Ankara da yaşayanlar

Balismira

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2014
218
112
Merhaba kızlar 1 yıllık Evliyim Doğuda gorev yapıyorum yaklaşık unı is ve baska nedenler 11 yıldır dogudayim. Tayinimiz Ankara'ya cikti simdi benim tayinim es durumu atamalarında belli olacak evimi topluyorum sizlere sorum su ikimizde memuruz Ankara'nın bize uygun yaşanabilir semtleri nerelerdir orada ne arkadasım var nede yer yol biliyorum bana birazcık yardımcı olabilirmisiniz Bi sorum da su sizce Ankara nasıl bi yer yıllardır Doğuda oldugum icin ve evliliğimde sorunlarım oldugu icin biraz gergin ve endişeliyim sizce Ankara iyi gelirmi bize

Hayırlı olsun öncelikle. Ankara duzenli bir sehir memur sehri ben zorlanacagini sanmiyorum bol avmli bir sehir... Gelip begenmeyen de cok sevip kalan da cok. Ben cok memnunum burada yasamaktan sahsen.

eryaman etlik balgat kiralari daha cok size hitap edebilir memurlar cogunlukla buralarda oturmayi tercih ediyor. Verebileceginiz kira miktari yuksekse umitkoy cayyolu oran iyidir.

İkinizde memursanız maddi sıkıntınız yoktur sanıyorum. Çankaya, balgat gibi yerleri tercih edebilirsiniz. Hem merkeze, sosyal olanaklara yakın hem de insanları daha hoşgörülüdür.

Ben de Eryaman i seviyorum düzenli geliyor bana. Eryaman in çok az ilerisinde de eryamanevleri var orası da güzel oturmak için.
Optimum AVMyi biraz geçince içeri dönen yoldan yukarı cikacaksiniz o muhitleri beğeniyorum.

Isyerleriniz nerelerde?
Kira icin dusundugunuz miktar nedir?
Calisacaginiz kurumlarin servis imkani var mi?
Arabaniz var mi?
Bu sorularin cevabini bilirsek daha iyi yardimci olabiliriz :)
Hayirli olsun bu arada..
Ilginiz icin saolun esim bestepede Çalışacak servisi var ben öğretmenim yerim belli degilse durumu atamalarında belli olacak kira düzeyimiz 600 ile 1000 arası olabilir

Aslında ben izmiri falan istiyordum Yada Eskişehir ama olmadı Ankara oldu. Buradan kurtulmak umarım iyi gelir bize

600-1000 arası balgat taraflarında zor. Aslında çiğdem çukurambar falan çok güzel yerler. Ne öğretmeni olduğunuzu söylerseniz bir de puanı aşağı yukarı gidebileceğiniz ilçeleri söylerim. İki senedirbbiliyorum eş durumunu çünkü kendi bölümümden arkadaşlarım sayesindediğediğer bölümlerden falan

Ankara'yi cooook seviyorum. :) golbasinda oturuyorum ben... Burasi nezih bi yer. Bi dolmusla kizilay ulus, Sehir kalabaligindan ve gurultusunden uzak.. Piknik alanimiz cok. Bisiklet suruyoruz bos kalinca eymir golunun etrafinda.. Mecbur olmadigim surece baska bi sehire gitmem..

Ankara düzenli şehirdir. Gökçek'e rağmen yaşanası büyükşehirlerden biridir. Bir kere memur şehridir zaten. Beştepe'de eşiniz ama servisi varmış o zaman sizin atanacağınız okula göre bir semt seçersiniz çünkü Beştepe civarında kiralar daha yüksek olabilir. Hem zaten Ankara'nın en uzak yeri bile anca 30-40 dakikadır birbirine.

Bir kere parkı bahçesi yine de bol sayılabilir. insanları saygılıdır. neyin nerede olacağını öğrenir, ona göre davranırsınız zamanla. KAfanız sıkılınca Tunalı'da bir tur atarsınız, Dikmen Vadisi'nde bir çay içersiniz... iyidir Ankara eminim seveceksiniz.

Duzenli sessiz normal insanlar calisan aileler avmler olsun istiyorsaniz eryaman iyidir
1000 lira kiraya veririm derseniz cayyolu iyidir

Denizli memleketten gelen , köyden dahi gelıyor olsa Ankaram daha yoz gelecektır ve sevmeyecektır.. ama önyargısız gelenlerın memnun olacagı bır sehırdır.
ilçeler arası fark coktur ama güzeldir memleketım ya..
site ortamında olayım dersenız , orta hallı evleride var lüxleride ; eryaman , batıkent
az cıtayı yukselteyım dersenız ; cayyolu konutkent , d,kmen , balgat vs..
daha uygunada bulacagınız yerler mevcut ama yerınızde olsam , bu semterın dısına cıkmam..

Ankara rahat yaşanabilecek bir şehir. Avm çok, kizilaya insen rahat bi şekilde her aradığını bulursun. Kira olarak ne kadar düşünüyorsunuz bu önemli.
Çankaya, Bahçelievler, Beşevler, çukurambar,Bilkent pahali ve nezih semtlerindendir .balgatta güzel ama kiralar orada da yüksektir.
Etlik var etlikte fiyatlar daha ortalamadir merkeze uzak değildir etlikte a.eglence alışveriş için iyidir herseyi bulursun. Y.mahalle de yine uygun sayilabilecek bi semttir.
Batıkent, eryaman,elvankent merkeze biraz uzaktir ama metrosu var tabi.
Eşin beştepe de olacakmış oraya yakin olarak gazi mahallesi var sakin mahalle havasinda merkezi bi semt orayi düşünebilirsiniz

Merhaba kızlar 1 yıllık Evliyim Doğuda gorev yapıyorum yaklaşık unı is ve baska nedenler 11 yıldır dogudayim. Tayinimiz Ankara'ya cikti simdi benim tayinim es durumu atamalarında belli olacak evimi topluyorum sizlere sorum su ikimizde memuruz Ankara'nın bize uygun yaşanabilir semtleri nerelerdir orada ne arkadasım var nede yer yol biliyorum bana birazcık yardımcı olabilirmisiniz Bi sorum da su sizce Ankara nasıl bi yer yıllardır Doğuda oldugum icin ve evliliğimde sorunlarım oldugu icin biraz gergin ve endişeliyim sizce Ankara iyi gelirmi bize

ben etlikte doğdum büyüdüm, etlik güzeldir, düzenli sosyal alanları fazla ve ulaşımı da rahattır. fakat yeni bina bulmak zor olabilir. eğer geniş ferah evler isterseniz eryaman taraflarında çok güzel evler var. kızılay ankaranın merkezi her şey orada bulunuyor, oraya yakın olmak isterseniz çankaya, dikmen tarafı olabilir ama çankyada kiralar yüksekdir. sahibinden de bi fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Duzenli sessiz normal insanlar calisan aileler avmler olsun istiyorsaniz eryaman iyidir
1000 lira kiraya veririm derseniz cayyolu iyidir
Valla bin tlye cayyolu zor var bir yer mesela ev cok eski giris kat ve aidati 245 tl etti mi size 1245.
Tam uygun diyosun aidat biniyor ustune. Batikent eryaman uygun arkadasa sanirim yeni evler de cok orda.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim Az cok fikir sahibi oldum en azından saolun

Ankara cok guzeldir 10 gin tatile gitsem ankara baska yaaaa derim donmek isterim ege mahallesinde oturuyorum ankara eminim cok iyi gelicek size..

Ben doğma büyüme Ankaraliyim. Batıkent güzel bir semttir ve herşey ayağınızın altında. İnsanlarıda cok güzel . Hayvansever insanlarimiz ic içe dublekslerimiz komşulugun güzel olduğu semt. Canin sıkıldığında gezebilecegin alusveris yapabilecegin pasajlar avm ler parklar ayrıca Kızılay taraflarinada uzak bir yer degil.metromuz var. Orta halli insanlar icin güzel bir yer . Hayırlı olsun simdiden.

X