Altın meselesi

Hanımlar eşim lafı açıldığı zaman bana düğünde takılan altınları ailesi yaptığı için o altınlar bizim değil annemlerin,onları annemler yaptı ben yapmadım diyor. Anlamadığım bana takıldı artık benim olmuyor mu. Güya takılan altın para vs de eşimin ailesinin taktıklarının geri gelmesi olduğu için o da onların sayılırmış. Biz takilarla araba aldık o arabada otamatikmen babasının sayılrmış. Ben mi yanlış düşünüyorum acaba benim annemler abime yaptığı takıları hiçbizaman bunlar bizim demedi abime
Eşine sorsana anası güzel miymiş

Bunu bilmiyordum ben.. Sorunsuz bir evlilik sandığım için hukuki durumu yazmıştım..

Ben şaşırmadım ya o alttaki alıntı kısmı bana değil dimi üzerime alınmak istemiyorum zira 😂

Ay yok size değil, konu sahibine yazmıştım alttaki paragrafı 😁

Biliyorum sorunsuz bir evlilik sandığınızı. Sizin öyle sanmanız normal.
Konu sahibinin öyle olduğunu sanması çok ilginç ama.

Eğer engelli araç indirimi için yaptılarsa iyi olmuş. Onu yapanlara hiç acımıyorum, helali hoş olsun altınlar kayınpedere. Millet enayi olduğu için arabayı 2 katına alıyor zaten.
Benim bir arkadaşımda öyle yaptı.
Biz iki katı fiyatına alırken o çok cüzi miktara aldı.
5 yıl satamama durumu varmış işime gelir pirim yapar bende ev alırım dedi pişkin pişkin.
Onlarda eşinin dedesi üzerinden almışlardı.
Gayette durumları iyiyken hemde.

vergi daha az çıkmaz, kasko daha az çıkar sadece sigortada fark ediyor o kriterler

ya k.baba engelli, ÖTV farkı var
ya da k.baba esnafsa, gider gösteriyorsa o fark edebilir
Demin sohbet ederken sordum sigortacı arkadaşıma, hem sigortada hem kaskoda fark ediyor dedi. 🤷🏻‍♀️

Hanımlar eşim lafı açıldığı zaman bana düğünde takılan altınları ailesi yaptığı için o altınlar bizim değil annemlerin,onları annemler yaptı ben yapmadım diyor. Anlamadığım bana takıldı artık benim olmuyor mu. Güya takılan altın para vs de eşimin ailesinin taktıklarının geri gelmesi olduğu için o da onların sayılırmış. Biz takilarla araba aldık o arabada otamatikmen babasının sayılrmış. Ben mi yanlış düşünüyorum acaba benim annemler abime yaptığı takıları hiçbizaman bunlar bizim demedi abime
Esiniz çok kurnaz , altınlar babaya ,altınlarla alınan araba babaya vay be .....
Sizinde güzelce kafanızı karıştırmış.bosanma davası açsanız altınları alırdınız adam kendine yeni kanun yazmış onu uyguluyor.Bu adama çocuk yapmayın hatta bir gözünüz açık uyuyun,darbenin nereden geleceğini bilin

Verigisi az çıkıyormuş diyebabasının üstüne. Ah canım babasıyla ayrı gayrısı yokmuş bizim olan onun onun olan bizimmiş 😀
Ay ne alaka Allah aşkına arabanın vergisi bellidir. Yemeyin şöyle şeyleri. Adam mal kaçırmış işte.
Ola ki böyle bir şey olsun, 3 kuruşun hesabını yapmayın böyle

O kadar hiç arabam olmadı ki sigortayla vergiyi aynı gibi düşündüm niyeyse skdkdkkd neyse hazirana bir şey kalmadı şurada. 😁
ahaha
kasko da sigorta, zorunlu olanı, üzerine ekstra sigorta yaparsan o da sigorta

bunlardan ayrı bir de vergisi var - bunu geçen sene deprem diye 2 kere aldılar. bu kalem arabaya göre değişiyor sahibine göre değil. engellilerin özel durumu var sadece.

hayırlı olsun şimdiden.

Verigisi az çıkıyormuş diyebabasının üstüne. Ah canım babasıyla ayrı gayrısı yokmuş bizim olan onun onun olan bizimmiş 😀
Yanlış yapmışsın...o bu bahane ...yeni geline givenmiyorlar akıllarınca babasına yapıyor ki sen bosanirsan hak talep etme diye...uyanıklar ya...nedir yahu alt tarafı araba..
Terbiyesizlikten başka birşey değil
Esin daha ailesinden kazık yememiş senden çok onlara güveniyor belli
Olan olmuş şimdilik yapabileceğin birşey yok gibi..

Hadi ileride anlasamadiniz bosandiniz o zaman ne olacak araba tamamen karşı tarafın olacak.

Hadi Allah korusun baba vefat etti diyelim miras olarak eşinize ve kayınvalideye kalacak yine bir hak iddia edemeyeceksiniz.

Vergi az çıkıyor diye değil de mal kaçırmak için yapılmış bir olay bu .

tam olarak nerelisiniz ?
başka bir yerden daha duymuştum geline takılan altınları gelinin ailesi almışti örf adetleri böyle imiş bana da aşırı saçma gelmişti

Boşanma avukatına gidin bir danışın bakalım Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre altınlar kimin oluyormuş. Kocanız öğrensin birinci ağızdan

Evlenirken altın takma işi komple kalksa keşke. Sanki hiç başka derdimiz yokmuş gibi bir de bu altınları mankafa erkek milleti ve fazla akıllı ailelerine kaptırmamak için uğraşıyoruz.

Altınları verirken araba benim üzerime olacak diye şart koşmalıydınız

Kac tane yargitay karari var dugunde ne takildiysa gelinindir. Sizi cok kotu kekliyor bu adam. Arabayi baskasinin uzerine yapmasindan anlamaniz lazim. Benim babam gecen aylarda buyuk kaza gecirdi sigorta az ciksin diye arabayi benim uzerime yapacakti yapma dedim cunku baska kardeslerim de var onlar yanlis anlar. O da annemin uzerine gecirecekti veya sigortana yardim ederim demistim. Cok buyuk haksizliga getirebilir bu sark kurnazi sizi.

Bizim buralarda da altina cok onem verilir hatta kayinvalidem 3 ogluna 3 ayri defter tutmus teker teker. Ama kayinvalidem olmeden tum borclarimi odeyeyim diye tum altinlari hesaplayip kendi borcluysa goturecek bir insan. Asla bu altinlar benim fln demez. Sizi ailecek kekliyorlar.

X