ANKARA ETLİK ZÜBEYDE HANIM DA TÜP BEBEK TEDAVİSİ AŞAMALARI

Tüp bebek tedaviniz kaçıncı denemenizde tuttu ?

• 3

OY: 0 0,0%
  • 4

• 5

• 6 ve fazla denemede

• Ankete Katılan
    10

1cift1tekannesi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2015
1.507
1.372
Selam arkadaşlar ;
bu konuyu ankara etlik zübeyde hanım kadın hastalıkları eğitim ve araştırma hastanesi ile ilgili yeterli bilgilere sahip konu bulamadığım için açtım.
Benim için şimdi bu konu hem günlüğüm hemde tedaviyle ilgili paylaşımları içericek.
İnşallah paylaşımlarımız Allahın izniyle birbirimize yardımcı olmak için vesile olur.
Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın.
Allah hepimizi evlatlarımıza tez vakitte hayırlısıyla kavuştursun inşallah.
Evet arkadaşlar ben darkgirl
Benim tüm genel muayenelerim iyi çıktı.
Bekle yaşın genç çocuğun olur dediler.
Sonra eşim sperm tahlili verdi.
Sonuçları iyi çıktı.
Daha sonra Kaan aydosa gittik eşimin sonuçları yeterliymiş doğal yolla olması için bi 6 ay daha beklendi.
Yine nasip olmadı hiç bir gebelik.
Kaan aydos tedavisini bıraktık.
Sne oldu 2017 kasım sebebsiz infertilite teşhisi ile ilk raporlu aşılama yaptırdık.

Nasip olmadı ilk aşılamamız tutmadı.
Tüp bebek tedavi aşamalarımız :)
~14 şubat sevgililer gününde tüp bebek tedavisi için ilk muayene etlik zübeyde hanımda 26 nolu tüp bebek muayene odasında.
~Adetin 2.günü gidiyorsunuz.Vajinal muayene ve geçmişdeki tüm tahlillerinize bakılıyor.
~Sonra eğer rapor şartlarını taşıyıp tüp bebek tedavisi olacağınıza karar verilince.
~Aynı gün içinde Hem tüp bebek bölümünden verilen kan tahlili ve sonrası dahiliyeye barkod alınıp dahiliyeden verilen kan tahlilleri için kan verme odasına gidiyorsunuz.
~Sanırım 5 -6 tüp kan verdiğimi hatırlıyorum.
~Sonrasında ekg odasına ve diğer ana binaya akciğer grafisi için röntgen bölümüne geçiyorsunuz.
~Öğleden önceye yetişirse sonuçlarınız tekrar sonuç barkodu alıp dahiliyede sonuçları alıp hem dahiliye hemde yan odası anestezi bölümü kendi görüşlerini size verilen kağıtlara yazıp imzalanıyor.
~Öğlen 1.30 da ana binada tüp bebek bölümündeki konsey için sıra bekliyorsunuz.
~Prof.dr Serdar hoca beraberindeki doktorlar size sorular sorup geçmiş ve yeni yaptırdığınız tahlillerinize ve 26 nolu tüp bebekdeki muayene durumunuza göre tedavi şeklinize ve ilaç dozunuz belirleniyor.
~Rapor evraklarını tamamlayıp getireceğiniz gün tarihi veriliyor.
~Kısa protokolse hemen o ay ki gittiğiniz adetinizle iğnelerle yumurtalar büyütülmeye başlanıyor.
~Uzun protokolse önce yasmin doğum kontrol hapına başlanıyor.histereskopi yapılıyor.Adetin 17.gününde lucrin 5mg koldan iğnelerime başladım.Şuan hala mart adet dönemim başlayana kadar vurmaya devam edeceğim.
~Ta ki adetimin 2.günüde dahil sonra raporumdaki aldığım 4 kutu gonalf 900 hazır iğnemi göbekden vurmaya başlıcam.
~Şuana kadarki süreç hakkında bilgilerim bunlar.Arkadaşlar hepimiz kader ortağız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıcam bildiğim kadarıyla sorularınızı sorun mutlaka .Ve bende siz tecrübeli tüp bebek annelerimiz varsa bu konuyu okuyan sizlerede çok sorum var bana ve tüm arkadaşlara yardımcı olurmusunuz :) :KK66:

Son düzenleme:
~akşam 10 dan sonra şükür tam beklediğim günümde adet dönemim başladı.
Eskiden olsa gelmesin kırmızılar derdim.
Şimdi evladıma kavuşmak için ilk basamak adım benim için adet dönemim.hayırlısıyla 9 ay boyunca son adet döngüm olur inşallah. <3 :)
~pazartesi adetimin 3.günü gonalf iğnelerime başlamak için ilk kontrol ve konsey günüm.

Merhabalar . Öncelikle tedaviniz hayırlı olsun. Bende 30 yaşındayım . Ve bende sizin gibi ağustos 2014 te evlendim .. 1 yıl vajinismus la ugrastik . Sonrasında da zaten hiç ertelemeden çocuk düşündük fakat olmadı . Bende bir sıkıntı çıkmadı normal yolla olur diye beklerken zubeyde hanim da yapılan tahliller le sizinki gibi bizde de Sperm sayısında ve hareketlilik te düşüklük çıktı . İlaç tedavisi ile yükseldi biraz . İlk aşamada aşılama denilince bile uzulmustum ama sonrasında aşılamaya gerek görmeden tüp bebeğe geçildi . Kabullenmekte zorlandim ama velhasıl ilk tüp bebek denememizi eylül 2017 de yaptık . İlk denemede tuttu çok şükür ama 3.5 aylık olmuştuk ki bebeğimi kaybettim .bende zubeyde hanim da gördüm tedavimi. Ve çok da memnun kaldım . Şuan dondurulmus embriyo lar im var onunla devam edeceğim . Sormak istediğiniz şeyler varsa yardimci olurum . Bu arada doktorunu z kim

Merhaba kızlar bizde de sperm sayısı düşüklüğünden bu ay başladık ilk tüp bebek tedavimize. Dün ilk iğnemi vurdum. Ben de ankaradayım ama başka bir klinikte tedavi oluyorum. Bu ay hepimiz güzel sonuçlar alırız inşallah :)

Merhabalar . Öncelikle tedaviniz hayırlı olsun. Bende 30 yaşındayım . Ve bende sizin gibi ağustos 2014 te evlendim .. 1 yıl vajinismus la ugrastik . Sonrasında da zaten hiç ertelemeden çocuk düşündük fakat olmadı . Bende bir sıkıntı çıkmadı normal yolla olur diye beklerken zubeyde hanim da yapılan tahliller le sizinki gibi bizde de Sperm sayısında ve hareketlilik te düşüklük çıktı . İlaç tedavisi ile yükseldi biraz . İlk aşamada aşılama denilince bile uzulmustum ama sonrasında aşılamaya gerek görmeden tüp bebeğe geçildi . Kabullenmekte zorlandim ama velhasıl ilk tüp bebek denememizi eylül 2017 de yaptık . İlk denemede tuttu çok şükür ama 3.5 aylık olmuştuk ki bebeğimi kaybettim .bende zubeyde hanim da gördüm tedavimi. Ve çok da memnun kaldım . Şuan dondurulmus embriyo lar im var onunla devam edeceğim . Sormak istediğiniz şeyler varsa yardimci olurum . Bu arada doktorunu z kim

Selam arkadaşlar ;
bu konuyu ankara etlik zübeyde hanım kadın hastalıkları eğitim ve araştırma hastanesi ile ilgili yeterli bilgilere sahip konu bulamadığım için açtım.
Benim için şimdi bu konu hem günlüğüm hemde tedaviyle ilgili paylaşımları içericek.
İnşallah paylaşımlarımız Allahın izniyle birbirimize yardımcı olmak için vesile olur.
Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın.
Allah hepimizi evlatlarımıza tez vakitte hayırlısıyla kavuştursun inşallah.
Evet arkadaşlar ben darkgirl ağustos 2014de evlendim.
evlendiğim günden itibaren de çocuk sahibi olmak istedik eşimle.
Tabi hemen olacak sandığımızdan bi baktık 1 yıl geçmiş bile sonra 2 yıl.
Anladıkdı bizim çocuğumuz olmuyor.
Ee koştuk doktorlara başladık çaremizi aramaya.
Benim tüm genel muayenelerim iyi çıktı.
Bekle yaşın genç çocuğun olur dediler.
Sonra eşim sperm tahlili verdi.
İlk sonuç istanbul lab da facia 5 milyon sperm morfoloji 4 ,tüp bebekle bile zor çocuğunuz olur denilince tutuşmaya işin ciddiyetini anlamaya başladık.
Eşim ürolojiye gitti.klomen ve promotil m forte kullanmaya başladı.
Direk yükseldi sayı ve hızı morfoloji aynı.
Meğerse istanbul Laboratuvarda sperm numunesini çok bekletmişler.
Daha sonra Kaan aydosa gittik eşimin sonuçları yeterliymiş doğal yolla olması için bi 6 ay daha beklendi.
Yine nasip olmadı hiç bir gebelik.
Kaan aydos tedavisini bıraktık.
Sene oldu 2017 kasım ilk raporlu aşılama yaptırdık.
Eşimin hız ve sayı düşüşte ve değişken sonuçları vardı .
Nasip olmadı ilk aşılamamız tutmadı.
Ve artık oldu yaşlarımız benim 29 , eşimin 33 ağustosta 4 yıl olcak evleneli.
Tüp bebek tedavisi kararı aldık.
Tüp bebek tedavi aşamalarımız :)
~14 şubat sevgililer gününde tüp bebek tedavisi için ilk muayene etlik zübeyde hanımda 26 nolu tüp bebek muayene odasında.
~Adetin 2.günü gidiyorsunuz.Vajinal muayene ve geçmişdeki tüm tahlillerinize bakılıyor.
~Sonra eğer rapor şartlarını taşıyıp tüp bebek tedavisi olacağınıza karar verilince.
~Aynı gün içinde Hem tüp bebek bölümünden verilen kan tahlili ve sonrası dahiliyeye barkod alınıp dahiliyeden verilen kan tahlilleri için kan verme odasına gidiyorsunuz.
~Sanırım 5 -6 tüp kan verdiğimi hatırlıyorum.
~Sonrasında ekg odasına ve diğer ana binaya akciğer grafisi için röntgen bölümüne geçiyorsunuz.
~Öğleden önceye yetişirse sonuçlarınız tekrar sonuç barkodu alıp dahiliyede sonuçları alıp hem dahiliye hemde yan odası anestezi bölümü kendi görüşlerini size verilen kağıtlara yazıp imzalanıyor.
~Öğlen 1.30 da ana binada tüp bebek bölümündeki konsey için sıra bekliyorsunuz.
~Prof.dr Serdar hoca beraberindeki doktorlar size sorular sorup geçmiş ve yeni yaptırdığınız tahlillerinize ve 26 nolu tüp bebekdeki muayene durumunuza göre tedavi şeklinize ve ilaç dozunuz belirleniyor.
~Rapor evraklarını tamamlayıp getireceğiniz gün tarihi veriliyor.
~Kısa protokolse hemen o ay ki gittiğiniz adetinizle iğnelerle yumurtalar büyütülmeye başlanıyor.
~Uzun protokolse önce yasmin doğum kontrol hapına başlanıyor.histereskopi yada rahim filmi gerekiyorsa size gün veriyorlar.
!Yani ben uzun protokol tedavi görüyorum.
~Amh düşüklüğü (0.78) sebebiyle raporumuz çıktı.
~Adetimin 17.gününde lucrin 5mg koldan iğnelerime başladım.Şuan hala mart adet dönemim başlayana kadar vurmaya devam edeceğim.
~Ta ki adetimin 2.günüde dahil sonra raporumdaki aldığım 4 kutu gonalf 900 hazır iğnemi göbekden vurmaya başlıcam.
~Şuana kadarki süreç hakkında bilgilerim bunlar.Arkadaşlar hepimiz kader ortağız elimden geldiğince yardıöcı olmaya çalışıcam bildiğim kadarıyla sorularınızı sorun mutlaka .Ve bende siz tecrübeli tüp bebek annelerimiz varsa bu konuyu okuyan sizlerede çok sorum var bana ve tüm arkadaşlara yardımcı olurmusunuz :) :KK66:
Cok guzel anlatmissin devamini bekliyoruz tskler

Arkadaşlar şükür transferim pazartesi (26.03.2018) de yapıldı.14 yumurtam toplanmıştı .5i döllendi 3.güne 3 tane gitti 2 si kalitesi düşüktü. 1 tane orta kalite grade 3 embriyo transferim yapıldı.Dualarınıza ihtiyacım var.İnşallah evladım sağlıcakla hayırlısıyla Allahın izniyle sımsıkı tutunur.İlerleyen günlerde tüm aşamaları yazıcam gün gün inşallah.

Arkadaşlar şükür transferim pazartesi (26.03.2018) de yapıldı.14 yumurtam toplanmıştı .5i döllendi 3.güne 3 tane gitti 2 si kalitesi düşüktü. 1 tane orta kalite grade 3 embriyo transferim yapıldı.Dualarınıza ihtiyacım var.İnşallah evladım sağlıcakla hayırlısıyla Allahın izniyle sımsıkı tutunur.İlerleyen günlerde tüm aşamaları yazıcam gün gün inşallah.

Canim sonucun nedir insallah sevindirici haberi almissindir. Bende o hastaneye gidiorum saliya ofis histeroskopim var. Sonrasinda ilk adetle tup bebek tedavisi ve embiriyo transferi. Benim merak ettigim emriyo devlet hastanelerinde bir tane yerlestirilio diolar sen 3 yazmissin. Eger oyleyse tutunma sansi daha coktur. Umarim ozeller gb birden fazla yerlesim yapiolardir.

Amh o degerdeyken masallah cok iyi yumurta toplanmis. Insallah benimde oyle olur bnde amh dusuklugunden tup bebege yonlendirilim

X