AMH da yuksek FSH da.

ayhkarse

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
3
0
31
Merhaba. 4 ay once evlendik, ocak ayindan bu yana cocuk dusunuyoruz. Ilk ayimda adet oldum ve doktora gittim. Ultrasonda fazla sayida yumurtalik var, kist vb yok. Adet gunlerim duzenli. Doktor Hormon testi de yapalim kontrol amacli dedi. FSH 51 cikti. Buna bagli olarak Amh testi yapildi, 3.47 geldi. Normalde fsh bu kadar yuksekken amh dusuk beklenir ya da adetin duzensiz olmasi vb erken menapoz beklendiginden Benim adetlerim de duzenli, yogunlugu da normal. Bu durumda olup hamile kalan var midir? Internette fsh bu kadar yuksek olursa tup bebekle dahi hamile kalmak zor deniyor ancak ayni anda amh'i yuksek olana rastlamadim.

Henuz gorusme sansimiz olmadi ama amh degerimin saglikli oldugunu soyledi. Fsh degerinin strese bagli yukselmis olabilecegini, 10lu degerlere cekmemiz gerektigini ekledi hamile kalmam icin. 3 ay denemeye karar verdik esimle, bu sirada ovulasyon testi aldim. Adetim duzenli diye uygulama kullaniyordum ama gercek yumurtlama gunlerim farklidir belki.

Henuz gorusme sansimiz olmadi ama amh degerimin saglikli oldugunu soyledi. Fsh degerinin strese bagli yukselmis olabilecegini, 10lu degerlere cekmemiz gerektigini ekledi hamile kalmam icin. 3 ay denemeye karar verdik esimle, bu sirada ovulasyon testi aldim. Adetim duzenli diye uygulama kullaniyordum ama gercek yumurtlama gunlerim farklidir belki.

Uygulama çok yanıltıyor cnm. Ben 5-6 ay zaman kaybı yaşadım uygulama ile.

X