Aminiyosentez olup 2 sonucu farkli olan varmi

ZULEYHA ELIBOL

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2021
10
8
40
Arkadaşlar merhaba ben 18 haftalık hamileyim ve bebegimde ense kalınlığı sebebiyle 21 ocakta aminiyosentez yaptırmak zorunda kaldım. Test çok şükür sorunsuz geçti ama ilk sonuç pozitif 21 trimozi cıktı şimdi kesin olan kültür sonucumuz yani 2. Sonucu bekliyoruz benim gibi aminiyosentez ilk aşaması pozitif çıkan fakat ikinci aşama sonucu temiz çıkan anne adayları varmı somunuzun çıkmasına 20 gün dendi hala bekliyoruz başınızdan geçtiyse beni de aydınlatırmısınız:KK43:

Sizinde mi başınızdan bu testin herzaman doğru çıkma ihtimali yokmuş diyorlar asıl olan 2. Sonuç diyorlar siz çok eminsiniz sağlıkçı felânmisiniz acaba

Banada ilk testin doğruluk payı çok yüksek dediler. İlkinde bi sorun çıkmazsa ikincisi de temiz çıkar dedi doktorum.
Siz konuştunuz mu doktorunuzla o ne söyledi?

Sizinde mi başınızdan bu testin herzaman doğru çıkma ihtimali yokmuş diyorlar asıl olan 2. Sonuç diyorlar siz çok eminsiniz sağlıkçı felânmisiniz acaba
Evet aynı süreçten geçtim benim de plasentadan biyopsi alındı. İlk sonuç iyi çıkınca ikinci sonucun kötü çıkma ihtimali var ama ilk sonuç trizomiyse ikinci sonucun yanılma ihtimali pek yok maalesef

Son düzenleme:
Banada ilk testin doğruluk payı çok yüksek dediler. İlkinde bi sorun çıkmazsa ikincisi de temiz çıkar dedi doktorum.
Siz konuştunuz mu doktorunuzla o ne söyledi?
Evet konuştum sonucun farklı çıkma ihtimali tabiki olabilir dedi asıl sonucumuz çıkınca yüzde yüz netlik söyleyebiliriz dedi ama ilk test sonucu ikinci testle uyumlu oluyor genelde fakat ben cok araştırdım azda olsa ilk sonucu pozitif ikinci sonucu negatif çıkanlar olmuş bende yazdım daha çok kitleye ulaşmak için çünkü bu zor bir sınav Allah kimseye yaşatmasin:KK43:

Merhaba bende benzer şeyler yaşadım öncesinde kan gönderdik trizomi 21 çıktı en net sonuç amniyosentezle belli olur dedi doktor yaptırdık ilk sonuçta da sonrakide trizomi 21 çıktı. Bende burada konu açtım yanılma payı olabilir dedim öyle olmadı kendimi kandırdım. Benim hamileliğim çok kötü geçti umarım sizinki iyi geçer

Merhaba bende benzer şeyler yaşadım öncesinde kan gönderdik trizomi 21 çıktı en net sonuç amniyosentezle belli olur dedi doktor yaptırdık ilk sonuçta da sonrakide trizomi 21 çıktı. Bende burada konu açtım yanılma payı olabilir dedim öyle olmadı kendimi kandırdım. Benim hamileliğim çok kötü geçti umarım sizinki iyi geçer
Offf çok üzüldüm belkide haklisiniz insan bir şeylere tutunmak istiyor konduramıyor ama benimde umudum kalamadı gibi, peki ne karar verdiniz tabi bu sizin özeliniz ama biz sonuç aynı çıkarsa aldırmaya karar verdik..

Offf çok üzüldüm belkide haklisiniz insan bir şeylere tutunmak istiyor konduramıyor ama benimde umudum kalamadı gibi, peki ne karar verdiniz tabi bu sizin özeliniz ama biz sonuç aynı çıkarsa aldırmaya karar verdik..
Canım banada doktorum karar sizin ama ben bebeği tahliye etmekten yanayım dedi.
Yani doğsa bile bir sürü sağlık sorunu yaşıyorlarmış.

Evet bizimde doktorumuz aynı şeyi söyledi özellikle çok sık kalp sorunu yaşıyorlarmış artık her şeyin hayırlısını diliyorum hakkımızda hayırlısı Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Rabbim yardımcınız olsun bende bebeğimi kromozom bozukluğundan kaybettim suyu bitti. 12. Haftada herşey cok güzeldi ensesi burnu ama 14 de ense kalınlığı arttı 17.haftada kontrole gittigimde kaybettim kızımı suyu bitmişti.. Böyle bebekler malesef yaşayamıyor cok 😑

:KK43: Başınız sağolsun çok üzücü bunları yaşamak insanın evladıyla sınanmasının tarifsiz bir acısı var Allah kimseye yaşatmasın

Rabbim yardımcınız olsun bende bebeğimi kromozom bozukluğundan kaybettim suyu bitti. 12. Haftada herşey cok güzeldi ensesi burnu ama 14 de ense kalınlığı arttı 17.haftada kontrole gittigimde kaybettim kızımı suyu bitmişti.. Böyle bebekler malesef yaşayamıyor cok 😑
çok teşekkür ederim Allah razı olsun hepimizin yardımcı olsun inşallah.

Ben aldıramadım 27.haftayı geçmişti amniyo sonucu çıktığında. Doğsa yaşardı dedim ve aldıramadım. Kendiliğinden belki gider dedim ama o yaşamak istedi ve doğdu 2 ay kadar yoğun bakımda kaldı ameliyat oldu bağırsaklarından tekrar ameliyat olacak süreç zorlu yıpratıcı. İnşallah sizin için en hayırlısı olur. Ben bazen keşke diyorum

Ben aldıramadım 27.haftayı geçmişti amniyo sonucu çıktığında. Doğsa yaşardı dedim ve aldıramadım. Kendiliğinden belki gider dedim ama o yaşamak istedi ve doğdu 2 ay kadar yoğun bakımda kaldı ameliyat oldu bağırsaklarından tekrar ameliyat olacak süreç zorlu yıpratıcı. İnşallah sizin için en hayırlısı olur. Ben bazen keşke diyorum
Benim kızımın suyu bitmeseydi bende kıyamazdım Rabbim verdi rabbim alir diye düşünüyorum.. Nasıl peki suan eve geldi mi hastanede mi

Benim kızımın suyu bitmeseydi bende kıyamazdım Rabbim verdi rabbim alir diye düşünüyorum.. Nasıl peki suan eve geldi mi hastanede mi
Eve geldi ikinci ameliyat için kilo alımını bekliyoruz. Evet insan ilk duyduğunda Allah korkusuyla aldırmam diyor doğmamış çocuk hakkında yorum yapmak kolay. Doğduktan sonra sıkıntıları senin sabrın tahammülün çok zor. Allah hayırlısını versin

X