Gebeliğe Hazırlık Amh değeri düşük çıkıp hamile kalan var mı lütfen yardımcı olur musunuz?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Nurlana14

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2018
1.508
1.166
32
Dün Amh testi yaptırdım değerim 1.51 çıktı 3 yıllık evliyim hiç gebelik oluşmadı doktora gittiğimde hiçbir sorun yok dedi benim içime kurt düştü hsg çektirdim o da temiz çıktı. Doktorlardan biride çıkıp Amh testi yaptır demedi araştırıp böyle bir testin varlığından haberdar oldum meğer bebeğimin olmama nedeni rezervimin düşük olmasıymış böyle olup hamile kalabilen var mı? Lütfen bu durumda olup bebeği olanlar bana yardımcı olabilir mi? Ne yapmalıyım?

34 yaşındayım benim çok daha düşük, 2 kere doğal yolla gebe kaldım, değere düşük diyen de olmadı, önemli olan muayenede yumurtaların ve rahimin durumu. Tek başına amh değerine bakılarak yorum yapılamaz

34 yaşındayım benim çok daha düşük, 2 kere doğal yolla gebe kaldım, değere düşük diyen de olmadı, önemli olan muayenede yumurtaların ve rahimin durumu. Tek başına amh değerine bakılarak yorum yapılamaz
Senin adına çok sevindim canım haklısın doktorla görüşmek daha iyi olacaktır teşekkür ederim cevabın için.

Sevgili arkadaşlar
33 yaşındayken amh değerim 0.002 idi.
Yani binde iki. Olması gereken değer ise 2.5
Bugün sağlıkla dünyaya gelmiş kızımın 2. Yaşını kutladık Allaha bin şükür. Umudunuzu asla kaybetmeyin. Çok kısa süre içerisinde yani bir buçuk yıl içinde 9 defa tüp bebek denemesi yaptık. Bir kaç kez yumurta çıktı toplamda ve kalite çok düşüktü. Geçmiş bazı yıllarda fsh 18 olup sonra aralarda düşük değerler göstermiş ve doktorlar beni erken menopoz konusunda uyarmamis. Fark ettiğimde 33 yaşında ve daha yeni bebek isteği içindeyim. Farklı merkezler denedik hem uni Hastanesi hem özel. Ancak tek bir yer bize umut içinde davrandı ve tüm imkanları zorladı. Diger yerler ise cok umitsiz davrandi ve yeterli cabayi gistermediler. Son gittigimiz merkezde bir kac deneme yaptik ve sağlıklı çıkan tek ama yalnızca tek yumurtayı affetmeyip başarıyla dollenerek transfer yapılmasını sağladılar. Öncesinde rahmin hazır olması için bir çok işlemler vs. Ve o tek atış sağlıkla doğan kızım oldu. Bizimkisi bir mucizeydi olmaya da bilirdi. Ama amh değeri 0.000 çıkmadığı sürece umut vardır. Araştırmanızı çok iyi yapın verilen tedaviyi harfiyen ve dakikası dakikasına uygulayın. Bitkisel her metodu denedim.hiç birinden fayda görmedim. Düzenli olarak kan sulandirici ve Omepa takviyesi verdi doktor. Bir çok yerde fazla sayıda deneme yapmak yerine tek yere gitmenizi tavsiye ederim. Ben Memorial Ankara tup bebek merkezinde bebeğime kavuştum. Tek doktor var orda zaten. Prof. Aygul Demirol. Gebelik takibinde de bir çok sıkıntılarım oldu doğumda da zorluklar yaşadım ancak Allahın izni ve bu doktor sayesinde hepsini atlattım. Dileyen herkes bir gün evladına kavuşur inşallah.

X