Almased 14 günlük 4 faz kürü - 29. Nisan - 13. Nisan 2012

jsmn01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2012
38
0
Daha önce almanyada yasarken cok duymustum Almasedle zayiflayanlari, cok ekstrem ve sagliksiz oldugunu düsünm+st+m, ama hic de arastirmamistim.. o zamanlar yasim daha gencti ve örenciydim yani zamanim da coktu :)) bu gibi destekler olmadan da zayiflamaya hem zamanim vardi, hem de metabolizmam daha hizli calisiyordu.. Simdi ise spor yapmaya, diyet yemekleri hazirlamaya, uymaya zamanim ve tahammülüm yok. Denesem de ayni basariyi göremiyorum..

Üstüne üstlük simdiye kadar olmadaigim kadar yüksek bir kilodayim, motivasyona ve destege ihtiyacim var anlayacaginiz :)

Boyum 167, rahat ettigim ve 38-40 beden giyinebildigim kilom 65-68 arasi. Yaklasik bir yildir 82-83 kiloyum.. yani 17-18 kilo gibi bir fazlam var. Aslina bakarsaniz su anda 75 kg ile bile cok mutlu olurum, dolayisiyla ilk hedefim 75. Sonraki hedefim 70, ve son hedef 65.

Isyerinden iki arkadasim Almanyadan Almased getirtmisler, basladilar ve ilk günlerde gözle görünür bir sekilde kilo verdiler. Devami da geldi tabiki, ben de imrendim tabi ki :)) yakinda baslmaya karar verdim, bir haftadir yediklerime dikkat ederek 1-1,5 kg verdim, iki hafta sonra Almased'le baslamaya karar verdim. Coka rastirdim ama malesef TR de bulunamiyor, yada ben bulamadim. Bulabilseydim daha erken baslardim.. Almanyadan gelecek iki paket ismarladim, 14 günlük turbo planini uygulamayi planliyorum. Umarim sabreder sonuna kadar giderim. Kilolari hemen geri almamak icin plani dogru sekilde uygulamak önemli, yoksa verilen kilolari bir cok hizla kilo verilen diyette oldugu gibi hemen geri aliniyor.

Almased malesef türkiyede bulunamayan bir toz, icindeki mineraller vitaminler vesaire, bir porsiyonunun bir ögün yemek yerine gececegi sekilde ayarlanmis ve tok tuttugu söyleniyor. Ana madde soya. Toz 500 gramlik paketlerde satiliyor, bir paketten 15 porsiyon cikiyormus arastirmalarima göre. Bazilari bir porsiyonu 50 gram tozla yapmayi tercih ediyor, bu durumda sadece 10 porsiyon yetiyor bir paket. Almanyada eczanelerde, bazi sehirlerde DM gibi drugstorelarda (bizim buradaki Gratis, Watsons tarzi yerler) satiliyormus. Paketi genelde 20 € civari (bu aralar yaklasik 50 TL ye denk geliyor).

Türkce sayfalarda pek yararli bilgi bulamadim o yüzden bulabildigim bilgileri burada paylasacagim, arastiranlara yardimci olmasi umuduyla.

Almasedle uygulanabilecek 3 diyet plani var
1) Turbo Plan 2) Bikini Acil Plani 3) Almasedle Oruc

1) Turbo plan
Forumlarda ve bloglarda okudugum kadariyla yeni baslayanlara ve kisa sürede kilo verip devam etmek isteyenlere tavsiye edilen plan bu. Ayrica en taninan ve Almased'in kendi resmi sayfasinda tavsiye edilen planbu.
Bu plan 14 gün sürüyür ve 4 faydan olusuyor:

1. Faz - Baslangic Dönemi
3 süren bu fazda 3 ögün Almased Shake tüketiliyor, kati gida yasak. Almased'in yanisira tanesiz sebze corbasi. Sekersiz cay da serbest. Bazilari kahve de tüketilebilecegini söylüyor. 2,5 - 3 litre su icilmeli, bir iki bardak soda tavsiye ediliyor. Baslangic döneminde metabilzma hizlandiriliyor, kati gida katiyyen yasak oldugu icin mide kücülebiliyor, hizli bir sekilde kilo vererek motive olunmasi saglaniyor. Bu dönemde cok fazla ödem atiliyor. En güzeli bu fazi haftasonunda baslatmak, ilk gün aclik ve bas agrilari bir cok kisi tarafindan hissediliyormus. Bas agrilarini minimumda tutmak icin bol su tüketmek önemli. Ilac kullanmamaya calismali.

2. Faz - Zayiflama Dönemi
4 gün süren bu dönemde günde 2 ögün Almased Shake, serbest secilebilen bir ögünde 400 kalorilik hafif, karbonhidratsiz bir yemek yeniliyor.. Ara ögün yenmemeli. Yine sebze tanesiz corbasi, sekersiz icecekler serbest. 2,5 - 3 litre su icilmeli, bir iki bardak soda tavsiye ediliyor. Bu dönemde vücut yag yakmaya basliyor. Istenilen kiloya henüz gelinmediyse bu dönem uzatilabilir.

3. Faz - Stabilite/Sabitleme Dönemi
3 gün süren bu dönemde kati yemek yenilebilen ögün sayisi ikiye cikiyor! Karbonhidrat minimum alinmali, ara ögün yok. En kolayi ve tavsiye edileni Almased ögününü aksam yemegi olarak ayarlamak. Yine sebze tanesiz corbasi, sekersiz icecekler serbest. 2,5 - 3 litre su icilmeli, bir iki bardak soda tavsiye ediliyor.
Bu dönemin amaci ilk iki fazda hizlandirilan metabolizmayi bu seviyede tutmak. Istenilen kiloya ulasilmissada bu faz atlanilmamali, yoksa vücut ambale olup tekrar kilo alinabilir, vücudun normale alismasi acisindan ögünleri son iki faza uyarak cogaltmak önemli.

4. Faz - Yasamak
4 gün süren bu dönemde 3 ögün hafif yemek arti sabah veya aksam bir Almased Shake alinmali. Ögünleri bu dönem icinde ve bundans onra da hafif tutmak kiloyu korumak icin cok önemli. 2 litre kadar su icilmeli. Istenilen kiloya ulasilmissada bu faz atlanilmamali, yoksa vücut ambale olup tekrar kilo alinabilir, vücudun normale alismasi acisindan ögünleri son iki faza uyarak cogaltmak önemli.

Bu dönem bittikten sonra yine kilo alimi veya cok yeme durumlari oldugunda arada bir ögün yerine Almased Shake alinabilir. Her zyaman günde 2 litre kadar su icmek cok önemli, yasam seklinizin bir parcasi olmali bu.

(Bikini) Acil Plani

Bu plan metabolizmanin cok yavasladigi durumlarda tavsiye ediliyor. Mesela uzun süreli bir kilo verme serüveni sürecinde vücut ne yaparsaniz yapin kilo vermiyor, hatta belkide aliyorsa.
Amac metabolizmayi hizlandirmak ve yag yakimini aktive etmek.

Shake icin yine ayni tarif gecerli.

1. Faz
1 hafta/7 gün boyunca günde 3 ögün Almased Shake, 2,5-3 litre su. Sekersiz cay, kahve serbest. Tanesiz sebze corbasi serbest.

2. Faz
1 hafta/7 gün boyunca günde 2 ögün Almased Shake, 1 ögün hafif mümkünce az karbonhidratli yemek, 2,5-3 litre su. Sekersiz cay, kahve serbest. Tanesiz sebze corbasi serbest.

Almasedle Oruc

Almasedle Oruc icin belli bir plan yok. sadece sivi tüketielrek zayiflamayi, vücudu temizlemeyi hedef alan kürler/oruclar almasedle desteklenebiliyor. Iceriginde bulunan protein, mineraller ve vitaminler oruc titarken/kür yaparken zafiy düsebilen vücudu destekliyor. Bunun icin oruc/kür dönemi boyunda günde bir porsiyon Almased tavsiye ediliyor.

Bütün planlar icin gecerli olan noktalari hatirlayalim:

- Almased Shake tarifi hep ayni: 200 gram sivi, 2 kasik sivi yag, 5 yemek kasigi (Almasedin kendi sitesine göre 50 gram Almased): Detali tarif yukarida.
- Tanesiz sebze corbasi (daha cok sebzelerin icerisinde haslandigi su) her zaman serbest: Tarif yukarida
- 2,5 - 3 litre su. Su olarak bol mineralli sular tercih edilmeli, arada bir soda da tavsiye edilir.
- Sekersiz cay, kahve serbest.
- Sekerli gidalar, meyve, v.b. yasak

Bir porsiyon Almased'in hazirlanisi:
200 ml su veya yagsuz süt veya buttermilk (TR de bulamadim)
5 yemek kasigi Almased
2 yemek kasigi soya yagi veya ceviz yagi veya raps yagi (TR de bulamadim, ismi farklidir belki)

Istege göre aroma da katilabiliyor (Almased'in kendi sayfasindan degil bu bilgiler):
- sivi olarak soguk kahve kullanilarak
- yogurtla veya soya sütüyle karistirarak
- sebze suyu ve su karisimi ile hazirlayarak
- sekersiz kakao, tarcin, vanilya gibi aromalarla (caniniz tatli cektiginde)
- nane, kekik vb.
- hindistan cevizi
- vs. vs.. önemli olan katilan aromalarda seker olmayacak, bu demek oluyor ki meyve püresi, meyve sualri vs. yasak!

2 litre tanesiz sebze corbasi tarifi
Yaklasik 500 gram olabildigince cok cesit sebze kücük k+c+k dogranip kavrulur, üzerine 2 litre su biraz tuz katilarak haslanilir.
tanecikler süzülerek ayrilir. Sadece sebzelerden kalan su icilecek! Blender/mixer yasak!

Almased elime 28 Nisan da egcecek umarm, yani en erken 29 Nisan da baslayacgim. O yamana kadar az yemeyle kac kilo verecegim bakalim.

Asagida tablom:

Tarih / Hedef / Kilo
08.04.2012 / - / 82,5
15.04.2012 / 81 / 81
22.04.2012 / 80 / ?

Almasedle basladiktan sonraki planim:

Tarih / Hedef / Kilo
29.04.2012 - Almased baslangici / 79 / ?
02.05.2012 - 1. Faz sonu, 2. Faz ilk gün / 76 / ?
06.05.2012 - 2. Faz sonu, 3. Faz ilk gün / 74 / ?
09.05.2012 - 3. Faz sonu, 4. Faz ilk gün / 73 / ?
13.05.2012 - 4. Faz sonu, 5. Faz ilk gün / 72 / ?

24 porsiyon Shake icmem gerekecek 2 hafta icinde, bakalim 2 paket yetecek mi..

Dün akşam yemeği çok güzeldi, koca bir tabak yedim: kremalı, soya soslu tavuk ve sebze yahnisi. Yanına da pilav yedim tabi. Karnım davul gibi oldu tabi. Bir de uzun süredir pilav/makarna yemiyordum, güzel geldi..
Ama sabah tartım aynı fikirde değildi tabiki, 82,5 kg tarttım sabah sabah sinir oldum :KK43:
Nasıl oluyor anlamadım, sabah 80,5 kg iken, akşam bir yemekle nasıl ertesi sabah 2 kg fazla tartarım :KK43:
Akşam yemeği haricinde önceki günlerden farklı beslenmemiştim: yaklaşık 400 kalorilik sabah kahvaltısı + öğlen elma + sıcak çikolata

Neyse, bugün yine dikkat edeceğim, sabah tartıldıktan sonra yine yazarım..

Selamlar..

100 gram Almased'de şunlar varmış (kaynak: Abnehmen.com - Seite nicht gefunden

Inhaltsstoffe :
Soya Proteini 45,0 g
Süt Proteini 8,3 g
Bal-Enzimleri 15 mg

Protein 54,1 g
Yağ 0,6 g
Karbonhidrat 31,5 g

Aminoasitler:
L Tyrosin 2,1 g
L Methionin 0,8 g
L Lysin 3,4 g
L Threonin 2,1 g
L Tryptophan 0,7 g
L Leucin 4,5 g
L Isoleucin 2,1 g
L Valin 2,8 g
L Histidin 1,4 g
L Phenylalanin 2,7 g

Kahvaltı:
Müsli: yarım elma, 1 küçük yerli muz, 3 kaşık yoğurt, 1/2 tatlı kaşığı bal ve 3-4 kaşık yulaf ezmesı
1 tek şekerli, az sütlü kahve. Tatlandırıcılı yeşil çay.
Öğle yemeği:
1 küçük yeşil salata, azıcık zeytinyağlı. 1 porsiyon rosto. 1/2 ayran.
1 tek şekerli, az sütlü kahve.

Akşam yemeğinde dünki gibi tavuklu soslu sebze yeyemği yedim, yanında çok az makarna ve bol salata. Yemekten sonra dayanamadım tatlı bir şeyler yedim ama her zamankinden çok az, iki lokma çikolata ve bir parça helva. Yine de fazla olduğunun farkındayım, ama olsun yavaş yavaş azaltıyorum :)

slm cnm ben almanyadayim bu almasedi yapmaya calisdim ama bas agrim cok oldugu icin yapamadim.sana tavsiyelerim olacak.almased yaparken kesinlikle meyve yemiceksin.cok acikirsan salata türü ve baska bisey yok ayrica 2 paket yetmez:KK34:

slm cnm ben almanyadayim bu almasedi yapmaya calisdim ama bas agrim cok oldugu icin yapamadim.sana tavsiyelerim olacak.almased yaparken kesinlikle meyve yemiceksin.cok acikirsan salata türü ve baska bisey yok ayrica 2 paket yetmez:KK34:

Selam huzunperisi :)
Teşekkürler, meyvesiz olmak çok zor gelecek bana :KK43: Her gün bir-iki elma ve başka meyve yiyorum. Çok seviyorum..
Bir sorum olacak, sadece ilk fazda mı yasak, yoksa bütün diet boyunca mı yasak?

Üç pakete çıkardım siparişimi, yeter mi acaba? 30 Porsiyon yapıyor, ilk fazda 9 porsiyon lazım, ikinci fazda 8, üçüncü fazda 3 ve son fazda ise 4 porsiyon lazım hesabıma göre. Yani 14 günlük kür için 24 porsiyon yeterli olmalı diye düşünüyorum. Doğru kullanırsam 6 porsiyonluk toz artar, onu da arada bir kullanırım sanırım.. Yada gelen giden oldukça yeni paket isterim :)

Sen şu anda diet yapıyor musun?

cnm ben suan almased degil ama normal diyet yapiyorum70 lik gruba üyeyim orda yaziyorum:KK34:almasedde ilk turbuda meyve yasak cok acikirsan salata ye onuda yagsiz tuzsuz bence cok zor Allah yardimcin olsun.3 kutuda yeterli sanirim ayrica sunuda söyleyim az yagli sütle yaparsan karisimi dahacok tok tutuyor.türkiyede varmi bilmem ama almanyada0.1 sütler var yani yagsiz varsa onlarla yap:KK34:

Bugün 80,5 kg tarttım az kaldı 80 altına inmeye :))
Almasedle başlamaya da 10 gün kaldı o zamana kadar 80 altına düşersem motivasyonum kat be kat artacak :)

Almasedle başlamaya da 10 gün kaldı o zamana kadar 80 altına düşersem motivasyonum kat be kat artacak :)

geldi mi almased'in jasmin? ben de yeni başladım, bu 2. günüm, umarım zayıflarız, kilolarımız da yakınmış.

geldi mi almased'in jasmin? ben de yeni başladım, bu 2. günüm, umarım zayıflarız, kilolarımız da yakınmış.

merhaba clementine, geldi ama malesef ben ciğerlerimi üşüttüm ve ilaçlarım bitene kadar başlamayacağım almased'e :KK43: işin iyi yanı hasta olunca bir kilo daha verdim :)
ben anca gelecek hafta cumartesi veya pazar başlarım. bu haftasonu bitecek ilaçlarım ve haftaiçi başlamak istemiyorum doğrusu.

X