Almased 14 günlük 4 faz kürü - 29. Nisan - 13. Nisan 2012

eveeet dün sonunda basladim almased diyetime =)
3 ögün almased ictim yemek niyetine, gün asiri ictigim diger besinler:
bir kahve (süttozu ve tatlandiricili)
iki bitki cayi (yesil cay, kusburnu cayi)
iki kase sebze corbasi (almased'in sayfasinda önerdigi gibi sebzeleri hasladim, tanecikleri süzdüm, icinde kalan bir kac parcayi da mixerle püre haline getirdim ki kati gida girmesin bünyeme)

zor muydu derseniz, kolay degildi ama zor da degildi. ac kalamdim hic gercekten tok tutuyormus almased, herkesin söyledigi gibi. ama benim canim fena halde meyve ve tatli istedi ve aksam olunca artik kati gida istedi canim. hani kuru ekmegi bile yerdim.

ama degiyor iste, bu sabah bir kilo eksilmisti bile 79 tarttim, biliyorum bu henüy su ama olsun :) her diyet su vermeyle baslamiyor mu zaten..

bugün anneler günü, bu yaziyi okuyan bütün annelerin annelligini kutluyorum! benim annem uzakta malesef yaninda olamiyorum, bu gibi günlerde özlemim artiyor tabi :KK43:

kayinvalädeme gidecegiz esim uyaninca, ama canim hic istemiyor ben kendini anneme gitmek istiyorum :KK43:( hem de simdi bol cesitli bir kahvalti yapilir güzel kokan yemekler vs. nasil dayanacagim ben :/ öhüehüe

Selamlar herkese günaydınlar :)

dün ikinci günümdü Almased diyetimde. Birinci günden daha zor geçti malesef. Canım çok fazla kurabiye çekti bütün gün boyunca. Hiç aç kalmadım, dediğim gibi Almased tok tutuyor. Ama insanın canı istiyor işte. Başardım ikinci günü de atlattım, sabahları çok hafif kalkıyorum bu beni mutlu ediyor :)

Bu sabah kahvemi içtim, üzerine bir porsiyon Almased. Şu anda çayımı içiyorum. Bugün ilk defa işyerinde yapıyorum Almased uygulamamı. Yarım litrelik şişeye akşamdan hazırladım iki porsiyonumu. Biraz koyulaşmış üzeri, bir bölümünü bardağa aktarıp karıştırdıktan sonra kıvamı düzeldi. Tadı da fena değildi bugün. Sanırım ben bekletilmiş Almased'i daha çok seviyorum. Akşam da evde içeceğim bir porsiyon ve ondan sonra yarın oalcak ilk büyük gün :) tekrar katı gıda almaya başlayabilirim. Hangi öğünde katı gıda alacağıma henüz karar vermedim. Ya sabah öğlen ya da akşam olur diye düşünüyorum. Işyerindeki durumlara göre öğlen yiyiyp yemeyeceğime karar veririm sanırım.

Ilk evre - 3 gün - katı gıda almamak çok önemli. Hatta genel oalrak bu ilk üç gün çok önemli. Çünkü metabolizma hızlanıyor düzgün uygulandığında ve motivasyon için gereken ilk kilolar gidiyor hızlı bir şekilde.
Bu sabah yine 79 tarttım. Yarın biraz daha az görmeyi umuyorum tartıda. Ama mutluyum uzun zamandır 7x kilo olmamıştım. Hedef 2 haftanın sonunda 75'i görmek. Sonra devamı gelecektir. Uzun vadede hedefim yıl sonuna kadar 70'e inmek. Sanırım makul bir hedef. Almased'i uygulamaya devam etmeden vermek istiyorum son beş kiloyu. Almased sadece başlangıç için ve benım için "normal" olan 75'in altına inmek için destek.

Hello hello :)

Dün akşam acıkmadım bile, "mecburen" yedim akşam porsiyonumu. En son "yemeğimin" üzerinden 8-9 saat geçtikten sonra halsizlik başlayınca mecbur kaldım bir kase taneciksiz çorba ve Almased içtim. Bu sabah toplamda 4,5 kg vermiş buldum kendimi, Almasedle 3 günde 2,5 kg vermiş oluyorum.
Bugün bir şeyler yiyebilecek olmanın heyecanıyla uyandım :) sabah bir porsiyon ALmased içtim kahvaltıya, ver her zamanki gibi kahve ve çayımı içtim. Öğlen işyerinin yemekhanesinde dolma ve mantı vardı. Yemeğe gitmedim o yüzden, onun yerine bir Almased içtim. Kahvemi içtim vs.
Şimdi akşam oldu eve gidip yemek yiyeceğim :) ama önce yemeğin pişirlmesi lazım, ve ben hala işyerindeyim :KK43:( telefon konferansıyla toplantı yapıyorum ve daha çok işim var. kim bilir ne zaman varacağım eve. Umarım eşim yemek hazırlar ben gidene kadar. Aklımda sebze ve tavuk var .. aahh...

Yarın görüşmek üzere..

Konu içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.
Keyifli paylaşımlar...

eveeet dün sonunda basladim almased diyetime =)
3 ögün almased ictim yemek niyetine, gün asiri ictigim diger besinler:
bir kahve (süttozu ve tatlandiricili)
iki bitki cayi (yesil cay, kusburnu cayi)
iki kase sebze corbasi (almased'in sayfasinda önerdigi gibi sebzeleri hasladim, tanecikleri süzdüm, icinde kalan bir kac parcayi da mixerle püre haline getirdim ki kati gida girmesin bünyeme)

zor muydu derseniz, kolay degildi ama zor da degildi. ac kalamdim hic gercekten tok tutuyormus almased, herkesin söyledigi gibi. ama benim canim fena halde meyve ve tatli istedi ve aksam olunca artik kati gida istedi canim. hani kuru ekmegi bile yerdim.

ama degiyor iste, bu sabah bir kilo eksilmisti bile 79 tarttim, biliyorum bu henüy su ama olsun :) her diyet su vermeyle baslamiyor mu zaten..

bugün anneler günü, bu yaziyi okuyan bütün annelerin annelligini kutluyorum! benim annem uzakta malesef yaninda olamiyorum, bu gibi günlerde özlemim artiyor tabi :KK43:

kayinvalädeme gidecegiz esim uyaninca, ama canim hic istemiyor ben kendini anneme gitmek istiyorum :KK43:( hem de simdi bol cesitli bir kahvalti yapilir güzel kokan yemekler vs. nasil dayanacagim ben :/ öhüehüe
Canim nasil gidiyro almased diyetin? bende almased kullaniyorum var mi sende bir gelisme?

Merhaba Bayanlar :),

Benim bugün ikinci günüm almased le.

1. Gün pek acikmadim ama cok halsizdim
2. Gün kendimi daha iyi hissediyorum ama az meyve yedim (elma ve yarim muz)

okuduma göre almesed diyetinde meyve yasak ama dayanamadim :KK50:

suan almased kullananlar varmi? veya kullanmis ve öneri olanlar?? :KK1:

X