Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Ankilozan spondilit...Paylaşım alanı

tek değilsiniz tabii,ama sayımız çok da değil.İyiki de değil,kimse çekmesin bu ağrıları...

Slm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.bende sizler gibi as hastasıyım.2004 yılından beri şikayetlerim vardı ama 2 hafta önce teşhis ancak konabildi malesef.şuan durumum ilaçlar sayesinde gayet iyi enazından gece rahat uyuyabiliyorum.yüzme kurslarına katıldım,egzersizlerimi hergün yapıyorum ve ihmal etmiyorum sizlerede tavsiye ederim....

bende de var as. şu an ilaç kullanmıyorum bıraktım kafama göre. egzersizleri de yapmıyorum tembellikten :KK43:

kızlar ibrahim saraçoğlunun sitesinde as için kür var kullanan var mı acaba birde ben isveç şurubunu buldum kullanıpta fayda görenler var mı

as.de ağrıyı azaltmanın an kolay yolu yüzmek diyor her doktor ama ben hala düzgün sürekli devam edebileceğim bir havuz bulamadım aranızda bu konuda bilgisi veya tavsiyesi olan varmı?

as.de ağrıyı azaltmanın an kolay yolu yüzmek diyor her doktor ama ben hala düzgün sürekli devam edebileceğim bir havuz bulamadım aranızda bu konuda bilgisi veya tavsiyesi olan varmı?

as.de ağrıyı azaltmanın en kolay yolu yüzmek diyor her doktor ama ben hala düzgün sürekli devam edebileceğim bir havuz bulamadım aranızda bu konuda bilgisi veya tavsiyesi olan varmı?

arkadaşlar izmitte as hastalığı için doktor önericek biri vamı eşimde belirtileri var ama iyi bir doktora gitmek istiyor bileniniz vamı acaba

kızlar bugün acı isveç şurubu aldık eşim bugün içmeye başlıcak başka bir forumda okudum faydasını görenler olmuş inş bizde faydasını görürüz sizlere sonuçları yazcam sağlıcakla kalın

Canım arkadaşlarım acilarınızı en içten şeklimle anlıyorum...
Eşim de as hastası ve biz mersinde ikamet ediyoruz ne adana ne mersin ne de bu bölgelerde çok iyi dr yok as hakkında...
Eşim yıllardır Sedat Kiraz a gidiyor Hacettepe te her seferinde ankaraya gidiyoruz...
Sedat hoca dan da çok memnunuz ve biz 2 yıla yakındır enbrel kullanıyoruz
salazorprin ve voltareni bıraktık metotreksattan hiç bahsetmiyorum bile o çok zor bil ilaçtı
enbrel le iyiyiz ben yapıyorum enjeksiyonu zaten bu sene şeker hastaları için olan insülin gibi bir tek kullan at bir iğne kullanıyoruz
elbetteki bu sadece ağrıları dindiriyor hiçbirşeyi engelleyemiyor...
sizlere nasıl yardımcı olabilirim hiç bilmiyorum bir eş olarak sevdiğiniz kişinin bırakın yataktan kendi başına kalkmasını boynunu çevirirken gözlerinin
dolduğunu görmek işte bu insanı öldürüyor...
size tavsiyem sizi gerçekten seven biri ile hayat kurmanız benim eşime olan sevgim öylesine büyük ki
göğüslemeyeceğim bir şey yok...

enbrel kullanan arkadaşlarımız da vardır elbette onlardan da bir çok bilgi alabilirsiniz...

inşAllah Sedat hocam yazın gittiğimizde kesicekti enbreli

Başlangıç olarak haftada 2 enbrel iğnesi yapıyorduk şimdi ise 10 günde bir yapıyorduk ama ağrısı olmadığı için unutuyoruz
dün sabah yaptım enbreli ve 20 gün geçmiş bir önceki enjeksiyondan...

ankara ya yolunuz düşer ise Sedat Kiraz ı tavsiye ederim arkadaşlar...​

kızlar bugün acı isveç şurubu aldık eşim bugün içmeye başlıcak başka bir forumda okudum faydasını görenler olmuş inş bizde faydasını görürüz sizlere sonuçları yazcam sağlıcakla kalın

eşiniz tedaviden sonuç alıyormu merak ettimde:26:

o zamandan beri kullanıyoruz 1 şişe yeni bitti sayılır normalde 2 veya 3 endol alıyordu şuan 1 tane alıyor devam ediyoruz biz tatlilde yaptırdık bundan öncekine göre yarıya düşmüş sedim ve crp hala normal insana göre yüksek ama olsun düşürdük ya biraz herkezde fayda görür bilmiyorum kimseyi ümitlendirmeyeyim ama alın denemenisi tavsiye ederim aynı zamanda arı sütüne başladık bu rahatsızlıkta vücut zayıf oluyormuş güçlendirmek için bir de as derneği var oraya da üye olabilirsin orda da bilgiler var

o zamandan beri kullanıyoruz 1 şişe yeni bitti sayılır normalde 2 veya 3 endol alıyordu şuan 1 tane alıyor devam ediyoruz biz tatlilde yaptırdık bundan öncekine göre yarıya düşmüş sedim ve crp hala normal insana göre yüksek ama olsun düşürdük ya biraz herkezde fayda görür bilmiyorum kimseyi ümitlendirmeyeyim ama alın denemenisi tavsiye ederim aynı zamanda arı sütüne başladık bu rahatsızlıkta vücut zayıf oluyormuş güçlendirmek için bir de as derneği var oraya da üye olabilirsin orda da bilgiler var

umarım faydasını görür eşiniz endolü azaltması olumlu bi durum oldugunu gösterir ama tamamen kendimi örnek vererek söylüyorum sedim düşük oldugu zamanlardada agrılarım olabiliyordu iklimsel kaynaklı oldugunu söyledi doktor şuanda bende farklı bir ilaç kullanıyorum sanırım olumlu etki ediyor net bişey söylemek için erken 2.5aydır kullanıyorum.AS dernegini biliyorum önceden sürekli takip ederdim ama o siteden çok fazla bişy ögrenemedim güncel degildi şuanda bilmiyorum tabi son zamanlarda takip etmedim:KK17: Allah hepimize şifa versin

umarım faydasını görür eşiniz endolü azaltması olumlu bi durum oldugunu gösterir ama tamamen kendimi örnek vererek söylüyorum sedim düşük oldugu zamanlardada agrılarım olabiliyordu iklimsel kaynaklı oldugunu söyledi doktor şuanda bende farklı bir ilaç kullanıyorum sanırım olumlu etki ediyor net bişey söylemek için erken 2.5aydır kullanıyorum.AS dernegini biliyorum önceden sürekli takip ederdim ama o siteden çok fazla bişy ögrenemedim güncel degildi şuanda bilmiyorum tabi son zamanlarda takip etmedim:KK17: Allah hepimize şifa versin

inş sizde fayda görürsünüz biz ilçede oturuyoruz doktorumuz bizi fakülteye gitmemizi söyledi orda bu rahatsızlığı durduran iğneler varmış ve ama benim kafam karıştı açıkcası biraz korkuyorum yan etkisi olur mu diye sizin kullandığınız ilaç bilindik mi bana özelden ilacın ismini atabilir misinz doktora danışırız birde o dernekte kuşburnun romatizmaya iyi geldiği yazıyordu onuda deniyoruz fayda edermi bilmiyorum ama etmesini çok istiyorum

inş sizde fayda görürsünüz biz ilçede oturuyoruz doktorumuz bizi fakülteye gitmemizi söyledi orda bu rahatsızlığı durduran iğneler varmış ve ama benim kafam karıştı açıkcası biraz korkuyorum yan etkisi olur mu diye sizin kullandığınız ilaç bilindik mi bana özelden ilacın ismini atabilir misinz doktora danışırız birde o dernekte kuşburnun romatizmaya iyi geldiği yazıyordu onuda deniyoruz fayda edermi bilmiyorum ama etmesini çok istiyorum

benimde hastalıgım ünv. hastanesinde teşhis edildi ama iyi bi doktor oldugu sürece fakülte olması şart degil bence. iğneler biraz daha ileri seviyede yapılıyor bugune kadar 3 farklı hastanede 3 doktora sordum mümkün oldugunca o ignelerden uzak durmamı egzersizlerime dikkat etmemi söyledi belki fikir olur sizede:KK34: kuşburnu konusunda daha önce hiç duymamıştım:26:

arkadaşlar ben 3 yıldır bu hastalıgı yaşıyorum cok ilaç kullanmadım cünkü hastalıgım hafifi seyreddiyordu yalnız son 2 haftadır tutulmalar başladı.ama tahlil sonuçlarım gayet normal cıktı yani iltihaplnam yok neden olabilir?

kızlar biz geçen hafta eşimi fakülteye götürdük burdaki doktorumuz önerdi hastalığı durduran ilaç varmış diye ancak yapılan tahlillerde gerek görülmedi ve başlanmadı sadece endol devam ve spor tabikide ilaç çok ağır bi ilaç herkese yapılmıyormuş prof karar veriyor sedimi baya düşmüş ama crp az düşmüş ve hala yüksek ama eşimin ağrıları çok yok şuan yarım endol içiyor ama doktor az içtiğini söyledi 3 ay sonra kontrolle çağırdı ben crp düşürmek için saraçoğlunun beyaz dut kurusunu yapmaya başladım inş fayda sağlar size sonuçları yazcam şuan içtikleri arı sütü polen ve beyaz dut kurusu doktora arı sütü kullandığımızı ve belki ondan yarım endol kullanıyoz dedim oda evet fayda sağlar ağrılarını azaltır ama hastalığı durdurmaz dedi ama ben olmusuz şeylere pek kulak asmıorum elimden geleni eşim için yapıyorum o ne yazıkki spor yapmıyor ama onada 1 eylülde inş başlıcak sizlerde kesinlikle üzülmeyin elinizden gelen herşeyi yapın mutalaka fayda göreceksiniz ben inanıyorum sonuçları yazarım ama 3 ay sonra tatlil yapılcak

X