Alt komşudan hakaret ve üstü kapalı tehditler

Çok saygılı ve empati yapabilen da bir insanım ama alt komşum bana böyle davransa onu önce madara eder ağzının payını verirdim sonra bilerek gürültü yapardım kadın sizi sessiz sakin bulmuş böyle davranmış karşınında cazgır şirret birisi olsa emin ol kapiya bile gelmezdi.

Direkt polise şikayet, ölümle tehdit etti diye hak etmiş,

Bakalım bir daha abuk sabuk konuşacak mı

Apartmanda uyulmasi gereken gurultu yonetmeligi vardir. Buna cocuklar da dahil. Her baslikta goruyorum " begenmiyorsa mustakilde yasasin" mis. Bu konu icin degil genel olarak gurultu konulari icin diyorum. Neden medeni insanlar gitsin? İnsanlar 2 aylik kopege oturup kalkmayi ogreniyor. Sizin gibi "cocuk bu" diyen aileler yuzunden insanlar evini satiyor. Sizin cocuklar avrupali cocuklardan farkli mi?

Bu cevabim konu sahibi icin degildi. Siz dikkat ediyorsaniz, uzulmenize gerek yok.

Siz şikayetçi olun öldürme kelimesini duyan varsa şahid gösterin..tirsar belki

Çocuklar çok gürültü yapıyorlar, TV sesi çok açıksa tamam da, çıt sesine de yükselinmez. Böyle komşum vardı çıt sesi duysa vururdu tavana. Polise gidecem diyordu. '' Abi ne polisi, adliyedeyim her gün; sen direkt savcılığa gel, yardımcı olurum. '' dedim. Uzun zamandır ses yok. :)) Bizimki lafta uyuyamıyordu, demek ki sorunu da çözüldü; herifin horlamasını duyuyoz.

Yıllarca apartmanda oturdum hatta oturduğum aparamanlarin içinde en medeniyetsiz insanlar buradaki komşularım.Ust kat her gün halı çırpar tepeden,apartman temizliğine kapıcı tutmaya verecek para bulamazlar hepsi de ev sahibi.Apartman boşluğuna çocukların bisikletini koyuyoruz diye o boşluğa duvar örduren ve bunu yöneticiye yaptıran insanlar kalkıp bana medeniyetten bahsetmesin.Ustelik öldürmek vs gibi laflar etti diyorum ne medeniyetinden bahsediyoruz ben görmüyorum da?Sırf kendi keyfi için göz zevki için duvar yaptıran insanlar bunlar elbette ki gitsinler ya üst katlarda ya da müstakil evlerde otursunlar madem derim açıkçası

Ben size demedim. Bu konudan bagimsiz olarak evde top oynayip, kosturup, komsusu sikayet edince de "cocuk bu" diyen insanlara dedim. Cocuk elbette kosar ama 1 saat mi kosar, yarim saat mi kosar? İlgisiz anne, babalara dedim.

Ben size demedim. Bu konudan bagimsiz olarak evde top oynayip, kosturup, komsusu sikayet edince de "cocuk bu" diyen insanlara dedim. Cocuk elbette kosar ama 1 saat mi kosar, yarim saat mi kosar? İlgisiz anne, babalara dedim.
En çok üzüldüğüm de o zaten.Onlarin da beni saldım çayıra insanlarla bir tutmasi.bizden ince tek bir çocuğa kiraya vermiştik bekar.Sessiz temiz tertipli biriydi alıştılar ona.Ayak sesi dahi rahatsız ediyor.Ben de çocuğunu gece yatirmayan evde koşturan anne babalara kızıyorum ama bu bir bebek yürüyüşü çocuk heyecanı yani cıvıl cıvıl sesler bile rahatsız ediyor ben napabilirim.Ben de sizin için demedim.İlk kez böyle biriyle muhatap oluyorum vay ve ne insanlar var dedim iki gündür.

Bizim üst komşumuz
- o zaman 2 çocuğum vardı- sizin degil de aizin altındakilerin konuşma sesleri duyuluyor derdi. Biz asagidakilerden sessiz olunca onlarin sesi duyuluyordu. Sizde de ayni durum söz konusu bence. Biz de 2 kat ustteki çocukların koltuktan güm diye atlama seslerini duyardık. Üstümüzdekiler sakindi.

Apartmanda yasiyoruz. Mumkun mertebe birbirimize tahammul gosteriyoruz. Gostermeliyiz de. Ancak o gun migrenin tuttuysa, bas agrisindan catladigin bir gun sessizlige karanlikta yatmaya tam da ihtiyacin oldugunda ya da cocugunun ertesi gun cok onemli sinavi var da calisamiyorsa ya da tum gun nobet tutmussun eve gelip tam da uyuyacakken gurultuden uyuyamiyorsan iste o zaman cocuk bu gurultu de yapacak diye dusunemiyorsun ne kadar anlayisli olsan da. Empati de yapmak gerekiyor. Canli dersleri evden yapiyorsan, tam dersin ortasinda ust kattan duvar delme sesi, top sesi geliyorsa iste o zaman " cocuk bu, elbet gurultu yapacak" diyemiyorsun. Mumkun mertebe anlayis gostersen de, bazi durumlar da tahammul sınırın bitebiliyor, insaniz sonucta, sabır taşı degil. Mustakil eve tasinsin cocugu olmayanlar denilecek simdi biliyorum. Bu da cok klasik bir cumle. Neden insanlar ozene bezene yaptirdigi evini birakip gitsin ki... mustakil eve gucu yetse idi zaten mustakil evde otururdu.
Sozum konu sahibine degil bu arada, ustune alinmasin. Ama hep de cocuklu aileler hakli gormesin kendini. Birbirimize elbet anlayis gosterecegiz de hep de anlayis alt kattan beklenmesin.
Bu arada benim de cocugum var. Su an buyuk ama kucukken de hic alt komsumdan sikayet almadim.

Aslında imkanımız olsa müstakil eve çıkması gereken biziz bence.Cocuklu aileler.

Top sesi de değil basket topu sesi vay be nasil ayrım yapmışlar çok ilginç

Hakkaten
Nasil anlasilmaz? Basket topu ile basket sahasina gidip acik alanda oynadiniz mi? Acik alanda bile o ses bir sure sonra rahatsiz ediyor. Degil ki kapali alanda. Icindeki yaylarin sesi..
Bir de normal topu dusunun. Icinde sadece hava olan. Ikisinin sesi ayni olabilir mi? Hacimleri bile farkli. Evde top oynanmaz ki zaten, degil ki basket topu.

Aslında imkanımız olsa müstakil eve çıkması gereken biziz bence.Cocuklu aileler.
Herkes gucunun yettigi yerde oturuyor. Kimsenin kimseye aslinda dayanamiyorsan mustakil eve git demeye hakki yok. Cocuklu aileler de cocugu olmayanlar da. Sadece dikkat etmek zorundayiz.
Simdiye kadar kimse gurultu icin kapima gelmedi, ben bir kez gittim utana sıkıla. O da oglumun onemli bir sinavi vardi. Yan komsu duvara dubelle birsey takiliyordu. Sabrettim anlayis gosterdim, birazdan biter dedim ama aksam 9 olup hala sesler kesilmeyince oglum da 10 da yatacak o saate kadar hic calisamayinca gidip durumu anlatip rica ettim. Bugunluk bizi mazur gorun siz yarin devam etseniz dedim.
Gecen ay da ust katimdaki kapimi caldi. Gurultu yapiyorsak ozur dileriz diye. Oysa ben hic sikayetci olmadim. Oglumda ben de birbirimize baktik. Ne guzel bir hareket. Yok dedim rahatsiz olmuyoruz. Bebek var da dedi. Ben de ne guzel bize de evde bir ses dedim.
Bebek sesi rahatsiz etmiyor ki. O durmadan kosmalar, o bahsettigim dubel sesleri... ona da tahammul ediyorsun ama bazi durumlarda da hasta isen mesela, iste o zaman o sesler cildirtabiliyor insani. Iki dakika sussalar da bir uyusam diyorsun.
Lutfen ustunuze alinmayin. Dikkat ediyorsunuzdur eminim.

Ben evde top oynanır mi dedim tabiki oynanmaz...oynanmadigi ve oynayamayacağı için dedim
Ayrıca evde topun ne işi var
Konu sahibinin zaten çocukları o topu oynayacak yaşta değiller o yüzden

orta ve lise de basket takımında oynadım bileğimi kırdığım için ayrılmıştın o yüzden basket topunun nasıl bir şey olduğunu gayet iyi biliyorum

Müstakil ev konusuna katılıyorum şöyle ki, apartman hayatında ses ve gürültüden rahatsız olanlar değil, rahatsız edenler uzaklaşmalı. Müstakil eve, dilediğinde ses çıkaran, ya da dilediğince yaşayan insanlar taşınmalı. (Sadece çocuk sesi değil, komşuyu rahatsız eden her türlü davranış ve gürültü elbette)

Benim de çocuğum var iki yaşında. Elimden geldiğince dikkat ediyorum. En basiti minik toplarını yerlere parkelere atmayı çok seviyor çözüm olarak peluş top aldım çok da mutlu oldu şimdi onunla oynuyor. Mutlaka ki ne kadar dikkat etsem de aşağıya ses gidiyordur ama şimdiye dek şikayet almadım. Çünkü bence gözardı edilebilecek seslerdi.

Konu sahibi sözüm size değil ama çocuklu aileler lütfen "çocuktur yapar" deyip kenara çekilmesin.

Herkesin birbirini "rahatsızsan git başka yerde otur" diye apartmandan kovmasını da anlamıyorum.

Gürültü yapan ve yapmakta ısrar edendir gitmesi gereken. Kimseye zarar vermeyen, gürültüyle kimseyi rahatsız etmeyen "medeni" insanlara git bahçeli evde otur diyemez kimse.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…