Alt masurayı almıyor

buket-26

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2007
3.228
324
45
Singer marka dikiş makinem annemdeydi evime getirdim bir heves dikişe başlayacam :))
İlk denemelerimde biraz dikiyordu. sonra alt masuradaki ipi almamaya başladı. makine çalışıyor üst ipliği alıyor ama alt ipliği almıyor. anlayan birisi varsa bilgi verebilirmi acaba. zaten nakış plakalarıyla dikmeyi de birtürlü beceremedim :KK43:(

Singer marka dikiş makinem annemdeydi evime getirdim bir heves dikişe başlayacam :))
İlk denemelerimde biraz dikiyordu. sonra alt masuradaki ipi almamaya başladı. makine çalışıyor üst ipliği alıyor ama alt ipliği almıyor. anlayan birisi varsa bilgi verebilirmi acaba. zaten nakış plakalarıyla dikmeyi de birtürlü beceremedim :KK43:(

bende senin gibi annemden getirdim dikiş makinasını. günlerce uğraştım inan hevesle.. darısı başına artık bir çırak kadar olabildim yanii :)) nakış plakalarına geçemedim henüz gerçi ama :)) neyse.. canım bak şimdi, önce alt makaranın ipinin geçiş yönü var önden yana doğru. kitapçığın varsa oradanda bak. sonraa, iğneni elinle içeri indir yavaşça , yukarı doğru gelecekmi diye bak ipe. bir tığ, iğne yardımıyla çek yukarı. en son sana söyleyebileceğim tek şey var , masurayı çevir tekrar tekrar dene ipin geliş yönü ters olabilir. hadi bakalım kolay gelsin, umarım yardımcı olmuşumdur. sevgiler..

canım masuradan ipi alamıyorsa sıkıntı üstten gelen iptedir.ip geçişinin doğru olup olmadığını ve tansiyon ayarlarını kontrol et.

Arkadaslar ayni sorunu yasiyorum sorunun cozumu nedir acaba nasil duzeldi dediklerinizi hepsi normal terslik yok neden calisipta dikis dikmiyor alt ipi almiyor

benimkide böyle oluyor yalnız şöyle..masura makine markasının modelinin orijinali olacak..sahte olmayacak..

Yeni aldi herseyi orjinal dikerken altina ip toplad durdurdum makinayi tekrar dikmeye calistim dikmiyor herseyini yaptimm olmuyor

Mrb canim cozebildinmi sorunu,ayni problemi yasiyorm yapamadim bir turlu

Arkadaslar ayni sorunu yasiyorum sorunun cozumu nedir acaba nasil duzeldi dediklerinizi hepsi normal terslik yok neden calisipta dikis dikmiyor alt ipi almiyor

Mrb canim cozebildinmi sorunu,ayni problemi yasiyorm yapamadim bir turlu

Sabahtan beri bu youtube senin bu sayfa benim her yerden baktım, tüm söylenenleri harfiyen uyguladım ama yinede olmuyor olmuyor olmuyordu; İğne aşağıdan mazurenin ipini yukarı alıp gelmiyordu. En son fabrikasyon hatası var sanırım demiştim ki saatlerce uğraşma sonunda eşim kullanım klavuzunda geçen 'iğnedeki ipi sol elinizde yukarıda tutun' ibaresini gördü... Sonuç problem çözüldü. Sırf böyle bir problem yaşayan benim gibi sayfa sayfa dolaşırda buraya da bakarsa diye girip yazdım. Hiç bir yerde de bu ayrıntıya dikkat çekilmiyor. Belki sizde benim yaptığım hatayı yapiyorsunuzdur ☺️

X