Tüp Bebek Merkezleri Alman hastanesi veya bahçeci kliniğinde tüpbebek yaptıranlar

Hatacım dualarım seninle canım inşallah istediğin sonuçları alır bebişine kavuşursun artık.
Ben puregon 300 aldım Eczanede söğlediler ki aslında 240 TL dir ama Alman hastanesine indirim yapıyoruz.190 TL

ıyi akşamlar kızlar.Nasılsınız?Kızlar siz de puregon iyne vururken baş dönmeniz oluyormu?
Kızlar ben 3 gün puregon 425 vurub cuma günü kan vermeye ve müayeneye gidicem sonra tekrarmı iynem puregon olucak yoksa başkasımı?

İyi akşamlar kızlar.Nasılsınız?Kızlar siz de puregon iyne vururken baş dönmeniz oluyormu?
Kızlar ben 3 gün puregon 425 vurub cuma günü kan vermeye ve müayeneye gidicem sonra tekrarmı iynem puregon olucak yoksa başkasımı?

günaycım iğnen yine puregon olcak sadece dozajını ayarlıycaklar fazla geldiyse 300 e 200 e mesela düşürcekler az geldiyse artıracaklar dozajını e2 ve ultrasonla bakıp ona karar veriyolar hadi rastgele bakalım arkadaşım.... memleketine hamile olarak dönersin inşallah

ınşallah canım.Desteğin için çok teşekkür ederim caneylom.Peki arkadaşlar kullanıyolar ya lucrin menogon gonal F falan peki onlar başka protokoldemi kullanılan ilaclar da merak ettim?

canım senin ilk denemen yanlış hatırlamıyosam ilk denemede puregon kullanıyolar birincide tutmayanlara ikinci denemede gonal-f kullanılıyo menagon ve diğerleride yumurtlama problemi olan bayanlarda kullanılıyo lucrin uzun protokelde kullanılıyo ama kısada kullanılmıyomu onu bilmiyorum benim hep uzun protokol olduğundan zaten erkek sebepliyse uzun kadın sebepliyse kısa protokol uygulanıyo asıl doktorun genelde yoğun olduğundan usm leri genelde diğer kadın doğumcular takip ediyo ama almanda bende ilk defa deniycem belki onlarda durum farklı olabilir inşallah yardımcı olabilmişimdir canım sorcan bişey olursa bildiğim bi konu olursa yardımcı olmaya çalışırım canım kafanda hiç bir soru işareti kalmasın bebeğini gönül rahatlığıyla bekle heeep pozitif ol bunuda çok etkisi var sonunddada hamileyim diye burdan bağır olurmu hep beraber sevinelim canım..

selamm
dün nişantaşındaki şubedeydim
kuzenim tedaviye başladı
puregon 6 gün 375 ünite vurulacak(yumurtalık rezervi az) pazartesi kontrol var
bizde iğnelerin tanesini 210 tl aldık kıslar
ben gecen sene aykut ecz gecen mayısta 180 almıştım tanesini
günaycım senin kacıncı günün bugün

buarada dediğiniz aksine kuzenimi mustafa bey takip yapıyor
başka doktora felan yönlendirmedi bizi

selamm
dün nişantaşındaki şubedeydim
kuzenim tedaviye başladı
puregon 6 gün 375 ünite vurulacak(yumurtalık rezervi az) pazartesi kontrol var
bizde iğnelerin tanesini 210 tl aldık kıslar
ben gecen sene aykut ecz gecen mayısta 180 almıştım tanesini
günaycım senin kacıncı günün bugün[/QUOT
Gülencim bu gün benim iğnelerin 3 günü.Bi de ilaçalrı bir az daha ucuz Alman hastanesinin hemen yanında Sağlık eczanesı var oradan bula bilirsiniz.190 TL ye.

Bir de doktorum bana 3 gün 425 ünite vur 4 gün e2 kan ver ve müayeneye gel dedi.

günaycım sen lucrin vurunmadınmı kısa protokolmü senin yada vurunduysan kaçıncı gün başyladın canım bide teşekkür etmeden geçemiycem verdiğin bilgi sayesinde allah nasip ederse 1 ay önce gelebileceğiz ben mteseyi 1200 euro yani 2700 tl civarında biliyoduk yani 1200 daha ucuz olunca inşallah biraz daha erken gelebilcez hadi kal sağlıcakla

Son düzenleme:
Canın ben iğneler adetin 2 günü başladım.ben lucrin vurmadım.Puregon 300 uniteyle başladım.Doktorum zaten 300 olan şişede zaten 425 ünite var dedi.Göbekten vuruyorum.Bunun dışında hiç bir iğne kullanmadım.Ama ilaç olarak vit B12,folbiol,avandamed,elevit,euthyrox kullanıyorum.Bir de canım teşekküre gerek yok.Yardımcı ola bildiysem ne mutlu bana.Zaten bura hep bir birimize destek olmak hep destek görmek için geliyoruz canımın içi.

Haa canım bir şey var ben Tese ameliyatı sordum doktoruma mikrotese değil.Bunların bir farkı varmı canım?
1450 TL dedi

Haa canım bir şey var ben Tese ameliyatı sordum doktoruma mikrotese değil.Bunların bir farkı varmı canım?
1450 TL dedi

canım sağol ikiside aynıymış fiyat açısından ben bahçecide görcem tedavimi sen 1450 deyince aradım yani arada 1500 ytl ye varan fark varsa almanda denerim dedim ama yanlış anlamışım ordada 1450 ytl dedi allaha şükür bir ay erken deneyebilme şansımız doğdu canım sizde problem neydi uzaktan geldini diyemi kısa protokol oldu

Bilmiyorum ki canım.Eşimde bir sorun yok.Ben Polikistik over hastasıyım.Ama adetleri düzenli,Sorunum anovulasyon yani yumurta çatlamamasıdır.Bir de 2007 ekim ayında polıp aldırdı.Doktorumu Baküden aradığımda adetin 2 günü gel demişti.Ben de geldim burda adet oldum.Adetimin birinci günü doktora gittim.Hem bir sürü testler istedi.Eşime ve bana genetik tanı testi yaptırdı.Ama onların da sonucu 10 sonra olucakmış.Bir de kanda açlık tokluk şekeri,clomidya,insulin,b 12,folik falan.Sonra hemen yarın iğnelere başla dedi canım o kadar.Neden kısa ve ya neden uzun protokol ile başlayıdığım yönünde bir bilgim yok ama şimdi böğle bir şey var bence uzun protokolle adetleri düzensiz olan arkadaşlar başlıyor.Yumurtalık basıncı falan yaratmak için canım.

Bilmiyorum ki canım.Eşimde bir sorun yok.Ben Polikistik over hastasıyım.Ama adetleri düzenli,Sorunum anovulasyon yani yumurta çatlamamasıdır.Bir de 2007 ekim ayında polıp aldırdı.Doktorumu Baküden aradığımda adetin 2 günü gel demişti.Ben de geldim burda adet oldum.Adetimin birinci günü doktora gittim.Hem bir sürü testler istedi.Eşime ve bana genetik tanı testi yaptırdı.Ama onların da sonucu 10 sonra olucakmış.Bir de kanda açlık tokluk şekeri,clomidya,insulin,b 12,folik falan.Sonra hemen yarın iğnelere başla dedi canım o kadar.Neden kısa ve ya neden uzun protokol ile başlayıdığım yönünde bir bilgim yok ama şimdi böğle bir şey var bence uzun protokolle adetleri düzensiz olan arkadaşlar başlıyor.Yumurtalık basıncı falan yaratmak için canım.

Günaycım merhaba...Tahlil sonuçların çıktı mı?

YOK BE canım hep aynı mikrotese fiyatları değişmiyor bende belki senle karşılaşırım caneylom canım benimde eşim 10 ay önce mikrotese oldu canımcım..
günaycım üniteler fazlaymış seninde canım ben ilk tedaviyi burcak hanıma takibi ettirmiştim ben 225 ünite ile başlamıştım 8.gün yumurtalarım toplanmıştı. ama uzun protokoldu acaba ondanmı puregonu az vurdum ben ? 5 tane iğne almıştım ben yetmişti artmıştı artanıda atmıştım..
günaycım hadi hayırlısı olsun bakalım sende yumoş çok çıkar gör bak :)

günay bu arada yanlış biliyuorsun uzun protokol kadında sorun olmadığı durumlarda uygulanıyor.. sende pko var hem ondan kısa senin ki hemde uzak yoldan geldiğin için kısa yapılmış..
ama doktorlara sorarsan kısa ve uzun arasında bi fark yok ama benim bildiğim konuşulan budur cnaım

günay bu arada yanlış biliyuorsun uzun protokol kadında sorun olmadığı durumlarda uygulanıyor.. sende pko var hem ondan kısa senin ki hemde uzak yoldan geldiğin için kısa yapılmış..
ama doktorlara sorarsan kısa ve uzun arasında bi fark yok ama benim bildiğim konuşulan budur cnaım

evet canım bende uzun protokol tedavi gördüme bende bi problem yoktu yumurta üretimi kontrolsüz olan yani çok aşırı yada az olduğu durumlarda kısa protokol oluyo rezervleri yetersiz olanlarda menagon kullanılıyo bide sanırım problem olmasada 35 yaş üstü bayanlarda kullanılıyo menagon ben böyle biliyorum

X