Ankara Diş İmplantı (lütfen bilgisi olan varsa konuma bir baksın)

kackaloribu

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
6.963
30.787
30
Kızlar merhaba,

Çok kafam karışık size sormaya geldim. Eşimin 2 dişini 2 yıl önce devlette çektirdik ancak maddi durumlardan diş yaptıramadık. Erteledik. Sağ tarafta üst iki diş yoktu o tarafla yemek yemiyordu zorlanıyordu ama idare etmek zorundayız diye diş yaptıramadı.

Şimdi dün sol tarafında da yine iki dişi ağrıdığı için acile gittik, o da bir dişi yine çekti, kist olmuş dibinde dedi. diğerini de gün verdiler yine çekecek..

Bu durumda eşimin hem sağ hem sol da 2 şer dişi yok ve toplamda 4 dişi eksik kalıyor. Konuşurken zaten utanıyordu bu da eklenince tuz biber oldu. Bide 2 yıl önceki çekilen dişler yerine diş yapılmadığı için sinüsler aşağıya inmiş onları da kaldırmak gerek diyorlar..

İmplant tedavisi 4 diş için yerli olursa 12 13 binlerden başlıyor. yabancı için 20binler den ağız açıyorlar.. İmplant hariç kemik tozu gerekirse gramı altından bile pahalı diyorlar..

Biz bunu nasıl çözeriz? Uygun fiyatlı nasıl hallederiz. Kredi çekeceğiz yine.. Zaten bitiğiz, bankalar kredi vermiyor.. napıcam bilmiyorum..

Diş doktoru olan varsa filmini de gönderirim.. Lütfen biri yardımcı olsun..

CEVAP VEREN HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM..

BU ARADA DEVLETTE SADECE DİŞ ÇEKİMİ İŞLEMLERİ YAPILIYORMUŞ. ONUN DIŞINDA İŞLEM YAPMIYORLARMIŞ.. ÖYLE SÖYLEDİLER.. :KK43:

Ben yaptırdım implant benim azı diş olduğu için mecburen implant oldu ama yengem devlette yaptırdı 2 bin TL ye komple alt üst implantsiz ana dişi gibi hiç bir şikayeti de yok kemik tozunu da yasa göre ekliyorlar ve implanti yapan yerler kendi uyguluyor gerek görürse siz ayrı bir ücret odemiyorsunuz

Ben yaptırdım implant benim azı diş olduğu için mecburen implant oldu ama yengem devlette yaptırdı 2 bin TL ye komple alt üst implantsiz ana dişi gibi hiç bir şikayeti de yok kemik tozunu da yasa göre ekliyorlar ve implanti yapan yerler kendi uyguluyor gerek görürse siz ayrı bir ücret odemiyorsunuz
devlet işlemi yapamıyorum dedi. virüs var diye yasak diyolar. bir ağız diş e sorduk sadece diğer yerlere ulaşamadım. Ulaşsam bilgi almaya çalışıyorum bakalım.

Çekilen dişler üst damak da ise implant çok onermiyorlar normal kaplama diş yapıla biliyor. İyice araştırın yerli dedikleri implant Çin malı onu hiç yaptırmayın birazdaha araştırın öyle yaptırın iyi bir dış Dr bulursanız sizi ona göre yonlendirir bana ilk gittigim dr 8 tane implant demişti 1 ay araştırdım en son gittiğim 3 tane implant yaptı.

İmpilant öyle kolay bir şey değil. Kaş yapıyım ucuz olsun derken göz çıkartmayın yani çeneden olmayın.
Ankara'da babam birine yaptırdı çok memnun kaldı ve uzunca bir süre araştırarak yaptırdı oraya.
Diş bakimlari falan diğer yerlere göre uygun ama impilant fiyatı nedir bilmiyorum. Aramak isterseniz oranin numarasını yollarım.

Arkadaslar implant yaptiranlarin disleri dusuyormu? Anneme yaptirdik disleri zirt pirt dusuyor doktor yapistiriyor aradan bi kac gun sonra yine dusuyor bu neden olmali?

X