Alt depomuzdaki köpek

Kavga çıkamaz, kavga çıkartmaya hakları yok. Kendileri başka bir apartmanda iken, “başka apartmanda depomuz var oraya koyarız” diyerek hareket edemezler. Hareket etmeye de hakları yok. Köpeğin bu kadar havlamasının başka nasıl bir sebebi olabilir? Acı çekiyor resmen. Videolar çekin, fotoğraflar çekin. Haytap’a iletin lütfen gereği neyse yapılır.

Videosunu çekip haytapın sitesine atın , haber sitelerin whatshaap numaralarına atın .

Köpekler kulubede falan yaşar okey ama kilitli kalmaması lazım .
Özgürce dolaşması lazım o hayvanın .
Yemeği suyu olabılır ama gezmeye ihtiyacı var .

Eğer ilgilenmiyorlarsa , o hayvanı gezip dolaştırmayıp sürekli o depoda tutuyorlarsa rabbim umarım o adamıda aynı bu konuma düşürür!
Bağırırda bağırırda kimseler bakmaz inşallah !

Herkese merhaba, sizlere bir şey danışmak istiyorum. Bizim evimizin alt katında bir depo tarzı yer var, ancak önü sadece parmaklıklı kepenkle kaplı, yani açık gibi bir şey, soğuk alıyor, dışardan gelen geçen içerisini görebiliyor vs. Birkaç apartman ötedeki komşularımızdan birinin kızı köpeğini gece gündüz burada tutuyor. Hayvan geceleri sürekli havlıyor. Annem her gece uyku yok bana diyor kendinden yakınıyor biraz. Onu anlıyorum. Sesten uyuyamamak çok zordur. Ancak ben biraz da hayvancağız açıcısından da bakıyorum bu işe, daha önce köpek bakmadım ancak köpeği sabah erken ve akşam tuvalet için gezdirmek, enerjisini atabilmesi için onunla koşmak(büyük ırk köpek çünkü) oyun oynamak, kısacası sevildiğini göstermek gerekmez mi? O da bir can. Konuşamasa da. Üstelik bu insanlar kendilerine hayvansever diyorlar ama o köpek depoda havladıkca geceleri gelip bakan yok. Biz gürültüsünü işitiyoruz, köpek için üzülüyoruz ve uyuyamıyoruz aynı zamanda da. Annem kadını aradı ama açmadı telefonunu, geri dönmedi. Kocasına söyledi, kocası da ağır bir ses tonuyla köpeğin orada kalacağını ve almayacağını belirtti. Apartmandaki diğer komşulara sorduk, rahatsız olduklarını ama aileyle ters düşmek istemediklerini söylediler. Şimdi biz şikayet etsek bu canı onlardan alırlar mı, alsalar ne yaparlar belediyeye barınağa falan verirlerse asla şikayet edemeyiz. Barınakların durumu malum. Lütfen yanlış anlamayın hayvan sevmeyen biri değilim, evde kedim var ufacık patisini incitti diye günlerce ağladım veteriner veteriner gezdim. Geceleri miyavladığında hemen uyanıp ilgileniyorum ne istiyorsa gocunmam. Çocuğum o benim. Diyeceğim o ki, bu insanlar bu kdar hayvanseveriz diyorlar da bu köpeğin geceleri havlamalarına nasıl kulak tıkıyorlar bilmiyorum. O ıssız, karanlık ve soğuk depoda bir başına gününün çoğunu geçirirken ben rahat olamıyorum. Gündüzleri bir kaç saat vakit geçiriyor sanırım köpekle ama akşamdan itibaren köpekcik o depoda yalnız başına havlıyor. Başına böyle bir şey gelen var mı, ne yapılır nereye başvurulur? Teşekkür ederim.
Köpek sahiplenmeyi onu bir yere bağlamak olarak algılayan bir toplumuz ne yazık ki? Boynuna ipi geçirdin mi gerisi önemsiz. Cahillik işte. O hayvanın duygularını önemsemiyorlar. Böyle hayvan sevgisi olmaz. Eşya değil onlar. Bodrumda tut, lazım olunca çıkar. Kimseye de maddi ve ya manevi rahatsızlık vermeye hakları yok. Haytapa şikayet edin. Belki onlar köpek zarar görmeden bir şey yapabilirler.

Valla bu işin en temizi hırsız aslında

Hırsız tanıdığı olan varsa haber etsin hemen çalarlar büyük ırk köpekler iyi para ediyor

Köpek de kurtulmuş olur

Çalmamalarına hayret ettim Ankarada bahçeye bırakılan köpek ertesi gün yok oluyor. Dayımın kangal köpeğini çalmışlardı!

Hırsız tanıdığı olan varsa haber etsin hemen çalarlar büyük ırk köpekler iyi para ediyor

Köpek de kurtulmuş olur

Çalmamalarına hayret ettim Ankarada bahçeye bırakılan köpek ertesi gün yok oluyor. Dayımın kangal köpeğini çalmışlardı!
Lütfen bu yorumu mecazi anlamda yazdığınızı söyleyin lütfen. Zira "büyük ırk köpekler iyi para ediyor" cümlesi çok tatsız!

Lütfen bu yorumu mecazi anlamda yazdığınızı söyleyin lütfen. Zira "büyük ırk köpekler iyi para ediyor" cümlesi çok tatsız!

Yanlış anlamayın hem mecaz hem doğruluk var
Bu durumda çalınmak bu hayvan için gayet de kurtuluş olur
Büyük ırklar sahipsiz bırakıldı mı hemen çalınıyor çünkü hırsızlar büyük orkların maddi değerinin farkında. Yani bu değeri ben belirlemiyorum, hırsızlar bu şekilde düşünüyor. Huskie, Golden Retriever, Giant Schnauzerlar çalınıyor. Benim yumoş dostum da Giant Schnauzer, asla ortada bırakmam.
Bu köpek çalınsa iyi bir yere gitme olasılığı var. Bu hayvan için kavgasız dövülsüz en kestirme yol çalınıp yeni eve öyle kavuşmak. Sahiplerine yapmayın etmeyin demişler adamlar ille de depoda tutucaz demişler işkencede ısrar etmişler. Bu mankafalara polis ekibi gelse bile ne yapabilir ki?

Büyük ırklar sahipsiz bırakıldı mı hemen çalınıyor çünkü hırsızlar büyük orkların maddi değerinin farkında. Yani bu değeri ben belirlemiyorum, hırsızlar bu şekilde düşünüyor. Huskie, Golden Retriever, Giant Schnauzerlar çalınıyor. Benim yumoş dostum da Giant Schnauzer, asla ortada bırakmam.
Bu köpek çalınsa iyi bir yere gitme olasılığı var. Bu hayvan için kavgasız dövülsüz en kestirme yol çalınıp yeni eve öyle kavuşmak. Sahiplerine yapmayın etmeyin demişler adamlar ille de depoda tutucaz demişler işkencede ısrar etmişler. Bu mankafalara polis ekibi gelse bile ne yapabilir ki?
Yok ben ssadece hayvanların mal gibi para ile alınıp satılmasına karşı olduğum için o cümlenize tepki verdim.
Biz bu durumlarda hayvanın videosunu çekip ilan açıyoruz kötü şartlarda bakılıyor diye, ilgilenmek isteyen dernek ya da şahıa olırsa adresi yolluyoruz. Aslında orman ve su işlerine şikayet edilebilir göeüntülerle ama hayvanı devlet alıraa barınağa gider, barınaklar da ölüm kampı malesef :KK43:

Yok ben ssadece hayvanların mal gibi para ile alınıp satılmasına karşı olduğum için o cümlenize tepki verdim.
Biz bu durumlarda hayvanın videosunu çekip ilan açıyoruz kötü şartlarda bakılıyor diye, ilgilenmek isteyen dernek ya da şahıa olırsa adresi yolluyoruz. Aslında orman ve su işlerine şikayet edilebilir göeüntülerle ama hayvanı devlet alıraa barınağa gider, barınaklar da ölüm kampı malesef :KK43:

Aynen
Barınaklar ölüm kampı adeta
Bu köpek keşke kendi kaçıp gitse
Konu sahibesinin yerinde olsam bir gece iner hayvanı depodan çıkarırım kaçsın kurtulsun

Köpek de kurtulmuş olur

Hiç ilgilenmedikleri köpekleri çalındı komsumuzun ne yalan söyleyeyim belki de iyi olmuştur ilgi göreceği bir eve gider diye de düşünmedim değil..

En azından hırsız köpeğin kıymetini bilen birine satar...

Hayvan sever sayfalara yaz, onlar ilgilenirler.
Her hafta böyle iğrenç insanlardan kurtarıyorlar köpekleri, önce geçici yuvaya, sahip bulununca da kalıcı yuvaya teslim ediyorlar.
Kesinlikle çok güzel ilgileniyorlar
Hayseve mail atabilirsin
haysevder@gmail.com
Ya da instagramdan @bnydn ve benzeri hayvanseverlere yazabilirsiniz. Geceleri havlarken bir video çekin, daha etkili olur.
Bence bu işin peşini bırakmayın, ve maile iletişim bilgilerinizi yazmayı unutmayın

Aynen
Barınaklar ölüm kampı adeta
Bu köpek keşke kendi kaçıp gitse
Konu sahibesinin yerinde olsam bir gece iner hayvanı depodan çıkarırım kaçsın kurtulsun

Aklıma benim de bu geldi ama sokakta da ne yapar garibim günah. Benim de bir köpek dostum var, dostum demek bile garip geliyor oğlum diyorum elimde büyüdüğü için. Bu insanlar nasıl gidip de kafalarını yastığa rahatça koyup uyuyor hayvancağız orada işkence çekerken? Sadece gidip kafasını sevip fotoğraf çekinmekle olmuyor hayvanseverlik, gerçek hayvanseverlere hakaret cidden bu.

Konu sahibi, o hayvanı kurtarın oradan ne olursunuz alın o merhametsizlerin elinden. İçim acıdı.

Konu sahibesi,
biz sizin anlattığınız gibi evcil bakanlara "sözde" hayvansever diyoruz, tüm canlıların duyguları vardır, kedi köpek bakmak 2 kafasını okşayıp gece soğuk bir depoya kapatmak demek değildir, ya bahçenizde ya evinizde barındırırsınız, maalesef bazı sözde hayvanseverler büyük ırk köpekleri hava atmak için sahipleniyor ama evlerine asla sokmuyorlar çünkü evleri kirlenir endişesindeler, kim her gün silip süpürecek, onun mamasıydı, tuvaletiydi ilgilenecek?

Üşüyor mu korkuyor mu umurları değil. Özellikle büyük ırklar bebekken aman ne sevimli diye evlerde bakılıp büyüyünce öyle depolara atılıveriliyorlar, o buz gibi betonda donuyor zavallıcıklar, bebekken rahatça durabildikleri evden atılmanın psikolojisiyle yaşamak zorunda bırakılıyorlar, köpeklerin en hassas yerleri karınlarıdır, betonların üstünde ayaklarını karınlarına çekip uyurlar üşümemek için, soğuk havalarda altı beton üstü beton yerde tir tir titriyordur :KK43: tuvaletlerini de gece dolaşacak yerleri olmadığından mecburen o depolara yaparlar ki bu onlar için çok sağlıksız bir durum.

Şikayet ederseniz sanırım barınağa götürülür, hangisi daha iyi bilemiyorum :KK43:

X