmem baban alkol alirsa" vs deseydi her piknikte, gezmede sorun yaşardik acikcasi ugraşamazdim o gelmem etmem hareketleriyke kendim de yillardir alkol kullanmiyorum ama alkol icilen yere girmem oturmam gibi tavirlarim yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X