Amh degerim düşük ve hamile kaldim

Elbette Allah dilerse herşey olur. Hamile kaldıysanız Dr gidip ilaç başlamazsanız bebeğe zararı olabilir olma ihtimali çok yüksek. Troid hormonu gebelikte de kontrol altına alınmalı.
Haklısınız ilaç zaten kullanıyordum dozunu yükseltti doktor 125 mg şu an kullandigim

Merhaba 3.5 yıllık evliyim bir buçuk yıl kadar çocuk istemedik.sonra istediğimizde iki ay içerisinde hamile kaldım fakat kalp atışı durduğu için kürtaj oldum.kurtajdan bir süre sonra tekrar denemeye başladık ama olmuyordu .En sonunda doktora gittim bir sürü test yapıldı ve amh degerimin düşük olduğunu ve bir tüpümün kapalı olduğunu söylediler.Doktor bana 7 -8ay gibi bir süre verdi bu süreçte olmazsa tuo bebeğe başlarız dedi.Tabi bu verdiği süre boyunca bir suri doktora gittim çatlama iğneleri oldum bir sürü kür denedim ama nafile ne yapsam hamile kalamıyordum.Doktorumun bana verdiği süre dolunca daha fazla beklemek istemedim .Önce aşılama ile başlanacaktı tüm iğneleri oldum ama aşılamadan bir gün önce kanamam oldu ve aşılama iptal oldu.Aradan biraz zaman geçti ve doktorum aşılamayı geçip tüp bebek yapmayı uygun gördü. 4 yumurta toplandı ama döllenme olup bölünme olmadığı için transfer iptal oldu.Bu süreçte çok üzüldüm çok ağladım.Gittigim her doktor bir suru vitamin veriyordu.Biesteron impryl daha bunun gibi bir cok vitamin .Tup bebek tedavisini araştırırken tesadüfen bir doktorun yorumlarına rastladım. Tüp bebeğe karşı olan bir doktor.Gidiyim ne kaybederim ki dedim .Tüm testleri inceledi .Tüplerden birinin kapalı olması diye bir durum söz konusu değildir dedi.Amh değerinin düşük olması önemli değil çünkü çocuk için bir yumurta ve bir sperm yeterli dedi.Ve tüm tahlillerden sonra SUBKLINIK HIPOTROIDI teşhisi koydu ve bi hap yazdı.o ay hamile kaldım. Önce Allah 'ın izniyle sonra doktorumun vesilesiydi.O vitaminlere ilaçlara dünyanın parasını verdim .Sonuç 30 liralık ilaç benim problemimi çözdü. Yani hamile kalamiyirsakbir problem var ve problemi çözüp yolumuza bakmamız lazım.ilk başta yazmıştım ilk çocuğumun kalbi durdu diye onun nedeni de tiroit hormonunun yükselip bebeğin kalp atsini durdurmasiymis .Ben çok üzüldüm çok ağladım.Allah herkese nasip etsin.Gerçekten doktor çok önemli.Doktorum Ankara da adi: prof dr. KUTAY BİBEROĞLU.
duaci duaci

Benim fsh yüksek inş duzelir bilgin var mı buna dair?
Deaha kullanıyorum oda iyi geliyormuş araştırdım internetten ikinci Kutuya başladım ama çok duygusal inişler çıkışlar yapti yan etkileri çok oldu bende bu takviyeler vitaminler kullanıyoruz ama bilmiyorum faydasını görürüm inşallah ..

Deaha kullanıyorum oda iyi geliyormuş araştırdım internetten ikinci Kutuya başladım ama çok duygusal inişler çıkışlar yapti yan etkileri çok oldu bende bu takviyeler vitaminler kullanıyoruz ama bilmiyorum faydasını görürüm inşallah ..
Inş görürsün canım.
Hormonlar etkiler benide fazlasyla.

Inş görürsün canım.
Hormonlar etkiler benide fazlasyla.
Bu hafta inşallah kontrole gideceğim hasta olursam insallah olmam hamileyimdir prp"den sonra ilk kez bakalim hayırlısı ile kaç tane folükül görünecek sağ yumurtalık çok tembelleşmiş dedi doktor 2 - 3 tane normal bir iki tane ve ufak folükül görmüştü bakalım yaş kaynaklı çok üzülüyorum sol yumurtalık normal idi tabii azalmış yumurta rezervi.... Bakalım tedaviye başlanacakmi bu ay ..Allah'ım hepimize yardım etsin.... burda okumuştum hayıt çayı falan içiliyormus FSH düşürmek için senin tedavi ne durumda canım .

Son düzenleme:
Bu hafta inşallah kontrole gideceğim hasta olursam insallah olmam hamileyimdir prp"den sonra ilk kez bakalim hayırlısı ile kaç tane folükül görünecek sağ yumurtalık çok tembelleşmiş dedi doktor 2 - 3 tane normal bir iki tane ve ufak folükül görmüştü bakalım yaş kaynaklı çok üzülüyorum sol yumurtalık normal idi tabii azalmış yumurta rezervi.... Bakalım tedaviye başlanacakmi bu ay ..Allah'ım hepimize yardım etsin.... burda okumuştum hayıt çayı falan içiliyormus FSH düşürmek için senin tedavi ne durumda canım .
Zor gerçekten yıpratıcı fazlasıyla.
Bende yumurta takibindeydim ama adet olacam.

Tiroid hırmon

Tiroid hormonu 3.5, 4 hamile kalmaya engel bir değer. Normal değer bir insan sağlığı için ama hamile kalmak için 1 değerinde olmasını istiyorlar. Bu yüzden ben 2 yıldır levetron 50 mg içiyorum aç karnına. Sebepsiz olmuyor tabi nasip.
Merhaba benim de Tsh 3,9 nasıl 1 olacak ya. Valla şu hormonlar ne çileli şey böyle 🥹🌸🙏🏻

Merhaba benim de Tsh 3,9 nasıl 1 olacak ya. Valla şu hormonlar ne çileli şey böyle 🥹🌸🙏🏻
2.5 un altında olmalı benim değerim 1 li birşey onu söylemişim. Mutlaka endokrinoloji bölümüne gidin gebelik istediğinizi tsh ın yüksek olduğunu söyleyin ilaç başlıyor mg size göre ayarlar. Ben 2 senedir her sabah aç karnına içiyorum. Gebelik olduktan sonra da bebek için çok önemli. Sürekli kontrol altında olmalı.

X