Alt açmak kolay mı, hemen alışılıyor mu?

İlk gebeliğim. Yeğenlerim var ama hiçbirinin altını değiştirmedim hani bazı insanlar olur daha kendi bebeği dahi yokken başka bebeklere bakabilir ya ben hiç onlardan değilim. Kendi bebeğim olunca tiksinme durumu daha farklı mı olur? Kolay alışılır mı?
Alışılır. Ben öncesinde başka bebeği kucağıma bile almamıştım. Kakasından da tiksinirdim. Kendi bebeğinizde öyle olmuyor.

Alt açma nedir ki ya gözü kapalı yapıyor insan bir süre sonra, kaka yapınca seviniyoruz evet kaka yapsın diye dört gözle bekliyoruz ama midemiz de kalkıyor bok yani bu güzelleme yapamıcam hiç, öğürdüğüm bile oluyor bazen yediklerine bağlı.

Allah size bağışlasın
Öncesinde de bu konuda iyi miydiniz bebekten sonra mı alıştınız?
Hiç kimsenin başka bir bebeğin bile burnunun akmasına tahammül edemezdim 😬 şuan benimkinin aksında rahatlasın diyorum otribebeye bi bakın nasıl kullanılıyor anlarsınız ne kadar seviye kat etmiş olduğumu bende başta alt değiştirme işinde acemiydim şuan 28 günlük anneyim gece gözüm kapalı bile yapıyorum giydirmekte falan baya hızlandım

Hemen alışılıyor mu diye fikir sormuşum alışmayacağım mı demişim?
Ohoo böyle agresyonla çabuk yaşlanırsınız. Şey demek istiyorum alışamazsanız alternatifiniz var mı? Hâlihazırda 3 yaş bebesi altı temizliyorum. İkinci çocuğum üstelik alıştın mı deseler ne münasebet derim ama mecbur yani 😅😅 zaten yeni doğunca tiksinir miyim'den ziyade Allah'ım kakasını hemen yapsa keşke modunda oluyorsunuz. O durumdaki öncelik çok farklı. Bu yüzden düşünmeyin öyle şeyler 😅

Alt açma nedir ki ya gözü kapalı yapıyor insan bir süre sonra, kaka yapınca seviniyoruz evet kaka yapsın diye dört gözle bekliyoruz ama midemiz de kalkıyor bok yani bu güzelleme yapamıcam hiç, öğürdüğüm bile oluyor bazen yediklerine bağlı.
Bazıları kendi bebeğin olunca tiksinmiyorsun alışıyorsun diyorlar inşallah öyle olur 😔

Ohoo böyle agresyonla çabuk yaşlanırsınız. Şey demek istiyorum alışamazsanız alternatifiniz var mı? Hâlihazırda 3 yaş bebesi altı temizliyorum. İkinci çocuğum üstelik alıştın mı deseler ne münasebet derim ama mecbur yani 😅😅 zaten yeni doğunca tiksinir miyim'den ziyade Allah'ım kakasını hemen yapsa keşke modunda oluyorsunuz. O durumdaki öncelik çok farklı. Bu yüzden düşünmeyin öyle şeyler 😅
Ama sizin ilk mesajınız asıl agresif değil mi? Yani o mesaja nasıl bir cevap yazmamı beklemiştiniz ki?
Çünkü ben alışması kolay olur mu diye sormuşken alışmayıp da napacaksınız diyince ters bir yanıt olarak görünüyor.
Mecburen alışacağım bunun farkındayım. Fakat acaba kolay olur mu, benim gibi tiksinen hiç alt değiştirmemiş insanların tecrübeleri ne, kolay mı bu işler diye sormak istedim. İnsan bilmediği şeyden ürküyor haliyle.

Bazıları kendi bebeğin olunca tiksinmiyorsun alışıyorsun diyorlar inşallah öyle olur 😔
Yenidoğanken tiksinmedim ben de ama büyüdükçe değişiyor ek gıdadan sonra iyice kokusu ve yapısı değişti, elime falan değerse çok midem bulanıyor fırçalıyorum elimi hep yıkamak yetmiyor. Ay ben tiksiniyorum başkasını bilemem, bok bu ya 🤣

Erken doğum yaptım sezaryenliydim kayınvalidem ilk bezini değiştirmeye çalıştı bebem de küçük doğmuştu tam beceremedi gibi ameliyatlı halimle dahi kimseye bırakmadım bir daha hep kendim değiştirdim. Otomatik yükleniyor bence de bunlar 😄 zaten yalnızca anne sütü aldığı dönemde kakası bana kokmuyordu bile süt gibi kokuyordu ek gıdaya geçince değişiyor ama çoktan alışıyorsun zaten tiksinme olmuyor. Çiş ve kakayla olan muhatabım tuvalet eğitiminde daha pis bir hal almıştı bence 😅

Erken doğum yaptım sezaryenliydim kayınvalidem ilk bezini değiştirmeye çalıştı bebem de küçük doğmuştu tam beceremedi gibi ameliyatlı halimle dahi kimseye bırakmadım bir daha hep kendim değiştirdim. Otomatik yükleniyor bence de bunlar 😄 zaten yalnızca anne sütü aldığı dönemde kakası bana kokmuyordu bile süt gibi kokuyordu ek gıdaya geçince değişiyor ama çoktan alışıyorsun zaten tiksinme olmuyor. Çiş ve kakayla olan muhatabım tuvalet eğitiminde daha pis bir hal almıştı bence 😅
Ben de ek gıdaya geçince koktuğunu öğrenince epeeey bir rahatlamıştım çünkü o zamana kadar koku olmaz çok daha rahat alışılır. Ve evet daha şimdiden tuvalet eğitimi beni düşündürüyor ya :KK43: ne yapacağımı falan hiç bilmiyorum geçen bi anneye sordum mesela kıyafetine kaka yapsa o nerde temizlenir falan diye. O da ben tuvalete götürüp o kısma su tutuyorum kabasını alması için falan demişti. Öyle hep soruyorum işte aklıma geldikçe bir şeyleri öğreneyim diye

Emzirme konusunda doğumdan önce aile hekimliğinden ebelerden bilgi alsan süper olur ama.
Benim en zorlandığım kısım emzirme oldu.
Bebeği nasıl besleyeceğin konusunda bilgi topla :)
Gebelik okuluna kaydoldum 4.aydan sonra çağıracaklardı Allah izin verirse az kaldı epey bir şeyler öğreneceğim inşallah :) belki alt değiştirmeyi bile öğretirler diye bir umut besliyorum içimde 😂

Ben de ek gıdaya geçince koktuğunu öğrenince epeeey bir rahatlamıştım çünkü o zamana kadar koku olmaz çok daha rahat alışılır. Ve evet daha şimdiden tuvalet eğitimi beni düşündürüyor ya :KK43: ne yapacağımı falan hiç bilmiyorum geçen bi anneye sordum mesela kıyafetine kaka yapsa o nerde temizlenir falan diye. O da ben tuvalete götürüp o kısma su tutuyorum kabasını alması için falan demişti. Öyle hep soruyorum işte aklıma geldikçe bir şeyleri öğreneyim diye
Valla ben bunların hiçbirini önceden düşünmemiştim yaşarken öğreniyorsun o an gerekirse araştırıyorsun zaten her bilgiye ulaşmak çok kolay, akışına bırakın stres yapmayın şimdiden

Gebelik okuluna kaydoldum 4.aydan sonra çağıracaklardı Allah izin verirse az kaldı epey bir şeyler öğreneceğim inşallah :) belki alt değiştirmeyi bile öğretirler diye bir umut besliyorum içimde 😂

Kız bırak alt değiştirmeyi onu tek sefer hastanede gösterirler biter konu 😂😂

Kardeşim doğduğunda ilk alt değişimini ben yapmıştım. Yapışkan bir şeydi. Sile sile çocuğun poposunu tahriş etmiştim 🙈 Tiksinmemiştim hiç.

15 gün kadar alt değişimini ben yaptım. Sonra istifamı bastım. Araya zaman girince değiştiremedim midem bulandığı için. Ara vermeseydim normalleşecekti diye düşünüyorum.

Koku olayı da ek gıdaya geçince oluyor. O zamana kadar zaten alışmış olursunuz. Tuvaleti fırçalamaktan tiksinen bacımsu, çocuğunun 💩 bezini rahat değiştiriyor. Siz de yaparsınız.

X