Almanya da çalışma teklifi 5000 Euro

Hem ailenizden yaşadığınız ilçeden bile ayrılmamışsınız hem de arkadaş edinemeyen biriymişsiniz. Tek başına çok zor olur. Hic sevmem yalnızlığı, isiniz de var,cok param olmasindansa garanticiyimdir ben. Valla yurt ici olmasina ragmen Istanbuldan ailemden uzak kaldim 2 sene , ne kadar gidip gelinse de hic oyle hemen ucaga atlar gelirim olmuyor. 3 günlük dünyada niye sevdiklerimden uzak kalayım.
Ama aileme de iyi imkanlar sunabilirim böylece 🤷‍♀️

Gideceğiniz yerdeki yaşam şartlarına göre değişir aslında 5000 euro meselesi.. Atıyorum burada bir sakız 1 tl ise orada 1 euro gibi.. Yani orada yaşayacaksınız orada kazanacaksınız ve orada harcayacaksınız.. Tek başınıza da çok harcama yapmadan kenara her ay bir miktar atabilirseniz Türkiyeye gelince köşelik olursunuz o da var tabi☺️

Sonuç olarak düşündüm 🤔 ben olsam yaşayacağım yerin şartlarını değerlendirir eğer uygunsa direk vınspor 🤣 buraların bu ara suyu çıktı zaten..
Yani normalde har vurup harman savuran biri değilimdir birikim yaparım çoğunlukla😊 Ama bilemiyorum orada nasıl yaparım 😊

Yerinizde olsam şansımı denerim kesinlikle!İçinizde isteyen bir şeyler var ki düşünüyorsunuz. Bırakın artık bu ailemden hiç ayrılmadım vs.leri sonsuza kadar yanınızda olmayacaklar değil mi?
Böyle bir şansınız varsa deneyin derim, yapamazsanız dönecek yeriniz de yurdunuz da var nihayetinde
Aynen öyle aile de olsa sonsuza kadar kimseyle birleşik yaşayamam sonuçta. Onun için bir cesaret gitmek istiyorum😒

Yani bilemedim, emin misiniz, 5000Euro büyük bir para, doktor olmayan bir sağlık çalışanın kazanacağını düşünmüyorum. Bir de sağlık sektöründe dil gerekiyor, diploma denkliği gerekiyor, ayrıca her eyaletin yabancı sağlık çalışanları için yaptığı bir prosedür var bazı eyaletlerde yılları buluyor. Siz giden kimseyle konuştunuz mu, emin misiniz durumdan?
Bak ne kadar doğru yazmis..Öyle yurt dışında doktor olmak kolay değil.360 soruluk temel bilgiler sinavini vermeniz gerekiyor.Klinik bilgi(bunu Ankara'da alabiliyorsunuz) ve beceri sınavı (gitmek istediginiz ülkede alıyorsunuz) var ardindan.Total de 3 aşama ve 4 sınav veriyorsunuz.Her ülkenin kendisine özgü bir denklik sistemi var.Hasta olmayan kişiler role playing yaparak teşhis koymanızı istiyorlar.Yani sadece tıp fakültesi mezunu olmanız dışarda direkt olarak dr'lik yaptıramaz size.Zaten bahsettigim sınavların totali de 4000 dolara yakın tutuyor.Para vermeden sınavlara giremiyorsunuz.

Ama aileme de iyi imkanlar sunabilirim böylece 🤷‍♀️
Benim düşüncem. Sebep olarak para sunmuşsunuz. Bulundugunuz ilceden cikmayan biri olarak yurtdisina gitmek kolay degil. Oyle ooo ucarim giderim yazmak kolay. Gercekciyim ben. Almanya sosyal hayatı iyi olan bir yer değil. Almanlarla çalıştım. Tabii orda yaşayan arkadaşlar daha iyi bilir. Onlar zaten yalnız. Ee sizde yalnız kalicaksiniz. Türklerle arkadaş olsanız öğreneceğiniz dilde ilerlemeyecek. Dönünce bir de kpss ye tekrar girecekmişsiniz.

İyi akşamlar hanımlar 🙋‍♀️ Ben kamu personeli olarak çalışıyorum. Benim mesleğimle ilgili Almanya sürekli alım yapıyor. 5000 euro gibi bir maaş veriliyor. İleri derece de dil şartı da aranmıyor, mesleğimizin derneği orta dereceye kadar dil eğitimini ücretsiz verip yolluyor gitmek isteyenleri. Aslında ciddi olarak düşünüyorum şimdiki maaşımın nerdeyse on katını kazanacağım,birikim yapabilirsem burda bir ev alırım dönmek istersem de dönebilirim. Asıl mesele şu ki gözüm çok korkuyor😒 Ailemden hiç ayrılmadım bugüne kadar ki yaşadığım ilçeden bile ayrılmadım. Doğduğumdan beri buradayım, bütün akrabalarım her şeyim burda. Oraya gitsem yalnız kalacağım,gezen tozan arkadaş edinebilen birisi de değilim. Evden işe,işten eve yapacaksam çok bunalırım. Ama maddi olarak bakarsam çok mantıklı,daha önce ziyaret amaçlı gitmiştim ama bu seferki çok farklı. Siz olsanız ne yapardınız gidersem nasıl zorluklarla karşılaşırım,kalırsam pişman olur muyum yardımlarınıza ihtiyacım var😒😒
Kosa kosa giderdim. Yalniz 5000 eurodan emin misiniz? Bu kadar buyuk rakamlari kolay kolay goremezsiniz Almanya'da.

Yani bilemedim, emin misiniz, 5000Euro büyük bir para, doktor olmayan bir sağlık çalışanın kazanacağını düşünmüyorum. Bir de sağlık sektöründe dil gerekiyor, diploma denkliği gerekiyor, ayrıca her eyaletin yabancı sağlık çalışanları için yaptığı bir prosedür var bazı eyaletlerde yılları buluyor. Siz giden kimseyle konuştunuz mu, emin misiniz durumdan?

Burdaki kazanvcınız ne kadar, maddi manevi mutlu musunuz, gitmek için paradan başka sebebiniz var mı? Bana mutsuz olursunuz gibime geldi. Almanya öyle şahane sosyal hayat olan bir yer değil, insanlar genelde yalnız siz de yalnız kalmaktan korkuyorum demişsiniz bilemedim açıkçası.

Motivasyon paraysa 1 yıl çalışır paraları toplar dönersiniz , temelli kalmazsınız.
Yeni giden doktora bile o parayi vermiyorlar. Uzman dr gidince once stajyer gibi kabul ediliyor ve C1 seviyesinde Almanca araniyor. Bana cok ucuk geldi bu rakam. 😳

İyi akşamlar hanımlar 🙋‍♀️ Ben kamu personeli olarak çalışıyorum. Benim mesleğimle ilgili Almanya sürekli alım yapıyor. 5000 euro gibi bir maaş veriliyor. İleri derece de dil şartı da aranmıyor, mesleğimizin derneği orta dereceye kadar dil eğitimini ücretsiz verip yolluyor gitmek isteyenleri. Aslında ciddi olarak düşünüyorum şimdiki maaşımın nerdeyse on katını kazanacağım,birikim yapabilirsem burda bir ev alırım dönmek istersem de dönebilirim. Asıl mesele şu ki gözüm çok korkuyor😒 Ailemden hiç ayrılmadım bugüne kadar ki yaşadığım ilçeden bile ayrılmadım. Doğduğumdan beri buradayım, bütün akrabalarım her şeyim burda. Oraya gitsem yalnız kalacağım,gezen tozan arkadaş edinebilen birisi de değilim. Evden işe,işten eve yapacaksam çok bunalırım. Ama maddi olarak bakarsam çok mantıklı,daha önce ziyaret amaçlı gitmiştim ama bu seferki çok farklı. Siz olsanız ne yapardınız gidersem nasıl zorluklarla karşılaşırım,kalırsam pişman olur muyum yardımlarınıza ihtiyacım var😒😒
Biz eşimle bu durumu araştırmıştık. Asistan hekim olarak gitmeyi planlıyordu.3800 Euro maaş ile çalışacaktı. (Geçen sene) bize az geldiği için, düzen bozacak kadar mantıklı olmadığı için vazgeçmiştik. Ama 5000 verseler giderdik 🤩 bence siz de denemelisiniz. Verdikleri maaş cidden iyi

Bu ara ben de kamudan istifa etmeyi ciddi ciddi düşünüyorum.Zira sağlık sektörü çok yıprattı ,bunalttı.Yerinizde olsam ertesi güne bilet alırdım.

Radyoloji veya nukleer tip bolumunde falan gorevlisiniz diye dusundum ben risk birimi deyince aklima o geldi. Eger oyleyse paradan baska bir sebebiniz daha vardir malum turkiyede is guvenligi pek ciddiye alinmiyor hasta sayisininda fazla olmasi goz onunde bulundurulursa risk birimi diye tabir ettiginiz risk almanyada daha az olur diye tahmin ediyorum ben.

X