Allah aşkına söyleyin, normal mi?

theblackswan

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2020
832
3.469
Arkadaşlar ben eşya istemedim, kendi eşyalarımı kullanacaktım:) düğün istemedim:) borç olursa birlikte öderiz dedim:) millet donuna kadar aldırıyor ne kadar kıymetli.. 5 saat önce ağlayarak kapattım telefonu. Az önce aradı açmadım. İnsan böyle yapar mı? Düşünse beni zaten arar sorar
Hak ettiğinizden daha azına razı olmayın derken aslında bunları da kastettim. İşte o donuna kadar aldıranlar göz bebeği oluyor, el üstünde tutuluyor, kaybetmekten korkuluyor.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

Papua

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2017
143
275
28
Hayatımla ilgili hiçbir şey bilmiyorum. Bütün ipleri onun eline verip onun istediği şekilde hareket etmişim

Pamukannesi83

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
14.877
61.233
Yani ben böyle bir adamla evlenmek istemezdim. Belirsizlik insani yorar. Adam olsa siz ittirmedende gerekenleri yapardi. Ben sözünde güvenemeyeceksim bu adami ne yapiyim 🤷‍♀️

Namename

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2012
1.509
1.557
Öncelikle lütfen okuyun.
3 senelik bir ilişkim var, geçen sene yukarıdaki başlığı açtıran bir sıkıntımız olmuştu. Özetle bana 2 senelik ilişkimizde hiç evlilik lafı açmaması, uzun mesafe ilişkisi yaşamamıza ve ayda bir haftasonu görüşmemize rağmen yıllık iznimizi birlikte planlayamamamız, yıllık izninin tamamını ailesiyle geçirmesi... derken konuştuk, zaten ciddi bir ilişkimiz olduğunu, evleneceğimizin belli olduğunu, gelecek sene zaten evleneceğimizi, şimdiden bunları konuşmanın komik olduğunu, zamanı gelince zaten bunları konuşacağımızı... tatil konusunda düşüncesizlik ettiğini, bunu telafi edeceğini... tamam dedim.
Derken geçti bir sene. Ara ara 2022 şubatta (benim tayinim için en geç bu tarihte evlenmemiz gerekiyor, yaza kalırsa ben 2 sene kalacağım bir yere gideceğim ve ayrı kalacağız) evleneceğimizi, yazın aileleri tanıştırma, diğer prosedürleri yapıp şubatta nikah kıyacağımızı konuştuk...
Bu süre zarfında evlilik teklifi gibi bir hoşluk olmadığı gibi yukarda saydığım şeyler dışında ciddi bir şey konuşmadık.
Temmuz ayından eylüle kadar bir yıllık iznimiz vardı ve temmuza kadar bana yukarda saydığım prosedürleri ne şekilde nasıl yapacağımızı, tarihi vs hiç konusunu dahi açmadığı için yıllık iznimizi ikimiz de kafamıza göre planladık. Benim umudum kesildiği için özetle konusunu dahi açmadım, eee ne yapacağız diye sormadım:) o da sormadı...
Memleketime bir haftalığına gittiğimde dayanamayıp cıngar çıkardım ve bunun üzerine bana ben seni yarın ailemle tanıştıracaktım dedi:) gittim tanıştım... benim ailemle olması gereken kısımla ilgili bi şey demedi... ben de demedim...
bana ağustosun son haftasında tatile gideceğimizi söylemişti, geçen seneki krizden ötürü, telafi edeceğini söylemişti.. ağustosun ikinci haftasında bana ailevi bir işini ağustos son haftada halletmesi gerektiği için tatile gidemeyeceğimizi söyledi:). Ağustosun 3. Haftası ise benim arkadaşlarımla planım vardı. bana teklifinin ağustosun son haftasını arkadaşlarınla planla, biz 3. Hafta bir şeyler yapalım olması gerekirken, arkadaşlarımla planımı yaptıktan sonra memleketimize tekrar dönmemi istedi:) memleketim ve görev yerim/arkadaşlarımla plan yaptığımız yer arası 15 saat mesafe var kusura bakma, sen benim için fedakarlık yapmayacaksan geçen seneki gibi, ben de geri dönmeyeceğim dedim. İki hafta arkadaşlarımla tatil yaptım. Yine iki aylık izninin üç gününü dahi bana ayırmamıştı, geçen seneki gibi..
Derken neredeyse eylül 15 oldu, şubatta nikah düşünürken ortada evliliğin e-sine yönelik bir şey yok:) arada ee biz bizim işi ne yapacağız diye soruyor:) hayırlısı diyorum:)
Bu gün tayinle ilgili konuşurken, yalnız gideceğimle ilgili bir şey söyledim. Bunun üzerine kızdı, ne yalnız gitmesi evleneceğiz ya dedi... yetişeceğini sanmıyorum bu saatten sonra dedim. Şubata bu kadar zaman kalmışken hala benim karşıma geçip somut bi adım atmadığını, tarih, prosedür vs ayarlaması yapmadığımızı, tarih belirlemediğimizi, her şeyi üstünkörü geçiştirdiğini, heves bırakmadığını söyledim.
Arkadaşlarınla tatile gitmeseydin hallederdik aileleri tanıştırırdık dedi. Bahanesi bu oldu yani.aramızda böyle bir konuşma dahi geçmedi gibi lafını bile etmediği için böyle bi isteği olduğunu düşünmediğimi söyledim. Kaldı ki babam memleketimizde yaşamıyor ve zor bi işi var babama bir ay çncesinden tanıştıracağımız günü söylemem gerekiyor.
Aileme ilişkimizi geç söylediğim için bu konuşmaları benimle yapamadığını söyledi. Ailemle resmi bir ilişkim var, yüzde yüz evliliği düşünmediğim, her görüştüğüm insanı söyleyemem. Buna o kadar güvenmemişim bana o kadar net olamamış ki aileme temmuz ayında söyledim ilişkimizi. Bunu kendisine bu şekilde anlattım, biz aramızda bu konuyu açmıyoruz aileme ne anlatabilirim dedim.
3-4 saat önceki son konuşmamız bu şekildeydi özetle.
arkadaşlar ben eğitimli, güzel, maddi-manevi kendisine yeten bir insanım. Çok sevdiğim biriydi. Çok güvenilir, karakterli, evliliği düşündüren biriydi. Yaşlarımız küçük değil... beni mutlu etmeye yönelik hiçbir çabası olmadığını fark ettim... beni önemsemediğini... gözlerim açıldı artık. Bu ilişki bitmeye mahkum şimdi değil mi?
Geçen senede aynı soruyu sormuşsunuz değişen bişey olmamış yine önceliği siz diilsiniz. Sizin ittirmenizle ailesiyle tanıştırdı. Boşuna bu adamla zamanınızı harcamayın.

CiRiLLA

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
21.131
79.704
Erkek isteyince o tanişma dugun ev o kadar hizli kuruluyor ve yapiliyor ki bir kac ay içinde ne ara evlendik derdiniz.
Hadi sizin sevgiliniz paldir kuldur iş yapmayi sevmiyor ince planci, detayci o yuzden uzuyor desek o da yok, bir plan yok anladigim kadariyla. 🙄🙄🙄

Evlilik konusunda bir kadin itelememeli diye dusunuyorum ben. Erkegin daha çok istemesi, çabalamasi taraftariyim kendi fikrim tabi.

BirGonca06

Atatürk'ün Kadın Askeri 💜
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
1.334
2.526
Üzmeyin kendinizi. Biz kolaylaştırdıkça,hoşgörülü ve anlayışlı oldukça ilişkiyi değersiz, partneri önemsiz görüyor bu odunumsu erkek milleti. Siz de bunu yaşamışsınız

Aklı başında, kendi ayakları üzerinde duran bir kadınsınız. Daha kaliteliye, daha güzele hakkınız var. Bırakın gitsin. Boşuna yer kaplamasın hayatınızda.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :93 Kg. Şimdiki Kilom :76.2 Kg.

BirGonca06

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
1.334
2.526

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.

Papua

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2017
143
275
28
Erkek isteyince o tanişma dugun ev o kadar hizli kuruluyor ve yapiliyor ki bir kac ay içinde ne ara evlendik derdiniz.
Hadi sizin sevgiliniz paldir kuldur iş yapmayi sevmiyor ince planci, detayci o yuzden uzuyor desek o da yok, bir plan yok anladigim kadariyla. 🙄🙄🙄

Evlilik konusunda bir kadin itelememeli diye dusunuyorum ben. Erkegin daha çok istemesi, çabalamasi taraftariyim kendi fikrim tabi.

Üzmeyin kendinizi. Biz kolaylaştırdıkça,hoşgörülü ve anlayışlı oldukça ilişkiyi değersiz, partneri önemsiz görüyor bu odunumsu erkek milleti. Siz de bunu yaşamışsınız

Aklı başında, kendi ayakları üzerinde duran bir kadınsınız. Daha kaliteliye, daha güzele hakkınız var. Bırakın gitsin. Boşuna yer kaplamasın hayatınızda.

İte çeke evlenip de 13 senenizin ziyan olmasından iyidir.
Ben hep sevildiğimi düşünüyodum. Elimde bi tek bu vardı. Bu da yokmuş. Çok üzücü.

CiRiLLA

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
21.131
79.704
Ben hep sevildiğimi düşünüyodum. Elimde bi tek bu vardı. Bu da yokmuş. Çok üzücü.

Sevilmişsinizdir muhakkak ama evlenmek baska sevmek başka. Bir cok kişinin eşinden önce de sevip sevildigi eski iliskileri olmustur. 🙄 illa evlilikle bitmeyebiliyor.

Wurstria

Akıp giden hayatı kimse için durdurmayın.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
9.820
15.010
aman boşver ya. biraz üzül sonra hayatına bak. saçma sapan davranmış. bizi sevmeyen değil bizi seven lazım bize. vur tekmeyi gitsin bir daha asla adını anma. biraz kendi ruh sağlığın için acını yaşa sonra zaten toparlarsın. tek tarafın çabalaması kadar yorucu bişey yok şu ilişkilerde.

BirGonca06

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
1.334
2.526
Aslında gayret, çaba, özveri, değer, özen yoksa seviyor olması da mutluluk getirmiyor. Böyle bir adamla beni seviyor diye evleniyoruz. Aynı lakaytlığı zirveye çıkararak hayatınızı kemiriyor bu tipler. Ayrılma konusu gündeme geldikçe çok seviyorlar :) Sonrası aynı..

Nihal Shibuya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2021
2.184
6.293
41
Keşke geçen sene açtığınız konuda ayrılsaymışsınız. İlgisiz olduğu belliymiş. Aranıza giren mesafe onun tarafından sogukluğa sebep olmuş.
Arkadaşlarınızla kaç günlüğüne tatile çıktınız ki bunu bahane ediyor? Zeytinyağı gibi üste çıkıyor.
Daha 28 yaşındaymışsın. Bu sana tecrübe olsun. Bundan sonraki ilişkinde daha gözünü açık tutarsın.
3 sene harcadım diye yalan yanlış bir evlilik yapma.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-01-2022

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Papua

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2017
143
275
28
Ben çok ağlak bir insanımdır, o da bilir. Ben ağlarken bitirmiştik konuşmayı. Ben hala ağlıyorum. Bi kere az önce aradı, mesgule attım. Bu bile önemsenmediğimi bir kez daha gösterdi. Ben olsam böyle yapmazdım ya