Amh degerim düşük ve hamile kaldim

Cok gencsinz daha olur insallah
Ben o sürecte cok yazi okumustum cindeki bir arastrmaya göre amh hamile kalma oranini degistrmemis
Yani baska sıkıntı yoks ahic düsunmeyin olur insallah
Benim arkadasimda 33 yasinda 0.4le kaldi baska bir tanidik 0.2yle ikizlere kaldi ben amh degerine inanmiyrm artik böyle okadar cok örnek var ki,belki bizlerin rezervi az ama her ay daha az yumurtam öluyor benimde rezervi cok olanjn belki 300 yumurtasi öluyor benim belki 100 ta e öluyor
Cünku benim degerime göre menopoz yakin duruyor daha 35 yasindayim ,ailede hic erken menopoz yok annem 55 teyzem ananem hep öyle bababem 55de babami dogurmus yani genetik olarak imkansiz

Bende aşılama yaptırdım inşallah tutar . Dr tüp yapalm rezerv az dedi ama ben Allah'tan ümit kesilmez aşılama deneyelim dedim

Ben 5 ay istedim ve yumurtlaa oluyirdu akintimdan biliyirdum,ama olmadi
Sonra gecen sene ramazanda korunmadik ama önceki aylar gibi duzenli bir iliskimz olmadi ,o ay hamile kaldim cünkü hic dikkat etmemstim düsunmemistim

Tiroid hırmon
Açıkçası bir çok doktora gittim hepsi de baktı ama t3 ve t4 normal olunca bir de tsh 3.5 gibi bir değer olunca önemsemediler. Benim de zaten bu konuda bilgim yoktu. Benimkisi SUBKLINIK hipotiroidi olarak geçiyor.isterseniz youtube da faln bununla ilgili videolar var inceleyebilirsiniz
Açıkçası bir çok doktora gittim hepsi de baktı ama t3 ve t4 normal olunca bir de tsh 3.5 gibi bir değer olunca önemsemediler. Benim de zaten bu konuda bilgim yoktu. Benimkisi SUBKLINIK hipotiroidi olarak geçiyor.isterseniz youtube da faln bununla ilgili videolar var inceleyebilirsiniz

Tiroid hormonu 3.5, 4 hamile kalmaya engel bir değer. Normal değer bir insan sağlığı için ama hamile kalmak için 1 değerinde olmasını istiyorlar. Bu yüzden ben 2 yıldır levetron 50 mg içiyorum aç karnına. Sebepsiz olmuyor tabi nasip.

Merhaba 3.5 yıllık evliyim bir buçuk yıl kadar çocuk istemedik.sonra istediğimizde iki ay içerisinde hamile kaldım fakat kalp atışı durduğu için kürtaj oldum.kurtajdan bir süre sonra tekrar denemeye başladık ama olmuyordu .En sonunda doktora gittim bir sürü test yapıldı ve amh degerimin düşük olduğunu ve bir tüpümün kapalı olduğunu söylediler.Doktor bana 7 -8ay gibi bir süre verdi bu süreçte olmazsa tuo bebeğe başlarız dedi.Tabi bu verdiği süre boyunca bir suri doktora gittim çatlama iğneleri oldum bir sürü kür denedim ama nafile ne yapsam hamile kalamıyordum.Doktorumun bana verdiği süre dolunca daha fazla beklemek istemedim .Önce aşılama ile başlanacaktı tüm iğneleri oldum ama aşılamadan bir gün önce kanamam oldu ve aşılama iptal oldu.Aradan biraz zaman geçti ve doktorum aşılamayı geçip tüp bebek yapmayı uygun gördü. 4 yumurta toplandı ama döllenme olup bölünme olmadığı için transfer iptal oldu.Bu süreçte çok üzüldüm çok ağladım.Gittigim her doktor bir suru vitamin veriyordu.Biesteron impryl daha bunun gibi bir cok vitamin .Tup bebek tedavisini araştırırken tesadüfen bir doktorun yorumlarına rastladım. Tüp bebeğe karşı olan bir doktor.Gidiyim ne kaybederim ki dedim .Tüm testleri inceledi .Tüplerden birinin kapalı olması diye bir durum söz konusu değildir dedi.Amh değerinin düşük olması önemli değil çünkü çocuk için bir yumurta ve bir sperm yeterli dedi.Ve tüm tahlillerden sonra SUBKLINIK HIPOTROIDI teşhisi koydu ve bi hap yazdı.o ay hamile kaldım. Önce Allah 'ın izniyle sonra doktorumun vesilesiydi.O vitaminlere ilaçlara dünyanın parasını verdim .Sonuç 30 liralık ilaç benim problemimi çözdü. Yani hamile kalamiyirsakbir problem var ve problemi çözüp yolumuza bakmamız lazım.ilk başta yazmıştım ilk çocuğumun kalbi durdu diye onun nedeni de tiroit hormonunun yükselip bebeğin kalp atsini durdurmasiymis .Ben çok üzüldüm çok ağladım.Allah herkese nasip etsin.Gerçekten doktor çok önemli.Doktorum Ankara da adi: prof dr. KUTAY BİBEROĞLU.
Amh, fsh, tsh değerin kaçtı canım?
Troitin mi yüksek diye bu ilacı verdi Dr?

Ben 5 ay istedim ve yumurtlaa oluyirdu akintimdan biliyirdum,ama olmadi
Sonra gecen sene ramazanda korunmadik ama önceki aylar gibi duzenli bir iliskimz olmadi ,o ay hamile kaldim cünkü hic dikkat etmemstim düsunmemistim
Amh, fsh kaçtı?

C
Valla birde sığındıklari şey doktorlarin olmadı emriyon kalitesiz yumurtan geç büyüyor 6 yumurta çıkmış benden geçen ay hala laf kalabalığı demem o neyin pes etmesi değilmi şunuda yapalim bunuda deneyelim deyin iki tane kaldi emriyom ama çıkıyor sonuç olarak değilmi kimse işini sevmiyor uğraşmak istemiyor .. bahçeci ile görüşecem birde rahim flim çekiştirecem tekrardan bakalim kismet
Canım amh, fsh kaçtı?

Fsh 20 lerdeydi. Amh sana benzer.
Yaş 46.
Fsh 20 lerdeydi. Amh sana benzer.
Yaş 46.
Biraz yüksekmis ama bu durumdada hamile kalan birsürü insan var ben burda cok kisiyi okudum
sizin gibi ve dogal yolla kalan ,yeter ki rabbim istesin
Benim bir arkadasim 18 le falan kaldi ama yasi onunda 35lerdeydi
Insallah hayirlisiyla sizinde olur,ilk bebekmi olacak

Yas faktörü olabilur 18 lerde kalmasnda.
Benim 46 olunca, inş dediğin gibi Rabbim ol derse olur🤲
20 lerde kalan okudun mu buralarda forumda?

Allahim herkese hayirlisini versin,deprem bölgesindeyiz cok zor,bebegi olan ayri olmayan ayri sıkıntida
Ablaminda yok yasi 39,adetleri cok azaldi hem üzuluyrm hemde bebegi olmadigi icin su sürecte dahada rahatlar hayirlisi llsun insallah
Ah canm benim, nerdesin? Ev mi dışarda mısınız?
Büyük geçmiş olsun.

Tiroid hırmon

Tiroid hormonu 3.5, 4 hamile kalmaya engel bir değer. Normal değer bir insan sağlığı için ama hamile kalmak için 1 değerinde olmasını istiyorlar. Bu yüzden ben 2 yıldır levetron 50 mg içiyorum aç karnına. Sebepsiz olmuyor tabi nasip.
Benim tsh 6.5 idi Rabbım ol derse hersey olur.

X