Amh düşüklüğü ve erken menepoz sorunsalı

perestu

Merdümgiriz Biri
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2019
760
1.079
Merhaba arkadaşlar 28 yaşındayım 1.5 yıllık evliyim 1 yıldır da çocuk istiyoruz. Geçen ay devlet hastanesine gidip muayene oldum follikül sayısı 6 çıktı.(regl değildim) devlette yapılmadığı için özelde de amh değeri 1.16 çıktı. Adetliyken hormon testini yaptırdım. Fsh: 4.7 Prolaktin:27 çıktı. Sonra sonuçlar için devlet hastanesine gittiğimde başka bir doktora denk geldim. İkisi çok farklı konuştu. Diğeri adetli olmana gerek yok derken bu doktor amh testini keşke adetliyken yaptırsaydın dedi. Değerleri ve yaptırdığım labarotuvarı beğenmedi. Erken menepoz olabilirsin, ailesel yatkınlık olabilir dedi. Rahim filmi istedi. Ona göre yol izlenir dedi. Birde ikisine bende kansızlık, demir ve d vit. eksikliğini belirtmeme rağmen hiç oralı olmadılar önemsemediler. Erken menepoz olayını beklemiyordum. Anladım ki devlette çözüm bulamayacağım ama merak ediyorum bu testler için en doğru ne zaman bakılmalı? Follikul için bakılırken adetli olmak gerekir mi?

Foliküle bakılırken adetli olmak şart. Amh için şart değil. Amh değerin düşük değil.
Genetik oluyor evet. Annem de erken girmişti. Benim de amh düşük.

Follikul için sormasada amh için adet zamanında mı yaptırdın dedi sadece

X