Çene Estetiği alt ve üst cenemden amaliyat oldum ..

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

HaLimeee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
41
1
selamlar arkadaslar , ben gecen hafta cene ameliyati gecirdim ön cenem geride alt cenemde biraz öndeydi ikisiyede oynadilar amaliyat cok iyi gecti ama yüzüm okadar sis ki sizce bu sislik ne kadar zamanda gecer tam seklini ne zaman alir birde ceneme taktiklari demirleri alma amaliyati nasil zor bir amaliyatmi ?

geçmiş olsun, başarılı geçmesine çok sevindim :)
şişlikler konusunda cerrahınının seni bilgilendirmesi lazım. ameliyat sonrası zaten kontrole gitmen gerekiyor. benim çene yapım da seninkine benziyor. ben de çift çene ameliyatı olucam.

Geçmiş olsun canım.. Benim oğlumda bu ameliyatı olacak.Onunda üst çene geride..Senin ameliyattan sonra şişlikten başka bir şikayetin oldumu?..Birde dudakların üst üste binince yüzünde estetik açıdan ne gibi bir değişiklik oldu bilgilendirirsen sevirim :KK71::KK71:

tesekkr ederim ; )

öncelikle zor bi ameliyat ama Allaha sükür benimki cok iyi basarili gecti normalde 4 saatlik ameliyat ama ben cok daha erken ciktim , ameliyattan sonra agzima kan gitmesin diye borular koymuslardi bi onlardan zorluk cektim burnumdada kalin bisey vardi ilk gece kan kustum baya zordu ama ondan sonraki günler cok daha iyi gecti sadece bünyem cok zayif oldugundan ameliyati kaldiramadim ayaga kalktigim an bayginlik gecirdim hastanenin corbalarinida yiyemedim böyle olunca migde bulantisida olustu ama oglunuz istahli ve kilosuda yerindeyse bu yönden zorluk cekmiyecektir , su an bin sükür cok iyiiym sadece yüzümde sislikler tam gecmedi okadar estetik acidan cok güzel oldu herkez begeniyor ama doktor cok önemli benim yaptirdigim doktor bu konuda cok basarili bi profesor en önemlisi doktor secimi bence..

tesekkr ederim ; )

öncelikle zor bi ameliyat ama Allaha sükür benimki cok iyi basarili gecti normalde 4 saatlik ameliyat ama ben cok daha erken ciktim , ameliyattan sonra agzima kan gitmesin diye borular koymuslardi bi onlardan zorluk cektim burnumdada kalin bisey vardi ilk gece kan kustum baya zordu ama ondan sonraki günler cok daha iyi gecti sadece bünyem cok zayif oldugundan ameliyati kaldiramadim ayaga kalktigim an bayginlik gecirdim hastanenin corbalarinida yiyemedim böyle olunca migde bulantisida olustu ama oglunuz istahli ve kilosuda yerindeyse bu yönden zorluk cekmiyecektir , su an bin sükür cok iyiiym sadece yüzümde sislikler tam gecmedi okadar estetik acidan cok güzel oldu herkez begeniyor ama doktor cok önemli benim yaptirdigim doktor bu konuda cok basarili bi profesor en önemlisi doktor secimi bence..

gecmiş olsun halime başarılı gecmesine sevindim ameliyatının doktorun kimdi acaba öğrenebilir miyim?

kızlar yaşınız kaç ve bu ameliyat ortalama ne kadara mal oluo

bende eylülde olacam ameliyat alt ve üst çene; türkiyedeyim cerrahpaşada olcak ameliyatımm
biraz anlatabilirmisin çok ağrın oldumu?? bir hafta dişler kapalı kalıyormuş nasıl beslendinn
bide dişlerinde aynı zamanda tel takılı mıydıı??

bende eylülde olacam ameliyat alt ve üst çene; türkiyedeyim cerrahpaşada olcak ameliyatımm
biraz anlatabilirmisin çok ağrın oldumu?? bir hafta dişler kapalı kalıyormuş nasıl beslendinn
bide dişlerinde aynı zamanda tel takılı mıydıı??

tel zaten bi senedir vardi ameliyattan sonra agri hic olmadi doktorlarda zaten olmaz demisti ama bende asiri migde bulantisi oldu oda sanirim bisey yemediigim icin almanyanin hastane yemekleri yinecek gibi degil corba türü biseyler veriyorlardi ben icmiyordum , ilk gece bi sok yasadim kan kustum baya zordu nefes alamadim ama ben burnumdanda ameliyat olmustum sonra burnumdaki kalin hortumu cikardilar ertesi gün daha rahat oldu bünyem zayif düstü bi kac kez bayginlik gecirdim birde aynaya bakamiyordum cünkü yüz feci derecede sisiyor bide insnin agzinda hortum olunca piskolojim bozuldu uzun süre aynaya bakmadim , zor gecti ama simdi cok memnunum sadece alt cenem biraz daha iceri alinmasi gerekmis cok belli degil ama onun disinda sorun yok allaha sükür birde seneye demirleri alicaklar düsünmek bile istemiyoru..

Benimde olmam gerekiyor bu ameliyattan ama bizde sigorta karşılamıyo diye biliyorum. bu konuda bilgisi olan var mı acaba. Birde ortodonti tedvisini özelde olmak istiyorum fiyatları ne kadardır?

Ameliyat maliyeti hakkında bilgi verebilecek olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Ortodontik süreç + ameliyat süreci...

ben 23 yaşındayım..benimde ortodontik tedavi ve ardından üst çene ilerletme ameliyatı olmam gerekiyor..ancak nette okuduğum yorumlar - yok 6 hafta çenen bağlı kalıyor, yok aylar sonra ağzını hala milim milim açabiliyorun...vb- gözümü çok korkuttu..netten bir doktora danıştım estetisyen, ameliyat maliyetinin 6 bin civarında olduğunu sadece ameliyat olduğun gün çenenin bağlı kaldığını ondan sonrada hiç bir sorun yaşanmadığını rahatlıkla yemek yendiğini falan söyledi...ama güvenemedimde tam olarak..gerçi bu adam bazı bilinen kanallara çıkmış estetisyen olarak..ama ne yapıcam bilemiyorum..başka bilgi sahibi arkadaşlarda yazarsa sevinirim..:26:

selamlar arkadaslar , ben gecen hafta cene ameliyati gecirdim ön cenem geride alt cenemde biraz öndeydi ikisiyede oynadilar amaliyat cok iyi gecti ama yüzüm okadar sis ki sizce bu sislik ne kadar zamanda gecer tam seklini ne zaman alir birde ceneme taktiklari demirleri alma amaliyati nasil zor bir amaliyatmi ?

merhabaa benimde üst çenemi ileri kaydırma ameliyatı olmam gerekiyor sen türkiyede mi oldun?eğer öyleyse nerede oldun öğrenebilirmiyim?birde ameliyat sonrası çok zormuydu ne kadar süre çenen bağlı kaldı?ve şuanda yemek yiyebiliyormusun rahatça??yardımcı olursan çok sevinirimm :KK15:

merhaba arkadaşlar ben ameliyat olalı yarın iki hafta olacak. çift çene ameliyatı geçrdim.Ameliyattan sonra ilk gün iki üç kere kan kustum çok zordu ben kustukca yüzüm biraz daha şişti aynada gördüğüm sanki başka birisiydi önce bi korktum aman allahım bu ne diye zamanla alıştım hergün şişliklerim birazda azaldı şimdi çok az bi şişlik var.Yemek yeme konusuna gelince 8-9 gün azım açıktı sadece bir parmak kalınlıgında acabiiyodum ilk başlarda yemek yemek gercekten zor oluyo ben uzanıyodum annemde kücüklara yedirirmiş gibi çay kaşığıyla boşluga bırakıyodu şişlikten dudaklarımı çok az kıpırdatabiliyodum ama durum hergün daha iyi oluyodu şimdi ağzım kapalı yarın açtırmaya gidicem ağzımın kapalı oldugu süreç çok zor geçti zor derken sadece yemek konusundan kelimenın tam anlamıyla 5 gün ac kaldım sadece su gibi seyler yiyodum dişlerimin arasından ne gecerse artık corbalarda falan çok zorlanıyorum delikleri kapatıyodu :) su, süt ,et suyu 5 günlük yemegim biraz uzun oldu ama ameliyattan önce bende aradım böyle anlatan birilerini bulamadım gercekten zor bi ameliyat biraz gözünüzü korkuttum ama bunlar benim yaşadıklarım herkesde böyle degildir belki ben biraz dayanıksızım bünyem cok zayıf umarım ameliyat olmayı düşünenlere yardımcı olabilmişimdir.

X