Almanya da çalışma teklifi 5000 Euro

Bak ne kadar doğru yazmis..Öyle yurt dışında doktor olmak kolay değil.360 soruluk temel bilgiler sinavini vermeniz gerekiyor.Klinik bilgi(bunu Ankara'da alabiliyorsunuz) ve beceri sınavı (gitmek istediginiz ülkede alıyorsunuz) var ardindan.Total de 3 aşama ve 4 sınav veriyorsunuz.Her ülkenin kendisine özgü bir denklik sistemi var.Hasta olmayan kişiler role playing yaparak teşhis koymanızı istiyorlar.Yani sadece tıp fakültesi mezunu olmanız dışarda direkt olarak dr'lik yaptıramaz size.Zaten bahsettigim sınavların totali de 4000 dolara yakın tutuyor.Para vermeden sınavlara giremiyorsunuz.
Ben doktor değilim 😊 Bizde dil eğitimini dernek veriyormuş,denklik olayını detaylıca araştırıyorum henüz

Ben doktor değilim 😊 Bizde dil eğitimini dernek veriyormuş,denklik olayını detaylıca araştırıyorum henüz
5000e ya uzman hemsiredir.
Ya opere edenlere dahildir.Yani ameliyat hemsiredir.Onlar bile maksimum 5000e görebilir.Yani bu işi bir sor bence.Hani %100 dil hakimiyeti gerekir sağlık departmaninda.Sanki eksik bilgi verilmiş gibi geldi bana

bu maas mümkün degil kardesim, yillarca Almanyada yasamis bir insan olarak söylüyorum, netto bruto diye bir olay var muhtelemen brüt maastir bu.
Belki de🤷‍♀️ Bende araştırıyorum henüz
Radyoloji veya nukleer tip bolumunde falan gorevlisiniz diye dusundum ben risk birimi deyince aklima o geldi. Eger oyleyse paradan baska bir sebebiniz daha vardir malum turkiyede is guvenligi pek ciddiye alinmiyor hasta sayisininda fazla olmasi goz onunde bulundurulursa risk birimi diye tabir ettiginiz risk almanyada daha az olur diye tahmin ediyorum ben.
Tabiki onu da düşündüm o şekilde düşününce maddi olarak çok iyi geldi

Valla ben olsam giderim kesinlikle.harika bir firsat, insallah en iyi sekilde degerlendirirsiniz.peki yurt disinda saglik sektorunde denklik falan aramiyorlar mi?

Biz eşimle bu durumu araştırmıştık. Asistan hekim olarak gitmeyi planlıyordu.3800 Euro maaş ile çalışacaktı. (Geçen sene) bize az geldiği için, düzen bozacak kadar mantıklı olmadığı için vazgeçmiştik. Ama 5000 verseler giderdik 🤩 bence siz de denemelisiniz. Verdikleri maaş cidden iyi

Bu rakam gayet doğru bir rakam. Asistan doktorlar bu civar alıyor, uzman doktorlar da aman aman daha fazla kazanmıyor max 1000 euro daha fazla kazanıyor. Bekarsan vergiden sonra eline 2200-2500 euro civarı kalıyor. Doktor olsam Almanya'da çalışmazdım net şekilde, para cücük kadar. İyi bir uzman doktorsan Türkiyede bunun 3-5 katını kazanabilirsin.

Bir araba şirketinde yöneticilik yapan Türk bir abi tanıyorum, pandemiden önce ara sıra işyemeğine giderdik. Abimizin karısı doktor. Bir gün dedi ki bu kadın da eve hiç para getirmiyor, vergiden sonra bir şey kalmıyor. Ben de getirmezse getirmesin dedim, yani sen dünya kadar para kaznıyorsun zaten... Kamu spotu, Türk erkeği yerli kadınla da olsa, yabancı kadınla da olsa, avrupada da yaşasa, amerikada da yaşasa fark etmiyor Türk erkeği işte gözünü kadının paraya maaş kartına dikiyor :bicak:

Bir youtuber var, isim vermek doğru olur mu bilmediğim için yazmıyorum isterseniz ismini özelden veririm. Hastanelerde ve yaşlı bakım evlerinde mobbingin çok fazla olduğundan bahsetmişti. Ama ne derece doğru bilemiyorum tabi

Gönderen derneğimizin söylediği rakam buydu detaylarını çok bilmiyorum ama firma kendi bünyesine aldığı için bir de riskli iş grubuna girdiği için rakam büyük sanırım. Dil orta seviye isteniyormuş dernek kursu kendisi veriyor. Denklik olarak düşünürsek sağlık alanındaki en iyi üniversitelerden birinden mezunum diplomanın geçerli olduğunu söylediler. Ama gidenlerin iletişim bilgilerini bulursam onlarla da konuşacağım tabiki. Burdaki kazancım mesailerle birlikte altı bini geçiyor ama aşırı mobbing yaşıyorum😒 Maddi olarak mutlu değilim Almanyada yaşayan yaşıtlarımı gördükçe çok imreniyorum. Manevi hayatımı da maddiyat etkiliyor şu anda. Yani biraz çalışıp para biriktirip bir ev alabilsem burdan,arabamı yenilesem biraz da cebime kalsa yeter sonra dönebilirim
Sağlık sektöründe hangi meslek yahu yorumlara baktım göremedim özelden yazar mısınız lütfen.

Bende sağlıkçıyım diyeceğim diyemiyorum Türkiyede ne olduğumuz belli değil akademisyen desen değil
Sağlıkçı desen değil 😂
Farmakoloji ve biyokimya yüksek lisansım
var
Hali hazırda dondurulmuş doktoram
MissCherryBlossom MissCherryBlossom bi el at panpa aldır bizi
Belki almanyada ne olduğumuzda bellidir, 😂
5 diyor 5 ben olsam valiz hazırlıyordum hemde bebeyle

Bende sağlıkçıyım diyeceğim diyemiyorum Türkiyede ne olduğumuz belli değil akademisyen desen değil
Sağlıkçı desen değil 😂
Farmakoloji ve biyokimya yüksek lisansım
var
Hali hazırda dondurulmuş doktoram
MissCherryBlossom MissCherryBlossom bi el at panpa aldır bizi
Belki almanyada ne olduğumuzda bellidir, 😂
5 diyor 5 ben olsam valiz hazırlıyordum hemde bebeyle
Ben olsam ilk ucağa atlamıştım almanya semalarında ucuyordum. 5 bin euro diyor 😍😍

X