Anasinifi karnesi

Sevgili konu sahibi,
Çocuğunuzun ve öğretmeninin yaptıklarıyla ilgili bir yorum yapmayacağım zaten yeteri kadar yazılmış.
Ben affınıza sığınarak size bir tavsiye vermek istiyorum. Çok ama çok kaygılısınız. Çocuğunuz eğitim hayatının henüz başında, önünde çok uzun bir süreç var. Bu anlattığınız olay mühim bir konu ama ben sizin anlatış şeklinize bakarak ilerde çocuğunuzu çok yoracağınızı düşünüyorum. Eğitim sistemimiz zaten berbat, bu sistem içinde aşırı mükemmeliyetçiliğe gerek yok. Çünkü mükemmele ulaşmak imkansız. Lütfen biraz sakin kalmaya çalışın. Söylediklerimle sizi kırmak istemem umarım yanlış anlamazsınız. Yaklaşık 15 yıllık bir öğretmen olarak gözlemimi iletmek istedim. Sevgiler.

Konu sahibi ogretmenle sürekli çocuğuyla ilgili konuşuyormuş. Çocuğun valisine bu sıkıntılardan hiç bahsetmeyin direkt gözlem gelişim raporuna bunları yazması etik mi sizce?

Evet ben bu konuda çok kaygiliyim ve yardım almam gerekiyor.uyardiginiz için teşekkür ederim.

Raporu ben görmedim eski ogretmenimiz aradı ve xle ilgili yazılanlara çok şaşırdım çünkü öyle Bi çocuk değil acaba depremden çok mu etkilendi dedi bende haliyle Bi kotu oldum.raporu benim hazirlamami istermisiniz dedi zaten en cok vakit gecirdigi bu ogretemnimizdi ben de evet sizden almak istiyoruz dedim.diger ogretmeni de iki kere aradim birinde meşguldü ikincide de acmadi

Gunde bir saat Kuzeni oğluma kitap okuyor.20 dakikada çizgi çalıştırması yaptırıyorum sonra da parka gidip oyun oynuyorlar.bu şekilde birinci sınıfa kendim hazırlamaya çalışacam çünkü öğretmenine ulaşamadım

Kafaya takmayın. Öğretmenin yaptığı yanlış asla onaylamıyorum. Ben de anasınıfı öğretmeniyim anasınıfında karne diye bir şey yok olmamalı. Şu konularda desteklenmeli şeklinde cümle kurulmalı. Sizin gelişim raporunuza ( karne değil) gelince, muhtemelen kopyala yapıştır yapmıştır örnek bir rapordan… kafaya takmayın

Eski öğretmen bir panikle aradı işte cocuk depremden çok mu etkilendi falan dedi ben antalyadakini aradım ulaşamadım sonra ikinci defa eski ogretmenini aradım o da daha detaylı inceleyince bence kopyala yapıştır yapmış çünkü kendi fikirleriyle çelişiyor dedi ama ben biraz takıntılı olduğum için kafama takmıştım sizlere Bi danışayım dedim öğretmene de ulasamadim

Eski öğretmen gelişim raporunu nasıl görebiliyor ? Sonuçta onda kaydı olmayan bir öğrenci.
Ayrıca ilkokul öğretmeni de karneyi göremez, yapılan değerlendirmelerin de okul hayatına bir etkisi yoktur.

Konuyu güncellemek istedim oglum suan birinci sinifa basladi dun ilk yazılısını oldu ve bütün heceleri doğru bir şekilde yazmis ogretmeni, bugün sınıfın en akıllı, en uyumlu çocuğu seçmiş yazısı da çok güzel. Zaten ogretmeni mükemmeliyetçi bir çocuk güzel yazmaya çabalıyor o yüzden biraz eli yavas ama hızlanır dedi cevap veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim antalyadaki öğretmenin raporu yanlış çıktı sukur

Anasınıfında harfleri yazdırma yaptırdı dediniz ordan sonrasına şaşırmadım. Okul öncesi dönemde harf yazma yaptırılamaz. Ayrıca bu kadar sorun varsa sizi dönem içi bilgilendirmesi gerekir. Yine ayrıca öğretmenler olarak çocukta bir gerilik varsa da öncelikle olumlu özelliklerini yazarız sonra olumsuz özelliklerini yazarız. Bu da 'dil gelişimi geri' şeklinde olmaz. Daha doğru bir dil kullanması gerekir. Yani okul müdürü ile konuşup durum hakkında bilgi verebilirsiniz.

Biz k marasa döndük müdürü bulmam pek mümkün değil buradaki anasinifi ogretmeni oyuna dayalı ilerliyordu ve o rapora çok şaşırdı oğlumun çok yakin bir arkadaşı vardı o ve oğlumun anaokulunun gizbebegi olduğunu öndeki öğrencileri olduğunu söyledi antalyadaki ders yaptiriyordu baya baya.bana özellikle 3 er sayma çok saçma gelmisti

Nerden tutsak elimizde kalır çok şükür kurtulmuşsunuz ayrıca depremden dolayı çok geçmiş olsun

her şey çok güzel olmuş maşallah.

ama sakin olmanızı öneririm. çocuğunuz bir sınavdan çok yüksek, başka gün çok düşük alabilir. sınavları notları stres haline getirmeyin kendinize de çocuğunuza da

Ben akademik hayatından çok çocukta Bi gelişim geriliği varsa ve ben onun önlemini almasaydim ona üzülürdüm gelişim geriliği olan bir çocuk olsaydı sanirim şuan bu seviyede olmazdık.

Harika çok mutlu oldum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…