Alt depomuzdaki köpek

CinnamonQueen

N'oublie pas d'où tu viens.
Kayıtlı Üye
17 Mart 2012
4.558
1.153
Herkese merhaba, sizlere bir şey danışmak istiyorum. Bizim evimizin alt katında bir depo tarzı yer var, ancak önü sadece parmaklıklı kepenkle kaplı, yani açık gibi bir şey, soğuk alıyor, dışardan gelen geçen içerisini görebiliyor vs. Birkaç apartman ötedeki komşularımızdan birinin kızı köpeğini gece gündüz burada tutuyor. Hayvan geceleri sürekli havlıyor. Annem her gece uyku yok bana diyor kendinden yakınıyor biraz. Onu anlıyorum. Sesten uyuyamamak çok zordur. Ancak ben biraz da hayvancağız açıcısından da bakıyorum bu işe, daha önce köpek bakmadım ancak köpeği sabah erken ve akşam tuvalet için gezdirmek, enerjisini atabilmesi için onunla koşmak(büyük ırk köpek çünkü) oyun oynamak, kısacası sevildiğini göstermek gerekmez mi? O da bir can. Konuşamasa da. Üstelik bu insanlar kendilerine hayvansever diyorlar ama o köpek depoda havladıkca geceleri gelip bakan yok. Biz gürültüsünü işitiyoruz, köpek için üzülüyoruz ve uyuyamıyoruz aynı zamanda da. Annem kadını aradı ama açmadı telefonunu, geri dönmedi. Kocasına söyledi, kocası da ağır bir ses tonuyla köpeğin orada kalacağını ve almayacağını belirtti. Apartmandaki diğer komşulara sorduk, rahatsız olduklarını ama aileyle ters düşmek istemediklerini söylediler. Şimdi biz şikayet etsek bu canı onlardan alırlar mı, alsalar ne yaparlar belediyeye barınağa falan verirlerse asla şikayet edemeyiz. Barınakların durumu malum. Lütfen yanlış anlamayın hayvan sevmeyen biri değilim, evde kedim var ufacık patisini incitti diye günlerce ağladım veteriner veteriner gezdim. Geceleri miyavladığında hemen uyanıp ilgileniyorum ne istiyorsa gocunmam. Çocuğum o benim. Diyeceğim o ki, bu insanlar bu kdar hayvanseveriz diyorlar da bu köpeğin geceleri havlamalarına nasıl kulak tıkıyorlar bilmiyorum. O ıssız, karanlık ve soğuk depoda bir başına gününün çoğunu geçirirken ben rahat olamıyorum. Gündüzleri bir kaç saat vakit geçiriyor sanırım köpekle ama akşamdan itibaren köpekcik o depoda yalnız başına havlıyor. Başına böyle bir şey gelen var mı, ne yapılır nereye başvurulur? Teşekkür ederim.

Allah belasini versin bunlarin ya. Biktik vallahi bu hayvan dusmanlarindan. Instagramda hayvan haklari derneklerine haber verebilirsiniz. Ya da bizzat ulasma imkaniniz varsa telefonla falan haber verseniz de cok iyi olur. Gelip o depoya onlari baglamak gerek aslinda. Ah yavrum benim ya. Cok uzuldum.

Köpeğin videosunu çekin farklı zamanlarda sabah öğlen gece . Sürekli orda olduğunu çok havladığını aç kaldığını vs yazarak hayvanları koruma derneklerine gönderin videoyu. Onlar polisle gelip köpeği kapatıldığı yerden alıyorlar.

Temennim bunu yapan vicdansızların aynı hale düşmesi! Haytap, empati gibi platformlara ulaşabilirsiniz. Onlar da yönlendirirler, biz burada zabıta ve belediye veterinerimiz nezaretinde kötü muamele gören hayvanları sahiplerinden alıyoruz (zor bir süreç gerçi) ama barınağa gidiyor önce, oradan geçici yuvaya ya da pansiyona çıkartıyoruz. Hayvanın istismara uğradığını belgeleyip hayvan hakları örgütlerine yazın yardımcı olacaklardır

Başka apartmandan biri sizin apartmana mı bırakıyor hayvanı? Öyle bir hakkı yok ki. Önceki evimiz bahçe katıydı, yatak odasının duvarında kömürlük gibi bir şey vardı. Ev sahibinin oğlu da cins bir köpek bırakıyordu oraya, yavruydu henüz. Yavrum geceleri de karanlıktan ve yalnızlıktan çok ağlar, biz yatmaya geçince bizi hisseder susardı. Çok da üzülüyorduk haline, sonra köpeği çaldılar. Öyle sevindim öyle sevindim ki :) oh dedim ya, alan güzel bakıyordur inşallah. Öyle umut ettim yani.

Sizin durumunuzda ne yapılır bilemiyorum ama belki derneklere falan haber verilebilir?

Allah belasini versin bunlarin ya. Biktik vallahi bu hayvan dusmanlarindan. Instagramda hayvan haklari derneklerine haber verebilirsiniz. Ya da bizzat ulasma imkaniniz varsa telefonla falan haber verseniz de cok iyi olur. Gelip o depoya onlari baglamak gerek aslinda. Ah yavrum benim ya. Cok uzuldum.

Köpeğin videosunu çekin farklı zamanlarda sabah öğlen gece . Sürekli orda olduğunu çok havladığını aç kaldığını vs yazarak hayvanları koruma derneklerine gönderin videoyu. Onlar polisle gelip köpeği kapatıldığı yerden alıyorlar.

Aslında şöyle bir şey var bu kız instagramımda ekli ve sureklı köpekle resimlerini paylaşmış kalpler vs. Farklı hayvanlarla da resimleri var, bildiğim kadarıyla hayvanlarla haşır neşir , seviyor da olabilir ve kendince ilgilendiğini düşünebilir ancak biz görüyoruz o köpek bütün gece havlıyor. Gündüzleri ilgileniyor sadece bir kaç saat. Bu durumda ben köpeğimle ilgileniyorum, iftira atıyorlar diyebilir mi? Geceleri havlamasını videoya çekebilirim, deponun hali de belli. Buz gibi ve karanlık, fareler cirit atıyordur.

Başka apartmandan biri sizin apartmana mı bırakıyor hayvanı? Öyle bir hakkı yok ki. Önceki evimiz bahçe katıydı, yatak odasının duvarında kömürlük gibi bir şey vardı. Ev sahibinin oğlu da cins bir köpek bırakıyordu oraya, yavruydu henüz. Yavrum geceleri de karanlıktan ve yalnızlıktan çok ağlar, biz yatmaya geçince bizi hisseder susardı. Çok da üzülüyorduk haline, sonra köpeği çaldılar. Öyle sevindim öyle sevindim ki :) oh dedim ya, alan güzel bakıyordur inşallah. Öyle umut ettim yani.

Sizin durumunuzda ne yapılır bilemiyorum ama belki derneklere falan haber verilebilir?
Depo kendilerinin maalesef, başka apartmanda oturuyorlar ama. Valla keşke iyi güzel bakacak biri çalsa götürse diyorum ben de bazen, yanlış olsa da. Üzülüyorum havlamasına her gece.

Bahceleri falan yok muymus? Depoda surekli kapali hayvan bakilir mi? Cezaevi gibi. Yazik gunah ya. Kizla bi konuşsaniz anlar mi acaba. Hani yazik gunah boyle olmaz deseniz???

Belediye geliyor bakiyor hayvan iyi mama su var yatacak yer var
Havlamis cildirmis bakmiyor maalesef

Bir komşu köpeğini 2 gün balkonda birakip gitti hayvanseverler hemen şikayet ettiler köpeğin sahibini ve bir daha öyle birşey yapmadı.. nereye şikayet ettiler bilgim yok..

Deponun sahibi kim? Görüştünüz mu sahibi ile

Köpek karanlıkta değil mi bütün gün?gece orada yatması köpek için sorun olmaz(cinsine bağlı olarak)ama karanlık depoda kalıyorsa yeraltı gibi,içi pis ise ve gün yüzü görmüyorsa bu sorun.türkiyede çoğu kişi bu şekilde hayvan bakıyor işe gidiyor ondan köpek apartmanda olsada yanlız kalacak zaten.1-2 saat yürüyüş yaptırıyorlar anca.barınağa giderse de daha iyi şartlarda olacağının garantisi yok.ses için şikayet edebilirsiniz gelip ne kadar ses olduğunu ölçüyorlar ona göre yaptırım uygulanıyor.adam akıllı bakamayacaksan hayvan almayacaksın bence yazık ona.

Depo kendilerinin maalesef, başka apartmanda oturuyorlar ama. Valla keşke iyi güzel bakacak biri çalsa götürse diyorum ben de bazen, yanlış olsa da. Üzülüyorum havlamasına her gece.

O kötüymüş o zaman ya :/ yanlış belki ama işte insan hayvanın iyiliği için umut ediyor gene de.

O hayvana yardım edin
O karanlık , soğuk yerde korktuğu için havlıyordur
Yukarda video çekin denmiş çekin
Sonra da bir hayvan derneğine göbderin hayvanı ruh hastası olmayan birilerine sahiplendirsinler

Lütfen o hayvanı kaderiyle başbaşa bırakmayın. Videosunu çekip instagramda hayvan derneklerinin hesaplarına gönderin. Onlar ekiplerle gelip alıyorlar hayvanı ve sahibine para cezası veriliyor.

Böyle bir olay vardı, iş yeri sahibinin biri aynı depo gibi bodrum katına bağlayıp duruyordu köpeğini. Karşı komşuları da birkaç gün hayvanın durumunu gösteren video çekmiş, fotoğraf çekmişti. HAYTAP gelip almıştı hayvanı. İnşallah kurtulur yavrucak. Kıza da söyleyeceğim çok şey var da neyse.

Bir komşu köpeğini 2 gün balkonda birakip gitti hayvanseverler hemen şikayet ettiler köpeğin sahibini ve bir daha öyle birşey yapmadı.. nereye şikayet ettiler bilgim yok..

Deponun sahibi kim? Görüştünüz mu sahibi ile
Sahibiyle görüştük, almayacağını söyledi sertçe

Lütfen o hayvanı kaderiyle başbaşa bırakmayın. Videosunu çekip instagramda hayvan derneklerinin hesaplarına gönderin. Onlar ekiplerle gelip alıyorlar hayvanı ve sahibine para cezası veriliyor.
Bunu bir annemle konuşacağım, teşekkür ederim, annem korkuyor çoğu zaman evde yalnız çünkü ben şu sıralar İstanbuldayım hafta sonları gidiyorum ve tatillerde. Kavga çıkar diye korkuyor. Ama hayvanın orda telef olmasına göz yumamıyorum

Köpek karanlıkta değil mi bütün gün?gece orada yatması köpek için sorun olmaz(cinsine bağlı olarak)ama karanlık depoda kalıyorsa yeraltı gibi,içi pis ise ve gün yüzü görmüyorsa bu sorun.türkiyede çoğu kişi bu şekilde hayvan bakıyor işe gidiyor ondan köpek apartmanda olsada yanlız kalacak zaten.1-2 saat yürüyüş yaptırıyorlar anca.barınağa giderse de daha iyi şartlarda olacağının garantisi yok.ses için şikayet edebilirsiniz gelip ne kadar ses olduğunu ölçüyorlar ona göre yaptırım uygulanıyor.adam akıllı bakamayacaksan hayvan almayacaksın bence yazık ona.
Hayır bütün gün karanlıkta değil, depo parmaklıklı, gündüz ışık alıyor fazla olmasa da , loş diyelim, akşamüstünden itibaren karanlık, ama bütün gün soğuk özellikle şu sıralar hava buz gibi. Yani bir nevi köpek sokakta ama parmaklıklı sokakta. Sesi ağlaması bağırması hepsi duyuluyor mahalleden. Yeraltında değil cadde sevıyesınde depo. Köpeklerin cinsinden anlamam ama büyük ırk bir köpek. Yani bu köpeğin kesınlıkle bir bahçeye ve kulübeye ihtiyacı var eve alınmıyorsa bile.. koşup oynaması lazım. El kadar depoda yürümesi bile zor onun için dar bir oda kadar ve buz gibi.

X