Alt komşudan hakaret ve üstü kapalı tehditler

Burada sizin tam zıttınız bir kadın konu kacmıstı hatta bana ceza vermislerdi yeni bebeği olacak üst komsusunun cocuk sesinden rahatsız oluyor, ( üstelik makul saatte ) hatta komsusunun vileda sesinden rahatsız oluyor ! ( aksam yemeği vakti) yani öyle aklı melaaiklerini yitirmiş ki ben ona senin gibi komsum vardı avukatımda ilgili kanun maddesini aldım ve verdim aksam 8 de cocuk sesi
De olur aglama da ama tabi bu demek değildir ki evde top oynamak normal asla değil... sizde kanun maddesi cıktısını alın bir daha geldiğinde haneye tecavüze kalkısmadan sikayetci olacağınızı belirtin belki rahatsız olur bir daha gelmez

Allah kötü komşuyla imtihan etmesin, gerçekten çok zor. Resmen hayat enerjinden çalıyorlar.
Benim de bebeğim olduğunda başıma aşağı yukarı bunlar gelecek, çünkü çok sorunlu ve rezillik yapıp bağırıp çağırmaktan çekinmeyen insanlar ile komşuluk ediyorum maalesef.

Valla bizimde ustu komsumuz var dun pazar gunu cocugumu yeni uyutmusdum duvrda bir yeri delerek basladi cocuk zipaldi sesden,cikipda birsey demedim cunku gun geliyo benm evimede misafjr geliyo cocuklu onlarda ck ses yapar ama hic kimsenin gibi cikmiyo,verset karsilikli alt komsumda oyle yukari dahi cikmaz cunku bnm evimde ck nadirdir ses olmasi sadece misafir geldiginde,daha tenu olacak ses kizim buyuyunce ama sorun olcagini sanmiyorum.
Tek sorun bir kere esim cocuga gelen hediyeyi kurdu kartonunu kapimizin onune koydu apartmandayiz,karsi evden komsumuz girmis aile basdi bunu burdan alin diye herkez yapar siz yaparsaniz onada esim giriscekdi evde misafir var diye birsey solemedi,normal cop deil karton sadece oda derki toplu halde assaya icince atim dedi surda dursunda.

Dış kapıya kamera taktırın bence. Ses kaydeden özellikli olsun. Bir daha böyle bir durum olduğunda da soluğu direkt karakolda alın, görüntü kayıtlarını kanıt olarak sunun ve uzaklaştırma isteyin, korkuyorum canıma kastı var diyin. Her şeyi anlatın. Ondan sonra da devam ederse dava açarsınız. Kiracı ise apartmanca imza toplayıp çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ev sahibi olsa da ciddi durumlarda benzer bir hakka sahip olabilirsiniz, emin değilim. Baktınız baş edemiyorsunuz daha fazla ses yapın siz de (tasvip etmem ama bu kişiye gerekiyor bence). Sesten o kadar rahatsızsa müstakil evde yaşasın bence.

Ev sahibi kiracı değil.Ben burada yokken yöneticinin hanımıyla falan epey samimi olmuşlar sanırım biz dört beş senedir başka sehirdeydik.Her şey onun istediği gibi oluyor.O istiyor apartaman ona göre değişiyor eşimle de konuştuk izlenim böyle görünüyor.Ama kimse kimseyle böyle konuşamaz adamı gördüğünde eşim söyleyecek.Ben kadını görürsem direk suratımı çevireceğim muhatap olmaya değmez.

İlk defa bir üst komşuyu haklı buldum

Sizin komşu benim evimde yaşasaydı yukarıdakileri kesin öldürürdü o zaman. Anne baba ve gece yarısına kadar oturan iki küçük çocuk koro halinde bağırıp çağırıyorlar. Keşke sizin gibi anlayışlı bir üst komşum olsaydı, siz haklısınız.

Hepinize teşekkür ederim yorumlarınız için olumlu olumsuz.Boyle bir ortamda yaşamak insanı cidden her an tedirgin bir hale sokuyor.Dun gece bebeğim ağladı stresten başıma ağrı giriyor susturmaya çalışıyorum.
Benim çocuklarımi herkes uslu bilir bugün kayinvaldem gelecek bilseler inanmazlar ses yaptıklarına.Hele hele top vs falan yoktur bile zaten evde.Esimin basket topu var o gider sahada arkadaşlarıyla oynar.İkimiz de normalde eş dost komşu arkadaş çevresinde sevilen kişileriz.İnsallah doğru düzgün bir not çıkarırım da şu sınavda atanirim.Onlara da Allah gürültülü komşu neymiş göstersin tek temennim bu.

Şaka gibi ama bizim apartmanda oldu. 4. kattan zemin kata, diğer hiçbir dairede sıkıntı olmadan su sızdı. Benim de mantığım almamıştı
Usta geldi 2 ayrı yerden sorun bizden değilmiş. Alt katın küvetinde çatlak varmış o akıtıyomuş ustalar dedi. Ama alt komşu kabul etmiyor. Suyun aktığı daireyle de kavga ettiler

Yıllarca gece yarıları ve sonrasına da sarkan, üst kat gürültüsü çekmiş biri olarak söylüyorum siz haklısınız.
Geldiğinde kapıyı açmayın, muhatap olmayın.

Oh be iyi yapmış eşin. Bir önceki konuda yazdıklarından sonra bir sert yanını gösterseler keşke diyordum. Ağzına sağlık

Ben yöneticiye söyledim o hiç bir şey demedi tavrından anladım zaten bu ikisi yönetici ile ittifak mis birbirlerinin savunucusu öldürmekle tehdit dediğim halde duvarlar ses geçiriyor vs diye sözler söyledi konuşurum dedi daha da dönmedi bile bana.Bu gün saat sekiz buçuk dokuz arası artık saat tutuyorum özelikle bakıyorum eminim.Esimle kayınpeder bozuk bir aleti tamir ediyorlar çocuklar da azıcık güldü ses çıkardılar içimden de geçmedi değil kaynanama dedim hemen uyutalim diye gerçekten de mesaj geldi eşime biz artik dayanamıyoruz diye.Esim de napalim peki bu normal çocuk seslerini nasıl engelleyeyim bağlayalım mi çocukları yoksa eşiniz benim hanımı öldürecek galiba demiş bakalım neler olacak sabaha.Bir imtihandır başımıza musallat

öyle manyaklık mı olur ya? hayatında gürültü nedir görmemiş belli ki. ruh hastası mıdır nedir ya? bence hiç umursamayın artık cevap bile vermeyin.

Gidip komsularimin alnından öpesim geldi.
Allah anlayışsız insanlarla karşılaştırmasın kimseyi.
Benim kizim da surekli koşar bazen istediği olmayınca bağırır ağlar bazen tv izler bir kez şikayete gelmedi kimse. Ve bizim daireye de cok ses gelir müzik sesi mi dersin cocuk koşturmaca bagirtisi ben de hiç şikayet etmedim etmek aklima da gelmez. Tek rahatsiz olduğum 9dan sonraki matkap sesleridir.

Ne tuhaf tahammulsuz insanlar var.

Banım alt komşu daha çocuğum yokken tıkırtıya çıkardı bınada matkap çalışır kapıya gelır ses buradan gelıyo ben yalnızım zevk için matkap çalıştıracak halım yok calıstıranda elbet işi olduğu ıcın çalıştırır degıl mı?gunduz öğlen öğleden sonrakı vakıtlerde süpürge çalıştırsam çıkardı en sonunda dedımkı ıstersen kanat takalım evde uçalım benım evden de bi delık açalım sen ne zaman uygunsan goreyım ben ona göre yuruyum ev supureyım dedım kapıyı çarptım suratına sonrasında da eşime eşiyle görüşmesi ıcın konuştum adamcağızı çağırdık durumu karısının takıntısını anlattık esını çağırıp yanımıza olmaz böyle dıye çıkıştı daha çocuğum yok olduğunda ne yapacağız zıncıre mı vuracağım derdim koşacak da düşecekte neyse sonra bır oğlum oldu aman tanrımmmm yerınde durmayan zıp zıp çocuğun elınde olan bısey degıl hıperaktıf selamı kestım kadınla kapıma gelmeye yüz bulmasın dıye sımdı gelemıyor böyle anlayışsız ınsanlara ezılıp büzülmeye değmez kıbar olmayacaksın anladıkları dılden konuşacaksın gıdıp sıkayet edın diyip kapıyı çarpacaksın hayır kasıtlı gürültü olur ayrı ama çocuk durmayınca durmuyor ne yapalım yanı

Yasal olarak araştırma yaptık biraz yarın bir hun kapımıza polis gelmesi muhtemel.Saat 22.00 dan sonra yasal olarak çocuk gürültüsü de suç kapsamında ymis ona dikkat ediyorduk ama aleyhimize olmaması için daha çok edicegiz.Sonrsinda sabah yediye kadar yine aynı şekilde.Sabah yediden sonra ceza kapsamında değil.Yani sabah 11 de gelmeleri haksız.Bana dediklerini ispat etsem komsuyu sözle tacize giriyor.Baktik herkes bu durumda çok sevdiğim evi sattım gittim yazmış.Ayni durumu yaşayan bir kadın panik atak hastası olmuş üç yaşındaki kızı saat dokuzda uyuduğu halde.Sikayet edersen de sen haksız çıkabilrsin vicdansız bir insan varsa karşında.Zaten benim alan sınavı var bir aydan az kaldı.Hayirlisi ile inşallah bir yer çıkar.Bir sene bile dayanamadilar.

Valla ben öyle komşunun tepesinde topuklu ayakkabıyla gezerdim net. (22’den önce çıkarırım )

Ben tek yaşadışım halde alt komşu aylarca beni şikayet etti kapıma dayandı, geceleri temizlik yapıyormuşum ben
Neyse o kadar bunaldım ki geceleri ses dinledim gece 3 5 arası temizlik yapan karşı dairemdi, alt kata güvenliğe herkese anlattım
O evle konuşuldu aylar sonra onlar bıraktı temizliği
Ama 8 ay falan diken üstünde yaşadım, uyurken kapıma güvenlik gelir uyandırırdı ses yapıyormuşsunuz diye
Şuan ordan gitmeyecekseniz sorunun kaynağını bulun bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…