Amniyotik bant hakkında ! Ne olur yarım edin, fikirlerinizi paylaşın.

suay82

rabbim sen iste yeterki
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2012
2.955
109
kızlar dünderdir neler yaşıyorum bır bılseniz çarşamba gece fenalaştım gögüsağrım sırtıma vurdu resmen gece 3 e kadar zor dayandım eşim acile götürdü zekaı tahır kadın doğuma neyse gittik tahlıl ultrason derken herşsey ıyıydı bebekte ıyıydı yalnız kötü bırsey vardıkı kesenın ıcınde yanı amnıyotık bant oluşmuş cok şükür bebeğime değmemiş ama cok tehlıkelıymiş bebeğin koluna dirseyine ayak bıleyine deydiğinde dolanıp kan akışını engelleyip gelişmiyormuş allah korusun parmaklarda eksıklık felan yaratıyormuş 3 doktor başıma gelip baktı doktorum bu durumu ızah ettimi sana dıye bende 12 haftada gördü ama korkulacak bırsey yok dedı zaten ne olduğuna dair bır fıkrım bıle yoktu bebek geliştiğinde kese deforme olmuş kendını yenılerkende kat oluşuyormuş buda bebek kesedeyken zarar verıyormuş senın bebeğine denk gelmemış ama buyudükçe dolana bılır süreklı takıp altında olman lazım dedi tabı ben odadan ölü gibi cıktım eşime hiç birsey söyleyemedım üzülmesin diye sabah 4,5 kadar hastanedeydık dun uykusuz bır sekılde ıse geldim hemen internette amnıyotık bantı araştırdım ve hiç iyi şeyler okumadım ama bunun konyada bır doktor ameliyatını yapıyormuş dıye yazı okudum neyse teyzemı annemı arayıp durumu anlattım hemen doktorumu aramamı ve anlatmamı ıstedıler ama ben bir türlü doktor hanıma ulaşamadım acıl dediğim halde hemen ızın alıp hastane ye gittim taaa en son benı aldılar ıcerı acıl dediğim halde neymişdoktor hanım dıyorkı ben sana söyledim bu durumu bende söylediniz ama acıklamasını yapmadınız zararlarından bahsetmedınız neyse ultrasonla baktı suan bebeğe zararı yok dedi bende bu olmayacak anlımına geliıyormu dedim tabı o kadar cok ağladımkı sısten gözlerimi acamıyordum ben bunun amelıyatı varmış dedım hocasını aradı hocasıda onlar yalan dolan dedı tabı bu acıklama benı tatmın etmedı detaylı ultrason istedım gerek yok dedı bende ordan ayrıldım tabı annem eşime durumu anlatmış eşim aradı bır bır anlattım oda özel bır hocaya gıdelım ne gerekıyorsa yapalım dedi bende konyadakı hocayı aradım ben kliniğimde bu ameliyatı yapıyorum bırı 13 haftalık bırı 17 haftalık 2 amelıyat yaptım ve suan cok ıyıler dedı benım rıskım varmı dedim oda aynı diğer doktorlar gibi olmayacak anlamına gelmez gel küçük bır operasyonla alalım dedi risk varmı dedim amnıyosentez kadar rıskı var dedı çünkü amnıyosentez nasıl yapılıyorsa o sekılde girip ucunda cok ufak bır makas varmış alıp cıkartıyormuş tabı ben cok korkum yınde buyuk bır rısk benım ıcın neyse hemen acıbademde calışan bır tanıdığımız var annem onu aramış dururmu anlatmış oda ordakı hocaya durumu anlatmış hastayı görmem lazım pazartesı salı gelsın burda detaylı ultrasonlarla bakalım demiş ona göre ne gerekıyorsa yaparız demiş kız anneme burdakı doktorların hepsi hoca doç prof demiş uzman doktor yok bende araştırdım hepsı gazının hocaları neyse ıste pazartesi yada salı doktora gıdeceğiz ne olur arkadaşlar duanızı eksık etmeyın cok korkuyorum

eğer bu konu hakkında bılgısı olan yada yaşıyan arkadaşlar varsa ne olur allah rızası ıcın bana yardım etsin

Canım öncelikle geçmiş olsun umarım herşey yoluna girer ve sağlıkla bebeğin alırsın kucağına.
Bu yazdığın konu ile ilgili bir bilgim yok ama istanbuldaysan Prof.DR.Ateş KArateke var.Bildiğim kadarıyla muayenehanesi İstanbul/Bağdat caddesinde.Çok iyi bir hoca onada bir görün istersen alternatif olabilir.

Canim merhaba senin yaşadığın durumun aynisini ben yasadim.ben de zekai tahire gidiyordum takiplerim orda oldu ve dogumum da...cok sukur bebegime bir zarari olmadi.dogum yapali 3hafta oldu.daha yeni yasadim yani.korkma Allahin izniyle birsey olmaz.kac haftalik hamilesin sormak istediklerin varsa sorabilirsin.

Şimdi bende internetten birazcık araştırdım.Dediğin gibi bu ameliyat türkiyede sadece o konyadaki doktor tarafından 2 kez yapılmış.İkiside başarılı geçmiş.Biri 17.haftada ikincisi ise 13.haftada ameliyat olmuş.Çok ciddi sorunlara sebep olabileceği gibi hiçbirşey olmayada bilirmiş.YAda doğum sonrası basit ameliyatla düzelebilecek sorunlar. Heralde sıkı takip edilip Allah korusun ama bebeğe zarar vermeye başladığı ultrasonda görülürse ozaman ameliyatı düşünmek mantıklı gibi geldi bana ama tabi siz daha iyi bilirsiniz.
Ama bende iyi bir doktor bulmanız şart.Kendi doktorun durumu hiç ciddiye almamış gibi görünüyo çünkü senin anlattığın kadarıyla.

cok teşekkür ederim canım ankaradayım ben şimdi detaylıya girdikten sonra karar vereceğim

canım ınan cok mutlu ettın benı pekı senınkı nasıldı benımkı bır duvardan dığer duvara kadar gidiyor şimdilik bebeğe değmiyor pekı sen süreklı kontrolemı gittin nasıl engel oldular bebeğe değmemesıne bana büyüdükçe koluna bacağına dolanır dediler bırde gelşimini enğellıyormu 14 haftalık hamıleyım ben rabbım bebeğni sağlıkla buyutmeyı nasıp etsın ınan süreklı ağlıyorum cok korkuyorum

En doğrusunu düşünmüşsün.Dediğin gibi detaylıda iyice incelerler ona göre bakarsınız ne yapacağınıza.
Normal bir kadın doğum doktoruna değilde özellikle uzmanlık alanı riskli gebelikler olan bir doktor bul bence.Ki bunlar genelde prof.oluyorlar.

canım benım o kadar cok araştırıyorum kı inan korkuyorum bebeğime stresten bırsey olacak dıye kafamı işe bıle veremıyorum cok berbat durumdayım şimdi giideceğim doktorda prof. doç. doktoruymuş yanı genelde acıbademde uzman doktor yokmuş hepsi hocaymış of of

Canım ilk başta bir sakin ol.Bende bir kaç yazı okudum onların içinde yazan bazı kısımlar şöyle;

Zaman zaman ultrasonografide saptanan görüntüler amniyotik bandı düşündürebilir ancak bunlar gerçek amniyotik band değildir. Örneğin uterus içinde bulunan yapışıklıklar yanlış değerlendirme sonucu amniyotik band zannedilebilir.

Amniyotik band bazen bebek açısından çeşitli sorun oluşturabilir fakat genellikle bir sorun yaratmadan bebek normal görünümde doğar.

İçini ferah tut Allah'ın izniyle birşey olmayacak inşallah.

suaycım çok geçmiş olsun bence korkma güçlü ol cesur ol bence hiç bir şey olmayacak düzelecek bu durum bak görürsün sen bu bebeğini ALLAHın izniyle kucağına alacaksın..ben senin için dua edeceğim canım inşallah bebeğin seninle kalacak zamanı gelincede doğacak:)))

bol dua et canım şuan dua kapılarının sonuna kadar açık olduğu an. bizlerde edelim inşallah hiç bir şey olmaz. konyadaki doktorun adı ne acaba

sağol canım benım allah razı olsun bende okudum bu yazıyı ama detaylıya gırmeden içim rahat etmıyecek zekaı tahırdekı doktor % 80 rısklı dedi sok oldum ben 3 kez düşük yaşadım bu 4 gebelığım atrık kan pıhtılaşaması var bende cok acılar yasadım rabbım benı böuyle sınıyor ona sığındım bebeğimi bana bağışlasın sağlıklı sıhatlı ınsallah güzel haberlerı burda yazmak nasıp olur

sağol esmırascım güçlü sanıyordum kendımı ama deyilmişim işin içine bebğim girince yıkıldım demek kı ben ne güçlü ne cesur nede korkusuz değilim cok korkuyorum süreklı dua ediyorum rabbıme sığınıyorum ınsallah senın dediğin gibi bebeğimi sağlıkla kucağıma alırım

teşekkürler canım etmezmıyım süreklı elım karnımda dua ediyorum doktorun ısmı prof.dr. metin çapar konuştum kendısıyle ama rısklı olduğu ıcın korkuyorum su detaylıdan hayırlısıyla bır cıkayım ozaman herşey netleşecek

canım metin çaparın hastasıydım bir zamanlar ameliyatta çok çok iyi bir doktor ama teşhisde o kadar iyi değil ameliyatı tedavide ilk sıraya koyan bi doktor o yüzden bence ameliyat kaçınılmaz derse doktorlar öyle git metin hocaya

canım ınan cok mutlu ettın benı pekı senınkı nasıldı benımkı bır duvardan dığer duvara kadar gidiyor şimdilik bebeğe değmiyor pekı sen süreklı kontrolemı gittin nasıl engel oldular bebeğe değmemesıne bana büyüdükçe koluna bacağına dolanır dediler bırde gelşimini enğellıyormu 14 haftalık hamıleyım ben rabbım bebeğni sağlıkla buyutmeyı nasıp etsın ınan süreklı ağlıyorum cok korkuyorum[/QUOTE]

Ben 22haftalıkken, ayrıntılı ultrason neticesinde bu durumu öğrendim.Aynı şeyler bana da söylendi.Bende senin gibi ilk olarak internetten bilgi almaya çalıştım sonuç çok kötüydü hemen dr un yanında soluğu aldım.Bende senin gibi Konyadaki dr dan bahsettim ama o durumun deney aşamasında olduğunu rahime makas giremeyeceğini sadece izlemek zorunda kalacağımızı söyledi yapacak bir şey yok sadece 2 haftada 1 takip edeceğimizi söyledi müdahele şansımız yok dedi.Benim bant 7 mm kalınlığında rahimin tam da ortasında önden arkaya doğruydu.İlk zamanlar bebekten çok da uzakta görünüyordu fakat 1 ay sonra eline,ayağına değmeye başladı.Fakat esnekti bebek elini,ayağını değip geri çekiyordu.Bu arada öğrendiğin ilk hafta hemen 4 boyutlu ultrasona girdim dışarda..ordaki dr korkmamamı bunun amniyotik septa olduğunu bunun da bantla çok karıştırıldığını söyledi.böyle çok hasta geldiğini ama kötü sonuçlanmadığını,sadece bebeğin yön değiştiremediği için sezeryana sebep olabileceğini söyledi.son güne kadar korktuk doğar doğmaz elini ayağını sordum dr çok şükür bir şey çıkmadı.içini ferah tut strest yapma bu bebeğe daha çok zarar verir.ne zaman istersen ben burdayım..

işte bende o yüzden tedirğinim allah korusun bebeğede bırseyolabılır gerçi operasyon yaparken videosunu da izledim ama işte ıster ıstemez tedirğin oluyorum

canım benı cok rahatlattın cok teşekkür ederim inşallah benımkıde senınkı gibi zararsız olur allah razı olsun senden benım daha kaç mm olduğunu bılmıyorum benımde tam ortasından yatay geçiyor senın gıbı bende 4 boyutluyla doppler gireceğim senın gıbı inşallah bende bebeğimi kucağıma alırım

canım ben senin doktoruna çok kızdım ya
nasıl ben bunu sana soylemiştim diyip işin içinden çıkabiliyo
ya sen başka doktora gşidip bunu ogrenmeseydin ne olcaktı 9 ay boyunca soylemiycek miydi
sende tedavi olabilecek bi sorun yuzunden bebeğin zarar mı gorecekti
Allah bi kusurla nasip etse amenna da doktorun ihmali yuzunden olan bi durum söz konusu
Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah o bant ya alınır yada bebegine demeden alırsın kucağına
sağlıkla sıhatle inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…