altınlarım battı

Altin iner cikar batti falan sanki borsada aldiginiz hisse batmis gibi konusuyorsunuz bekleyin yükselecektir her zaman altin dolar hersey inip cikar yani

Bugünfaiz kararı açıklandı o yüzden düştü tekrar yükselir o kesin ama ne olur ne biter bilemem uzun vadede asla zarar etmezsiniz

Şimdi 4 bini altına çevirdim 10 gram etti. Bu paraya bu kadar altın alacağımı tahmin edemezdim, parası olan için tam altın alma zamanı

Son düzenleme:
Valla altın zarar ettirmez derdim hep. Bence ettiriyor ya.
Yani şu an ev araba vs almanız gerekse, ya da evlenecek falan olsanız sonuçta cayır cayır zarar. Ki kaç aydır böyle bu, uzun vade artık bu.
Allah yardımcınız olsun.
Umarım acil işiniz olmaz altınla.

Ben 444 ten bugun de 409 dan altin aldim. Yaza yukselir yukselmezse de keyfi bilir. Onemli olan acil ihtiyac olup bozulmamasi yoksa dursun kenarda altin her zaman illa ki kar ettirir.

yani cebinizde duran tl de batıyor. ne yapacaksınız, e mecbur bir şeye yatırım yapacaksınız, gerisi meçhul. en azından altın bu, düşer çıkar. enflasyon kaçışı olmayan bir gerçek. nasıl olsa yükselecek, mümkün olduğunca satmayın, başka sizin elinizde olan bir şey yok.

Uzun vadede altın asla zarar ettirmez korkmayın. Eğer o parayla acil alınacak birşey yoksa beklesin
Faizlerin yükselmesi yüzünden oldu ama illaki düşürecekler, bekleyin bence

Valla altın zarar ettirmez derdim hep. Bence ettiriyor ya.
Yani şu an ev araba vs almanız gerekse, ya da evlenecek falan olsanız sonuçta cayır cayır zarar. Ki kaç aydır böyle bu, uzun vade artık bu.
Allah yardımcınız olsun.
Umarım acil işiniz olmaz altınla.
Ev araba almak için çok yanlış bir zaman. Hele ki krediyle.

Faiz %19 olmuş bugün. Ülke ekonomisinden bir şey beklemeyin. Yüksek bir meblağ olduğu için altın olarak vadeliye atabilirsiniz. Çünkü altının çabuk çıkacağını sanmıyorum.

150 gram 460tan aldım almıştım altın o zamandan düşmeye başladı şu an 407 lira kaç yıldır biriktirdiğimiz paraydı. eridikçe eriyor. yıllarca kısıp kısıp biriktirdik ev peşinatı yapmak istiyorduk ama gün geçtikçe azalıyor. bir yatırım yapalım dedik o da elimizde patladı. altının geleceği hakkında bir fikri olan Yok mu. yaza kadar yükselir mi?

Malesef ülke ekonomisi o kadar berbat yönetiliyor ki.. buraya yazanlar ben de dahil kimsenin bir tahmini yok. Ekonomistler bile tahminlerini tutturamiyor. Bugün faiz tekrar arttırıldı, dünyada şuan faizi yüksek ülkeler sıralamasında en tepelerdeyiz. Başka hangi ülkeler olduğuna bakarsak ne halde olduğumuzu açıkça görürüz. Faiz uzun süre düşmeyebilir. Hatta daha da artabilir. Daha önce iki sene kadar bu seviyede kaldı çünkü.
Bu da altının uzun süre artmayacağı anlamına gelir.
Ama tam tersi de olabilir. Bir bakarsın bir gecede işler değişir.
Ayrıca bütün dünyada ekonomi böyle pandemi var vs diyenler yanılıyor. Parası değersiz, yüksek kur yüksek faiz ve yüksek enflasyonla boğuşmuyor bütün dünya.
Konu sahibi arkadaşım sana daha fazla değer kaybetmeden altınlarını sat faize yatır bari zararını kesersin derim ama bu sefer de bir şey olur bir anda döviz altın fırlayıverir.. ne desek boş

Gecen sene 450 den ceyrek bozmustuk ,suan ceyrek 700 .Altın kaybettirmez.Eger yakın zaamanda bozma fikriniz varsa altın yapmanız zaten mantıklı değil.
Ytd
Bekleyebilirseniz zarar kapanır zaten bisüre sonra.

Bu sıralar çeyrek almak mantıklı mı
Valla ben al at kafasındayım
Ki kıs basında 550 den aldıgım gramlar var.
Cok olmadıgı icin zarardayım diye düsünmedim
Yakın zamnda bozmadıgımız sürece bence altın kaybettirmez.
Ama tabi ytd
Yakın zmanda bi planınız varsa altın al sat zarar sonuncta

X