Altın meselesi

Hanımlar eşim lafı açıldığı zaman bana düğünde takılan altınları ailesi yaptığı için o altınlar bizim değil annemlerin,onları annemler yaptı ben yapmadım diyor. Anlamadığım bana takıldı artık benim olmuyor mu. Güya takılan altın para vs de eşimin ailesinin taktıklarının geri gelmesi olduğu için o da onların sayılırmış. Biz takilarla araba aldık o arabada otamatikmen babasının sayılrmış. Ben mi yanlış düşünüyorum acaba benim annemler abime yaptığı takıları hiçbizaman bunlar bizim demedi abime
Ahahaha eşin çok akıllı takılmaya çalışıp bir şeylerin yolunu yapıyor gibi. Kanunda da nettir takılar kadının hakkıdır.
Kim yaparsa yapsın kimden gelirse gelsin takıldığı an sizindir. Kanmayın böyle yol yapmalara...

Bunu bende anlamadım. Ne alaka acaba?
Emeklilere araba vergisi daha mı az çıkıyor ki?
Ehliyetin alınış tarihi, kaza yapma oranı vb. durumlara göre vergi değişiyor diye biliyorum. Mesela 30 yıllık araba kullanıcıysa, kaza kaydı da yoksa vergi daha az çıkar.

Evet, o üyeye eve şerh koydur demişler ama çok akıllı olduğu için bişey yapmamış. Zaten buraya konu açan kadınlar genelde stres atmak için yazıyor, sakalimiz olmadığı için bizi dinleyen yok. Sonrada burun b.ktan kurtulmaz tabii.

Konu sahibi daha evliliğin ilk ayında şiddet görmeye başlamış, çocuk çok lazım gibi çocukta yapmış... Bazı kadinlar sefil yaşamayı seviyor diye düşünüyorum. Beş para etmez adamları yakasından silkelemek yerine, canım ömrü böyle aptalların peşinde heba ediyorlar.
O konuda kadın sonradan çok detay eklemişti. Ev alınırken kardeşten borç alınmış. Kardeşi abisinin özel hastanedeki ameliyat masraflarını ödemiş. Ayrıca adam hasta olduğu için çalışamadığından o parayla geçinmişler. Vefat edince de kadına 700 bin gibi bir para vermişler. Hakkaniyetsiz bir durum yoktı yani. Evet kötü bir durum ama karşı taraf haklıydı.

O konuda kadın sonradan çok detay eklemişti. Ev alınırken kardeşten borç alınmış. Kardeşi abisinin özel hastanedeki ameliyat masraflarını ödemiş. Ayrıca adam hasta olduğu için çalışamadığından o parayla geçinmişler. Vefat edince de kadına 700 bin gibi bir para vermişler. Hakkaniyetsiz bir durum yoktı yani. Evet kötü bir durum ama karşı taraf haklıydı.
Ben o kısımları görmemiştim, bu durumda hakkaniyetli bir durum olmuş gerçekten. Aç açıkta kalan birileri olmamış.

Bunu bende anlamadım. Ne alaka acaba?
Emeklilere araba vergisi daha mı az çıkıyor ki?
Buyuk ihtimal engelli statusunde OTV muafiyetli araba alma olayi var, onu kastediyorlar. Baska turlu vergi dilimi tamamen arabanin yasina motor hacmine vsye bagli. Kasko sigortada da yasli birine daha dusuk prim cikacagini hic sanmam.

Buyuk ihtimal engelli statusunde OTV muafiyetli araba alma olayi var, onu kastediyorlar. Baska turlu vergi dilimi tamamen arabanin yasina motor hacmine vsye bagli. Kasko sigortada da yasli birine daha dusuk prim cikacagini hic sanmam.
Eğer engelli araç indirimi için yaptılarsa iyi olmuş. Onu yapanlara hiç acımıyorum, helali hoş olsun altınlar kayınpedere. Millet enayi olduğu için arabayı 2 katına alıyor zaten.

Hanımlar eşim lafı açıldığı zaman bana düğünde takılan altınları ailesi yaptığı için o altınlar bizim değil annemlerin,onları annemler yaptı ben yapmadım diyor. Anlamadığım bana takıldı artık benim olmuyor mu. Güya takılan altın para vs de eşimin ailesinin taktıklarının geri gelmesi olduğu için o da onların sayılırmış. Biz takilarla araba aldık o arabada otamatikmen babasının sayılrmış. Ben mi yanlış düşünüyorum acaba benim annemler abime yaptığı takıları hiçbizaman bunlar bizim demedi abime
Sizin akrabaların taktığı altınlar kimin peki ? :) ne komik yahu altın hediyedir geline ve damada takılır. Diğer türlü ben taktım o taktı meselesi olsa hiç çocuğu olmayan düğün yapmayan birine herkes zamanında o kişinin kendilerine taktığı altınları iade etmeliydi. Demek ki altın için gelin ve damat şart ve insanlar da o kişilere takıyor bunu. Benim kuzenim 4 kardeş ben 3 kardeşim gitti bizim 1 altın o zaman 😂😂 böyle yaşanmaz gerçekten .

Ailesine bi şeyler verecek de sanki yol yapıyor gibi.
Ayrıca öyle şey olmaz. O altınlar sizin. Onları siz evleniyorsunuz diye size taktılar. O zaman gelip kvnize taksalardı.

Eğer engelli araç indirimi için yaptılarsa iyi olmuş. Onu yapanlara hiç acımıyorum, helali hoş olsun altınlar kayınpedere. Millet enayi olduğu için arabayı 2 katına alıyor zaten.
Eh cakallik yapanlar icin haklisiniz ama kadina bu konuda fikir sorulmus olacagini hic sanmiyorum cok uzucu olsa da. Buyuk ihtimal hepsi kocasiyla kocasinin ailesinin kendi arasinda oturup kurup dusundugu seyler ama benimki bir tahmin o yuzden boyledir soylediri konu sahibi aydinlatabilir ancak.

Çok güldüm. Resmen şark kurnazlığı. Aynısını benim eski(!) nişanlım da yapmaya çalıştı. Düğün takıları güya erkeğinmiş ben anlam veremeyip söyleyince anneme sordum ortakmış demeye başladı. Hatta nişanlılık sürecinde birlikte ev alırız evlenince demiştik, kayınpederim peşinat verecekti. Üstüne de biz ortak kredi çekip tamamlayacaktık. Evlenmeden önce ev aldırmaya kalktı babasına, ama babası da akıllı çıktı evlenmeden peşinat vermem dedi. Bazı insanlar, çok uyanık ve hesapçı. Böylelerinde aile olma birlikte hareket etme bilinci de yoktur.

Konu sahibi evliliğinin 1. ayından bugüne senelerdir şiddet gördüğü için canından olmadan inşallah boşanma olur da kaybettiği tek şey altınları olur.

Şöyle bir adamın mal kaçırmasına nasıl şaşırabiliyorsunuz, hiç mi mantığınız yok anlamıyorum.
Dünyanın en efendi insanıyla evlenmiş gibi şok olmalarınız beni benden alıyor.
Aldattığını öğrenseniz ona da şok olursunuz siz 🙄
Bunu bilmiyordum ben.. Sorunsuz bir evlilik sandığım için hukuki durumu yazmıştım..

Ben şaşırmadım ya o alttaki alıntı kısmı bana değil dimi üzerime alınmak istemiyorum zira 😂

Gösteriş için mi takılmış? Aklım almıyor ya. Niye taktılar ozaman demediniz mi eşinize?

Boşansan hakim sana verir demek ki senin

Eşiniz uydurmuş. Uydururken de güzel bi hikayeye yazmış 😂😂😂
Düğünde takılan altınlar zaten kadının hakkı oluyor resmen üstüne yatmaya çalışmış/çalışmışlar.
Asla kabul etmeyin de vermeyin de. Çok diretecek olursa da sizde kendi aile ve akrabalarınızın taktıklarının o zaman bunlar da benim ailemin deyin.
Böyle bi mantık olabilir mi ya 😅😂

Ehliyetin alınış tarihi, kaza yapma oranı vb. durumlara göre vergi değişiyor diye biliyorum. Mesela 30 yıllık araba kullanıcıysa, kaza kaydı da yoksa vergi daha az çıkar.
vergi daha az çıkmaz, kasko daha az çıkar sadece sigortada fark ediyor o kriterler

ya k.baba engelli, ÖTV farkı var
ya da k.baba esnafsa, gider gösteriyorsa o fark edebilir

X