Altın hesabı olanlar bakabilir mi?

Değil mi altın düşmez sonucta
Bakın ben evlenirken 2017 yılında çeyrek altın 254 tlmiş şimdi ise 2020 637 tl olmuş diyecekelrim bu kadar şimdi ben evlenirken bana 2 çeyrek takan insana şimdi takmak istesem o zmaan bana bilezik takanlara eşdeğer olacak felaket :)

Ya kızlar vergi var diye ben de okudum tamam ama

Enpara hesabim kesmiyor

Kesiyor da ben mi görmuyorum hey allahım:)

Sorunuz güncel mi bilmiyorum ama şöyle bildiklerimi aktarayım aktif bir şekilde altınla ilgilenen biri olarak.
Fiziksel bir şekilde altın almıyorum banka hesaplarım var ordan al- sat yaparız vergi vs. hiç bir kesinti olmaz.
Hatta şöyle bir avantajı var alım fiyatı ile satış fiyatı arasında ki o farkı bazı bankalarda çok aza indirebiliyorsunuz.
Hem de mobilden isteğiniz an al sat yapabiliyorsunuz, her bankanın avantajları dezavantajları farklı, açık açık banka yazmayayım ama bu konuda en iyisi bir bankanın uygulaması TFX TARGET bir araştırın.

Sorunuz güncel mi bilmiyorum ama şöyle bildiklerimi aktarayım aktif bir şekilde altınla ilgilenen biri olarak.
Fiziksel bir şekilde altın almıyorum banka hesaplarım var ordan al- sat yaparız vergi vs. hiç bir kesinti olmaz.
Hatta şöyle bir avantajı var alım fiyatı ile satış fiyatı arasında ki o farkı bazı bankalarda çok aza indirebiliyorsunuz.
Hem de mobilden isteğiniz an al sat yapabiliyorsunuz, her bankanın avantajları dezavantajları farklı, açık açık banka yazmayayım ama bu konuda en iyisi bir bankanın uygulaması TFX TARGET bir araştırın.
Evet konum güncel teşekkür ederim bana özelden mesajla hangi banka oldugunu yazar mısınız

slm al sat yapmasam ..sadece elime para geçtikçe hesapa atsam yine kar edermiyim.

Vergi olayı artık tüm bankalarda var düşük miktarda al sat yapsanız da yok diyen farkında değil yada bilmiyordur.ben Kuveyt kullanıyorum ziraat hesabım da var ama kullanmadım hiç .altın işine ilk girdiğimde açmıştım ziraati .sonra kuveyttürk yada Türkiye finansın daha karlı olduğunu farkettim . 24 saat al sat yapılabiliyor bu bankalardan , diğerlerinden genelde mesai saatlerinde al sat var onun dışında makas koyuyor banka maalesef .size tavsiyem hala bozmadıysanız ve ihtiyacınız yoksa bozmayın bekleyin .altın uzun vadede her zaman kazandırır.ben al sat yapmayı seven birisi değilim ki şuan vergi var imkansız önceden de en fazla 3 kere yaptım .ona rağmen paramı ikiye katladım.

Yatirim hesaplarinda kisa vadeli al sat olaylarini riskli buluyorum 3 lira kar edeyim derken 5 lira zarar da edebilirsiniz
Olaya uzun vadeli bakmak lazim
Elinizde 20 bin mi var? Bu para size şu an lazim mi? Varsayalim ki degil. O zaman fiyatlar yukselince satıp düşünce alirim.mantigi risk almayi gerektirecegi için hic satmadan, düştüğü zaman elinizdeki fazla parayla alim yapip hesabınızdaki miktari arttirmaniz daha güvenilir ve uzun vadede kazandırıcı olabilir. Yoksa hic gerek yok aksiyon yaşamaya :)
Olaya uzun vadeli bakmanizi tavsiye ederim.
Örneğin benim Aralık 2018 gibi 210 TL civarinda aldığım 1 gram altın şu an 400lerde. Nereden baksaniz ikiye katlamış. Gerçi cok bir sey yok 3/5 gram anca ama o zaman ortalama bin lira olan para bugün iki bin lira. Şimdi kim havadan bin lira verir ki?
Öyle düşünün ileriye yönelik planlarınızda ev araba vs almak varsa uzun vadede kaybetmezsiniz.
Bu sadece altın icin degil döviz için de geçerli.

Valla bir kaç aydır ciddi anlamda al sat yapıyorum. Vergi yok diyen bencede farkında değil. Duran para değerlenmiyor. Üstelik tl de kalınca değer kaybediyor haberiniz olsun. Fiziki altın bence hem saklaması zor hemde al sat yapmak zor. Banka hesabından çok rahat tek tıkla yapılabiliyor bu. Ayrıca ödenen vergiye de bakmamak gerekiyor bence. İki üç hafta içinde bile ciddi kar bırakıyor.
Eşim iyi anlıyor grafiklerinden direnç noktalarından. Bana söylüyor o noktaları takip edip mantıklı alım satım yaparak gram attırdım

Valla bir kaç aydır ciddi anlamda al sat yapıyorum. Vergi yok diyen bencede farkında değil. Duran para değerlenmiyor. Üstelik tl de kalınca değer kaybediyor haberiniz olsun. Fiziki altın bence hem saklaması zor hemde al sat yapmak zor. Banka hesabından çok rahat tek tıkla yapılabiliyor bu. Ayrıca ödenen vergiye de bakmamak gerekiyor bence. İki üç hafta içinde bile ciddi kar bırakıyor.
Eşim iyi anlıyor grafiklerinden direnç noktalarından. Bana söylüyor o noktaları takip edip mantıklı alım satım yaparak gram attırdım
Evet TL de durmak büyük zarar çünkü yerinde sayıyorsun kesinlikle .bu arada bende al sat vergi dedim küçük bir düzeltme yapayım satarken vergi koymuyor sadece alırken bilginiz olsun .o da dediğiniz gibi vergisine bakmadan almak lazım uzun vadede zaten kazandırıyor

X