Çene Estetiği alt ve üst cenemden amaliyat oldum ..

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
gecmıs olsum canım ben ıyı bılırım o amelıyatı ah ah
ben kendımı anlatayım 16 17 yasına kadar parmak emdım bu yasa kadar bı sıkıntım olmadı.Ama 17 yasımda kulaklarım cok sıddetlı ağrımaya baslayınca dr. gıttım oda kulagında sorun yok sen bı dıscıye gıt dedı dıscı muaynesınden sonra bana aynen soyle dedı.Kzım senın cenen kaymıs sen amelıyat olmalısın dedı daha o zamana kadar cene kaymasıda neymıs duymadım neyse bı ortodontıye gıtmeye basladım once dıs aralarıma lastık gıbı bı sey yaptılar sonra ust damagım darmıs damak acıcı taktılar sonra tel takıldı alta ve uste daha sonra cıft cene amelıyatı oldum amelıyatım 9 saat surdu amelyattan bı gun once tellımın altına ustlerıne demır takıldı amelıyattan sonra lastıkle agzım kapatıldı tabı bu sırada burnumdan beslendım sade sıvı ıle amelıyattan sonra yaklasık 4 sene kadar telım durdu sonra cıktı sımdı cok sukur iiiyim.Senın amelıyatın kac saat surdu

saol canım benim ameliyatım 6 saat sürdü annemler kapıda bekliyolardı iki tane beyin ameliyatı çıktı daha sen çıkmadın diyolardı :) ne zor bi ameliyatmış dediler

saol canım benim ameliyatım 6 saat sürdü annemler kapıda bekliyolardı iki tane beyin ameliyatı çıktı daha sen çıkmadın diyolardı :) ne zor bi ameliyatmış dediler

bılırımo anları benım ailemde cok korkmus benı tanımamıslar bıle uzerımdekı carsaftan tanımıslar (carsaf evden gelmıstı)
babam benı gorunce ah kızım ne oldu sana boyle demıs
akrabalar bu kız duzelmez demıs ama sımdı fıstık gıbıyım:KK1::KK1::KK1::KK1:
sanada cok gecmıs olsun sen kac yasındasın cunku bana 20 yasına kadar
amelıyat olmalısın dedılerde

mehaba arkadaşlar, ameliyatlarının üzerinden bir kaç yıl geçen arkadaşlardan bilgi almak istiyorum;
şuan rahatsız edici bir sıkıntıları var mı? ameliyat olmamış gibi olunabiliyormu yani? uyuşukluk falan diyorlar, eğer varsa bu sizi ne kadar rahatsız ediyor?

mrb arkadaşlar..benim de alt ve üst çene problemim var..ameliyat olmak istiyorum..daha önce ameliyat geçirmiş olan arkadaşım,bu konuda tavsiyelerini dinlemek isterim..iyileşme süreci,ameliyat masrafları ve nerde kime bu ameliyatı olduğun konusunda beni bilgilendirirsen çok mutlu olurum..geçmiş olsun ayrıca...

Ameliyat maliyeti hakkında bilgi verebilecek olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Ortodontik süreç + ameliyat süreci...

benimde alt çenem biraz gerideymiş görüştügüm ortodontist
tel için 8 ay, ücret için 4 bin tl istedi
ameliyat için 7-10 bin tl arası..
bide ameliyat olacaklar için artı 1-2 bin tl arası teknisyen masrafı cıkağını söyledi.

bende eylülde olacam ameliyat alt ve üst çene; türkiyedeyim cerrahpaşada olcak ameliyatımm
biraz anlatabilirmisin çok ağrın oldumu?? bir hafta dişler kapalı kalıyormuş nasıl beslendinn
bide dişlerinde aynı zamanda tel takılı mıydıı??

Arkadaşım ameliyatını oldunmu?Hangi doktora oldun ,ne kadar süreyle sıra verdiler,şimdi memnunmusun ,güzel geçtimi?

konunun üzerinden çok zaman geçmiş ama yardımcı olabılırsenız cok sevınırım:)
ameliyat sonrası su ankı durumlarınız nasıl, hala devam etmekte olan uyusukluk ya da duyarlılık kaybı var mı? bi de amaliyattan sınra en cok hangı konularda sıkıntı cektınız?

selamlar arkadaslar , ben gecen hafta cene ameliyati gecirdim ön cenem geride alt cenemde biraz öndeydi ikisiyede oynadilar amaliyat cok iyi gecti ama yüzüm okadar sis ki sizce bu sislik ne kadar zamanda gecer tam seklini ne zaman alir birde ceneme taktiklari demirleri alma amaliyati nasil zor bir amaliyatmi ?
geçmiş olsun canım sen olmuş kurtulmuşsun ödemleri düşünme zamanla bu 1ayıda bulabilirmiş ben şuan ciddi araştırmalar içerisindeyim benim zamanımda yaklaştı baskent üniversite hastanesinde olucam istanbul üsküdar da dr.kağan deniz -- sina tanju -- burada çene ameliyatı olan varmı nolur çok acil.buzamana kadar diş dolgu apse tel herhangi tedavilerden memnunum ama işte mesele yüz çeneye gelince korku başladı cesaretin yerine korku aldı.enfeksiyon kaparmıyım yüzüm bu halimden dahamı kötü olur çok tecrübelimi ikiside genç dr.lar ıffffff...

Arkadaşlar beni. De çene problemim var. Yaklaşık 3 yıldır tel kullanıyorum. Ameliyat olmam gerekiyordu. Ameliyat olmaktan vaz geçmek istediğimi söyledim dokturuma. O da 5-6 ay lastik kullanman gerekiyor dedi. Yaklaşık 1 ay lastik kullandım alt çenen artıkdaha fazla geri gitmez dedi. Eklemleri zorlamaya başlamış dedi. Kararın kesinse dedi. Telleri 1 ay sonra çıkarıcam dedi. Lastikleri dünden sonra kullanmıyorum ama kulaklarıma baskı yapıyor. Ve alt çenemde ağrı var sizce bu ağrının sebebi lastik mi yoksa çene eklemlerinden mi kaynaklanıyor. Ne yapmam gerekiyor sizce

Ben ortodonti tedavisi sonucunda Aralık ayında İbrahim Vargel'e çift çene ameliyatı oldum. Ameliyat sırasında kendisi yanağımın iç kısmında braketi (dişlerime yapıştırılan çelik metal) düşürmüş. Daha sonra sol yanağımda enflamasyona (iltihap) sebep oldu bu. Bir ay boyunca şişlik ve ağrı çektim gecelerce uykusuz kaldım ağrıdan dolayı. Fakat kendisine kontrole gittiğimde gayet rahat ve umursamaz bir şekilde normal bu geçer dedi. Beni resmen kandırdı. Daha sonra şikayetlerim azalma olmayınca başka bir Prof.e gösterdi beni ve acilen ameliyata alınıp iltihaplı bölgenin temizlenmesi gerektiğini söyledi. Bir ay geçmeden 2. ameliyatımı oldum. Herşey düzelecek derken bu sefer de çene simetrimi bozmuş ve ağzım tam olarak kapanmıyor. Ortodonti doktorum da şu an ne yapacağını bilemiyor. Üçüncü bir ameliyat gerekebilir dedi. Sinirlerim o kadar bozuk ki ne yapacağımı bilmiyorum. Üstelik Kpss hazırlanma sürecimi mahvetti sınavıma çalışamıyorum. Psikolojim alt üst oldu. Ben bu kadar ilgisiz ve vicdansız asabi başka bir doktor görmedim. Bu doktora ameliyat olacaksanız iyi düşünün. Bir aylık tedavi sürem sayesinde 3 aya çıktı hatta yeni bir ameliyatla karşı karşıyayım şuan.

C
Ben ortodonti tedavisi sonucunda Aralık ayında İbrahim Vargel'e çift çene ameliyatı oldum. Ameliyat sırasında kendisi yanağımın iç kısmında braketi (dişlerime yapıştırılan çelik metal) düşürmüş. Daha sonra sol yanağımda enflamasyona (iltihap) sebep oldu bu. Bir ay boyunca şişlik ve ağrı çektim gecelerce uykusuz kaldım ağrıdan dolayı. Fakat kendisine kontrole gittiğimde gayet rahat ve umursamaz bir şekilde normal bu geçer dedi. Beni resmen kandırdı. Daha sonra şikayetlerim azalma olmayınca başka bir Prof.e gösterdi beni ve acilen ameliyata alınıp iltihaplı bölgenin temizlenmesi gerektiğini söyledi. Bir ay geçmeden 2. ameliyatımı oldum. Herşey düzelecek derken bu sefer de çene simetrimi bozmuş ve ağzım tam olarak kapanmıyor. Ortodonti doktorum da şu an ne yapacağını bilemiyor. Üçüncü bir ameliyat gerekebilir dedi. Sinirlerim o kadar bozuk ki ne yapacağımı bilmiyorum. Üstelik Kpss hazırlanma sürecimi mahvetti sınavıma çalışamıyorum. Psikolojim alt üst oldu. Ben bu kadar ilgisiz ve vicdansız asabi başka bir doktor görmedim. Bu doktora ameliyat olacaksanız iyi düşünün. Bir aylık tedavi sürem sayesinde 3 aya çıktı hatta yeni bir ameliyatla karşı karşıyayım şuan.
Cok gecms olsn.. Acıl sıfalar tatlım ....

ya benimde öyle alt cenem önde ama cesaret edemiyorum ameliyat olmaya nasıl oluyo bilgi verebilirmisiniz

X