Allah'ım Sen Sabır Ver Bana :(

görümce evli mi?

nıkahlı ama dgunlerı daha yapılmadı. yakında o da yapılacak.esım dıyor zaten ben gorecegım onu sımdı ıyı zamanları bunlar evlensınde gorsun nasıl oluyormus o da aynılarını gorecek kayınvalıdesınden dıyor.

Son düzenleme:
ve yengesı evdeykenmı sız yukarı cıkıp utu yaoptınız yoksa sız yukarıdaykenmı onlar gelmısler anlıyamadım :KK25:

bence kv araniza fazla mesafe koymayin, haklisin özelinize kadar girmis ama ne kv ler var kocanla araya giren, bence simdiden böyle davranmayin araniz sonra daha cok sogur daha kötü olurnusuz dediginiz gibi simdilik altli üstlü oturmalisiniz baska careniz yok .. herseyi o tatli dilinizle haledin :KK34:

Canım seninle aynı zamanlarda evlendik, bizim topikten az çok tanıyorum, ne kadar heyecanlı oldugunu biliyorum.
Ben yenge vs muhabbetinden çok görümcenin gün için seni öne sürmesine ve kayınvalidenin yatak odana girmesine, eski eşyaları evine çıkarmasına sinirlendim. Diğer merak ettiğim siz evlenirken birlikte mi oturucaz dendi? Beklentiler bu yönde çünkü. En kısa zamanda yolunu, yönünü belirlemelisin. 2 aylık evli gelinin tek izin gününü kimse bu şekilde karışmamalı..
Sürekli eşine ailesini şikayet etmek yerine seninde bi birey oldugunu o evde onlardan ayrı bi aile oldugunu anlamalarını sağla. Belkide onlar iyi niyetli yaklaşıyolardır.
:KK31:
Daha sonra bu olaylar senin dışında gelişip, yıpratır şimdiden tavrını belli edersen herşey en az kırgınlıkla halledilir.

daha iki ayda bu kadar şikayet ediyor ve en küçük olaylara bile tahammülsüzlük gösteriyorsanız o evililiği nasıl yürüteceksiniz merak ettim..yazınızdan biraz huysuz ve küçücük suda fırtanalar koparan bir gelin olduğunuzu düşünüyorum..:KK34:

mahremine girilmesi konusunda haklı olabilirsin..ama bunu eşine söyleyip oda uyarır..o da aklı başında bir insansa zaten bir daha yapmaz...

bende altlı üstlü oturan bir insanım.. inan bazen insan neler duyuyor neler yutuyor..hani demişsin ya ailemden ne gördüysem diye bende bekarken hep derdim asla lafın altında kalmam v.s diye. ama öyle olmuyormuş işte .evliliğin de farkı bu.. bazen herşeyi eşime anlatmıyorum bile çünkü o zavallıcık kalıyor arada..

Tabiki sizin hayatınız sizin seçiminiz nasıl davranacağınız..ben sadece düşüncemi söyledim..:KK34:

Bu kız çalışıyo evi, odası dagınık olabilir ki ben bile çalışmadıgım halde bazen yatak odam dagınık olabiliyo. Yeni evli oldugunuda düşünürsek bu tür şeylerle karşılaşabileceğini düşünür. Kimin mahremine girilse sanmıyorum ki iyi niyetli, anlayışlı yaklaşılabilsin. Başkalarının sizin yerinize karar vermesi eminim sizinde tahammülünüzü zorlar. Hem çalışıp hem evini düzene sokup hemde görümce-kayınpeder kaprisi çekmek zordur ..
Her aynı apartmanda oturan elbette bunları yaşamıyo, bi örneğide benim. Kayınvalidem ve kayınpederim bana karşı seviyeli ve bende onlara karşı saygılıyım. Bunlar tek taraflı olacak şeyler değil.. İlk yorumunuzu okudugumda bekar oldugunuzu düşünmüştüm. Ben bu tür şeyleri yaşayan insanların arasında büyüdüm. Miaselinam'ı iyi anlayabiliyorum..
Umarım siz de küçücük sularda fırtınalar koparan bi gelin olmazsınız.
Unutulmayacak en önemli şey bu kız yeni evli, evini ailesini bırakıp başka bi aileye gird. Şimdi böyle bocalaması gayet normal. Siz ilk aylarınızda böyle miydiniz? :44:

nıkahlı ama dgunlerı daha yapılmadı. yakında o da yapılacak.esım dıyor zaten ben gorecegım onu sımdı ıyı zamanları bunlar evlensınde gorsun nasıl oluyormus o da aynılarını gorecek kayınvalıdesınden dıyor.

iyi bari...en azından gideceğini biliyosunuz...
eşinin anne babasının anlattığınız kadarıyla öyle aman aman sorunlu olduklarını düşünmüyorum...
gelin aldık, her an evimizde olsun diye düşünüyorlar...
siz demişsiniz kayınbabam kızından etkileniyor diye
bakın oda gidecekmiş yakın zamanda
kayınvalide de eve girip çıkıyor dediniz onuda konuştuk artık o kadar sık gelmiyor bu sorunda çözülmüş
en büyük nimet eşin sana destek veriyor...şanslısın...
daha çok yeni evlisin onlarda sende belli bir düzen oturtana kadar bu tip çatışmalarınız mutlaka olacak
ama bu düzeni oturturken uzun süreli küslükler yaşamayın
konuşun, izahda bulunun....
onlrda mutlaka kendilerinde hata bulmuşlardır
sizin konuşmamanız, küs tavrınız bu defa kendi hatalarını unuttutrur, sizin hatalarınızı görürler...
belli bir zaman zaten tavrınızı koymuşsunuz eminim anlamışlardır sorunu.
bu zaman anlamaları için gayet yeterli...
bi akşam eşinle çaya git....
bakın onlarda hem mahcup olacaklar hemde mutlu...
bunu alttan alırım mantığında düşünmeyin...
eşin için yapmalısın....:nazar:

ve yengesı evdeykenmı sız yukarı cıkıp utu yaoptınız yoksa sız yukarıdaykenmı onlar gelmısler anlıyamadım :KK25:

yengesı ben evime çıktıktan sonra gelmişler canım ben geldiklerini duymamıstım haberde vermediler ben eve yanlarına indikten sonra haber verdiler söylediler.

Canım seninle aynı zamanlarda evlendik, bizim topikten az çok tanıyorum, ne kadar heyecanlı oldugunu biliyorum.
Ben yenge vs muhabbetinden çok görümcenin gün için seni öne sürmesine ve kayınvalidenin yatak odana girmesine, eski eşyaları evine çıkarmasına sinirlendim. Diğer merak ettiğim siz evlenirken birlikte mi oturucaz dendi? Beklentiler bu yönde çünkü. En kısa zamanda yolunu, yönünü belirlemelisin. 2 aylık evli gelinin tek izin gününü kimse bu şekilde karışmamalı..
Sürekli eşine ailesini şikayet etmek yerine seninde bi birey oldugunu o evde onlardan ayrı bi aile oldugunu anlamalarını sağla. Belkide onlar iyi niyetli yaklaşıyolardır.
:KK31:
Daha sonra bu olaylar senin dışında gelişip, yıpratır şimdiden tavrını belli edersen herşey en az kırgınlıkla halledilir.

Bu kız çalışıyo evi, odası dagınık olabilir ki ben bile çalışmadıgım halde bazen yatak odam dagınık olabiliyo. Yeni evli oldugunuda düşünürsek bu tür şeylerle karşılaşabileceğini düşünür. Kimin mahremine girilse sanmıyorum ki iyi niyetli, anlayışlı yaklaşılabilsin. Başkalarının sizin yerinize karar vermesi eminim sizinde tahammülünüzü zorlar. Hem çalışıp hem evini düzene sokup hemde görümce-kayınpeder kaprisi çekmek zordur ..
Her aynı apartmanda oturan elbette bunları yaşamıyo, bi örneğide benim. Kayınvalidem ve kayınpederim bana karşı seviyeli ve bende onlara karşı saygılıyım. Bunlar tek taraflı olacak şeyler değil.. İlk yorumunuzu okudugumda bekar oldugunuzu düşünmüştüm. Ben bu tür şeyleri yaşayan insanların arasında büyüdüm. Miaselinam'ı iyi anlayabiliyorum..
Umarım siz de küçücük sularda fırtınalar koparan bi gelin olmazsınız.
Unutulmayacak en önemli şey bu kız yeni evli, evini ailesini bırakıp başka bi aileye gird. Şimdi böyle bocalaması gayet normal. Siz ilk aylarınızda böyle miydiniz? :44:

desteğin için çok teşekkür ederim canım yorumların için. evet ilk başlarda bende bocaladım ister istemez. hatta öyle ki sırf evim temiz olsun eşim toz sevmez diye hergün temizlik yapıyordum ki bundada cok tepki toplamıstım eşimden kendi ailemdenvs.

sonra farkettimki eşim o kadar da titiz değilmiş mesela bu temizlik konusunda onuda düzene soktum yavas yavas hersey düzene giriyor dediğim gibi tek sorunum en bi saat iki saat gözden kaybolayım hemen problem oluyor . bi kaç konu böyle birikince ister istemez bende strese girdim. tamam önceki konularda anlaştık ama ne bileyim işte insan üzülüyor düşünsene üç kişi birden üstüne geliyor neredesin sen diye. gerçekten o an moralim nasıl bozuldu eve ellerim ayağım titreyerek girdim üzüntüden

iyi bari...en azından gideceğini biliyosunuz...
eşinin anne babasının anlattığınız kadarıyla öyle aman aman sorunlu olduklarını düşünmüyorum...
gelin aldık, her an evimizde olsun diye düşünüyorlar...
siz demişsiniz kayınbabam kızından etkileniyor diye
bakın oda gidecekmiş yakın zamanda
kayınvalide de eve girip çıkıyor dediniz onuda konuştuk artık o kadar sık gelmiyor bu sorunda çözülmüş
en büyük nimet eşin sana destek veriyor...şanslısın...
daha çok yeni evlisin onlarda sende belli bir düzen oturtana kadar bu tip çatışmalarınız mutlaka olacak
ama bu düzeni oturturken uzun süreli küslükler yaşamayın
konuşun, izahda bulunun....
onlrda mutlaka kendilerinde hata bulmuşlardır
sizin konuşmamanız, küs tavrınız bu defa kendi hatalarını unuttutrur, sizin hatalarınızı görürler...
belli bir zaman zaten tavrınızı koymuşsunuz eminim anlamışlardır sorunu.
bu zaman anlamaları için gayet yeterli...
bi akşam eşinle çaya git....
bakın onlarda hem mahcup olacaklar hemde mutlu...
bunu alttan alırım mantığında düşünmeyin...
eşin için yapmalısın....:nazar:

dediklerine katılıyorum gerçekten eşime elimden geldiğince yansıtmamaya calısıyorum .bi yandan gidesim geliyor bir yandan da tersleyecekler yine diye gidesim gelmiyor. düşünsene bu kadar zaman sonra gidecek olsam carptığın kapıya geri döndün dönmeseydin ya diyerek görümcem yine başlayacak konusmalarına. k. pederim desen yinesurat sallayacak olan yine bana olacak. ama bende izah edeceğim birşekilde yaptıklarının hoş olmadığını haklılığımın verdiği cesaretle konussam daha cok kırılacaklarını sinirlenince cekip gitmenin iki taraf için de iyi olduğunu anlatacağım. anlamazlarsa da yapacak birsey yok. ben elimden geleni yaptım derim.sırf eşim için yapacağım.

desteğin için çok teşekkür ederim canım yorumların için. evet ilk başlarda bende bocaladım ister istemez. hatta öyle ki sırf evim temiz olsun eşim toz sevmez diye hergün temizlik yapıyordum ki bundada cok tepki toplamıstım eşimden kendi ailemdenvs.

sonra farkettimki eşim o kadar da titiz değilmiş mesela bu temizlik konusunda onuda düzene soktum yavas yavas hersey düzene giriyor dediğim gibi tek sorunum en bi saat iki saat gözden kaybolayım hemen problem oluyor . bi kaç konu böyle birikince ister istemez bende strese girdim. tamam önceki konularda anlaştık ama ne bileyim işte insan üzülüyor düşünsene üç kişi birden üstüne geliyor neredesin sen diye. gerçekten o an moralim nasıl bozuldu eve ellerim ayağım titreyerek girdim üzüntüden

Canım bukadar büyütme, sıkıntı yapma kendine.
Surat mı asıyolar, assınlar!
sen gönüllerini aldıkça onlar herşeyi bu şekilde yaptırabileceklerini düşünürler. Daha en başındasın. Herşeyi şuanki davranışlar belirler. Sonradan değişirsen sebep ararlar, daha büyük sıkıntılar olabilir.
Sen çocuk değilsin. Senin evin, sorumlulukların var. Bunları onlara sakin bi şekilde ve görümcen olmadığı bi zamanda anlat.
Onun evi oldugunda, üzerine bunca sorumluluk eklendiğinde gör bide.
Bişeyi yaşamadan yorum yapan insanları oldum olası anlamıyorum. Görümcen ne görmüş ki gelmiş ben böyle yapmam diyebiliyo.
Allah yardımcın olsun..:KK54:

buarada gorumcene neden cok kızgınsın onu anlayamadım
yalan soyledıgı ıcınmı ?

görümcem evet hem arkamdan eşime olayı farklı türlü yansıttı hiç bişey dememesine rağmen gel otur işte gibilerinden dedim demiş. hemde hesap sordu neredesin sen ya saatlerdir gibilerinden. onun bana hesap sormaya hakkı yok üstelik evimdeyim biliyor neyin hesabını soruyor ben buna kızıyorum.

merhaba canım;

bana göre sonuna kadar haklısın hissettiklerinde , eşinin ailesi hayatınıza fazlasıyla dahil olmuş,k.v nin evi toplaması ki bu sounu halletmişsiniz

kayınpedernin annene giderkenki hesap soruşu

aşağıya misafir gelince niye inmiyorsun gbi laf sokmalar

bütün bunlar bir insanın hayatına direk müdahale etmektir..Çok can sıkıcı

ancak eşinin sürekli haklısın haklısın deyip , olayları karşıdan izlemesine canım sıkıldı

bu insanların sana bu kadar rahat laf sölemerine artık bi dur demeli;

sen haklı olarak kendi savundukça onlara göre saygısızlık yapıyor olursun...

bana göre iş erkekte bitiyor eşini savunmadıkça,korumadıkça sen daha bu insaanların lafını çok çekersin...

ya mesafe koy araya hazır eşin seni haklı görürken, yada eşinle konuş alsın ailesni karşısına konuşsun..

Bu şekilde sen ezilen olucaksın sürekli canım...

Evine girilmesi konusunda haklısın.Ve o konuda zaten kayınvalideyi çağırıp,annenle beraber bir konuşma yapmışsınız.

Ama yenge ziyareti ve görümceye küslük konusunda hak veremedim.
Kayınvalidenin günlerine gidip yardım etmek zorunda değilsin.
Ama yenge gelmişse,gidip merhaba demen icap ederdi diye düşünüyorum.

Yengeyi görmek olarak değil,hizmet etmek olarak değerlendirmişsin.
O yüzden gereksiz tepki gösterip,ütü gibi önemsiz bir bahane ileri sürmüşsün.
Hakikaten ütü her zaman yapılır.Çamaşırlar balkonda kirlenecekse,katlar,ütü masasına bırakırsın,çok zor değil :)

Görümcenin söylediğinde,özür dilenecek birşey göremedim.Gereksiz uzatılmış bir mevzu gibi geldi bana...

Keşke aynı apartmanda oturmayı kabul etmeseydin.Pek sana göre görünmüyor.
(Ben yazdıklarının bir kısmını idare edebilecek yapıdayım ama ben bile aynı apartmanda oturmak istemezdim.)

olayı yanlıs anlamıssın öncelikle düzeltmek isterim. yenge ziyareti konusunda : yenge geldi ama ben geldiğini bilmiyordum bana habervermediler yenge geldi gel sende in demediler. ben saatler sonra eşim geldikten sonra indim aaşağıya onun telefonu üzerine hepsi toplanmıs mutfak kısmında eşimde oturma odasındaydı. içeride misafirmi var dedim evet yengemle amcam geldi dedi görümcem sen nerdesin bu saate kadar gibilerinden konustu ne yapıyorsun evde dedi. bende yengesinin geldiğini bilmmediğimihaber vermediklerini söyledim zaten ona. yani ütüyü ileri sürmedim. onu bahane ederek gelmediğimide söylemedim. ütü için çıktım yukarı biliyorsunuz dedim. ütüyü yaptım ve dinlenmek istedim kendi basıma vakit geçirmek istedim dedim. deseydiniz yengemiz geldi diye inerdim tabiki de dedim ki kendisinide severim zaten.görümcem bana hesap sorar gibi konustu bunu eşimde biliyor zaten o da bu konuda bana hak veriyor.

mahremine girilmesi konusunda haklı olabilirsin..ama bunu eşine söyleyip oda uyarır..o da aklı başında bir insansa zaten bir daha yapmaz...

bende altlı üstlü oturan bir insanım.. inan bazen insan neler duyuyor neler yutuyor..hani demişsin ya ailemden ne gördüysem diye bende bekarken hep derdim asla lafın altında kalmam v.s diye. ama öyle olmuyormuş işte .evliliğin de farkı bu.. bazen herşeyi eşime anlatmıyorum bile çünkü o zavallıcık kalıyor arada..

Tabiki sizin hayatınız sizin seçiminiz nasıl davranacağınız..ben sadece düşüncemi söyledim..:KK34:

haklısınız. ne yazıkki evlilik çok çok çok farklı...

merhaba canım;

bana göre sonuna kadar haklısın hissettiklerinde , eşinin ailesi hayatınıza fazlasıyla dahil olmuş,k.v nin evi toplaması ki bu sounu halletmişsiniz

kayınpedernin annene giderkenki hesap soruşu

aşağıya misafir gelince niye inmiyorsun gbi laf sokmalar

bütün bunlar bir insanın hayatına direk müdahale etmektir..Çok can sıkıcı

ancak eşinin sürekli haklısın haklısın deyip , olayları karşıdan izlemesine canım sıkıldı

bu insanların sana bu kadar rahat laf sölemerine artık bi dur demeli;

sen haklı olarak kendi savundukça onlara göre saygısızlık yapıyor olursun...

bana göre iş erkekte bitiyor eşini savunmadıkça,korumadıkça sen daha bu insaanların lafını çok çekersin...

ya mesafe koy araya hazır eşin seni haklı görürken, yada eşinle konuş alsın ailesni karşısına konuşsun..

Bu şekilde sen ezilen olucaksın sürekli canım...

evet eşim de savunuyor beni anlatıyor ama ilk seferinde hep vurdumduymaz olup ikincisinde anlayısla karsılıyorlar hep.dün tekrar dedi gel gidelim hiç bişey olmamıs gibi davran konuyu acacak olurlarsa konusalım beraber dedi. bu aksam yapmayı düşünüyorum. son kez konusmayı...

Canım bukadar büyütme, sıkıntı yapma kendine.
Surat mı asıyolar, assınlar!
sen gönüllerini aldıkça onlar herşeyi bu şekilde yaptırabileceklerini düşünürler. Daha en başındasın. Herşeyi şuanki davranışlar belirler. Sonradan değişirsen sebep ararlar, daha büyük sıkıntılar olabilir.
Sen çocuk değilsin. Senin evin, sorumlulukların var. Bunları onlara sakin bi şekilde ve görümcen olmadığı bi zamanda anlat.
Onun evi oldugunda, üzerine bunca sorumluluk eklendiğinde gör bide.
Bişeyi yaşamadan yorum yapan insanları oldum olası anlamıyorum. Görümcen ne görmüş ki gelmiş ben böyle yapmam diyebiliyo.
Allah yardımcın olsun..:KK54:

canım inan eşimde senin gibi düşünüyor kardesim olmadığı bi zaman gidelim o zaman dedi.
hatta o da aynılarını diyor onun kayınpederi melek gibi insan benim babam gibi değil diyor. bizimki sürekli birbağırma edalarında sürekl sorun bulma derdinde diyor. görmüyormusun otuz yasındayım bana bile milletin içinde bağırmaya kalkıyor diyor.

görümcem bide derdiki hep ben haklıysam catır catır kavga ederim kaynanamla kayınpederimle derdi ben kavga bile etmedim neyin sorununu yapıyor anlamadım..

evet eşim de savunuyor beni anlatıyor ama ilk seferinde hep vurdumduymaz olup ikincisinde anlayısla karsılıyorlar hep.dün tekrar dedi gel gidelim hiç bişey olmamıs gibi davran konuyu acacak olurlarsa konusalım beraber dedi. bu aksam yapmayı düşünüyorum. son kez konusmayı...

canım bende kayınvalidemle aynı binada oturuyorum,
ne yaşadığını çok iyi anlıyorum inan buna
hazır eşin destekken konuşun
bana göre olayları örtmek yerine gündeme getirip sık sık kendini savun..

Eşinizle mutluysanız çok şeye sahibsiniz demektir. Bu huzurunuz ömür boyu devam etsin inşallah.

Aile apartmanında oturmak bu sebeplerden dolayı işte insanı olumsuz etkiliyor. İnşallah düzelir herşey.

Eşinizle mutluysanız çok şeye sahibsiniz demektir. Bu huzurunuz ömür boyu devam etsin inşallah.

Aile apartmanında oturmak bu sebeplerden dolayı işte insanı olumsuz etkiliyor. İnşallah düzelir herşey.

inşallah canım . Allahıma sükürler olsun eşimle bir problemim yok. hepimizin huzuru mutlulugu yerinde olsun inşallah...

Arkadaşım ortalama belli ki aynı zamanlarda evlenmişiz.Bu tarz olmasa da benzer problemleri doğal olarak bende yaşıyorum.ilk 3 hafta kayınvalidemin evi mi burası yoksa eşimle benim mi acaba diye düşündüğüm bile oluyordu...

İnsan ister istemez sinirleniyor ama bir de şöyle düşün; onlar yeni bir insana alışmaya çalışıyor sende yeni bir aileye.

Bu yaşımıza kadar bizi getiren ailelerimizle birlikte yaşarken bile bazen sorunlar yaşayıp,yeri geldiğinde onlara bile kızmıyor muyuz? Kendi annelerimiz de bazen saçma sapan şeylere kızıp bize surat asmıyor mu sırf gidip gönlünü alalım diye:KK1:
O halde bu tarz sorunları yeni bir aileye girdiğimiz de yaşıyor olmamız çok doğal fakat görümcen sinirimi bozdu açıkçası benim de...Yalan söylemesi gerçekten hoş olmamış.
Neyse olan olmuş artık.
Sana tavsiyem herşeyi eşine yansıtma şu anda seni destekliyor olabilir fakat bir süre sonra bu şikayetlerde sıkılıp ister istemez ailesini savunmaya geçebilir.Bir de kayınvalidenin gönlünü al bence iki öpsen yumuşayacaktır zaten... Bana bu olaylar silsilesinde en yapıcı o geldi ve lütfen dikkat et yapıcı diye sakın kendi kızını ona kötüleme.Hiç bir anne evladına kötüde olsa laf söyletmez.Umarım en kısa sürede sorunlarınızı çözersiniz.:KK6:

X