Allah'ım Sen Sabır Ver Bana :(

Daha iki aylık evliyim.
Evliliğim bir bucuk ayı doldurduğunda evime misafirleri çağırdım. Uzaktan akrabamızdı aynı zamanda da yakın sık görüştüğümüz arkadaslarımız.
Tabi eşimin ailesiyle altlı üstlü aynı binada oturuyoruz. Onlar da çıkıp geldiler.
Kayınvalidem günlere katılmaya karar vermiş ben perşembeleri izinliyim kızı da cumadan çarşambaya kadar izinli. Salı günleri olacakmış günleri. Ne güzel kızımda yardım eder dedi ilk önce. Sonra kızı dönüp yok yok perşembe yap miaselinam yardım eder bak o da evde tüm gün dedi ki eşimle sadece haftanın bir günü perşembeleri izinliyiz.
Hemen kabul etti kayınvalidem tabi ben eşimi çekip anlattım bu konuyu.
Ben 40 senelik gelin değilim bir gün izinim var onda da 40 yaş üstü kadınlara mı hizmet edeceğim dedim. yok yok dedi öyle birşey olsun ya izinimizi değiştiririz ya da seni alır götürürüm dedi.

Aradan uzun zaman geçti. kayınvalidem ben yokken eve sık sık cıkıp toplayıp gider oldu. bir gün işten gelmişim bizim pimapen kapılar yapılacaktı kilitleri. Neyse kızım durum böyle böyle ben de girdim topladım dedim. Daha önce eşimle bu konuyu konuşmuştuk girmeyecekti eve. Ama durum farklı diye bişey demedim. Pimapenciler de gelmemiş zaten.Eve bir girdim pimapencinin yatak odamda ne işi var ki orayı da toplamış. Malum benim geceliklerim dantelli çamaşırlarım yatağım herşey dağınık erken cıkıyorum evden cünkü sabahın altısında. Eşimde erken uyanıyor toplamamış . Etrafta kayganlastırıcılar filan töbe yarabbi özür dilerim ama anlatmam gerekiyor hepsini toplamış o yetmediği gibi rahmetli babanesinin ahsap zigon sehpasını ve benim dantelden cicekten nefret ettiğimi bile bile üstünede rahmetlinin danteliyle vazosunu koymus. burası ikinci el dükkanımı ne dedim sinirlendim ama ona bişey diyemedim. Babasıda alınmasın istedim. Etrafı süpürürken kına gecemden kalma pis tepsiyi yatak odamda baskösede gördüm. Aslında atacaktım ama sonra eşim atma deyince iyi temizlerde koyarım deyip ayakkabılığa bıraktım ki onu da içeri almış kirli şeyi. üstünde kınalar pis kurumus mumlar yakılı . ne işi var oodamda ben bilmiyormuydum? zaten bu konuyuda eve çağırdık annemle konustuk hallettik bir daha da girmedi toplamaya filan. ama her bulduğu ciceği vazoyu gönderip duruyor sinir ediyor.

En son olay ise geçen gün yaşandı. 4 günlük izinim vardı birinci gün evi süpürdüm sildim hazırlandım kayınpeder nereye gidiosun dedi hesap sorar gibi. anneme baba dedim. Kayınvalidemde sanki o izin vermese gideemyecekmişim gibi "bırak gitsin kaç gündür görmüyor " dedi ama duymamazlıktan geldim.
Eşim öğle yemeğine geldi bişeyler atıstırdık sonra o işe gitti benide durağa geçirdi anneme gittim. geldiğimde hersey normaldi. balık istiyordu eşim balıkcıdan onuda almıstım .onlara bıraktım anne ben eve cıkıyorum ütüm var dedim. tamam kızım dedi onlar vacip eşinin gömlekleri filan var haklısın dedi. çıktım yukarı görümcemede istersen gel ben işimi bitirip uyurum belki dedim.

aradan zzaman geçti ben işlerimi bitirdim dinlendim eşim aradı ben geldim aşağı kattayım annemlerde dedi ok dedim. aşağıya indim yengesiyle amcası gelmiş .onlar oturma odasındalar eşimle oturuyorlar ben mutfağa girdim herkes surat sallıyor neredesin sen diye hesap sormalar. evimdeydim dedim ütü yaptım. annem haklısın deid ama keske burda dursaydın soğuktur orası dedi. görümcem olsun canım otursaydın acelesimi vardı dedi. yapmasam fırtına geliyordu yağmur bastırdı birden tüm çaamasırlar ıslanacaktı balkonda iyiki alıp ütülemiş kaldırmısım .
kayın pederim geldi nerdesin sen mia dedi. yarın nereye gideceksin ütünü yarın yapsan olmazmı dedi. herkeste bir sorgulama. görende sabah cıktım o saatte eve girdim sanır. kızdım ama haklılıgımın verdiği kızgınlıkla konussam ağır olacaktı sustum. kapıyı istem dısı carpıp cıktım.

Görümcem arkamdan ben k.pederime böyle yapmam demiş babam alınmıs vs vs...
sinirimden saatlerce ağladım hüngür hüngür. ben onların kölesimiyim dedim. görümcem ne hakla hesap soruyor bana dedim. yengen geldi diye inip onlara hizmetmi etmemi bekliyorlardı dedim.
görümcem güya eşime demişki ben geldiğimde gel ütünü burada yap burası sıcak oturalım burada demiş ki yalan öyle bişey demedi hatta hiç bişey demedi. kafasıyla ok işareti verdi bende gittim.
dedim babana kalsa göndermeyecekti anneme beni ,annen bırak gitsin diyor izin verir gibi dedim. bu ne demek ya dedim. ayrı semtttede olsak böyle karısacaklarmı ben evimde dinlenemeyecekmiyimdedim.
haklısın dedi eşim. ağlama tamam dedi.

üstünden üc gün geçti hala yüzleriini görmedim. eşim hadi git konus diyor. ikinci gün annemin yaptığı kısırı onuda birinci günü getirmişti bana kavgadan sonra bilmiodu kavga cıktığını hep beraber yeriz diye getirmiş ama evde kimse yokmus bende ertesi gün vereyim dedim annesi bitek evdeydi. hiç bişey olmamıs gibi davrandım ama surat bes karıs.

bende hiç oralı olmadım kısırıda istemedi zaten. o gün bugündür bidaha inmedim sadece annesi güya alınmıs öyle diyor eşim niye hiç selam vermiyor vs. ben hiç bişey olmamıs gibi davranıyorum zatendedim. ama kardesine öyle davranamam kusura bakma dedim. o benden özür dilemedikçe dedim. ki öyle gerçektende. geçen gecelerde de eşi tutup abimle dalga geçer gibi konustu. onuda o gece söyledim zaten bi daha öyle bir konusma tarzı olursa ağzının payını veririm saygımdan susuyorum sabrediyorum dedim.haklısın hayatım dedi eşim.

kısacası siz olsanız ne yaparsınız. ben aşağı inipte hiç bişey olmamıs gibi konusamam cok sinirliyim ve kalbim kırık. üstüme geldi herkes birden. yengesi duymus muhabbeti zaten bırakın kızı rahat ne istiyorsa öyle davransın niye siz müdahale ediyorsunuz demiş.

ben eğer inersem aşağıya görümcem babasını fişekleyecek ben çarptığım kapıdan girmezdim bir daha kaç gündür ugruyormu bugünde gelmeseydi ya der durur biliyorum. babasıyla aynı kafadan zaten. eşimde öyle diyor. eşime de bağırıp duruyor durduk yere adam. ben de dedim ben onun öz cocuğu değilim dedim bana bağıramaz benim babam bana bağırmıyor ben saatlerce odamda durayım neredesin sen diye hesap sormuyor dedim bu ne ya dedim. sinirlendim.dedim ya aynı kafadan ikisi birbirlerini kızıstırıp durur. bunu eşimde biliyor. o da üzülüyor ben selam vermeyince hiç yüzümü göstermeyince ama dedim yani görünce selam selam dedim düzelirse böyle düzelsin gidipte özür dilemem ben dedim. özür dileyecek kişi varsa onlar . ha yaşından dolayı dilemezse anlayısla karsılarım ama lafta söylemesin bırakın akısına kendiliğinden düzelsin dedim.görümcemde dün kahvaltıya götüreceklerdi böyle oluncada götürmediler iyikide gitmemişiz diyoruz ama.yakındada doğm günü var ve kısa bir mesajla kutlamaktan öteye gitmeyeceğim.

biraz uzun oldu kızlar kusura bakmayın ama içimi dökmem gerekti :KK43:((

Herkesin kendine göre bir hayatı var, ne varki başkalarının hayatına karışacak.
İnsanlar hayatlarını kime göre yaşayacak.
boş ver takma kafana, eşin çok anlayışlıymış.

Merhaba canım sanırım seninle aynı sorunları yaşıyoruz.Bende kvdem ile altli üstlü oturuyoruz.1 gün gitmesem bir havalar var ki anlatamam :) Sonuçta sende benim gibi çalışan bir bayansın.Kendi evini düzenini herşeyini kendin yapmak istersin.Ama gel görki bunu anlatamıyosun.Bende ne yapacağımı şaşırdım.Yatak odasına gelmişken ben en sonunda kilitlemek zorunda kaldım.Ve hatta ben kvdemin bir kez olsun yatak odasına bile girmiş olduğum yok ve sürekli söylerim.Yatak odasına girilmesini sevmem diye..

Ben 1,5 senedir çözüm bulamadım ve sen yeni evlisin bulursan banada söyle..

Evinde çamaşır makinası olduğu halde benim çamaşır makinamda yıkıyan görümcemm :) Şimdi evlendi rahatım ama gel gör bişey diyemiyosun.Yeni makinamı bozdu gitti daha ne diyim :)

Bütün gün evde olsak düşünemiyorum.Kafayı yerdim sanırım.Heleki izinli olduğum günler temizlikli ütüydü yemekti derken koltuğuma uzanıp oh be işlerimi bitirdim diyorum ama birde bakmışsın ki kvden öyle demiyor niye aşağı inmiyorr ! Anlatamıyosun işte..

Allah yardımcımız olsun..

O kadar pişmanım kii..Altli üstlü oturmaya Keşkee bişey olsada 5 dk mesafe olsa daha uzak olsa evlerimiz..

dediklerine katılıyorum gerçekten eşime elimden geldiğince yansıtmamaya calısıyorum .bi yandan gidesim geliyor bir yandan da tersleyecekler yine diye gidesim gelmiyor. düşünsene bu kadar zaman sonra gidecek olsam carptığın kapıya geri döndün dönmeseydin ya diyerek görümcem yine başlayacak konusmalarına. k. pederim desen yinesurat sallayacak olan yine bana olacak. ama bende izah edeceğim birşekilde yaptıklarının hoş olmadığını haklılığımın verdiği cesaretle konussam daha cok kırılacaklarını sinirlenince cekip gitmenin iki taraf için de iyi olduğunu anlatacağım. anlamazlarsa da yapacak birsey yok. ben elimden geleni yaptım derim.sırf eşim için yapacağım.

görümce eninde sonunda gidecek
babasıda ister istemez kızından etkilenir ki öyleymiş..
eşinide al bi akşam çaya gidin oturun gayet huzurlu neşeli davranın
laf edecek olurlarsada sanırım görümcenin laf edeceğinden cekiniyorsun
durumu sakin bir şekilde izah edersiniz
aklı başında hangi insan olsa sizin o anki tavrınızı haklı bulur
o sinirle cevap verseydiniz kötü gelin ilan edilirdiniz zaten
sende yazmışsın zaten kimse için değil seni her daim savunan sana değer veren eşin için yapmalısın
:KK49:

Merhaba canım sanırım seninle aynı sorunları yaşıyoruz.Bende kvdem ile altli üstlü oturuyoruz.1 gün gitmesem bir havalar var ki anlatamam :) Sonuçta sende benim gibi çalışan bir bayansın.Kendi evini düzenini herşeyini kendin yapmak istersin.Ama gel görki bunu anlatamıyosun.Bende ne yapacağımı şaşırdım.Yatak odasına gelmişken ben en sonunda kilitlemek zorunda kaldım.Ve hatta ben kvdemin bir kez olsun yatak odasına bile girmiş olduğum yok ve sürekli söylerim.Yatak odasına girilmesini sevmem diye..

Ben 1,5 senedir çözüm bulamadım ve sen yeni evlisin bulursan banada söyle..

Evinde çamaşır makinası olduğu halde benim çamaşır makinamda yıkıyan görümcemm :) Şimdi evlendi rahatım ama gel gör bişey diyemiyosun.Yeni makinamı bozdu gitti daha ne diyim :)

Bütün gün evde olsak düşünemiyorum.Kafayı yerdim sanırım.Heleki izinli olduğum günler temizlikli ütüydü yemekti derken koltuğuma uzanıp oh be işlerimi bitirdim diyorum ama birde bakmışsın ki kvden öyle demiyor niye aşağı inmiyorr ! Anlatamıyosun işte..

Allah yardımcımız olsun..

O kadar pişmanım kii..Altli üstlü oturmaya Keşkee bişey olsada 5 dk mesafe olsa daha uzak olsa evlerimiz..

o çamasır yıkama mevzusu bende de var :)) ne zaman yıkayacak olsam gel bende yıka burda yıkayalım ya da gel buraya as balkona deyıp duruyor kaç defa izah ediyorum anne yukarısı bos ben camasırlıgıma asarım dıye anlatamıyorum her defasında aynı muhabbet elınden gelse dantellı camasırlarımıda kendı balkonuna serecek ki bi defa yaptı boyle bırseyı benden habersiz.

canım benım bana gücenme olurmuu :) ama içimden gelenleri yazacagım.. bırazcık abartmıssın gıbı geldı bana.. haa şöle bir durumda var siz henuz yenı evlısınız her dakka yanına cagırması falan fılan bunlar hoş degıl kayınvalıdenızden için söylüyorum bunları..ama sende sankii biraz abartmıssın ..böle ufacık tefecık şeylerde yok ebn kölemiyim yok evımde dınlemıcekmıyım gıbı sıtemkar konusupp eşinın yanında ağlıyorsun..onada yazık..bu işin üstesınden sen tek başına gelmelisin.. he de geçç kısacası..ne şiş yansın nede kebap :) anlatabılıyormuyum..kafana takmıcaksın ebn 4 yılda en ince detayı bıle kafaya taktımda nolduu..olan bana olduu.. onlar yıne bıldıklerını okuyor..bak canım kım ne derse desın he de..tmm de..ama sonradan bahaneler bull .. olayı kapatmaya calıs.. ne bıleyım bu yasadıkların cokta ağırr şeyler degıll.. neler neler yaşayanlar varr..kaynanasıylaa yıllarca aynı evde yaşayanlar varr tek bır yatak odası olan ,özgürlüğü olmayan akşama kadar ev işi yapan gelınler varr.. halıne bınlerce kez şükretmelisin.. cefa cekmeden sefa sürülmezz.. Allah mutlulugunuzu daim etsın ama nasıl olur bu bılıyormusun ..her seyı kocana söylemeyerek,bazı şeylerı alttan alarakk :KK66: anladın mı bırtanemm.. umarım yazdıklarımı tebessümle okursun.. kalbını kırmak veya incitmek istemem kesınlıkle.. bak mesela bır örnek vereyım en azından çalısabılıyorsun ne mutlu sana onu bulamayanlar varr ne kadar çabalasada ( örnek ben ) .... hayatta sahıp olduklarımızın değerini bilelim ..kaybedınce hıc bır anlamı olmuyorr bıldıgımız degerın .......

Aferin kız doğru yoldasın.her kuşun etinin yenmeyeceğini anlamışlardır. Konuyu okuyup ta benim eşim neden beni desteklemiyor neden bu gibi durumlarda hemen beni suçluyor diyen hanımlara da dantelli iç çamaşırı ve kayganlaştırıcı ikilisine dikkat diyorum başka da bişey demiyorum. Konu sahibine kocaman bir BRAVO. :nazar:

canım benım bana gücenme olurmuu :) ama içimden gelenleri yazacagım.. bırazcık abartmıssın gıbı geldı bana.. haa şöle bir durumda var siz henuz yenı evlısınız her dakka yanına cagırması falan fılan bunlar hoş degıl kayınvalıdenızden için söylüyorum bunları..ama sende sankii biraz abartmıssın ..böle ufacık tefecık şeylerde yok ebn kölemiyim yok evımde dınlemıcekmıyım gıbı sıtemkar konusupp eşinın yanında ağlıyorsun..onada yazık..bu işin üstesınden sen tek başına gelmelisin.. he de geçç kısacası..ne şiş yansın nede kebap :) anlatabılıyormuyum..kafana takmıcaksın ebn 4 yılda en ince detayı bıle kafaya taktımda nolduu..olan bana olduu.. onlar yıne bıldıklerını okuyor..bak canım kım ne derse desın he de..tmm de..ama sonradan bahaneler bull .. olayı kapatmaya calıs.. ne bıleyım bu yasadıkların cokta ağırr şeyler degıll.. neler neler yaşayanlar varr..kaynanasıylaa yıllarca aynı evde yaşayanlar varr tek bır yatak odası olan ,özgürlüğü olmayan akşama kadar ev işi yapan gelınler varr.. halıne bınlerce kez şükretmelisin.. cefa cekmeden sefa sürülmezz.. Allah mutlulugunuzu daim etsın ama nasıl olur bu bılıyormusun ..her seyı kocana söylemeyerek,bazı şeylerı alttan alarakk :KK66: anladın mı bırtanemm.. umarım yazdıklarımı tebessümle okursun.. kalbını kırmak veya incitmek istemem kesınlıkle.. bak mesela bır örnek vereyım en azından çalısabılıyorsun ne mutlu sana onu bulamayanlar varr ne kadar çabalasada ( örnek ben ) .... hayatta sahıp olduklarımızın değerini bilelim ..kaybedınce hıc bır anlamı olmuyorr bıldıgımız degerın .......

yok tatlım dedıklerıne katılıyorum ve desteklıyorum. haklısın kesinlikle.
bu aksam konusacağım aşağı inip bu konuyu tatlı dille güler yüzle. elimden geleni yapacağım.

Bencede yangina körükle gidiyorsun. Daha yeni gelinsin, ne bu afra tafralar? Rahatsiz oldugun bir durum varsa, onu o anda sakin bir dille konus, sonradan insanlara bos bos trip yapip esininde canini fazla sIkma derim. Susuyorsun belki, ama hareketlerin daha kötü oluyor, kapi carpmak ne demek? Kazayla bile olsa, gelde anlat millete kazaydi diye.
Ayrica görümcenin dogumgününe mesaj atmakta ne demek? Valla birdaha iflah olmazsin. Tam tersine, görümcen seni kiskaniyordur, onu öyle dogumgünü hediyelerle vs simartacaksin, öyle bir kivama getireceksin "iyiki sen benim görümcensin, seni cok seviyorum" gibi laflar edip, iyice kendine bagliyacaksin. Insanlar kendilerine yakin olanlari severler.
Kayinbaban aksi biri olabilir, ama demekki görümcenin sözlerindende cok etkileniyor.
Akilli ol ve ona göre davran, esin simdi birsey demiyor, ama emin olki bir gün sana cok kötü patliyacaktir.
Ve benimde görümcem var, benzeri durumlari herkes gibi bende cok yasadim ve on senedir evliyim.
Biraz tecrübelerime güven. Asagi in esinle cay icmeye ve kimseden özürde dileme, kendinde bekleme öyle birsey. Hos bes konusurken birseyler kalmaz zamanla aranizda, mesafeni korumaya calis sadece.
Ayrica sen onlarin karsisinda sapasaglam dururken "evimde dinlendim" diyince, onlarla zaman gecirmek istemiyorsun sanarlar. Tam aksine, onlarin yaninda yap ütünü mesela, nekadar yoruldugunu görsünler.
Yada kafam agriyor, midem bulaniyor, cok gücsüzüm bugün diyip oflayip puflayip biraz dinleneyim diyip bir odaya cekilip uzan, sonrada kalkip ben rahat edemedim, biraz eve cikip uyuyayim falan dersin veya bunun benzeri gibi seyler.
Sen gayet dinamik gözükürken senin dinlemeye ihtiyacin olduguna kimse inanmaz, nekadar öyle olsada maalesef. Zamanla herkesin huyunu suyunuda daha iyi anlarsin zaten, onlarda seninkini.....

evet ben yokken sürekli geliyordu. balkon yıkamalar yatağımı toplamalar bunlar sürekli olan şeylerdi sonunda dayanamayıp konustum kendisiyle.

sen fazla abartiyorsun dur bakalim daha 2 ay olmus hemen ne cabuk gelin kaynana cekismesine girdiniz. ne guzel iste giriyor topluyor duzenliyor sana yardim ediyor
bulmusta bunuyor derler senin gibilere. tam tersi olsa daha mi iyi evin daginik toplamadan ne diye gidiyorsun dese herkesin yaninda soylese esini kiskirtsa ortalikta ne ariyor kayganlastiricilar falan dese. bu kadar sabirsiz olmayin

bende erkek kardesim esi ve beraber yasadik butun evi toplarken yatak odasinida topluyordum. ama hic bir zaman ortada kayganlastirici prezervatif vs. gormedim
kv.den ortaligi toplarken bunlari goruyorsa o da senin ayibin. cekmeceye camasirlarin coraplarin altina koymak coook zor olmasa gerek birde kalkmis kv. ni sucluyorsun.
o kadar iyi anlasirdik ki ben yanlarinda olmadigim zaman nerdesin gel yanimiza diye cagirirlardi. biryere giderken biz yalniz gidelim demezdi sen gelmezsen bizde gitmeyiz derlerdi
iki kiz kardesten daha iyi anlastik. odalarini topladigim icinde hic bir sekilde tepki gostermezdi sadece zahmet etme derdi. ama o calisiyordu ve erken cikiyordu ben o zamanlar evdeydim
bende evin islerini yapiyordum. yani ben bu konuda cok fazla abarti goruyorum.yani herseye tepki gostermeyle bir yere varilmaz
sonra yarin baska bir konuyla karsimiza cikiverirsin esim neden benden sogudu _eskisi gibi degil esim cok degisti diye

bende erkek kardesim esi ve beraber yasadik butun evi toplarken yatak odasinida topluyordum. ama hic bir zaman ortada kayganlastirici prezervatif vs. gormedim
kv.den ortaligi toplarken bunlari goruyorsa o da senin ayibin. cekmeceye camasirlarin coraplarin altina koymak coook zor olmasa gerek birde kalkmis kv. ni sucluyorsun.
o kadar iyi anlasirdik ki ben yanlarinda olmadigim zaman nerdesin gel yanimiza diye cagirirlardi. biryere giderken biz yalniz gidelim demezdi sen gelmezsen bizde gitmeyiz derlerdi
iki kiz kardesten daha iyi anlastik. odalarini topladigim icinde hic bir sekilde tepki gostermezdi sadece zahmet etme derdi. ama o calisiyordu ve erken cikiyordu ben o zamanlar evdeydim
bende evin islerini yapiyordum. yani ben bu konuda cok fazla abarti goruyorum.yani herseye tepki gostermeyle bir yere varilmaz
sonra yarin baska bir konuyla karsimiza cikiverirsin esim neden benden sogudu _eskisi gibi degil esim cok degisti diye

İnsanlar kendi evlerinde ister kayganlaştırıcı bırakır isterse pedini. O sizin kendi hayatınız, kendi yaşanmışlıklarınız. Bunun üzerinden başkasının hayatı ayıplanmaz. Ayıp olan evli bir çiftin özeli olan yatakodasına izinsiz girilmesidir. Benim kayınvalidem çekmecelerimi karıştırırdı, ne berbat bir duygu olduğunu yaşayan bilir izleyen değil.

sen sessiz kaldıkça onlarda yüz bulmuş işte....
tepkini göstermek güzel susmakla fln yaranaılmaz zaten bu tür insanlara...
eşin sana destek madem sende mesafeni koru çok abartmadan...
herkes yerini bilsin...

canim niye agladin yaa?

oncelikle sakin ol. duzgun bir sekilde konus bir daha evine sensiz girmesini istemiyorsan. giriyorsa da yatakodani kitle canim. olabilir eve girebilir ama yatakodasina girmemesini istemek senin en dogal hakkin...

bir de canim ofkeyle kalkan zararla oturur...

baktin sen evdeyken yanlarina inmeni cok istiyorlar islerini halledip in biraz dur gulumse geri cik bir seyi bahane et...

bahane bahane bahanee...

guler yuzunu sakin takinmayi unutma...

ama annene babana yahut arkadasina gitmek konusunda taviz verme canim. kocana aciklama yaparsin ancak. baska kimseye yapamazsin...

ben de oyleyim. istedigim zaman cikar giderim kimseye de aciklama yapmam cekinmem. cekindigin zaman ustune gelirler. guleryuz dedim ya...

kocanla sakin arani acma canim...

insan evinde nasil istiyorsa oyle yasar ama kardesinden sana tavsiye guzel hurc yahut kutular bulundur gardrobunda onlara koy kapat ozel esyalarini kimse gormesin bosver...

gorumcenle ilgili de dikkatli ol... agzina laf verme canim.. allah yardmcin olsun

evet ben yokken sürekli geliyordu. balkon yıkamalar yatağımı toplamalar bunlar sürekli olan şeylerdi sonunda dayanamayıp konustum kendisiyle.

canim sen daha iyi bilirsin ama tabii evine de gelip gelmemesini bunun ne siklikta olacagina esinle sen karar verrsiniz ama kvaliden kotu gbi durmuyor.. yatakodani kitle. esine soyle.
esin desin anne oraya girme ozel orasi falan...

balkonunu camini temizlemesi de kotu degil aslinda ama ne bileyim sonradan bu gelin pis her isini ben yapiyorum diyecek biri degilse musaade et canim.. sonucta bi de buyugumuzdur sen de yapmaya calis ama mesafeli olmaya calis bence

İnsanlar kendi evlerinde ister kayganlaştırıcı bırakır isterse pedini. O sizin kendi hayatınız, kendi yaşanmışlıklarınız. Bunun üzerinden başkasının hayatı ayıplanmaz. Ayıp olan evli bir çiftin özeli olan yatakodasına izinsiz girilmesidir. Benim kayınvalidem çekmecelerimi karıştırırdı, ne berbat bir duygu olduğunu yaşayan bilir izleyen değil.

iyi okuduysaniz burda karistirmadan bahsedilmiyor
evini topluyor diye kiziyor
ayrica bulunan kayganlastirci vs. cekmecede degil orta yerde diye kendi soyluyor

ayrica bulunan kayganlastirci vs. cekmecede degil orta yerde diye kendi soyluyor

Orası yatak odası. İnsanın özeli yani. Karıştırmasına gerek mi var? Ben kendi özelimde aman biri duyacak görecek diye düşünürsem oranın evin salonundan farkı kalmaz.

Eşya, düzen konusunda feci huylu bi'insanım. Kendi annem bile toplayım diye eşyalarımın yerini değiştirse ikinci seferinde oturup ağlayabiliyorum:KK25:(aslında bence abartmıyorum da zira annem bu önemsiz, bu bence çöp, bu kazak eskimiş vb.sebeplerle toplama adı altında birine verebiliyor ya da atabiliyor o da olmadı koyduğu yeri kesin unutuyor:KK1:) Ben öz anneme bile bu konuda böyle tepki verebiliyorsam eşim olacak insanın annesi yatak odama girse düşünemiyorum:18:

Dua et eşin her şeyin farkında :)

Son düzenleyen: Moderatör:

kusura bakmayın hanımefendi ama siz beraber oturyormuşsunuz ve gelininiz zaten bu konuda tedbirli olmak zorunda.ama insan kendi evindede aman biri görücek diye eşyalarını gizlemek zorunda değil ki orası yatak odası.evin başka bir bölümü olsa yine neyse.kendi ev yaşamınızla kıyaslayıp insanları eleştrimeyin lütfen

Arkadasim kusura bakma ama emin olki o kardesinin karisida senin yaptigina sinir olmustur,
kendin biraz empati yaparmisin,
kim ister yatak odasina girilmesini ? Orasi "MAHREM" adi üstünde,
Edep ister bu edep ! Nerde görülmüs evli insanlarin yatak odasina girildigi, inanilmaz ayip birsey bu!
Ayrica yatak odam degilmi, orasi mahremim, istersem kayganlastirici olur ortada, istersemde dantelli geceligim,
ikiside calisan insanlar, sonucta toplamaya herzaman firsat olmaz,
baskasinin yatakodasinada girilmez ! BUnu artik herkes ögrenmeli,
ben kendi kizkardesimin evine bile gittigimde yatakodasina girmem, girecek olursamda rahatsiz ola ola giremem oda bisey isterse felan ancak, yada oda yanimdaysa,

zaten sizin gelinde zahmet etme demis, kibarca reddetmis ama sen anlamamissin iste,
bu yaptigin gercekten cok yanlis, halada savunuyorsun ya gercekten ilginc
edep diyorum baskada bisey demiyorum, biraz görgü lütfen

X