Amniyotik bant hakkında ! Ne olur yarım edin, fikirlerinizi paylaşın.

içini ferah tut,strest yapmamaya çalış,inşallah sende sağ salim bebeğini kucağına alacaksın.pozitif düşünmelisin.Allah yardımcın olsun canım.

merhaba ,
öncelikle Allah bebeginizi saglıkla büyütmenizi nasip etsin . bana da bugün amniyotik bant teshisi kondu. cok endiseliyim. sizi sıkmazsam bilgi alamak isterim. teşekkürler. 10. haftamdayım henüz.

canım ne yaptın merak ettım
umarım hersey yolundadır...
Baslıgı gorunce hemen gırıp yazmak ıstedım
cunku 14. Haftamda banada bant teshısı kondu
detaylı arastırınca kendımı kaybettım gunlerce agladım bende
3*4 tane doktor gezdım perınatolog prof ne varsa bursada.
Herbırı aynı seyı soyledı de oylelıkle rahatladım
benım bantım kesenın sag tarafına daha yakındı
ve yapı olarak esnekmıs.
o nedenle bebege zarar vermeyecegını soyledı hepsı
bantın yapısal olarak daha sert ve keskın olanları rısk olustururmus
muayenelerım daha detaylı olmustu her seferınde bu olaydan sonra
her defasında o masaya yatıp kolunu bacagını parmaklarını sayan doktorun agzına nasıl baktıgımı
o sedyeye nasıl yatıp nasıl kalktıgımı bır ben bır allah bılır
ama dedıklerı gıbı oldu cok sukur.
Gebelıgımın selametı adına ben onlara ınandım ve kuruntuları bıraktım artık bı noktadan sonra.
Ve cok sukurkı o lanet bant kızıma zarar veremedı ve son derece saglıklı mınık kızım dunyaya geldı
ama olan o donemde bana oldu stresten kımbılır ne kdr uzdum yavrumu.
Bu arada tesadumudur bılmem bu durum
bende de kan pıhtılasması var ve clexan ıgne kullandım hamılelıgım boyunca.
Ne olur ıcını ferah tut sende.
Inanıyorumkı senınkıde zararsız ve bebegıne hıcbısey olmayacak.
Allaha emanet olun ınsallah.
Guzel haberlerını beklıyoruz.

Merhaba,
Öncelikle Allah bebeğinizi sağlıkla büyütmeyi nasip etsin . ben de 10. haftamdayım 4 gün önce bant teshisi kondu bana da. İstanbulda yasıoruz. dün prof .dr Rıza Mazdala muayene oldum . ve amniotik bandın tek basına bir sorun olmadıgını beraberinde bazı şüpheler var ise ancak bebege zarar verebileceğini söyledi. Sürekli takip altında kalacaksın bile demedi. Hiçbir sorun yok dedi. Bende paylaşmak istedimki, günlerdir benim de yasadıgım bu üzüntüyü bu konuyu acan hanım da yasamasın. kendisine ulaşamadım umarım okur. ve benim tavsiyem İstanbulda iseniz mutlaka Rıza Mazdal hocaya gitmelisiniz muayene için.
Tabiki gerisini Allah bilir. Allahım bebeklerimizi korusun.
Mutlu günler.

içini ferah tut,strest yapmamaya çalış,inşallah sende sağ salim bebeğini kucağına alacaksın.pozitif düşünmelisin.Allah yardımcın olsun canım.

merhaba ,
öncelikle Allah bebeginizi saglıkla büyütmenizi nasip etsin . bana da bugün amniyotik bant teshisi kondu. cok endiseliyim. sizi sıkmazsam bilgi alamak isterim. teşekkürler. 10. haftamdayım henüz.

canım cok teşekkür ederim cok şükür benimde kızıma şimdilik dokunmuyor zaten ayağını değiyor hemen cekiyor rabbıme emanet elden bırsey gelmiyor valla stres yapmıyorum bol bol dua ediyorum çünkü yapacak hıç birsey yok sürekli takıp altındayım zaten rabbım kızına sağlıklı günler nasip etsin darısı başımıza olsun

canım benım bende bır cok hocaya prof doç. gittim hepsi aynını söyledi imdilik bebeğe değmiyor ama büyüdükçe yerıne nasıl engeller göreceğiz dedi 23 detaylı ultrason gireceğim umarım herşey ıyı olur sende stres yapma ıcını ferah tut bol bol dua et eline göbeğine koyup hamılelığini doya doya yaşa ben öyle yapıyorum

merhabalar cok teşekkür ederim ben tam olarak yerini bilemiorum, surada diye tarif etmior doktorlar ama sanırım kenarda kalıor İstanbuldayım ben . bebeğine hiç zarar gelmeyecek dior dc dr um . birde Rıza madazlı diye bir prof var burada ona gittim ,bant başka sendrom başka bu bant hiçbir zamn bebeğine zarar veremezki dedi. cok net söyledi. diğer doktoruma ilettim profun sölediklerini hyr verebilir ama vermeyecek dedi o da. kafam karışık ama hep olumlu düşünüorum, ilk öğrendiğim gün sizi okudum nette. aynı derdi paylaştığımız için ulaşmak istedim , ve okudumki bir cok kişi son derece saglıklı bebekler dogurmus :) benm doktorum sunu söledi 24. haftadan sonra bebeğine hiçbirsey yapamaz cunku gelişmiş olacak dedi. bantın niteliği de cok önemli dedi. ve kesenin büyümesi bebeğin büyümesinden hızlı olduğu için değmeyecek dedi. Prof Rıza bey ise hiçbirşey yapamaz dedi bant için. umarım hersey yolunda gider.adete göre 11 aslında ama bebek 12ymiş, cuma gunu 2 li testi var. sürekli takipteyiz derken , hangi sıklıkla? ya değerse ne yapabilirmiş doktor bundan bahsetti mi? cok teşekkürler yazdığın için diğer sağlıklı doğum yapan anneler ile detayları konustugnuz mu hiç? umaım sağlıkla alırsın bebeğini kucağına sen de:) bol bol dua ediorum

canım benım sen hiç korma allahın ıznıyle bırsey olmaz sanırım senınkıde benımkıyle aynı sekılde eğer tüm yazıları okuduysan burda 2 arkadaş sağlıklı doğum yapmış bırde su var ben bundan önce kürtaj oldum bır kez adet olduktan sonra hamıle kaldım bılmeden doktor kürtajdan dolayı da yapışıklık olmuş olabılır aslında tam ona benzıyor dedi takıp derken ben özele gidiyorum çalıştığım ıcın ama devletede gittim 5 aya kadar 3 haftada bır devlete gıdıyorum rısklı gebelık bölümüne orda takıp ediyorlar ayrıca bende kan pıhtılaşmasıda var hergün iğne coraspirin kullanıyorum evet bebek geliştikçe kemıklerıde gelişıyor bak senınkıde amnıyotık bant olmaya bılır cünkü doktorlar bunların adına bant dıyor ben cok araştırdım yapışıklık ola riskide cok yüksek sen hiç kafana takma bak gör hıcbırsey olmayacak sen kendınde amnıyotık bant varmış gıbı düşünme öyle bırsey yok rahat ol ikili testınde ınsallah güzel cıkar 3lü de yaptır oldumu

:) ben de hep olumlu düşünüyorum cnm , Rıza hoca öyle rahatlattı ki içimizi takip gerektiren bir durum değil dedi bize . Fakat dediğim gibi benim doktorum Ömer Bey öyle düşünmüyor, bugüne kadar bant gördüm fakat sorunlu doğan hiç görmedim dedi.İyi dileklerin için teşekkür ediyorum aynı dileklerimle .... Umarım herkes bebeğine sağlıkla kavuşur. Alllah herseyin hayırlısını versin . Yaptırırım 3 lü testi de yüksek ihtimalle. Mutlu günler diliyorum , ara ara yazarsan gelişmeleri seviniriz :)

Bende dün hafif kanamayla gittim bebeğin gelişimi normal ama amniyotik bant görüldü çok endişeliyim 11 haftalık gebeyim sizin hamileliğiniz nasıl geçiyor acil cevap yazarmısınız

Bende dün hafif kanamayla gittim bebeğin gelişimi normal ama amniyotik bant görüldü çok endişeliyim 11 haftalık gebeyim sizin hamileliğiniz nasıl geçiyor acil cevap yazarmısınız

canım benım geçmiş olsun umarım ıyısındır benım de 12 haftada bant gözüktü korkma allahın ıznıyle bırsey olmaz ben 23 haftaya gırdım suana kadar herşey yolunda şükürler olsun detaylı ultrasonda temız cıktı suan kanaman nasıl umarım geçmiştir

Çok sağol ya senin adına çok sevindim inşallah sağlıkla kucağına da alırsın kanamam geçti şimdilik herşey yolunda cuma detaylı ultrasona giricem inşallah herşey yolunda gider benim normal yolla olmuyor bu 2. Tüp bebek denemem dua edin bana desteğin için sağol içim ferahladı

tabıkı ederim canım benım ınsallah senınde bebişin sağlıkla gelir

Kardeslerim bende ayni sorunla karsi karsiyayim....
Bu sali devlet hastanesine randevu aldik esimle...
Aldik ama neden ? Ozeldeki doktorumuz cinsiyetini soylemwdi belki devlet soyler dedik....
Gittik ama cinsiyet o an umrumda bile olmadi....
Kesemizde amniyonik bant izlendi....
Hemen ayrintili usg icin gun almami soyledi fakat doluymus....
Goztepeye yonlendirdi....
Carsamba gunu randevu alip gittik ayni goruntu amniyonik bant..
Oradada yer yok....
Ama oradaki radyolog biraz bilgi verdi....
Cok karsilastigimiz bir durum bu dedi....
Bebek gayet sahlikli bir sekilde doguyor ...
Endiselenmeyin dedi.....
Oyle bir sevindim ki anlatamam bana siradan birsey gibi anlatti....
Eve gelip arastirdigimda baktim hep kotu seyler %80 bebekte sorun olur ...erken dogum yok bilmem ne....
Endiselenmemem imkansiz ama bebegim icin gucluyum arkadaslar...
15 haftaligiz 2. Trimester doneminde oldugum icin riskliymis....
12 haftadan once bu bant olsaydi avantajimaydi kendiliginden yok oluyormus....
Su an benimki ne derece tehlikeli bilmiyorum....
Haftaya sali gidecegiz esimle Allah (c.c.) in izni ile....
O zaman herseyi net bir sekilde ogrenecegim ins.
Benim bebegim zorluklara ragmen saglikli olarak dogacak ins.
Rabb'im hepimizin yar ve yardimcisi olsun kizlar....
Kendinizi sakin salmayin bebeginizin mutlu olmaniza ihtiyaci var....
Hepiniz kalin saglicakla ....

canım öncelikle geçmiş olsun sakın uzulme rabbım bızıde böyle sınıyor bende nannıyorum bebeklerimize bırsey olmayacak sende ınan ama sunu söyleyım bant asla kaybolmuyor benım 11 haftada gittiğimde gözükmedi 12 haftada gözüktü doktor sordum bu kopar yada yok okurmu dıye hayır yok olmaz dedi

Cok sagol canim
Bende de 12. Haftaya kadar kendini gostermedi canim...
7,4 mm kalinligindaymis bant....
Yok ben uzulmuyorum...
Bebegimin bana , benim ise morale ihtiyacim var....
Haftaya sali gunu gidecegiz esimle ayrintili usg icin....
Detayli olarak yazarim ben size ne oldu ne bitti diye....
Bebegime bazen uyarilarda bulunuyorum o engele dokunma ciz hemen cek elini ayagini diye
Bakalim bebegim annesini dinleyecek mi....
Ben inaniyorum bebegim saglikli olarak gelecek annesinin kucagina
Rabb'im hepimizin yardimcisi olsun ♥♥♥

Ayrica 12. Haftandan itibaren kac gunde bir kontrollere gittin canim ...
Birde rica etsem amniyonik batin oldugu ultrason resmi atabilir misin ?
Bizim resmimiz bu ....

Son düzenleme:

canım msj yeni gördüm atarım tabı suan evde resim akşam cekerim ben 12 haftadan sonra 2 yada 3 haftada bır doktora gittim 4 aydan sonra ayda bır geçtik hareketlerıde sua gayet ıyı senınkıde kıpır kıpır olacak ınsallah

merhaba,
bizde aynı sorun ile karsılastık, 8. haftadan itibaren biliyorduk bantı ve su an 17. hafta bitmek üzere cok şükür hersey yolunda şu anda.

2 hafta öncesine kadar kafası bantın icinde kalmış gibiydi. oda cıktı şükürler olsun. sürekli dua ediorum sayısız kişi var bu durumu yaşayan ve birçok örenkte bebeğe hiç zarar verememiş. istanbuldaysanız Prof dr. rıza madazlıya görünmenizi öneririm. içinizi cok rahatlatır engin bilgisiyle. tabi hersey Allahın takdiri fakat inanın cok rahatladık eşim ve ben. Allah hepimizin yavrusunu korusun inşallah.

selamlar.

mrb cnm bndede amniyotik bant çıktı 23 hftlk hamileyim veinan çok korkuyorum senin şuan durumun nasıl neyaptın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…